» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

tilinho20 ::

A ti potem nebi hladil napajalnega dela??

OChack ::

nekaj zanimivega sem tudi sam opazil pri temle furemarku. če imam ventilator nastavljen na 40% se na približno polovici testa, ko se kartica segreje na 80-85°c se ventilator kar sam od sebe nastavi na 100% in tako tudi ostane. drugače imam temp v idle na 40% okoli 55-60°c. imam pa asusovo 4850, ki ima priložen program smartdoctor, kjer je opcija da sam nastavljam ventilator.

za vse ki mate probleme si z rabitom editirajte bios profil, frekvence in skalo vrtenja ventilatorja v odvisnosti od temperature, zelo zanimiv je podatek da ti pri power playu skače frekvenca iz 250 na 750.....ati ma v orginalu iz 500 na 750 ali iz 500 na 625 (4850). svoj bios sem sam modificiral in nimam nobenih težav, tud greje se skoraj nič niti nimam problemov z katerokoli igro, metalo je vn le iz crysisa zaradi prenavitega CPUja. Imam pa grafično sapphire 4850 nereferenčni modri dizajn z dual slot čudnim kulerjom
Int€l inside, IDIOT Outside

OChack ::

Han: Tale grafična je kolikor jaz vem zelo vroča ker VRM-ja sploh nima hlajenga!

s prsti šaru po vseh komponentah in čipih po grafični, vključno z rami in napajalnim delom vred navito vse hladno oziroma mlačno

kater del na sliki praviš da ni hlajen? (rami niso vendar direkt na njih piha in so hladni)

Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

delfinus ::

Torej mal ste zajadrali offtopic ampak nima veze. Lahko vam z veseljem sporocim, da smo pri uporabniki Sapphire HD4870 in userji na AMD/ATI pritisnili na Sapphire do mere, da je danes izpljunil popravljeno verzijo biosa. S to verzijo biosa se je problem sesuvanja v manj zahtevnih igrah odpravil. Trenutno ga najdete tukaj. KLIK.
Ime novega BIOSa v datoteki je 1E8501SA.002

Vendar pa preden se brezglavo zaletite v fleshiranje: omenjeni fix velja zgolj samo za imetnike:

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5
Originalni bios na kartici datum: 24.07.2008
BIOS ver: 11.006.000.003.000000
SKU 11133-00-20R na zeleni nalepki na skatli kartice.

Sicer pa vec v temi na ATI/AMD forumu (resitev kako in kaj od nekje strani 24 naprej).

lp, D.

Han ::

Ni prvič, da je bil Sapphire prisiljen izdati popravljen BIOS za grafično kartico. Pred dobrim mesecem sem imel opravka s Sapphire Radeon HD3650 (256 MB DDR3), na kateri je norel ventilator. Zadeva je bila pri neobremenjeni grafiki tako glasna, da ni bilo za zdržat. Ko si GPU obremenil, pa je začelo hlajenje pešat. Halo?!? Hvala bogu, da Google pregleduje tudi forume, kjer sem našel boljši bios, ki je hitrost vrtenja ventilatorja spravil na za silo znosno raven.

Če koga zanimajo podrobnosti v zvezi s 3650...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hanzo ::

Mam en problem pr Radeonu HD 4870 PowerColor in sicer da mi vse zmrzne k zaženem Medio player 11 nakar mi javi da je vpu recover ( ki ga imam vklopljenga ) resetiral grafo ?? ...kaj bi lahko bil kle problem !

Iščem kak program al pa bilo kej da bi spremenu vrtljaje ventialtorja. Sm že probal z tem linkom k gaje dal "delfincek" (http://www.tomshardware.co.uk/forum/254... sam mi ne dela.

M-XXXX ::

Ampak resno, hlajen VRM ne pomaga veliko pri preformansah, sploh, če ne navijaš. Če bi lahko bi stvar moral hladiti na spodnji strani, ne pa pihati čez keramiko na vrhnji strani.

VRM nima veze z preformance (uredu ima vezo z max OC-jem), ampak le kako stabilno dela grafa, oziroma če je prevroče bodo počasi crknili...

delfinus ::

Kateri driverje imas? Tole z Media Playerjem slisim prvic. Drugace ti v spilih deluje normalno?
Sicer pa mora po tistih navodilih delovati Fan fix v sakem primeru. Le dosleden moras bit korak po korak. Profil mora bit aktiven in editirat moras datoteko, ki si jo ustvaril in ne default.xml. To je le nekaj napak, ki si jih lahko naredil narobe, da ti fan fix ne deluje.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Pyr0Beast ::

A ti potem nebi hladil napajalnega dela??
Napajalni del se 90% hladi preko PCB-ja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

VRM nima veze z preformance (uredu ima vezo z max OC-jem), ampak le kako stabilno dela grafa, oziroma če je prevroče bodo počasi crknili...
Sej ravno zato. Če je pa narejeno popolnoma zanič, bo pa crknilo tako ali drugače, s hlajenjem ali brez.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tomaz17 ::

lep pozdrav
imam težave z grafo ati hd 4870(AMD-jeva). Jaz sem po naročilo dal sestavt comp, in sem mel prvo težavo ko sem ga prnesu domu da mi je ko je pršo v windows se resetiru al pa je kr videa zmanjkal.Dobr...vidu sm da majo ljudje iste težave z isto grafo in isto matično( matična je gigabyte ep45-ds4).Sm poslal nazaj sistem in so flashal bios....in teh težav sedaj ni več.Kot bi blo prekleto pa imam seddaj težave v igrcih. V windowsih lavfa u nulo, v igrcih vrže ven nekje po 15 min. Sprobu sm vse vrste driverjev..svašta...ni bolš...kot sm bral pa imam iste težave...ker vrže ven ko dam video na hard vse(kulk gre)...aja...kaj nardim?kr črte potegne čez sliko al pa kr čez take pikice pa zvok zašteka, v drugem primeru pa kr vse zmanjka in začne žgat ventilator od grafe na puno.Za tem je pa treba resetirat. V primru ko grafa piha ko nora pa napiše potem po restartanju v biosu kjer kaj bootaš tole: Warning!!DES is turned off!!Please use DES application to turn it on again.(kaj je to sploh Des aplikacija?)...če ni kakšne dobre rešitve oz. takšne ki jo še jaz lahko rešil bom pa menjal grafo(če je grafa kriva?)za odgovore vam bom zelo hvaležen!

M-XXXX ::

VRM nima veze z preformance (uredu ima vezo z max OC-jem), ampak le kako stabilno dela grafa, oziroma če je prevroče bodo počasi crknili...
Sej ravno zato. Če je pa narejeno popolnoma zanič, bo pa crknilo tako ali drugače, s hlajenjem ali brez.

Po tvoji logiki: Saj je vseeno če je avtomobilski motor hlajen ali pa ne... Zakuhal bo itak v vsakem primeru a?

Constantine ::

Pri meni je bila situacija podobna na 4870, v manj zahtevnih igrah mi je po 10ih minutah vrglo kocke na zaslon, pri War še do login screena ni pršlo mi je že kazal kocke. Sedaj sem zamenjal napajlnik ia 400w na 850w in dela vse brez problema. Sem stress testiral za 24 ur in niti 1x ni več kockal. Pri meni je očitno bil samo napajalec kriv in grafa deluje normalno. Kakšne napajlce imate ostali ki vrtite 4870?

Pyr0Beast ::

Po tvoji logiki: Saj je vseeno če je avtomobilski motor hlajen ali pa ne... Zakuhal bo itak v vsakem primeru a?
Če je na rangu navite kosilnice bo zakuhal slej, kot prej :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

delfinus ::

Constantine: Jaz imam Sapphire HD4870 in LC Power Arkangel 850W. Me je do nedavno mal zafrkavala 4870ka. To se pravi zamrznitev s kockami po ekranu ali pa vertikalnimi crtami po ekranu in ponavljajoc zvok. Nov popravljen BIOS od Sapphirja je to odpravil mnogim, ki jim je zmrzoval v manj zahtevnih igrah.

Tomaz. najprej poglej kaksne imas kej temperature na grafi. Potem pa pojdi v CCC in si ustvari profil in si ga shrani. Potem pa na netu poglej malo naslove kot so Fan fix Powerplay fix in poskusi s to resitvijom da poeditiras svoj profil, ki si ga prej shranil. Od keterega proizvajalca imas 4870?

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

tomaz17 ::

Constantine: Jaz imam Sapphire HD4870 in LC Power Arkangel 850W. Me je do nedavno mal zafrkavala 4870ka. To se pravi zamrznitev s kockami po ekranu ali pa vertikalnimi crtami po ekranu in ponavljajoc zvok. Nov popravljen BIOS od Sapphirja je to odpravil mnogim, ki jim je zmrzoval v manj zahtevnih igrah.

Tomaz. najprej poglej kaksne imas kej temperature na grafi. Potem pa pojdi v CCC in si ustvari profil in si ga shrani. Potem pa na netu poglej malo naslove kot so Fan fix Powerplay fix in poskusi s to resitvijom da poeditiras svoj profil, ki si ga prej shranil. Od keterega proizvajalca imas 4870?

lp, D.

Temeperature so okej...ker sem ob igri skoz opazoval...in tudi ustvaru profil in spremenil hitrost ventilatorja...tk da pomojem je treba bios zrihtat na grafi...kr me jebe recimo MOst wanted al pa San andreas....sam to sam če mam vse na hard video...proso bi če mi razložite kako se zrihta bios na grafi...aja mam pa sapphire HD 4870 kartico...prosim pomagajte!

delfinus ::

Tomaz ce imas Sapphire z obstojecim biosom iz 24.07.2008 imas tocno ta problem, ki sem ga imel jaz.

Klikni tu pa najdi moj post, se mi zdi, da je en peti po vrsti. Tam ti bo pisalo vec. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

tomaz17 ::

jst mam iz 25 junija 2008..in pa pri biosu mam 0 še spredi....težave so pa iste...tk da....nč..grafo bom zamenju(reklemacija)...ni druga..hvala
ne razumem jih kok lohka to prodajajo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz17 ()

tomaz17 ::

jst mam iz 25 junija 2008..in pa pri biosu mam 0 še spredi....težave so pa iste...tk da....nč..grafo bom zamenju(reklemacija)...ni druga..hvala
ne razumem jih kok lohka to prodajajo!

nee...v everustu sm zdle opazu da mam datum video biosa 24.7.2008..tak da mama isto firmo grafe in isti datum...pa še nekaj...jst sm zdle zagnal atitool...ki obremeni grafo na 100%...to seveda kaže tut v everestu da je obremenitev grafike 100% tak da je izključen kakšen napajalnik ali druga...napajalnik imam a od muskina 580w, ki pa po mojem mnenju da od sebe tistih 580w in ne tako kot kakšen Lc power....tako da...jaz se ne bom več jebal z grafo...menjal bom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz17 ()

_Prince_ ::

Mah kaj bi neki menjal pa flashal...Jst sm z fanfixom vse v red spravil v 2 minutah. Simple:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Prince_ ()

delfinus ::

Tomaz, ce bos grafo flashal ti bo delala normalno. Sicer pa je tudi reklamacija cisto upravicena. Naj se z njo zafrkava Sapphire. Lp, D.

p.s. fanfix in powerplay fix ne odpravi omenjenega problema. Potrebno je flashirat.

tomaz17 ::

evo...gainward geforce GTX260 lavfa ko urca....ati je odpisal..

in težav ni več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz17 ()

_Prince_ ::

jst sem si dal samo fanfix..lepo iz 23% na 45% in je sla temperatura iz 70 na 43...in ni nobenih problemov:D

barakus ::

Ali bi lahko tu bil omenjen problem?

delfinus ::

Barakus. Problem z izklopljenjem monitorja je drugacen kot pa problem na HD4870, kjer so spili klasicno zmrznal. Sicer pa poskusajte poeditirat XML file in fiksirat CORE speed na delovno frekvenco jedra. Temu se drugace rece POWERPLAY FIX. Kako se to naredi, pa sem danes nekje napisal v eni sorodni temi. Ni pa ziher, da je to fiks in je lahko spet en nov bug, ki so ga sproducirali pri ATI. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

sasiti ::

Tudi sam imam probleme s Sapphire 4870. V Crysisu in Pure- u mi namreč včasih računlnik zmrzne. Sem flashal bios z novo verzijo (po navodilih s tega foruma), pa ni nič boljše. Vseeno zmrzne. Napajalnik imam LC6550GP "Silent Giant" v2.2. Pred flashanjem sem probal tudi Powerplay fix (nastavil frekvenco iz 500 na 750 tudi po navodilu iz omenjenega foruma).Računalnik je star en teden, kupljen in stestiran pri AGT. Ima kdo kakšno idejo, kako bi rešil problem ali je rešitev reklamacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasiti ()

_Prince_ ::

ja jaz nisem naredil nic drugega kot samo nastavil obrate fana iz 23% na 45% in mi dela odlicno brez kakrsnih koli problemov. nisem nic poizkusal s Powerplayom ali flashat bios. :D

delfinus ::

Najprej, ce slucajno kaj navijas spusti vse na default. Stestiraj masinco najprej s Furmarkom ali pa z ATI Tray Toolom tam mora bit stabilno. S Furmarkom delaj samo, da das vent na 60%, ker se zadeva zelo zagreje. Pusti zadevo cez noc. Ce tam ni stabilno pomeni, da te muci morda PSU ali pa bo mogoce mal potrebno dvignit napetost RAMu. Povisaj samo malenkost napetost CPUju in pa RAMu, ker se zelo rado dogaja, da plate undervoltajo, zato je lahko tudi to. Povej kaj imas za en sistemcic.

delfinus ::

ja jaz nisem naredil nic drugega kot samo nastavil obrate fana iz 23% na 45% in mi dela odlicno brez kakrsnih koli problemov. nisem nic poizkusal s Powerplayom ali flashat bios. :D


Prince odvisno je katero revizijo Sapphirja imas. Prve revizije so imele OK bios. Sicer pa je tko s tem, eni spili so delovali BP tudi s tistim zlobnim biosom z 24.07.2008, sploh zahtevni, manj zahtevni pa so se sesuval. Furmark, 3DMark, Crysis ipd. je blo pri meni vseskozi stabilno. Nov bios pa je odpravil se sesuvanje v manj zahtevnih. Tu so userji najbolj jamral, tudi jaz sem imel en tak problem. Tako da zaenkrat zadeva deluje tip top.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

sasiti ::

Sistem je takle:
Asus P5Q Pro ,P45
Intel Core 2 Quad Q6600 Sockel-775 box SLACR
SAPPHIRE Radeon HD 4870 DDR3 PCI-E 512MB
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16"
Mushkin PC2-6400 "Enhanced" KIT 4096 MB
Napajlnik: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2

Kak se pa drugač dvigne napetost Ramu in CPUju?

Pa napajalnik se lahko kako preveri če je zadosten?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasiti ()

_Prince_ ::

Sistem je takle:
Asus P5Q Pro ,P45
Intel Core 2 Quad Q6600 Sockel-775 box SLACR
SAPPHIRE Radeon HD 4870 DDR3 PCI-E 512MB
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16"
Mushkin PC2-6400 "Enhanced" KIT 4096 MB
Napajlnik: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2

Kak se pa drugač dvigne napetost Ramu in CPUju?

Pa napajalnik se lahko kako preveri če je zadosten?


Sapphire HD 4870 DDR3 ?? si mislil DDR5 a ne?8-)

delfinus ::

sasiti: sporoci se podatke z nalepke na skatli in pojdi v Catalyst Control centre in povej datum in verzijo biosa. Odgovor pa ti zal do konca tedna ne morem dat, ker me sedaj nekaj dni ne bo.

lp, D.

kar98k ::

enako pri kolegovi gainward 4870 golden sample, kupljena včeraj

cod4 mu zdrzi samo 1 min preden ga vrze ven, enako crysys...

pogledal bios od grafične, in je od avgusta, se pravi prve pošiljke

tu na malezijskem gainward forumu sem prebral da je gainward takoj obvestil kupce v maleziji naj vrnejo grafične kupljene do 15. septembra, seveda so evropski distrubuterji te kartice ze prej naročili (predvsem se je to nanašalo na 4850 GoldenSample) in so dobil nove z novim biosom, boljsim hlajenjem...

http://forum.lowyat.net/topic/783556

sapphire enako, izdali so nov bios...

ostali proizvajalci imajo tudi probleme, sej ze vse pise na prvi strani te teme, tudi navadne verzije kartic crkujejo

kolega bo moral zdaj reklamirati grafično...upam da ima trgovina v kateri je kupil nove verzije kartic....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

WyattEarp ::

JSt mam Gigabyte 4850 pa nimam z njo nobenih problemov. vsi so priporočali Saphire, ko sem kupoval, pa je nisem kupil. ta mi dela super.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kar98k ::

Sistem je takle:
Asus P5Q Pro ,P45
Intel Core 2 Quad Q6600 Sockel-775 box SLACR
SAPPHIRE Radeon HD 4870 DDR3 PCI-E 512MB
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16"
Mushkin PC2-6400 "Enhanced" KIT 4096 MB
Napajlnik: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2

Kak se pa drugač dvigne napetost Ramu in CPUju?

Pa napajalnik se lahko kako preveri če je zadosten?


enako pri kolegovi gainward 4870 golden sample, kupljena včeraj

cod4 mu zdrzi samo 1 min preden ga vrze ven, enako crysys...

pogledal bios od grafične, in je od avgusta, se pravi prve pošiljke

tu na malezijskem gainward forumu sem prebral da je gainward takoj obvestil kupce v maleziji naj vrnejo grafične kupljene do 15. septembra, seveda so evropski distrubuterji te kartice ze prej naročili (predvsem se je to nanašalo na 4850 GoldenSample) in so dobil nove z novim biosom, boljsim hlajenjem...

http://forum.lowyat.net/topic/783556

sapphire enako, izdali so nov bios...

ostali proizvajalci imajo tudi probleme, sej ze vse pise na prvi strani te teme, tudi navadne verzije kartic crkujejo

kolega bo moral zdaj reklamirati grafično...upam da ima trgovina v kateri je kupil nove verzije kartic....


evo zdaj mu pa dela, enako matično imata. Daj asusovov EPU-6 Engine na auto mode, in ne na high ali turbo. Preveri v programu ki si ga dobil zraven matične....imas vec nacinov delovanja

sasiti ::

Prince DDR5 je grafa ja:)

Drugače pa glede biosa: pred flashom je bil ver.011.006.000.003.000000 iz datuma 24.7.2008 (nalepke na škatli nisem mogel preveriti, ker škatle ob nakupu nisem dobil - imam serijsko številko na računu, vendar po prebiranju foruma sem ugotovil, da so nekateri dobili zagotovilo od Sapphire-a, da nova verzija deluje na splošno pri vseh sapphire 4870 - zato je res nisem preveril, ker račun ni fizično pri meni). Sedaj po flashu imam verzijo biosa Ver.011.010.000.002.029896, BIOS Part Number 11X-1E8501SA-001, datum 8.9.2008. Mislim da je OK, saj sem delal po tvojih navodilih Delfinček:)))

evo zdaj mu pa dela, enako matično imata. Daj asusovov EPU-6 Engine na auto mode, in ne na high ali turbo. Preveri v programu ki si ga dobil zraven matične....imas vec nacinov delovanja


kar98k hvala za predlog, sem probal, vendar na žalost brez uspeha - še kar sesuva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasiti ()

_GiZmO_ ::

Dvigni obrate venta,recimo na 60%,katere driverje uporabljaš?
HP DV7-2130eg

sasiti ::

Sem že probal z obrati na 40, 60 in 75% in se vseeno sesuva. Drugače imam pa ATI Catalyst 8.9

kar98k ::

daj dol epu engine patch

http://support.asus.com/download/downlo...

overwrite files

pa daj na max power saving mode, cisto desno po update-u

sasiti ::

Epu je ob zagonu skos v uporabi zato ne morem overwrite files. Kako naj presnamem datoteke iz patcha z originalnimi?

kar98k ::

task manager, end process

dol daj ASUS EPU-Six Engine V1.00.16 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista
v others mapi na asusovi strani

potem v utilities mapi je EPU Six-Engine Patch Utility

v utilities mapi je tudi ASUS EPU-Six Engine V1.00.12 tako da naprej probaj novejso v others mapi...instaliri daj restart later takoj patch restart......

sasiti ::

Pa je ta V1.00.16 za XP 32 bitne? Ker kao ne piše..

Drugač sem pa inštaliral že verzijo iz Utilities mape, vrstni red pa sem šel takole: najprej zagnal patch, potem resetiral, potem prekopiral datoteke. Je to pravilno?

kar98k ::

lahko, je pisalo patch succesfuly finished?

ja za 32 bit

patch dela samo na .16 verziji... probaj
uninstall .12

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

sasiti ::

Evo sedaj sem inštaliral tako kot si rekel - grem kr sprobat - bom poročal..

-----------------------------
Sem že nazaj - po prisilni likvidaciji iz Crysisa. Nič ni pomagal patch:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasiti ()

kar98k ::

pa si dal max power saving mode?
ce si probaj druge nacine...

sasiti ::

sem dal max power saving mode ja.

delfinus ::

Sasiti, ce imas ta nov bios od Sapphirja potem ti ne bi smelo nagajat. Meni tudi s starim npr ni zmrzoval v Crysisu. Tako, da bo verjetno kaj druga.... morda tudi PSU. To bi blo dobr poskusit ali pa morda ram.

lp, D.

p.s. sicer pa poskusi se s tem programom stestirat mem na graficni. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

sasiti ::

Ja na koncu sem ugotovil, da je bil vzrok v napajnalniku - imel sem 550W od Lc Power, zdaj imam pa 500W od Mushkina in dela kot urca (čeprav je št. W manjše, vendar je ta številka včasih le marketinška poteza proizvajalca).

DJ MartiNi ::

Eni podajo dejansko moč, eni pa končno moč, katero napajalnik zdrži le par sekund.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

friksi ::

Čau, mene pa zanima s katerim program najlažje preverim, če je z mojo grafično vse v redu pa kolk se kej segreva. Imam Gainward 4870 Golden Sample.

Thanks.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181320 (1014) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559185 (23423) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241384 (1082) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744018 (19512) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587341 (5896) M-XXXX

Več podobnih tem