» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
4 / 17
»»

Urc ::

Hehe on bo lahko poganjal Quake 4 pa DOOM 3 na Ultra detajlih (z nekaj fps), medtem ko se bo tebi ustavilo pri sporočilu da ni zadost rama :D

___ ::

NE mislm dat za grafo 70 k.to se mi zdi navadna bedarija.tako da...še kakšen kometnarček?:)kaj mi bo taka grafična?:) brezveze čist.mj ti 8800 če jo rabš:) jst jo uglavnem 100% ne.

___ ::

pa če si tako sposobn da primerjaš 8800 in 8600....rajš zadrži komentarje zase.an...:) nekako naj bi bila 8800 kao najmočnej baje.anede:)sam...če si tko sposobn:) zakaj pa nis nabavu različice z več rama?ajaaaa že vem.mogoč zato ker se ti je zdela predraga?:) no.jst pa enostavno ne mislm dajat 70 jurjov za grafično kartico ker mi nebo koristila.ker ne igram igric nonstop.rabim dobro grafično za win in mogoč kšna urca igr na tedn. tak game freak pa nism da bi dau tolk dnarja sam za grafo:) za teh ubogih 170 € je pa 8600 gt 512 mb trenutno najboljši nakup...najbol dolgoročen.kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Grey ::

Dvomim Tech_man. V DX10 testih so se 8600 izkazale zelo porazno.Trenutno so samo 8800 "DX10 safe" kartice.

macgajver ::

Sej zdej morjo kmal kšni bl konkretni testi za dx10 pridt vn da bomo vidl pri čem smo.
Tech man si prebral moj prejšn post malo posrfaj in si preberi kako je grafična sestavljena itd boš koj dojev zakaj je brezvezno kupovat nebom reku ravno švoh grafične ampak počasnejše s več rama.
tenstan krompir je pa zakon

GrimReaper ::

Prosim samo pojasnilo glede unified shaderjev, se to da primerjat s klasičnimi cevovodi, zdej ma 8500 GT 16 teh shaderjev, pa se nekako primerja s 6600GT/7300GT ki imata 8 senčilnikov pik, 8600GT pa ima 32 US, pa ni kaj dosti hitrejša od 7600GT, ki ima 12 cevovodov oz. pixel shaderjev oz. whatever.
Torej je varno te US delit z 2, da dobiš primerjavo s starimi karticami? To mi nekak ne gre v glavo, ker preden so kartice izšle sem mislil da bodo to 2x hitrejše glede na to kolko shaderjev majo.

EDIT: Nevermind, sem dobil pojasnilo tukaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

jeryslo ::

Bom še jaz nekaj vprašal.

Približno čez 1-2 mesca si bom nabavil 8800 gts 640mb, zdaj me pa zanima za koliko, če sploh bodo kaj padle cene ali bodo vseskozi enake do takrat? Trenutno sem gledal malo na funtech 8800 gts od Leadtek za 380€, na mimovrste je enaka za 395€ in me zanima če kdo ve za kakšno trgovino, kjer so še nižje cene? Gledal sem malo po ebay.de, kjer sem pred 2 letoma že naročil 6800 gt, ki je bila takrat napram tukaj zelo poceni. Zdaj pa gledam Gainward 8800 gts za 330€, medtem ko so pri nas okoli 400€. Pa sem mislil da smo v E. uniji:\

€uro ::

Nihče te ne ovira, da kupiš zadevo v Nemčiji (seveda potem pošiljka stane več kot za Nemca zaradi oddaljenosti), jasno pa je, da lahko nemški trg zaradi količinske nabave zlahka dosega ugodnejše cene (ne smemo spregledati tudi razvitejšega trga). Pot pod noge!>:D

bluefish ::

nisem toliko sledil debati, zato se bo vprašanje morda ponovilo. DX10 iger verjetno ne bom igral na veliko, zato se bolj nagibam h nakupu DX9 karte. Kljub vsemu pa me zanima, kaj bi bil boljši nakup - 8600GT 256 ali 7950GT 256 ?

AapocalypseE ::

Tech_man, komentarje bom piso take kake bo meni pasalo, če pa ti kaj ne paše je to tvoj problem. V glavnem DX10 grafa ki ma samo 128bitno vodilo in 22.4GB/sec prepustnost pomnilnika je pomoje dosti dosti premalo, za igranje iger na high, ki prihajajo, četudi igraš eno uro samo na dan boš verjetno hotel imet sistem, ki bo tekoče deloval ne. ;)

AapocalypseE ::

blueFish jaz DX9 grafe nebi kupoval, ker igre bojo kr hitro na DX10. Ena izmed teh je že, Lost Planet Extreme Condition, ki je na DX9 in DX10, tak da če gledam da bi si zdaj jaz kupo DX9 grafo in pride taki špil ven bi me zelo mikalo sprobat na DX10. :)

___ ::

macgajver.....ej sj sm reku da jo bom naviu. ramu bom dodal par hercov da ga spravim na gddr3 hitrost.če pa nebom zadovoln..da bo prepočasna, jo bom pa nazaj nesu pa uzel 256 an:) drgač pa resno.frend ma tole 8600 gt in ni tako slaba...testi kažejo da je komaj kaj boljša od 7600 gt.ampak človek jaz sem imel 7600 gt in 8600 gt jo prekosi gladko. dobr sj je odvisno tud od igre an sam vseen.....v vsh je bla hitrejša.zdj sam vprašanje kolk hitrejša.vse se da navit:) sm gledal teste za 8600 gt in unim jo je ratal kar lepo na 8600 gts spravit. to pa mislm da ni tako zelo slabo. kakor pa sm že reku...če nebo delal kot je treba bom šel nazaj v trgovino in zamenjal za različico z 256 mb.al pa 8600 gts nabavu...

___ ::

street racer...512 mb rama je čisto dovolj za igranje na high...sam se pa strinjham da je frekvenca malo nizka..zato jo bom navil.pol pa mislm da nebi smel imet bistvenih problemov.vsaj na začetku ko bodo dx10 igre vn pršle.ne rečm kasneje k to vsaka grafična zastari enkrat an.ampak vsaj na začetku bom pa za zihr imel mir...frekvenco jedra mal povečam, frekvenco pomnilnika dvignem, uglavnem spravim jo na 8600 gts zmogljivost (sm gledal teste in to se da...hitrost se razlikuje le za nekaj fps (max do 5 fps razlike). drugače pa..naročilo sem preklical...dobu sm zlo dobro ponudboza neke športne feltne za mojga terenca (bile so slabih 200€), tako da bom grafično menjal šele avgusta. do takrat pa upam da bodo kakšne nove radeonke vn pršle da bom lohk tisto nabavu...aja pa sori:) neki sm biu tečn zvečer..

AapocalypseE ::

Meni se zdi da je 8600, 8500, 8400 serija od Nvidie zelo bedna. Še X1950PRO je hitrejša od 8600GTS, tak da 8600GTS ni vredna svojega denarja. Tech_man, če si vido kaj mogoče po temah je Plavi85 nabavo 8600GTS in jo kr čez nekaj dni neso nazaj in vzel 8800GTS 320MB tak da pomoje vse kaj je pri nvidii izpod 8800 serije za dolgoročno gledano ni nič vredu. Že tu se vidi 8600GTS ma 128bitno vodilo in 32GB/sec prepustnost pomnilnika, zelo malo. 8800GTS naprimer, 320bitno vodilo in 64GB/sec prepustnost.

___ ::

a mogoč kdo ve...kdaj pridejo vn radeonke s podporo dx10 ki bodo stale tam nekje do 200 €? sem gledal po netu in nič pametnega ne najdem...

AapocalypseE ::

Tech_man je že vredu. :) Jaz pa sem moral še registrirat svoj avto zadnjič, ko bi raje dal tistih 850€ kam drugam. :'(

Zgodovina sprememb…

___ ::

ma ja no. registracijo sm mu jst 2 mesca nazaj:) sam tele feltne so mi pa res najbol všeč:)

testi

tle se vid da je od igre oidvisn kollk dobr se bo grafa odrezala.tle je 7600 gt boljša od 1950 pro....na tem testu..v prey je pa radeonka boljša. pa sj itak...nebom zdej kupu.naročilo sm že skenslal.zato vs pa dj sprašujem če kdo ve kdaj pridejo kšne poštene radeonke na tržišče s podporo dx10. učasih sem imel radeonke in mislm da je čas da se vrnem tja ker se mi zdi da so boljše od nvidie...nvidia je bol tako..igralna,radeonke so pa bol za zihr:)

AapocalypseE ::

TUKAJ še je en test v FarCry.

AapocalypseE ::

Za zdaj je Radeon HD 2600 XT nekako sprejemljiva cena ampak problem je da je počasna grafična. Nujno more prit nekaj vmes med 2600XT in 2900XT, ker za zdaj vse kaj je pod 2900XT je porazno.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Tech_man, tisti test, katerega si postal je pa res skoraji nemogoč... Pa ne more bit 7600GT boljša v tisti igri kot X1900XTX al pa X1950XT... Edino v primeru, da je Microsoft bolj naklonjen nVidiam, da jim nudi večjo podporo...

Ker je že iz tega razloga čudno... X1950Pro recimo ima 36 cevovodov al neki tazga, 7600GT jih ima 12...

Nevem no...:\

bosko555 ::

Tudi meni se zdi tisti test skoro nemogoč. Sam imam doma 7600Gt na AGP in morem rečt, da se mi zdi zelo težko da bi bila 7600GT boljša od X1950XT. Čeprav mi ni slaba grafična, vseeno mislim da to ni mogoče.

krho ::

V bistvu je ves spodnji/srednji razred v qrcu od obeh igralcev... tako, da se po mojem mnenju res ne splača DX10 grafik kupovat, če ne vzameš vsaj nekaj reda 8800GTS
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bosko555 ::

Tudi sam sem podobnega mnenja glede DX10 graičnih. In mislim da ne pomaga, če si kupiš 8600GT z 512mb, saj še ga pomojem veliko ostane neizkoriščenega. Velikokrat je odvisno tudi od same igre. Saj v enih so bolše Nvidia in v drugih Radeoni.

IronMan01 ::

Zanima me, če res ni dobro če vzamem grafično ob firme Club3D, in kateri priporočate??

Lp

Svizec69 ::

Ok zdaj pa konkretno brez teorije, samo praksa :D Katero grafično kartico pci-e v cenovnem rangu do 230EUR se splača vzeti?

Gledal sem nekaj:
ASUS GF 7950, 512mb
Leadtek NVIDIA GeForce PCI-EXPRESS 7950GT 256MB
XFX GeForce 8600GTS 256MB
PowerColor x1950pro extrem, 512mb
SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON X1950Pro 512MB

Cenovni rang teh ni enak, samo me pač zanima katera je najboljša! Asusova 7950 je najdražja torej okoli 230EUR ostale pa so manj.
Napišite tudi svojo izbiro v tem cenovnem rangu in mi pomagajte pri izbiri.

bluefish ::

Leadtek ima pri funtechu 7950GT v akciji za 162€ (če jih je še kaj na zalogi).

Meizu ::

Če si res pripravljen dati 230€ za 7950GT, potem bi bil skoraj neumen, če ne bi doložil še 60€ in si omislil 8800GTS... Na funtech-u jo majo že za 290€... Leadtek mislim da... Razen, če nisi pripravljen dati tolikšne vsote, potem, bo pa res 7950GT najboljša izbira;)

DJ MartiNi ::

Leadteka 7950gt za 162€ u funtechu moraš naročit. Bil sem tam pa jo niso meli...so rekli da je treba naročit. Mislim da ma tud comshop za ravno tegale leadteka z rahlo višjo ceno (kako je z zalogo ne bi vedel...bi medena vedel ali pa morbt sirotka). Drugače pa je PowerColor x1950pro extreme 512MB tudi zelo zanimiva zadeva. Peluga. A mogoče kdo ve kje bi se jo dalo v SLO dobit?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

macgajver ::

Magarac se popolnoma strinjam.

Če si res pripravljen dati 230€ za 7950GT, potem bi bil skoraj neumen, če ne bi doložil še 60€ in si omislil 8800GTS... Na funtech-u jo majo že za 290€... Leadtek mislim da... Razen, če nisi pripravljen dati tolikšne vsote, potem, bo pa res 7950GT najboljša izbira
tenstan krompir je pa zakon

Urc ::

A se res zdej brez pomisleka splača vzet 7950 GT za 162 € (se mi zdi ugodna ponudba), samo tako mislim glede na prihod novih grafičnih bi morala tale cena ostati oz. se še znižati. Ker bi trenutno rajši vložu denar v druge stvari pa počaku z grafično... Ve kdo kako bo s cenami v prihodnje ? :\

macgajver ::

Da malo še dregnem v tole dx9 ali dx10
Definitivno se človk upraša zakaj bi kupu dx9 grafično če dx10 prihaja na sceno?????????????????'

Podobno kot če se vsa ssoseska s tabo vred počasi seli v planine in kupujejo džipe ti pa kupiš ferarija sej en čs bo dobr letu sam kaj ko v planine z njim ne morš.
tenstan krompir je pa zakon

Jst ::

Svizec69: če imaš res na voljo 230€, potem vzemi 8800GTS 320MB, ki je le malo dražja, zadovoljen boš pa bolj, kot z dvemi 7950 v sli.

8600 nima dovolj bandwidtha in se ne more kosati z 7950 ali 1950xt, ki so pa dx9-only.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

Ja, priznejte al pa ne, DX10 je pršu sam probleme delat:D

8600GTS je za večino dober nakup, ker za majhno vsoto ponuja DX10, ampak je obene prepočasi, da bi vse skupaj delovalo ok. Bolj smiseln nakup za podoben denar je potem seveda DX9 kartovje, ker so hitrejše, z večjo prepustnostjo itd. Vendar je še vedno DX9 only...:\

Sami problemi uglavnemmm...:D

Urc ::

Res je dx10 je pršu same probleme delat :D

Sicer pa igre bojo še neki časa hodile v dx 10 in dx 9 (ki ma večina folka)... Pomoje zaenkrat še ni straha no... Rajši kot da gledam z dx 10 grafo diapozitive, rajši kupim za tist dnar bol high end dx 9 grafo pa imam vsaj en tolk fpsjev pa mal slabšo grafiko...:\
Čez nekaj časa se bo itak tole z dx 10 umirilo in si bomo vsi prvoščli eno dx10 grafo...

Moje mnenje pač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Meizu ::

Se strinjam. Trenutno je razpon DX10 grafik za nižje razrede res ubog. Zato se splača počakat in bomo videli kako bo potem. Ker če se spraviš kupovat DX10 potem vsaj 8800GTS, če bi hoteli uživat v Crysis in podobnih igrah. Pa še tam nevem, kako se bo obnesu 8800GTS... Na IGN-u so probali igrat Crysis z 8800GTX in je ubistvu delalo gladko, ampak takoj ko je stegnil ven daljnogled je malce šteknilo...:D

Tr0n ::

Saj bo kmalu Bioshock, DX10 game.

Njami. :)

Meizu ::

Jst pa sovražim Bioshock

Bljak :) Sm mel eno sstaro verzijo Bioshocka in je bla res bv...:D

macgajver ::

Samo eno stvar vedno pozabljate iste igre dx9 in dx10 na istih nastavitvah bi mogle na dx10 delat bolš.
Tko da mogoče se res spalča počakat do konc leta če bojo še kej solidnga za pametn dnar vn dal.

Zato ne prčakujte da bo crysis in podobno kej bolš delvoval na x1950pro kot na eni 8600gt-gts na dx10 z istimi nastavitvami.
tenstan krompir je pa zakon

Urc ::

Jah teoretično je že tako, sam če pogledaš trenutne dx 10 stvari vidiš ogromen fps drop napram dx 9. Mislim da bo z eno high end dx 9 grafo delovalo bolš kakor z 8600 GT. 7950 GT je na primer v sedanjih dx 9 igrah hitrejša kot 8600 GT... :\

Tilen ::

Pred nakupom ene ali druge ne prezrite te teme.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Svizec69 ::

Kak pa je kaj tele kartica BFG GeForce 8800GTS OC, 320mb LINK LINK

Vbistvo bi jo kupil v avtriji kjer je cena tam okoli 270EUR LINK LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

msms ::

Svizec69 ::

Ja saj ravno to me zanima, kakšne so razlike med temi firmami pri istih modelih? Kakovost, pregrevanje...?

OmaDesala ::

In ce odmislimo igranje (to me ne zanima - oziroma to pocnem izjemno redko), kaj bi bilo boljse HD2600XT ali GF8600GT?

Morda kdo ve kdo je zastopnik za Inno3d? Zanima me nekaj takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmaDesala ()

dzinks63 ::

:)) Če te igranje ne zanima , potem je pa vsaka grafična dobra, ki zmore resolucijo tvojega monitorja in ima ustrezen priklop.
Drugače pa npr:
Sapphire Radeon HD 2600PRO za 97,37 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Svizec69 ::

Katera je boljša in katera najslabša med temi:

BFG GeForce 8800GTS OC, 320mb
LEADTEK PX8800GTS 320
Club 3D NVIDIA GeForce 8800GTS 320MB

Vbistvo je razlika samo v firmah, samo bi rad vedo kak imajo kaj sloves, pa prosim če malo obrazložite še zakaj?

Meizu ::

Najboljša je BFG, sam je fora sam v tem, da je malce navita, navija pa se do istih frekvenc kot ostale grafe, le s tem, da ti na tisti frekvenci nudijo garancijo in 100% zanesljivost, kar drugi proizvajalci ne nudijo. Sam navija pa se isto...;)

Ted ::

2600XT ma boljšo podporo predvajanju HD videa.
Mah...

bosko555 ::

OmaDesala, ta od Inno 3D zgleda zelo dobro, glede hlajenja. Če boš najdo, kje jo prodajajo, prosim če poveš.

jan01 ::

2600XT ma boljšo podporo predvajanju HD videa.

bla bla bla...
Vsak novejši procesor(vsak core 2 duo in ekvivalenten x2) je brez problema sposoben predvajati hd filme!
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643913 (3913) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454419 (2569) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199189 (7352) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905017 (4059) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615942 (3925) opeter

Več podobnih tem