» »

Katera grafična je boljša

Katera grafična je boljša

«
1
2

nazri ::

Zivjo. Odlocam se za nakup nove graficne kartice. Zanima me kera je boljša za igranje iger. Cene sti skoraj iste samo nevem katera je bolj zmogljiva.

Tu je prva graficna:
http://www.ceneje.si/club-3d-graficna-k...

Tu pa druga:
http://www.ceneje.si/leadtek-graficna-k...

BLzE556 ::

Osebno bi ti bolj predlagal 8600 gt... za kakšen namen bi pa rabil grafično? Bolj za špile al za filme oz. kaj druzga?
Winners do not use drugs!

nazri ::

Js bi to bl za špile meu.

Zdej nevem ena ma več mb pomnilnika ena ma pa več bitnega vodila pomnilnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

Blinder ::

A ni 8600gt konkretno boljsa od 8500? Neki v smislu da 8500 se primerja z staro 6600, 8600 je pa precej boljsa od 6600gt.
Poglej si kaksne reviewe teh graficnih, napises v googleta "8600gt vs 8500gt" al kaj takega.
Kako je z ati-jevo 2600pro? A ni tale primerljiva z 8600 s tem da stane precej manj?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nazri ::

A je 8600GT dost močna da laufa npr. Crysis lepo na high?

M-XXXX ::

Ne!

jan01 ::

Še malo dodaj pa kupi ogromno boljši
radeon hd4670 81€
oz
geforce
http://www.elektronika.si/product_info.php/products_id/1210 9600gt -95€

Karkoli novo in slabšega je stran metanje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

nazri ::

Nemorm k sm ze zapravu dnar za 4gb rama tko da mam sam se 50€ in najboljso kartico za ta dnar sm najdu 8600gt

AapocalypseE ::

Z 8600GT si ne boš moral začet kaj dost. Probaj še nekaj dodat zraven in nabavi 9600GT za 87eur http://www.aperio.si/article.aspx?artic...

Zgodovina sprememb…

nazri ::

Sm gledu mau na youtube posnetke iger ki jih igrajo na 8600GT pa ma use na high ma AA 4x Pa ma tm okol 40fps-jev tko da nevem js mislm da je 8600 zlo uredu za ta dnar

paljer ::

Na 8600gt ne boš igral nč novejšega na visokih detajlih. Tko pač je, zakaj pa ne gledaš za kakšnimi rabljenimi 8800kami?

nazri ::

Nebom kupoval rablenih k nikol neves kaj lahko dobis. Ja nevem lej ce pogledas mau na youtube vids da na 8600 igrajo tanove igre na max details. Pa zdej mam se 4gb rama tko da nevem... js mislm da bi mogl use lepo delat...

AapocalypseE ::

Na kateri resoluciji pa bi igral?

nazri ::

1024x768

paljer ::

Jaz ti povem, da na 8800 ne boš igral vseh novih iger na high pri 1280, kaj šele na 8600, ki je pravi polž. In kako veš, da tisti na youtubu igra na 8600ki? Besede veliko prenesejo.

nazri ::

Sam a drgac je pa 8600GT 256mb 265bit 1400mhz bolsa kot 8500GT 512mb 128bit 700mhz?

AapocalypseE ::

8600GT je boljša. Probaj dodat nekaj zraven, ker z 9600GT na 1024x768 bi ti fajn letelo. Z 8600GT lahko pozabiš na high detajle pri novejših igrah. Kateri procesor maš?

nazri ::

Intel Core 2 Duo 1,8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

AapocalypseE ::

Jaz ti predlagam 9600GT in procesor obvezno navij, ker bo zaviral grafično kartico.
Maš E2160 ali E6300?

Zgodovina sprememb…

nazri ::

E2160. procesor sm pa ze naviu. Nemorm kupt 9600 zato ker ze tko bom mogu nek se 10€ dobit ker moji mi nebojo dal za računalnik... tko da edina resitev zame je 8600

AapocalypseE ::

Pol pa vzami 8600GT, ampak ti ne bojo delale igre v nulo. Malo te rešuje, ker igraš na tako nizki resoluciji.
Na kolko si navil procesor?

nazri ::

Tm v biosih je blo na zacetku 200 pa sm navil na 250

AapocalypseE ::

Probaj še več dat. Okoli 280 bi moglo it max. z privzeto voltažo. Daj si dol prime95 program in testiraj, če je stabiln sistem. Če ti vrže error ven ali blue screen idi v bios in znižaj FSB. Lahko pa daš voltažo na 1.37V in 333x9 in ti bo delal na 3GHz procesor. Spremljaj še stopinje s Core Temp programom.
Grafično kartico navij, ko jo dobiš.

nazri ::

Procesor bom se mau naviu graficne pa ne ker nocem uniciti garancije.

AapocalypseE ::

Aja procesorju pa velja garancija, če ga naviješ in crkne? :)
Navij grafično z RivaTunerjem, ker je čist enostavno.

nazri ::

Procesor sm ze prej naviu sm cist pozabu na garancijo. Sej tud ce je enostavn z RivaTunerjem lahko usejn crkne in pol mi garancije ne upostevajo.

nazri ::

Aja se neki bi uprasu. Doma mamo se en računalnik k je se u garanciji pa sm sou v biose pa sm nastimu tm pr ramu namest frekvence "Auto" na 800mhz in pol mi je računalnik crknu in zdej se ne przge. Poslov sm ga na servis sam nevem a mi bojo uposteval garancijo?

Urc ::

LoL sam ti pa maš ene fore...:D

nazri ::

HEHEH :D No kaj mislte a bojo uposteval garancijo?

AapocalypseE ::

Ja sam res ma fore :D
Odprl bi ohišje in dal ven baterijo in spet nazaj not ali pa bi vzel en izvijač in dal tja gor, ko piše clear cmos, da se bios resetira in bi delal računalnik.
To bojo naredli na servisu in mastno zaračunali :D

Zgodovina sprememb…

nazri ::

Ne nemorja mi zaracunat???? bom pa reku da bi mi prej povedal da ni garancije pa bi odnesu komp domov sigurn nebom placu za to FAK no... k bi mi usej prej to kdo povedu...

tilinho20 ::

Tudi neumne rabimo na svetu...

AapocalypseE ::

Lahko, da bojo naredli clear cmos in rekli, da je ram crkno in so ga mogli zamenjat ali pa, da si se kaj špilal v biosu in navijal, zato pa računalnik ne dela. To pa ne smeš, edino če si 100%, da veš kaj delaš. :)
Poročaj v glavnem kak se bo rešlo z onim računalnikom.

Zgodovina sprememb…

nazri ::

@tilinho20
Ja sej pol pa se dobr da si se ti rodiu

tilinho20 ::

LOL.
Mogoče.:))

Blinder ::

Prevec si investiral v ram:)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

8600GT (z garancijo do sredine 2009) ti prodam za 40 €, pa 10 ti še ostane za nekaj kepic sladoleda. Ali pa kak dober špil pri Mantisu. No, kaj praviš? Če te zanima, mi pošlji ZS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nazri ::

Ne hvala. Raj dodam se 10€ pa mam cist novo. Me pa zanima kako si biu kej ti zadovoljen s to kartico? A so ti igre lepo laufale?

Jst ::

Garancija ti velja, kadar nekaj crkne. In crkneno komponento ti zamenjajo zastonj, ker/če je v garanciji. V tvojem primeru pa ni nič crknilo, vse komponente še vedno delajo. Edino kar je narobe, je napačna nastavitev v biosu. Tako, da ti servis komot računa eno delovno uro, pa čeprav omenjeno dejanje (clear cmos na marični) traja samo par minut.

Poleg tega pa tudi če navijaš, boš v 96% garancijo lahko uveljavljal. Tako za procesor, kot za grafično.

Grafični kartici 8500 in 8600 nekako nista namenjeni za igre. Jaz bi ti raje svetoval, da našparaš in kupiš eno od prej predlaganih kartic. Bolje še mesec ali dva nič, ker sta ti kartici res švoh in razočaranje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nazri ::

Neki me se zanima kle pise da ma ta kartica 256bitno vodilo

http://www.ceneje.si/leadtek-graficna-k...

ampak k sm mau gledu za te kartice sm povsod vidu da majo sam 128bitno vodila. A so se kle zmotil?

Jst ::

Mislim, da ima 8600 res 256bitno vodilo, ampak raje poglej na www.nvidia.com. Ampak koliko je široko vodilo rama ti ne pove samo po sebi nič o hitrosti. Recimo 2900XT ima 512bitno vodilo, ampak ga ne more izkoristit, zato so pri naslednji generaciji (3870) uporabili 256bit. In performanse so ostale enake.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nazri ::

Kaj pa je pol tisto pr karticah kar ji da zmogljivost?

Valvoline ::

Za 50e imaš prece varijant dobrih ampak rabljenih grafičnih. Za ta dnar ali manj dobiš recimo 8600gts(je precej hitrejša kot 8600gt,x1900xt,x1900gt,7900gt,7950gt,7900gtx.... vse te so najmanj 2x hitrejše k 8600gt.Jaz sem svojo 7950gt leatek prodal za 50e še pred pol leta.
Zdaj jo dobiš za cca 40e ali manj.

opeter ::

Ne hvala. Raj dodam se 10€ pa mam cist novo. Me pa zanima kako si biu kej ti zadovoljen s to kartico? A so ti igre lepo laufale?


Kartico nisem uporabljal za igre, tako, da ti v tem smislu ne vem odgovoriti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FrancBula ::

zrina7 prodam ti 2600xt za 40eur. je nekje enaka kot 8600gt
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

nazri ::

Raj dodam unih 10€ pa mam cist novo. Hvala usejn. Zanima me se k sm nek vidu da majo ene 8600GT gddr2 ene majo pa gddr3 u cem je razlika pa kaj je boljse?

AapocalypseE ::

gddr3 je boljše.

nazri ::

Kaj pa je boljšga na tem?

AapocalypseE ::

Hitrejši ram je in ma več prepustnosti.

bluefish ::

poleg vsega se bolj navija, manj greje,...

Že če malo opazuješ cenik ti bo jasno, da imajo le cenejše in šibkejše grafične starejši pomnilnik. Povedano za laike.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia 9600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774830 (3514) NoXy
»

Nakup grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515050 (3941) Meizu
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402768 (1704) Volta
»

kera grafa je boljsa

Oddelek: Kaj kupiti
241441 (1441) AngelOfDeath
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643922 (3922) PROTOTIP

Več podobnih tem