» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
«
1 / 17
»»

bosko555 ::

Pozdravljeni !!!

V roku 1 meseca si nameravam kupit nov računalnik in imam en velik problem glede grafične kartice. Samo se nekako odločam med 8600gt ali 8600gts, ker pač imata podporo DX10, ampak sem malo v dvomim kako bota lahko ti grafični prenašali zelo zahtevne efekte v DX10 igrah. Zato sem pač tudi premšlijeval o kakšni 7900GS , 7950GT (ampak tu je malo problem da je kr draga ) , 8800GTS (tudi precej draga), 1950PRO. Možnosti je dosti, kar malo preveč. Cenovno pa mislim da sem nekje v rangu od 150 - 220 E (mogoče malo več, samo ne pa kaj dosti). Bi mi lahko kateri priporočal katera bi bila boljša in ali je veliko boljše imeti grafo z podoporo za DX10.

Hvala za odgovor!

jan01 ::

Pri funtechu geforce 7950GT za 155€
Če hočeš dx10, ne glej ničesar iz pod 8800gts. Moje mnenje: vzemi prej omenjeno 7950gt.

Urc ::

Ja jaz tudi mislim da se ti to zdej najbol splača, ker dx 10 iger itak še ni. In pri dx 10 so še problemi z gonilniki itd.

Je pa res da ko bojo tuki dx 10 igre boš mogu spet kupit novo in do takrat bo tej padla vrednost.

In tudi zdej če bi imel namen kupit 8800 gts se ti pomoje 320 mb verzije NE splača.
Ker da ne moreš potem z njo poganjati niti starih iger kot je Doom3 in Quake4 z najvišjimi nastavitvi :\ ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Mr.B ::

Kupi nekaj DAMIT hd 2600 xx
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

billgates ::

Po mojem se tudi splača kartice ati, ker majo podporo za dx 10 in za hd-visokoločljivostni video.

plavi85 ::

itaq na zacetku boš meu še use igre na dx9 in 10 , tko da nemorš falit...

plavi85 ::

billgates: a geforce pa ne ?:D

billgates ::

Ja zakaj pa ne?:D

Pravim zato zaradi hd k to mi je prednost pri amd-ju. SAmo je pa zato pri igrah mal slabši od geforca.

CyberAD ::

ma to je pa res bullsh..
samo zato ker ne piše, še ne pomeni, da ne gre

če lahko jaz na mojem go 7600 (ne-gt) gledam 720p brez problemov, edino pri 1080p mi za par fps gre navskriž (ene 20 jih v povprečju dosežem :\ ), potem pri takih pošastih kot 8800gts sploh ni tu vprašanja, da ne bi mogel tekoče poganjati 1080p, višjih hd ločljivosti pa trenutno še ni in jih tudi dolgo ne bo. tako, da ne vidim, kje je tu finta ali piše ali ne piše explicitno, da podpira HD :\

plavi85 ::

Ja sej amd oz ati je napisu , in folk zdej misl , waaaaaaaaaaaaaaaaaa:D ......hh

Meizu ::

Tudi če vzameš zdej DX9 grafo nisi nič falil, ker enostavno še ni, in še lep čas ne bo "tapravih" DX10 iger. Tako, da bodo prej te grafe postale "švoh" preden boš grafo popolnomma odpisal. Poleg tega bodo tistkrat tudi močnejše DX10 grafe, tako, da boš res zagotov, da bo DX10 tekel normalno. Sej 8800GTS, GTX, Ultra, HD2900XT... Sej so okej grafe, sam js nikoli nisem in nikoli ne bom zaupal prvi generaciji novih sistemov. Najprej se mora vse skup uveljavit, pol pa bom dal 70k za novo DX10 grafo.;)

Tko, da kupi raje 7950GT, boš bolj užival;)

jest10 ::

CyberAD@
Je velika razlika, ali grafika podpira strojno dekodiranje HD, ali pa mora to početi procesor.

muzičar ::

Jah no... sam sem imam 6600GT in po testih, ki sem jih sam izvajal - primerjal sem 6600GT(agp) z 8500GT in 7600GT (pci-e) z 8500GT - sem prišel do ugotovitve da se je 8500GT v obeh primerih izkazala več kot pričakovano, kar nekako zabija žebelj na desko s trditvijo da bodo dx10 grafikulje srednjega razreda v rangu višjega razreda dx9 grafikulj pri uporabi dx9.

Tako da 8600GT oz. GTS ti bo dala kar lepo število fps-jev že zdaj + naložba za prihodnost in, ko ti bo ta odslužila jo boš zaradi dx10 podpore tudi lažje prodal in investiral v novo.

edit: btw obe 8500 in 8600 podpirata HD :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Meizu ::

To pa dvomim. Da bi 8500 ali 8600 serija bila višji razred v uporabi DX9... Recimo, 8800GTS pa je že višji razred DX9 in že tako ali tako visok razred v DX10. Ampak je bilo že enkrat rečeno, da so ene grafe prehitele DX10 grafe v DX9 načinu... Tko, da to mislim, da ne bo držalo...

strictom ::

Vi ki kupujete DX10 grafe zaradi slepega prepričanja, da DX10 iger še en lep čas nebo in da gonilniki še dolgo nebodo vredo (nekateri tudi da je Vista za en drek) ste navadni bedaki.

Ko je prišel DX9 ven ste vsi verjetno kupovali Gforce 4x00Ti/MX in R9000 ane?

Počaki, da pride HD 2600XT v Slovenijo, ker kot je videti je dokaj zmogljiva in še poceni bo (100€ + ~20€ davek na Slovenijo:D ).

Če ne je pa 8600GT(GTS po testih tudi ne zaostaja prece) the way to go. V višjih resulucijah edino mrkne. Od raznih 7950GT in pa 1950XTX je slabša za cca. 10-20FPS max! (v Oblivionu naprimer pri resoluciji 1028x768).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Za nejevrne Tomaže.

Čeprav Sparklova 8600GT je očitno za en drek. Pri višjih resolucijah pa mrkne zarad vodila...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluefish ::

če deluje OK na 1280 x 1024 bo verjetno zadostovala za veliko večino userjev.

muzičar ::

Saj ne rečem. Kupi staro tehnologijo ampak že iz finančnih razlogov je to zelo nespametno. V računalništvu oz. tehnologiji - torej praktično povsod je treba gledat tudi na daljši rok drugače si mrzel in se naslednje leto pritožuješ kako je to en šit da je tvoj PC že tako slab.

mmezgec2 ::

Ta je zelo ugodna cena in zelo dobra grafična LEADTEK NV 7900GS za 121,50 EUR (funtech) Lastnosti LEADTEK NV 7900GS (PX7900 GS 256 TD) : - vmesnik: PCI Express - pomnilnik: - 256 MB DDR3 256 bit; hitrost: 1320 MHz - hitrost jedra: 450 MHz - priključki: 2x DVI, HDTV-Out - cevovodi: 20 Lep pozdrav

___ ::

mislm da glede na ceno se ti najbol splača kupit 8600 gt.stane 150 €, zmogljiva je dost, za 170 € pa dobiš grafo 8600 gt 512 mb. mislm da glede na to da dx 10 igre niso več tako zelo daleč se ti to najbol splača.razen če misliš naslednje leto spet kupovat novo grafo? mislm da je to navadna bedarija.jaz bom kmalu menjal grafo (čez cirka 1 mesc) in gledam izklučno grafe k podpirajo dx10, ker enostavno ne mislm čez 1 leto spet kupovat nove grafe.

http://www.firingsquad.com/hardware/nvi...

na temu linku nevem zakaj.ampak se 8600 izkaže za ZELO dobro grafo. pač odvisno od igre. ampak pri večini se odreže zelo dobro.
zate nevem ampak jaz se bom verjetno odločil za 8600 gt.

edino eno vprašanje imam.koliko se pozna večji ram? nevem ali naj uzamem 8600 gt 256 mb ali 512 mb?

muzičar ::

Večji ram se pozna pri večjih resolucijah - samo moraš gledati da ga grafikulja zna prebavljat. Poglej malo teste 512 in 256.

Kar se tiče kupovanja čez eno leto - štos je tudi, da če se odločiš da boš čez leto dni kupil novo je sploh dobro imeti tisto, kar ima aktualno in ne staro tehnologijo -> torej grafikuljo s dx10 in ne dx9. Kar se tiče gonil so pa že kar lepo poštimani iz Nvidiine strani.

___ ::

z gonilniki pri nvidii nikoli nisem imel težav. pa tudi če že gledam tako da bom prodal čez 1 leto.ubistvu je resnica da boš veliko lažje prodal dx 10 grafo kot dx9. sem gledal cene in 8600 gt ima zelo sprejemljivo ceno. 150 €...ni malo ampak tudi ni nevem kako zelo veliko za grafo. dobro saj vem da jo nekatere dx 9 grafe prehitijo, ampak jaz na to gledam iz finančnega vidika. tudi če kupim 1950 pro ultimate ki stane nekaj čez 50 tisočakov in je mislm da boljša od 8600 gt, jo bom kasneje težko prodal.kdo bo pa kupoval rableno dx9 grafo, ko bodo zunaj že dx 10 igre?

bluefish ::

+1

___ ::

+1 ?:)

bluefish ::

pomeni, da se strinjam.

___ ::

lepo:):))

___ ::

sam.zdj si pa še mene zmedu:) zdj pa še jst nvem a nj nabavm ATI Radeon X1950 PRO, 256MB, PCI-e al nvidia 8600 gt, 256 mb:):) matr ej:)

Meizu ::

hehe, ja, jst se že dalj časa ukvarjam s tem vprašanjem...:D Razlogov je veliko preveč, zakaj ostati na DX9 in veliko preveč zakaj iti na DX10.:\

___ ::

ma ja no:) skor sm mu že naročeno 8600 gt.sam zdj pa že spet gledam 1950 pro:):):):) spet nvem kva nj kupm.:)

Meizu ::

Ja, jst vidm, mam isti proc kot ti, tko da sm postavu hipotezo takšno - Moj proc je prepočasen, kljub navijanjem, da bi se mi splačalo investirat v 8800GTS, 8600GT bo pa itak počasen v DX10... Tko, da sm se odloču, da bom pogledal še nekaj za DX9, ker:

- Ko boš kupu nov komp boš itak dobil not grafo že DX10, tko da se že tu ne splača investirat v prazno za 8800GTS ali pa kaj podobnega

- Tisti ki pa imajo mašina, pa je res totalno metanje denarja če ne bi kupili DX10 karte. Tko, da jst ti priporočam eno poceni DX9 karto (poglej, če boš kje staknu kej podobnega, kot sm jst X1950XTX za 47k), ali pa pejdi na internet, pa poglej malce razlike med 7950GT, X1950Pro in X1900GT... To bi se pomojem zame in zate najbolj splačalo... 8600Gt pa, kot sem rekel - bojim se, da DX10-ki ne bo kos... Oz, če že bo, pa pri poraznih oz. nizkih frejmih...

Nevem no...:\

___ ::

mja glede procesorja maš pa vrjetn prov.da bo bolš če kupm nov komp predn bom dx 10 montirov notr. na to pa niti nism tolk pomislu:):) iz tega vidika je pa pol res vseen če dx 9 nabavm.:) k proc bom pa tko in tko mogu pol zamenjat:)

muzičar ::

V tvojem primeru The_man je boljše res dx9, ker tvoja plata res ni bila naložb za prihodnost.

edit: raje šparaj za nov komp kot pa da za bv zdaj mečeš denar stran glede na to da imaš 7600GS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Meizu ::

Vendar je 7600GS v mnogih primerih zelo slaba grafa. Zato je za normalno igranje skoraj nujen nakup nove grafe. Sj jst mam tudi dokaj dobro grafo, X800RX, sam je že tko meni osebno švoh, da morm nujno neki novga kupit, ker bom popi*dil. Vse mi dela tam nekje pri 20 FPS/s. Krneki:))

___ ::

mma fora je da je ta 7600 le začasno.nov komp sm zrihtal pa mi je en posodu 7600 gs. zelo poceni sm kupu to konfiguracijo k jo imam zdej an..prejšni mi je šel po gobe:)

v prejšnmi kompu sm ime 7600 gt s katero sm biu zelo zadovoljen.edino en problem je:) tista je bila na agp, jst pa rabim grafo na pci-e.tako da bom tisto prodal, če pa že kupujem novo pa mslm da je vseen če kj bolšga kupm.
scena pa je da morm kupt grafo drgač bom kmal brez. cena grafe pa max nekje okoli 40-45 k.že to je ubistvu precej..

___ ::

še to....čisto neumestno vprašanje...koliko mislite da bi dobil za club 3d 7600 gt 256 mb na AGP 8X vodilu??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

dukenukem ::

kup ATI Radeon X1950 PRO ;)

Gutjerez ::

Si tudi jaz mal sposodim to temo.
Sam kupujem nov pc po komponentah in tudi premišljujem glede grafične.
Ne splača se mi dat npr 500 eur al več za grafo.
torej
Grafična kartica Asus GeForce EN7950GT, 512Mb, PCI-e ta varjanta
ali ta
Grafična kartica Asus EN7900GT/2DHT/256M, 256MB, PCI-e

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

jan01 ::

Kupovanje poceni dx10 grafičnih je stran metanje denarja.
Dober nakup: geforce 7950GT za 162€ ali pa X1950Pro -146€(funtech)

Meizu ::

Končno eden, ki bere moje misli (tu mislim uporabnika jan01).:D :D

macgajver ::

Kupovanje poceni dx10 grafičnih je stran metanje denarja
to se strinjam ampak
Dober nakup: geforce 7950GT za 162€ ali pa X1950Pro -146€(funtech) isto vrzen denar stran
To so grafične ki lahko solidno poganjajo trenutne igre ki so zunaj kaj boš pa naredil ko čez par mesecev začnejo vn nove igre hodit kaj jokal
boste kako slabo dela mogoce bo to tista meja da bojo igre pri nizkih nastavitvah solidno delale zame povsem nezadovoljivo reskiras se eure za 8800 gts in si saj zihr da ti bo lahko grafična solidno poganjala špile.

Mal pomislte do recimo konca leta 2007 bo top 8800gtx in pa radeonček ki ga bodo še vn dal potem spomladi pride spet nova generacija grafičnih in ko se to zgodi morš imet 2008 leta junija grafično ki bo saj približno nekje midle ali low midle rang nove serije. drugač spet kupiš za 160eur grafično novo ki pa je enako zmogliva kokr če bi sedaj dal 300eur in nabavil eno 8800gts pa imaš gmh.
od geforca 7 serija in radeoncki x1900 to je ze staro jest mislm da u temo brcneš če to zdej kupiš
tenstan krompir je pa zakon

suntrace1 ::

+1

Grafe s 128bit pomnilniki ala 8600GT/S, po mojem nimajo kaj početi v DX10 špilih.

Meizu ::

Radeoncki X1900 so švoh? Pomisli še enkrat preden izjaviš. X1950XTX 512mb GDDR4, dokler prehiti 8800GTS 320mb, v enem primeru krepko celo 8800GTX (pa tu ni izgovora, češ, niso uporabli intel proca - Intel Extreme Q6800 je bil uporabljen). Za nejeverne tomaže

Pa DX10 gor ali dol.

suntrace1 ::

No ja, sicer je vse to že res, vendar če gledamo s strani da kupuješ novo grafično, potem bi bilo res ne smotrno kupiti X1950XTX namesto 8800GTS 640 in tudi 320MB. Ti dve grafični sta že res dovolj močni, da bi lahko poganjali DX10 efekte tako kot se spodobi, kar ne bi mogel trditi za 8600 serijo.
Pa da ne bo pomote - si lastim X1900XT in sem zeloooo, zeloooo zadovoljen.

___ ::

mah sam jst sm premišljeval..kmal bom igricel igral le še toliko, da je vseen tudi če jih nažigam na low.že zdaj komi pogledam.tako da resno dvomim da bom takrat menjal grafo.mejbi bom nabavu nov komp enkrat ampak do tega je še dolgo. prejšnega 2.7 bi imel ševedno če mi nebi vrknila matična:(...tako da za vas nevem ampak jaz grem na grafo z dx 10 podporo, da bom lahko pognal visto z vsemi nastavitvami, ko bodo napake odpravleje z naprimer vista sp1 al pa kej podobnegal. igrice pa že zdaj ubistvu ne igram več.ni časa..se treba učit za fakulteto. tako da mi je vseen če bodo pol špili laufal na low al pa med.glavn da bodo laufal:)

tako da vas prašam le še tole...ali mogoče kdo ve kdaj pridejo vn radeonke s podporo dx10 za razumljivo ceno? če pride vn kakšna ful uredu serija radeonk bom verjetno kr na radeonmo šel.če pa to nebo tako kmalu, bom pa nvidio serije 8 nabavu.toj to:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Meizu ::

Fora je sam v tem, da ti dve grafični staneta povprečno 80k, jst bom pa XTX-a dobil za 47k. 80k pa ne dam, razen, če mi jih ti daš, potem kupim;)

Ker itak, ko bom nov komp kupu, bo lepo DX10 grafa žže not. Tko da se mi ne splača, glede na to da mam AMD64 3000+. Vem, tudi XTX se potem ne splača, vendar sem ga dobil poceni in se mi potemtakem splača. Pa še crossfire edition je tko da res ni blema:D

___ ::

sam ejga magarac.k tko pravš da maš samo 3.0.....sj to ni šibak proc?:) čist dost je močn?

Meizu ::

2600 serija bi mogla kmalu priti, in bo tudi cenejša od 8600GT, ampak temu primerno počasnejša. Bo pa imela HD podporo, kar je tudi zelo mamljivo...

___ ::

jst sm na moji matični vklopu vse možne funkcije da pohitrijo delovanje...dual chanel memory, neki v biosu, vkloplen mam tist kao cool & quiet da špara s štromom pa še proc je noro hladn...le okoli 36 stopinj in komp se odziva enkratno v windowsih. v igricah je pa zadeva tudi uredu.le 7600 gs je malo slaba in ji jitro zmanjka zaleta

Meizu ::

Hja, nevem no.... Navil ga bom pa bomo videli, čeprav na Tomshardware, so imeli z c2d-ji boljše rezultate s to grafo, kot pa na dvojedrnih AMD-jih. Sej pravim, bomo videli. Še postavil bom vse skupaj na test k trem kompom, kjer so not AMD 3800+ in AMD 4200+, pa še k frendu k ma Intel c2d E6600 jo bom dal. Tko bom še najbolje vidu:D

Tech_man: Sej je vse kul, ampak XTX je približno 2-3 krat močnejši od GS... Al menda še več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

___ ::

hmmm hd. kaj ubistvu to je? high definition? a to je tist za hd televizije?
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643843 (3843) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454408 (2558) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199103 (7266) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904964 (4006) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615890 (3873) opeter

Več podobnih tem