» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
14 / 17
»»

frudi ::

Tilen, daj nehaj že enkrat bluzit in si vcepi v glavo, da 8800/HD2900 niso samo DX10 kartice, ampak da tudi v DX9 peljejo scat karkoli iz prejšnje generacije. Pa kaj pol, če je DX10 performance za en drek, pač preklopiš v DX9, naviješ resolucijo in eye candy na max in uživaš. Ne pa da si razbijaš glavo s kompromisi, kaj je treba izklopit, da bo teklo dovolj hitro pa vseeno zgledalo dobro.
Mene je prav vseeno za DX10; tisti dve igri, ki sem ju sprobal z njim (Lost Planet in BioShock), izgledata in tečeta pod DX9 in DX10 praktično enako, tako da je prav vseeno, pod katerim igram. Še zdaleč pa ni vseeno, ali bi ju poganjal na stari 7900GTO ali na 8800GTX. Prva ni več niti približno primerna za igranje v 1920x1200, medtem ko 8800GTX in 24" monitor trenutno pašeta skupaj ko ata na mamo. BioShock na max resoluciji in max detajlih teče super in izgleda briljantno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

macgajver ::

Tilen sej sm ravno napisal da to kar delajo dx9 igre in jih nekako posiljujejo v dx10 je topla voda od začetka do konca s optimizacijo morjo spisat only dx10 igro potem bi vidl koliko je dx10 hardware v prednosti ker pa tega še dolgo nebo bomo to vidl šele enkrat v naslednjih močnejših generacijah dx10 grafičnih kartic ko se tehnologija zasidra pri večini uporabnikov.

Iz druge teme -------Namen DX10 kartic je torej igranje v DX10 načinu, tako kot za DX9 kartice DX9 način. Sedaj pa še vprašanje za na konec. Katera kartica potem bolj služi svojemu namenu? Kak X1900XT / 7950GT ali 8800GTX/2900XT?

To si dost neumno napisal katera kartica bolje služi svojemu namenu recimo zgoraj omenjene kartice s dx10 podporo bolje poganjajo igre v dx9 načinu kot dx9 only grafične to je dejstvo se pravi če hočeš imet zelo hitro grafično za igranje iger dx9 boš kupil novo grafično ki pač nudi zraven podporo dx10 če tega neboš mogel izkoristit jebi ga kolk enih stvari je brez veznih zravn dodanih pri računalništvu ki jih noben ne izkorišča pa se nobeden ne pritožuje zaradi tega. Primer imaš dual layer pečico in kolk ljudi jo dejansko izkorišča skoraj nobeden ker so dual layer dvdji predragi. itd itd... Vsak se odloči za grafično po svojih zahtevah zmogljivosti grafične kartice in po debelini denarnice.

primer: Eden hoče igrat na 1920-1080 z vsemi detajli 4AA 8AF in nevem kaj še bo pač reskiral denar in nabavil 8800gtx nekomu je pomembno da mu igra solidno dela bo pač nabavil x1950pro. Spet tretji bo špekuliral ali rajš počakat na bolše grafične in čakat na one s podporo dx11 in nevem kaj še ta tretji pač nebo nikol v življenju nič kupil samo veliko govoril.

Opa me je že nekdo prehitel s odgovorom na tilnov post prepočas pišem. Moj zadnji post v tej temi adijo.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

macgajver, kupim nekaj najboljšega kar bi mi naj zadovoljivo prikazalo nov svet vendar mi po nakupu postane jasno, da sem pred izpraznitvijo 500 eur iz denarnice na istem kot pred tem? Nateg imo. DX9 performance pa itak nikoli ni bil vprasljiv z novimi kartami. Jaz popolnoma razumem tiste, kateri ste kupili te kartice in da se ne boste dali prepricat, ok! Ob G90 vam bo postalo jasno kaj ste zdaj kupili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

sarcasm on> Kje pa si bil ob prejšnjih splavitvah? DX9, DX8, DX7. Zakaj se takrat nisi tak razburjal, kot se zdaj ob splavitvi DX10? EH, eni pač ne kapirate da vsaka nova generacija DX in s tem tudi nove grafične, ki bi naj ta DX podpirale, ima poporodne krče. Nekateri se znajo ob tem obnašat kot dedi in to prenest, nekateri pa se obnašate kot babe pri porodu, pa kričite kakšna krivica se zgodla, ker se to dogaja. :D /off

calm talk on>
Sicer pa. A ljudje tvoj denar zapravljajo ali svoj, da jim ne privoščiš nove grafične kartice že zdaj? Ljudje svoj denar zapravljajo in če jim bo žal, da so ga vrgli za eno grafično prej kot pa čakali do naslednje, bo jim žal, drugim pa ne bo, saj bodo vmes uživali v igranju novih iger ali pa starih na malo bolši performance. Torej, ti kar kupi G90, ostalim pa prepusti odločitev v njihovih rokah, saj dobro vedo zakaj to delajo. Ne se ti preveč sekirat za ostale in kam gre njihov denar, raje svoj denar dobro porabi. ;) /off
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Smeško ne skrbi ti zame. Jaz se nič ne sekiram za tiste, ki so že zadevo kupili. Samo pokazat pravo pot tistim, ki še niso. Glede na to, da pa delaš v Com-Shopu, bi pa moral tvoj post tako ali tako vzeti z rezervo. Kako bi pa bilo, če prodajalci ne bi nagovarjali kupcev k nakupu?

Ne vem kaj vas toliko žuli moje pikanje. Zadovoljni kupci, kajpada. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Senitel ::

Am ok resno... Kaj naj bi se spremenilo z prihodom G90?

frudi ::

macgajver, kupim nekaj najboljšega kar bi mi naj zadovoljivo prikazalo nov svet vendar mi po nakupu postane jasno, da sem pred izpraznitvijo 500 eur iz denarnice na istem kot pred tem? Nateg imo.

Za tebe ne vem, kaj bi pričakoval z nakupom high-end kartice, ampak jaz sem dobil točno to, kar sem pričakoval - vsaj 2x višjo hitrost od najboljših kartic prejšnje generacije in sposobnost gladkega igranja v optimalni ločljivosti monitorja (1920x1200). Podporo DX10 ob tem jemljem bolj kot dodaten bonus, ne kod bistven motiv za nakup. Posledično me tudi ne gane kaj dosti, če bo kartica prešvoh za poganjanje iger v DX10 načinu. Sploh pa po do sedaj videnem, kjer so kakekoli spektakularne razlike med DX9 in DX10 za zdaj še vedno MIA.
Po tvoji logiki so bile nateg tudi recimo 7800 kartice, ki razen precej višje hitrosti niso prinesle nič novega v primerjavi s 6800, pa so se 7800GTX pravtako prodajale po 500€+. Ali pa bognedaj celo kasnejše 7900GTX, ki so bile spet enako drage, pa so prinesle še bistveno manjše pospešitve. Še 6800GT po tvojem ne bi smel nihče kupiti, sej je bila samo kake 2 hitrejša od 5950 Ultra, tako opevani HDR pa je onemogočal uporabo FSAA in je tipično prinesel hud performance hit.

V bistvu je brezveze karkoli nadgrajevat! Gremo vsi nazaj na geforce 4! Ampak MX, Ti serija je bila nateg, ker ni prinesla nič novega glede na geforce 3 :).
Ti kar izvoli... jaz bom kar ostal na svojem 8800GTX. Če me je že kdo nategnil ob nakupu, me je očitno dolgonoga blondinka z velikimi naravnimi jošk, ker sem s kartico glede na prejšnjo super zadovoljen. Če bo G92 (ali karkoli je že pravo kodno ime) res 2x hitrejši, se bom isti blondi pač pustil nategnit še enkrat. Ti seveda ne, ker boš takrat spet pridigal, kak nateg je, da ne prinaša nič druga kot (spet) samo višjo hitrost...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

M-XXXX ::

Podpis pod tole!

Tilen ::

Am ok resno... Kaj naj bi se spremenilo z prihodom G90?

Če leakane specifikacije in napovedi držijo, potem bi se z G90 spremenilo to, da bodo to prve [high-end] DX10.x kartice s katerimi se bo dalo v DX10 dejansko igrat. To gledanje diapozitivov z 8800GTX/2900XT in 20 FPS v DX10 pač ni to kar bi si človek želel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

M-XXXX ::

Sam imam v Bioshock-u 70+ seveda vse na MAX DX10, tako, da se nič ne pritožujem!

seminal ::

Bioshock je daleč od DX10 igre.. Zgleda čisto enako na DX9...
Me zanima kak vam bo crysis tekel>:D

M-XXXX ::

Malo je razlike med dimom, ter vodo>:D
Če ne bo Crysis dobro delal, bomo pa drugo grafo kupil:D

seminal ::

No vidiš, tako mizerna razlika pa se ne splača zraven dat 200€...
No pa tvoj post.. Zgleda da imaš bogatega očka, če crysis ne do delal vredu boš pa drugo karto kupil??8-O
Eni imate res preveč denarja... Raje vlagajte v delnice... ipd...

Senitel ::

Če leakane specifikacije in napovedi držijo, potem bi se z G90 spremenilo to, da bodo to prve [high-end] DX10.x kartice s katerimi se bo dalo v DX10 dejansko igrat. To gledanje diapozitivov z 8800GTX/2900XT in 20 FPS v DX10 pač ni to kar bi si človek želel.

Ja super, jasno G90 bo po specifikacijah hitrejša. Kolk bo pa hitrejša v primerih, ko ni problem grafična kartica?
Po tvoje je za problem, da nekatere igre delajo zelo počasi v DX10 načinu izključno krivo pomankanje hitrosti shaderjev, oziroma premalo giga flopsov. To je namreč tisto kjer bo po leakanih specifikacijah G90 bistveno boljši od G80. Ob tem zanemariš "Vista" in "Vista/DX10 driver" faktor, ki sta roko na srce dandanes že dost poštimana tako pri NV kot ATI. In zanemariš "kako so dejansko aplikacije napisane" faktor!
Najpogostejši performance problem v teh zgodnjih DX10 igrah je povsem nepravilna raba constant bufferjev. Pred tem te noben G90 ali G100 ne bo rešil...

M-XXXX ::

Zgleda da imaš bogatega očka, če crysis ne do delal vredu boš pa drugo karto kupil??

Sicer je tole offtopic vendar: ČISTO vse kar imam v računalniku sem kupil IZKLJUČNO sam, edino kar je kdo drug naredil glede mojih računalnikov, da so me enkrat peljali v Lj (po 2900XT) in da babica sprejema moje poštne pošiljke in to je to! Ves danar zaslužim sam in mi ne boš metal pod noge, da mi drugi kaj kupijo!

seminal ::

Kaj pa delaš pri 17 letih, da si lahko kopuješ vse nove zadeve? Mogoče preprodajaš??
Res povej mi..:D

M-XXXX ::

Če te že zanima: Z očetom ne živimo skupaj, zato moram jst pomagati dedku v vinogradu (1000 trt), ki ga obdelujem sam (tukaj se nakaplja kar nekaj €), potem je tukaj še žepnina, formatiram veliko računalnikov (ravno danes 2), če kje na internetu vidim kašno zadevo poceni jo kupit ter prodam naprej, prodajam komponente, ki sem jih imel prej, kupim nove...

AapocalypseE ::

Tema je, DX 10 ali DX 9 grafa? ... zresnite se in kaj vas briga kolko ma kdo denarja in kak si kdo kaj kupi :\

Tilen ::

Ob tem zanemariš "Vista" in "Vista/DX10 driver" faktor, ki sta roko na srce dandanes že dost poštimana tako pri NV kot ATI. In zanemariš "kako so dejansko aplikacije napisane" faktor!
Najpogostejši performance problem v teh zgodnjih DX10 igrah je povsem nepravilna raba constant bufferjev. Pred tem te noben G90 ali G100 ne bo rešil...


Lahko mi vrjameš, da nič tega ne zanemarjam ob razmišljanju. V [ne]uporabi pa zaenkrat seveda zanemarjam Visto in vse kar sodi k njej. Bi pa lahko odprli eno temo, kjer bi tole podajanje žogice enkrat za vselej razčistili. Lahko je reči, da je za 20 FPS na najboljši možni hardwerski opremi kriva nepravilna raba constant bufferjev, ampak ali je to dejansko res? Imel bi vsaj nekaj oprijemljivega, lahko razumljivega. Nekako mi tole ne gre v račun tako zlahka ob dejstvu, da game developerji sigurno sodelujejo tako z Microsoftom kot s proizvajalci grafičnih kartic in drugimi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

Čeprav sem rekel da nebom več v tej temi pisal morm še tole povedat dej tilen nehaj bluzit prosim.

Pusti dx10 performance zaenkrat še prgmah bo prišel čas ko bomo z sigurnostjo lahko rekli ok te grafične lahko poganjajo nove dx10igre ali ne bo prišel čas za to ampak ne še sedaj!!!!!!!
Aja pa ta g90 če na 8800gtx igre na nizki resoluciji in minimum nastavitvam nebodo delale potem tud na g90 ne bodo delale kapiš.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

macgajver, saj igre delajo v DX10. To pa je tudi vse. >:D

Aja pa ta g90 če na 8800gtx igre na nizki resoluciji in minimum nastavitvam nebodo delale potem tud na g90 ne bodo delale kapiš.

Ne, ne, ne! G90 bi mejo neigralnosti z 20 FPS [8800GTX/2900XT] porinil do meje igralnosti ~60 FPS [200% boost].



413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Tilen, v Lost Planet si vido 20fps v DX10 in zdaj ne moreš spat zaradi tega kaj? M-XXXX je reko da v BioShocku dobi 70+ pol je problem da lost planet ni niti malo zoptimiziran za DX10 in tudi to igro kaj kažeš zgoraj zgleda ni.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kak Lost Planet neki? Chill, StreetRacer, saj je ok če imaš 2900XT, ni panike. Samo ne si delat utvar... Ti screeni so pa iz World in Conflict DX10.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Ne, ne, ne! G90 bi mejo neigralnosti z 20 FPS [8800GTX/2900XT] porinil do meje igralnosti ~60 FPS [200% boost].

Ja in, pol sredi 2008 bodo pa izšle že nove igre, v katerih bo pa G90/92/whatever imel spet 20fps in boš spet jamral kak nateg je.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tilen ::

frudi, motiš se. Kar spomni se izida 6800GT/6800Ultra ter pred tem "slavne" FX serije. Tu se bo zgodilo nekaj podobnega. G80-->G90.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senitel ::

Niti približno. :\

AapocalypseE ::

Daj Tilen ti Chill :\ se nena več spomniš ko si lepo screenshote od Lost Planet gor z 8800GTX @20fps? Nena se norega delaj in od takrat skozi jamraš s temi 20fps. Prej ko pa je on reko, da dobi preko 70 pa vse tiho od tebe o tem :\

Tilen ::

StreetRacer, tisto je že mimo saj ste potem začeli govoriti - češ kako dobre driverje imate sedaj in vse izboljšano. Malo više imaš screenshote iz nove DX10 igre World in Conflict kjer je performance v dx10 ponovno porazen. Kot že v vseh DX10 igrah do sedaj, razen BioShocku, za katerega o tam videni grafiki raje ne bi govorili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Boš reko da je grafika v BioShocku slaba al kaj? Primerjaj malo to novo igro, ko govoriš in BioShock, aja pa tudi v lost planet ni bla nevem kaka grafika.

Senitel ::

Kar imaš na tistilih screen shotih iz World in Conflict je performance test in če bi videl cel test (pa tako lep graf naredi špil :\), bi videl da sta na screen shotih dve točki, kjer fps praktično doseže minimum. Obenem bi tudi videl, če bi igro pognal tako v DX9 kot DX10 načinu na isti kartici, da je performance graf praktično identičen neglede na to ali si v DX9 ali DX10. Ima pa DX10 par ekstra featurjev.

Tilen ::

Sentinel, zakaj me jeziš, ko dobro veš, da nista samo 2 točki.

še tretja recimo:



Prav tako so userji s svojimi mašinami naredili test ter prilepili grafe povprečnih FPS v DX10, tudi na slo-techu.

Malo povzetka:

P5W DH Deluxe/Q6600@3000 Mhz/4x1GB DDR2/8800 GTX/X-Fi Xtreme Music/Dell 2407WFP8-O

test:



Kot se da razbrati, je povprečni fps na mašini skoraj 100%+ pod igrabilnim [60FPS]. Lahko pa kr začnete računat koliko stane ta mašina na kateri je naredil test EvilDare in ne more normalno igrat, žal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RC14 ::

Ko bodo začele kapljati prve DX10 igre ven, sem skoraj prepričan (vsaj v večini igrah) da bo potrebno poseči po kaj zmogljivejšem kot pa so te prve serije DX10 kartic, (govorim za kakšno spodobno ločjivost ala 22" LCD in high nastavitve), tko da je za moje pojme trenutno mogoče nekak zgrešen nakup bilokatere trenutno DX10 karte, še posebno zato, ker naj bi, poudarjam NAJ, prišle kmalu G92 kartice, in boš za isto ceno dobil dosti več hitrosti in boš resnično lahko užival v prvih DX10 igrah kot tudi seveda v DX9 igrah da se razumemo.

Ma sej vidite, iger ni nikjer, samo prestavljajo datume, kje je kakšen kje je Brothers In Arms Hell's Highway ki naj bi bil DX10, Huxley, potem recimo Alan Wake ki je itak še zavit v meglo, to bo vse v letu 2008 če sploh bo.
Pa ne zdej spet govorit, da če tko razmišljam, da pol pa lahka vedno sam čakam pa čakam, ni res, zdej se splača počakat, ker ni več daleč do prihoda nove generacije kartic, ki bodo (tako pravijo ) tudi do 2x hitrejše, kar je ogromno.

Pač kdor je kupil 8800GTS, GTX, 2900.. pač jo je, sam ve zakaj, mene nič ne moti, osebno se mi zdi nekak nesmiseln nakup. Z G92 verjamem da bo druga zgodba.
Če trenutno ni nujno kupovati oz iti v menjavo kartice, se splača počakati do izida G92, če pa je nakup nujen , se splača če se dobi kje kakšna poceni DX9 karta višje razreda to kupiti, sicer pa največ kar bi vzel, bi vzel 8800 GTS in to karseda najcenejšo. Ostalo se ne splača. Še enkrat, moje osebno mnenje.

Pa brez zamere, ne rabite bit zdej napadalni, kot pes na kost:D

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Senitel ::

Ja vau, tale frame je glih ene 4 frame pred prvim screen shotom v prejšnjem postu... Prvi minimum je ko kamera prečka most (drugi screen shot v prejšnjem postu), drugi minimum je pa tale.
Seveda folk spet primerja jabolka in hruške, tako kot jih je že pri Lost Planet. DX10 seveda pomeni DX10 efekte, v primeru Lost Planet to, da so shadowi v 2x večji reuluciji renderirani. DX9 potka defaulta na medium, DX10 na high shadowe in zdej DX10 sux, ker je DX10 path počasnejši od DX9 patha. To, da če na DX9 potki nastaviš sence na high, ali v DX10 na medium, bo DX10 vsaj na GeForce 8800 seriji dejansko hitrejši ne zanima nikogar.
Isto World in Conflict, ki ima milijon grafičnih nastavitev a noben ni pogledal kaj se dejansko nastavlja. In cvetka vseh cvetk, da se meri performance DX9 v WinXP, DX10 performance pa v Visti. Zdej pa poglej kaj se v advanced nastavitvah dogaja z DX10 checkboxom, ko spreminjaš osnovne nastavitve. Pa poskusimo naslednji trik, Windows Vista, izbereš neke nastavitve, greš v advanced, izklopiš DX10 poženeš benchmark, greš ponovno v advanced, vklopiš DX10 in spet poženeš benchmark. Kaj misliš kakšna bo razlika?

RC14: Do takrat ko bo Alan Wake prišel ven, bo že G90 "old news"... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

RC14 ::

Senitel: Čist možno, ni dvakrat za rečt:D

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

MEDENA ::

Realnost: DX10 sux, usekano mimo, MS ga je posral. 90% ljudi zaradi DX10 ne bo menjalo sistema, VISTA sux. FACT, THE END OF STORY.

krneki0001 ::

MEDENA isto lahko rečemo za vse nemške avtomobile - german cars sux, zdej ali to drži ali ne je pa druga pesem, ampak načeloma, ker meni niso všeč, mora to držati za vse ljudi.

Dejte že nehat s temi bedarijami. Če ti nekaj ni všeč, potem ne uporabljaj, ne pa da pluvaš čez sistem, ki ga niti v sanjah še nisis sprobal in že kr veš da je zanič. Niti DX10 še nisi sprobal, pa že pljuvaš.

MEDENA ::

Sistem temeljito sprobal, tako, da prosim.

Pesimist ::

tudi 4 core si sprobal in pravis da suxa, tak da tebe tak doben vec resno ne jemle.

M-XXXX ::

MEDENA: Kaj pa te tako zelo moti glede Viste in kaj te moti glede DX10?

Tilen ::

Glede na test zgoraj, ti tudi quad ne pomaga kaj veliko, tudi na 3000Mhz navit ne. Si z 8800GTX ter 4GB rama še vedno na 30 fps. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

Pa kaj no pa kaj te boli kurac več veš kaokr pa v knjigi piše pa kaj se spotikaš ob ene zadeve ki na najbolših mašinah na svetu ne dosežejo 30fps če je tema dx9 ali dx10grafa če na takem norem sistemu ne doseže 30fps koliko jih potem na enem navadnem računalniku. to ti je vseeno spotikaš se ob 8800gtx 2900xt in te high end 10 grafične ki po tvoje ne zmorejo zaenkrat poganjat dx10 dovolj dobro kaj naj rečem smola moje sožalje ne more te igre dobro poganjat in ok kaj bomo zdej v jok na drevo pa vse igrače sabo jest vem da če hočem igre igrat na high details pri 1680-1050 rabim precej močno grafično ranga 8800gts 640 ali bolšo če v dx10 nebo delal bom dal v dx9 ni problema.

Jest sem grafično kupil konec leta 2006 8800gtx in mi ob nakupu tud na misel ni prišlo da bom kr naekrat zdej mogu igrat dx10 igre ker grafična to podpira ampak sem jo kupil kot dolgoročen nakup za igranje iger vsaj kakšni dve leti brez problema na 1680-1050resoluciji. Zdej se je pa nekaj s temi dx10 igrami počasi začelo premikat vse bolj slabo še dela pa že križate vse kaokr da ni vse skupej vredno pol kurca tople vode od vindowsa do grafičnih do procesorja kaj nej vm nrdim da se boste bolš počutil ja objavmo g90 za jamroučke da bodo imel o čem govort in se veselit pa 4jedrne athlončke in DDR3 wwwooooooo. super potem bo pa ziher vse delalo ja my ass bo. Potem boste pa najdl eno drugo stvar za šinfat mah tole gre lahko v nedogled.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

macgajver, tipični izpad nekoga, ki si lasti eno od omenjenih kartic? Velika začetnica ter vejica ti sicer še delajo težave, ampak kaj hočemo.

Pa kaj no pa kaj te boli kurac več veš kaokr pa v knjigi piše pa kaj se spotikaš ob ene zadeve ki na najbolših mašinah na svetu ne dosežejo 30fps če je tema dx9 ali dx10grafa

Pa sem že mislil, da sem jasno nakazal ter podkrepil katera grafa in bom lahko počasi končal. Zdaj mi pa že eni očitajo offtopic!

to ti je vseeno spotikaš se ob 8800gtx 2900xt in te high end 10 grafične ki po tvoje ne zmorejo zaenkrat poganjat dx10 dovolj dobro kaj naj rečem smola moje sožalje ne more te igre dobro poganjat in ok kaj bomo zdej v jok na drevo pa vse igrače sabo jest vem da če hočem igre igrat na high details pri 1680-1050 rabim precej močno grafično ranga 8800gts 640 ali bolšo če v dx10 nebo delal bom dal v dx9 ni problema.

Ne bomo ampak boste.

Jest sem grafično kupil konec leta 2006 8800gtx in mi ob nakupu tud na misel ni prišlo da bom kr naekrat zdej mogu igrat dx10 igre ker grafična to podpira ampak sem jo kupil kot dolgoročen nakup za igranje iger vsaj kakšni dve leti brez problema na 1680-1050resoluciji. Zdej se je pa nekaj s temi dx10 igrami počasi začelo premikat vse bolj slabo še dela pa že križate vse kaokr da ni vse skupej vredno pol kurca tople vode od vindowsa do grafičnih do procesorja kaj nej vm nrdim da se boste bolš počutil ja objavmo g90 za jamroučke da bodo imel o čem govort in se veselit pa 4jedrne athlončke in DDR3 wwwooooooo. super potem bo pa ziher vse delalo ja my ass bo. Potem boste pa najdl eno drugo stvar za šinfat mah tole gre lahko v nedogled.


Karkoli si že tukaj hotel povedat. Nihče ne taji performance DX9. DX10 napis je pa tistih dodatnih 200-300€, to pa je tudi vse.

edit: In še nekaj! Nekateri ste vrjetno zgrešili bistvo te teme, ki je namenjena potencialnim kupcem. Jaz nikogar ne prepričujem, da naj zdaj njegovo 1 leto staro 8800GTX proda. Tistim, ki pa 20 fpsjem pravijo tekoče delovanje, se pač samo potihoma smejim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Calligula ::

1. Zgodnji nakup 8800 GTX je bil itak butasta odlocitev in metanje denarja proc. Sploh, ker je Vista polna sranja in lukenj in je se po SPju (ki formalno itak pride ven sele leta 2 pa 3) pocasnejsa od XPjev.

2. Vista je polizdelek in tudi po SP1 se vedno ni biser.

3. DX 10 bo povsem vredu zadeva, ko bo hardware preskocil par nivojev ne bodo pa dobrote v sorazmerju z pozresnostjo.

4. Dejstvo je, da je vecina folka te kartice nabavljala za Visto v casu, ko je Vista itak se drek in to po visokih cenah namesto, da bi se malo pocakali in kupili takrat, ko je dejansko smisel.

Pa za ta denar bi ze dobil xboxa ipd...

macgajver ::

No poglej da nekaj razjasnimo

1. Zgodnji nakup 8800 GTX je bil itak butasta odlocitev ------Calligula glede 8800gtx cena te kartice pred enim letom je bila povsem enaka LINK se pravi kdajkoli pozneje kdor jo je kupil je naredil napako ker bi za isti denar lahko užival dalj časa.

2. Ne morm rečt kakšen izdelek je vista ker nisem strokovnjak za windowse lahko pa povem da jo uporabljam in sem čist zadowoljen razn kakšni driverji me zjezajo na čase.

3.Pri tej točki bi se strinjal čeprav dokler ne pride kakšen crysis ven nemormo za ziher trdit.

4.No kdo pa je rekel da nabavlja folk te kartice za igranje na visti nabavljajo jih zato ker so dobre in hitre in komot poganjajo igre na katerem windowsu jih ženeš je odločitev vsakega posameznika.

tilen dej tole še nekrat preberi ker je bilo mišljeno posebej zate.
Zdej se je pa nekaj s temi dx10 igrami počasi začelo premikat vse bolj slabo še dela pa že križate vse kaokr da ni vse skupej vredno pol kurca tople vode od vindowsa do grafičnih do procesorja kaj nej vm nrdim da se boste bolš počutil ja objavmo g90 za jamroučke da bodo imel o čem govort in se veselit pa 4jedrne athlončke in DDR3 wwwooooooo. super potem bo pa ziher vse delalo ja my ass bo. Potem boste pa najdl eno drugo stvar za šinfat mah tole gre lahko v nedogled.

Karkoli si že tukaj hotel povedat. Nihče ne taji performance DX9. DX10 napis je pa tistih dodatnih 200-300€, to pa je tudi vse.

Še nekaj linkov Glej cene 1
2 3
4
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Saj pravim, da ne razumeš!


Zdej se je pa nekaj s temi dx10 igrami počasi začelo premikat vse bolj slabo še dela pa že križate vse kaokr da ni vse skupej vredno pol kurca tople vode od vindowsa do grafičnih do procesorja kaj nej vm nrdim da se boste bolš počutil ja objavmo g90 za jamroučke da bodo imel o čem govort in se veselit pa 4jedrne athlončke in DDR3 wwwooooooo. super potem bo pa ziher vse delalo ja my ass bo. Potem boste pa najdl eno drugo stvar za šinfat mah tole gre lahko v nedogled.



Ne že, ampak še vedno.. Da ne boš mislil, da sem podpiral kak 8800GTX leto nazaj, ko še o G90 ni blo niti duha ne sluha.

In kaj hočeš s temi cenami povedat? Spet ne razumeš kaj sem mislil? Od teh cen odbij zgoraj omenjene vrednosti ter si poglej realno vrednost. Te kartice imajo samo srečo, da so prve DX10 igre prišle skoraj leto po njihovi splavitvi. To jim je omogočalo držanje cen v nebesih tako dolgo, nič drugega. Da ne omenjam sploh, da ena od teh grafičnih katere linke si naštel, sploh ne podpira DX10. Ni vse v ceni veš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

EvilDare ::

Saj ne da zagovarjam dx10, jaz sem se pač odločil za nakup zaradi tega ker sem hotel igrati igre na moji privzeti resoluciji: 1920/1200 ali vsaj 1680/1050 brez tega da bi moral izklopiti kakšen "bombonček" v igri. Res je da sem dal za grafično 100€ več, ampak se je splačalo. Cene so pa pač visoke ker Nvidia nima trenutno nobene konkurnce in tega se zavedajo. Pa še glede World in conflict performanca. Naredil sem novo primerjavo, ker sem pozabil naložiti nove beta goninike.



Moj primarni OS so še vedno XP. Visto imam naloženo posebaj na starejšem disku, ki še vedno zelo dobro služi in jo uporabljam samo za testiranje. Če se bo pa pokazalo da bo Crysis deloval zanesljivo, ga bom mogoče celo na DX10 igral. Vsekakor se bo v bližnji prihodnosti zamenjalo kartico, če bo cena upravičena, da se preveč vrednosti ne izgubi.

Tilen ::

Lep prikaz driver boosta. Zdaj pa v jok vsi tisti, kateri pričakujete ne vem kakšne 300% booste od gonilnikov v prihodnosti. Povprečni FPS se je torej dvignil z novimi gonilniki iz 29 na 30 ter pri višji resoluciji iz 22 na 27. Fino. Driver boost pri DX9 načinu doprinese 0%, kdo se pa še zmeni za DX9 kaj?>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Tilen, če si že tako ohoho pameten, pa mi prosim razloži... katero DX9 grafično naj človek uporablja, če želi igrati v 1920x1200?
Kot prvo je 256MB rama premalo za tako resolucijo, se pravi rabiš kartico s 512MB rama. DX9 kartice s 512MB rama so danes že zelo redke in še vedno bistveno predrage. Še najcenejše so 7950GT, pa še te stanejo od 260€ naprej, skoraj toliko, kot 8800GTS 320MB. Kaj bolj zmogljivega - X1950XT/XTX ali 7900GTO/GTX je že skoraj nemogoče dobit, cene so pa od 300-400€. Ali si res upaš trditi da so te boljši nakup, kot pa recimo HD2900XT/8800GTS 640MB za 400€, ali pa 8800GTX za 500-550€? Kaj takega trdit, bi bilo namreč res neumno. Ne le, da nobena DX9 kartica dejansko ni sposobna poganjati iger v 1920x1200, 512MB verzije teh kartic imajo slabše price/performance razmerje kot high-end DX10 kartice.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Tilen ::

frudi, preberi si še 1x post od uporabnika Calligula.

Tilen, če si že tako ohoho pameten, pa mi prosim razloži... katero DX9 grafično naj človek uporablja, če želi igrati v 1920x1200?

Ne vem zakaj bi pametoval? Samo nizam protiargumente. Zdaj ker pa vam to ni všeč, pa se vam seveda zdi da pametujem. Pa tudi ne vem kako ohoho pameten mora nekdo biti, da uvidi, da z 20 fps igrat ne bo šlo. Tudi DX9 v novih igrah več ni to kar bi lahko bil.

No, katero grafično pa ti svetuješ frudi, da bi lahko igral World in Conflict recimo s povprečnimi 60 fps in seveda 1900x1200? Je ni, kajne? Tudi 1GB GDDR4 je premalo za 1280x1024 zgleda. Hja... smo že blizu temu, čemur že par strani namigujem. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

EvilDare si vse teste dx9 in dx10 naredil v visti in z enakimi nastavitvami si izključil dodatne dx10 nastavitve da se dejansko vidi kolk je razlike med dx9 in dx10.

Tilen linki samo zate še enkrat
LINK2
LINK3
LINK4

V srednjem razredu bi lahko govorili o price performance varijantah med dx9 in dx10 grafami v visokem razredu ni vprašanja. 8800gts 640 in x2900xt zmagata zravn lahko uturimo še 8800gts 320 ki pa je za lastnike 19col lcdjev sploh best buy.

Ko pridejo sedaj počasi nove dx10 grafične ven bomo lahko debatirali naprej.

Tilen do takrat boš mogu še naprej morit s World in Conflict in slabimi fpsji.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643843 (3843) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454408 (2558) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199102 (7265) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904964 (4006) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615890 (3873) opeter

Več podobnih tem