» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

tilinho20 ::

To imaš aafterfakte. Odvij grafo na stock frekvence, pa potem postopoma zvišuj frekvenca. Pa poveči hitrost venta!

Constantine ::

Najhitreje boš rešil problem po navodilih delfinčka eno stran nazaj. Sem izvedel že na treh karticah in je bilo vsakič uspešno.

delfinus ::

Tick: Sapphire je zasral bios na celi poletni seriji HD4870. Resitev kot pravi constantine. Flash novega biosa. Navodila kako so v tej temi.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fr!Xy ::

LP!

Am imam z grafo Sapphire ATI radeon HD 4870 512 GDDR5,
PN: 188-01E85-001SA
SKU#: 11133-00-20R in sicer mi komp zmrzne v roku 5-15min.
To se mi dogaja v GTA IV in v GTA: SA drugje nisem nikjer zaslediv kot recimo.
NFS Underground
COD:WaW
COD2
Track Mania
Far Cry 2
Igniton :D
Pa me zanima kaj naj naredim z njo. Al dam na servis al kaj?

Konfiguracija:
Intel E8400 3Ghz (še za enkrat)
Infinity Mugen
Gigabyte X48-DQ6
500GB
R-Data DDR2 1066 + (5) 2x2GB
Sapphire HD4870
Logitech MX518
Enermax LIBERITIY ELT500AWT

delfinus ::

Tako je ne zmrzuje povsod. Samo doloceni spili.
Kaj storiti:
1. Flashas sam ali
2. das na servis, da ti jo flashajo tam in jih opozoris, da na uradni strani od Sapphirja obstaja popravek z biosom za to kartico, ali pa
3. na kartici preprosto uveljavis garancijo.

lp, D.

fr!Xy ::

Oke pol jo bom pa dav kr na garancijo, in jim bom reku ka mi dela pa da je na strani popravek bo to kul?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

TOP ::

Pa kaj jim boš govoru ,da je nastrani popravek,če so serviserji ti jo morajo pogledat,kaj je narobe,če pa hočeš da ti jo flešajo,ti jo nebodo si jo moraš sam

FrancBula ::

No da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal:
Katero nstavitev mi bo v igri upoštevalo če v CCC nastavim AA na 4x, v igri Far Cry pa na 2x?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Galaxy ::

CCC. Ampak raje izključi v CCC, izgubil boš veliko FPS.

Double_J ::

Aja delfincek... bom enkrat v bližnji prihodnosti v Celju verjetno,
a se mi splača prinest grafo h tebi, da sprobaš. Kje si ti točno?

Od takrat se namreč še nisem ukvarjal s tem, sem prezaposlen, zdej sem se spet malo spomnil.:D
Dve šivanki...

gruntfürmich ::

jo. kok se fixira frekvenca jedra? se lahko kar v CCC??
thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

delfinus ::

Da GPU frekvenco fiksiras oz. disejblas powerplay moras najprej ustvariti svoj poljubni profil. Ustvari se ga z CCC. Tvoj shranjeni profil s poljubnim imenom in koncnico XML se nahaja tu:

Windows XP >> C:\Documents and Settings\username \Local Settings\Application Data\ATI\ACE\profile created .XML
Windows Vista >> C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profile created .XML

Potem pa ta profile rocno editiras s poljubnim urejevalnikom teksta. In sicer, ce zelis jedro fiksirat na 750MHz potem editiras slednje vrstice, ki izgledajo takole:

Feature name="CoreClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="50000"
Property name="Want_1" value="50000"
Property name="Want_2" value="75000"

****EDITIRAS JIH, DA ZGLEDAJO TAKOLE****:

Feature name="CoreClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="75000"
Property name="Want_1" value="75000"
Property name="Want_2" value="75000"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Tick ::

Uspešno sem flashal bios. Grafična deluje povsem uredu. Najlepša hvala za pomoč in delfinčku za navodila. Ali lahko sedaj normalno updatem driverje?

LP Tick

delfinus ::

Tick np, driverje si lahko nalozis kadarkoli nove in priporoceno je, da se jih regularno updejta zaradi popravkov za dolocene spile. ATI jih izdaja na cca. 1 mesec. lp, D.

gruntfürmich ::

huh. fixsacija pri men nekako ne deluje.
bom še probaval. verjetno sem zasral v postopku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

delfinus ::

Pomembno je, da najprej kreiras en osnovni profil in ga shranis pod poljubnim imenom v ATI CCC. Nastavitve naj bodo pred tem vse na default v CCC. Ce ti pa se to ne bo jasno ti pa bom kasneje ko bom doma dal slikovni capture material, da vidis, kje ga ustvaris. Potem pa pac gres na tisto lokacijo zgoraj (XP ali Vista imata razlicni lokaciji profila, ki si ga ustvaril) in ga s tekstovnim urejevalcem poeditiras po navodilih, kot ti prilagam. S tem je disejblan poweplay. Ampak ne vidim vec situacije zakaj bi powerplay disejblal. Po fixu za HD4870 je tovrstna operacija nepotrebna. Kak drug razlog grunf?

lp, D.

gruntfürmich ::

pri css mi začne slika štekat, kot bi zmanjkovalo frejmov, vendar je hec ker kaže števec vedno ~60fps (vsinc on), tko da tipam kaj bi lahko šlo narobe.

glede profilov: thx, zaenkrat ni treba vodičev, ker sem že naredil profil, vendar sem štartal iz popolnoma svojih nastavitev in frekvenco jedra 500, karerega sem potem korigiral v beležnici na 625; vendar se ni uredu izšlo. bom še probaval.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

pingo76 ::

Tejle valve engine-i nimajo radi dvojedrnikov, poskusi limitirati igro na samo eno jedro (task manager/core affinity). Mnogim je to pomagalo tudi v novem left 4 dead. Probat ni greh.

paps ::

zdravo!

sem poskusil narediti bootable CD kar nekajkat. enkrat mi napiše "could not start DOS press any key to reset", na zadnjem pa "could not find NTLDR" naredil sem vse kar je bilo rečeno na 3. strani :S
ne vem več kaj naj naredim...
mogoče nisem prav naredil bootable cdja al pa nebi smel uporabiti DVD? uporabil sem ta postopek http://www.tacktech.com/display.cfm?tti...

EDIT: nov disk - napiše starting DOS, potem pa resetira PC :S in to ponavlja nonstop...

Jutri poskusim še z USB ključom, trenutno nimam nobenega...

LP

uspešno flashiral z USB ključom ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paps ()

fr!Xy ::

LP!

Lahko nekaj uprašam, za kakšen problem se je šlo pri tebi Tick?

Mordecai ::

Pozdravljeni vsi skupaj!
Mene samo zanima, če kdo ve ali je Sapphire HD4870 512MB (julijski bios), zmožna oddati/izvršiti ukaz, da se naj računalnik v momentu ugasne ali pa to lahko naredita le matična in napajalnik? No potem se spet sam prižge po 3 sekundah. Configuracija: E8500
P5Q PRO
HD 4870
OCZ 2 GB kit
LC Power 650W (LC8650 - Ozeanos 2.2)

delfinus ::

Graficna neposredno ne ugasa PCja. Kvecjemu anjprej poklekne napajalnik, ce je presvoh za graficno in je to vzrok izklapljanja. Sicer pa ne vemo kak problem imas marcek6?! Natancno opisi kaj se ti dogaja.

lp, d.

ferewuz ::

Hm katero od teh dveh priporočate, razlika v ceni ni velika tko da bom vzel tisto s katero je manj problemov?:

Gigabyte Radeon HD 4850 1024MB Silent ali
Sapphire Radeon HD 4850 1024MB Dual Slot

FrancBula ::

sam bi rajš vzel gigabyte če imaš rad tišino in nisi nek navijalec..
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

pingo76 ::

Bral test gigabytke in jo zelo hvalijo, kar ni povsem običajno za pasiven dizajn.

Blue3D ::

Zdravo, jaz pa imam en drug problem in ne vem, če nima to veze z powerplayem.
Ko odprem 3D modelirnik, je takt 160/250 in ko začnem vrteti mi nekaj cvili
po računalniku. Takt pa skoči na 700/1000 Mzh.
To cviljenje ni ventilator.
Kak se izklopi powerplay ? Kakšne so lahko posledice.
Imam radeon 4850 Sapphire
 ko miruje

ko miruje



 ko vrtim

ko vrtim

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

delfinus ::

Ko ni graficne aktivnosti se frekvenca spusti na nizje vrednosti. Ko zacnes kaj migat po ekranu ali pa spili pa preklopi v visjo brzino. To je pac funcija powerplaya, da pri mirovanju kartica trati manj W. Je normalno. Kar se pa tice cviljenja je pa to kakor kje. Sam sem slisal cviljenje iz kar nekaj Nvidijinih kartic, ATI primerov nekoliko manj. So pa ponavadi tuljavce in posamezne elektronske komponente na kartici, tako da tu nimas kaj. Kartica bo se vedno normalno delovala in naj te ne skrbi. ce pa je cviljenje zelo motece, da ne mores bit v sobi, pa je edina stvar, da poskusis se z drugim PSUjem (lahko je tudi v povezavi s tem) jo futrat ali pa jo reklamiras.

lp, D.

Blue3D ::

Zdravo Delfin,
ja v igri dela grafika na ful, kak pa prepričam, da dela na full ko zaženem 3D modelirnik ? Ker pol malo šteka pa skače.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

pingo76 ::

V ati CCC pod overdrive so navedene hitrosti jedra in pomnilnika. Najbolje da imaš oboje odprto nato klikariš po modelairniku in spremljaš frekvence.

Han ::

Ali pa uporabiš Radeon Bios Editor in si po svoje nastaviš frekvence. :)

delfinus ::

Blue3D glej moj post v tej temi, na tej strani z datumom 07.01.2009 ob 9 uri. lp, D.

Steinkauz ::

Men tut grafa piska, ampak samo če dam ati tool artifact testing. V bistvu se mi tista kocka neha premikat, grafa pa samo piska
:|:))

EDIT: Sm probal najnovejši beta 3 pa mi piska še preden zaženem artifact tester. Tko piska k da bi bla sirena(frekvenca gor in dol)
Tko da tega raje ne poganjam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

delfinus ::

Torej danes se preverjeno sporocam Winflash metodo, ki pa jo zaradi dolgotrajnega fleshiranja ne priporocam. Namrec pod windowsi kartico flasha od 2 do 4 minut. Pod DOSom je ta operacija samo 2 do 5 sekund. Torej za tiste, ki radi nekoliko vec riskirate:

WINFLASH METODA. Namenjena zgolj samo za Sapphire Radeon HD4870 512MB karitco. Naslednjih karakteristik:
Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5
Originalni bios z datumom: 24.07.2008 (lahko preveris z ATI CCC)
BIOS ver: 011.006.000.003.000000 (preveris z ATI CCC)
BOX NUMBER: SKU 11133-00-20R na zeleni nalepki na skatli (lahko je tudi brez 20R oznake)

1. Zapri vse aplikacije, zapri tudi antivirusne programe, izklopi net, zapri firewall, zapri Riva Tuner ipd aplikacije...
2. Potegni si zadnjo verzijo ATI Winflasha (trenutno je to 2.0.1.5) in jo shrani na simple lokacijo C:\WinFlash)
3. S Sapphirjve strani potegni BIOS za Sapphire HD4870 in ga Unzipaj v C:\WinFlash direktorij. Ime biosa je 1e8501sa.002
4. Klini na START in izberi RUN / POZENI
5. V komandno vrstico napisi "cmd" brez narekovajev in pritisni OK
6. V CMD zabrovzaj do direktorija, ki si ga ustvaril komanda: cd C:\WinFlash
7. Pozeni BIOS update s komando: atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002
8. Pocakaj dokler se flashiranje ne konca. Fr!xy poroca, da je flashanje potekalo cca 4 minute. Ce fleshiranje ne uspe ne resetiraj racunalnik, ampak poskusi znova!
9. Ponovno zazeni PC in problema ne bo vec.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fr!Xy ::

deluje preverjeno od mene zdejle sm pol ire špilo gta 4 prej bi mi že 5 pokleknala grafa

AapocalypseE ::

delfincek, zakaj pa meni winflash takoj flasha v winsih in ne 2-4 min. tak kot ti praviš?!

delfinus ::

Street ne vem neposrednega vzroka zakaj. Lahko samo ugibam. Verjetno product number, dolocena serija Sapphirjev... Samo pod podpisu sodec imas ti Sapphire HD4850 in ne Sapphire HD4870. Ti verjetno nisi imel tega problema z zmrzovanjem? Ali pac? Dejstvo pa ostaja , da je bios za Sapphire HD4870 512MB z datumom 24.07.2008 z napako in vsem tocno doloceni spili pac zmznejo. Kaksen problem si imel ti, da si flashal? Katero verzijo biosa si imel v originalu gor. Katero imas sedaj? Sicer pa se vedno svetujem DOS za flashanje bilo katere reci. Pod windowsi je pac vec moznosti, da pride do interupta.

lp, D.

Han ::

Osebno naložim polkna v Safe Mode, če že moram flešat v Windows...

delfinus ::

Mi je kapnilo se nekaj, ko sem si sedajle odvrtel film. Ko sem sam imel problem z zmrzovanjem, sem delal analizo biosa z GPU-Z in ga odpiral tudi Radeon Bios Editorjem, kjer je bilo ime vendorja na starem biosu drugacno (ime je bilo Wakawa or something mogoce nekaj druga) kot pa je bilo ime na novem delujocem biosu. Torej je bilo potrebno na tej seriji Sapphirja HD4870 uporabit metodo forceflashanja, da je popravek mogoc. lp, D.

Blue3D ::

Hvala za namig, sem probal a ne dela.
Bi pa bila to full dobra rešitev.
Ko potrebujem vklopim posebaj nastavitve, ko ne pa
navadne. Žal ne deluje.

lp

Blue3D glej moj post v tej temi, na tej strani z datumom 07.01.2009 ob 9 uri. lp, D.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

AapocalypseE ::

Nisem mel problema z zmrzovanjem ne. Flashal pa sem zaradi povečanja voltaže na procesorju za boljši OC, drugačn fan cycle in nižje frekvence v idle.

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Blue3D:
Mora delovat, vsaj pri meni je to delovalo in jedro je bilo skos fiksirano na 750MHz. Morda nisi kreiral svojega profila? Imenuj ga v npr. poljubno ime pod CCC npr. ATIFIX, sedaj ga izbrskaj v direktorijih in ga editiraj. Pomembno je, da ne editiras osnovnega default profila, ker ce editiras tistega nima prav nobenega vpliva. Moras editirat ATIFIX.XML datoteko! Lahko si kreiras tudi razlicne profile in presaltujes med njimi kot te je volja.

Sicer pa zagooglaj po netu powerplay fix 4870 kot kljucne besede, pa ti bo dalo tudi zadateke za resitev. lp, D.

PNG ::

Ker tudi meni na moji HD4850 ni delalo ogromno iger (Dead Space, World in Conflict pa milijon drugih je na random zamrzovalo in pokazalo vsem znane vertikalne barvne črte), sem flashal BIOS. Grafa je crknila, poslana je bila na servis nekam v tujino.

Toliko o flashanju - samo en heads up. Je redko najbrž, a se tudi zgodi.

Zanima me pa nekaj - mi lahko odklonijo garancijo na kartico, če ugotovijo, da je kriva napačna verzija BIOSa?

M-XXXX ::

Preden se prestrašite- grafe se ne da zaflashat (oz vsaj ratalo vam je ne bo) da bi jo ubili. Če flash spodleti enostavno dobite drugo grafo in preko nje ponovno flashate...

tilinho20 ::

Se pravi ne izgubiš garnacije nikoli? :D

M-XXXX ::

Se pravi ne izgubiš garnacije nikoli? :D

Kot prvo- zaflashano grafo lahko popraviš- tukaj ni problema. Tudi če pa jo bi nesel na servis ti bi jo zamenjali...

tilinho20 ::

Se pravi ne izgubiš garnacije nikoli? :D

Kot prvo- zaflashano grafo lahko popraviš- tukaj ni problema. Tudi če pa jo bi nesel na servis ti bi jo zamenjali...

Zgolj iz zanimanja...kako to lahko popraviš? :)

M-XXXX ::

Dobiš neko drugo grafo- vseeno kašno, važno da sliko da in ponovno flashas. Sam sem svojo 4870 vsaj že 5x zaflashal, sam to se popravi v 30 sekundah...

SebaR ::

Zato je pa dobro vedno imeti eno staro grafično kartico na PCI vodilo =]
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

PNG ::

Jaz dodatne grafe nimam, nisem pa upal na servisu povedati da sem jo zaflashal...sem jim nekaj omenil, da mogoče bi pa flashanje pomagalo (ker sem tudi vedel da bo, ker se da flashat na starejšo verzijo pa je), pa so rekli da ne upajo, ker s tem izgubim garancijo in bodo kar grafo poslali v tujino na popravilo...

Fak, nadomestno sem pa dobil x1650...si predstavljate razočaranje ;'(

FrancBula ::

i100k100 pri kateri trgovini pa je bilo to?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181320 (1014) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559185 (23423) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241384 (1082) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744018 (19512) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587341 (5896) M-XXXX

Več podobnih tem