» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

WyattEarp ::

moja 4850 se je grela idle na 80-82, (od začetka ko so bli še stari driverji je isto na 33% ventilatorja mela 60.... mi ni jasno. no, uglavnem, kupu Arctic cooling Acellero S1 rev 2, in idle 39 stopinj, load 65. prej load 105. tako da ni da ni. samo za rame in VRM ni tako dobro poskrbljeno ker samo gor daš ene male hladilničke 1cm. in se glavnega pasivnega ne dotikajo, če bi še oni tam oddajal, bi pa sploh blo kul. aja, pa mam samo pasivnega, in nič ventilatorja gor. sem si pa reku če je narejeno tovarniško da dela na 105... pol bi moglu zdržat. samo pol pa te kar pr srcu stiska ko se ti greje na preko 100, pa moraš kupt hladilnik drug da ti je lažje :) in mi je :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

filip007 ::

No res po enem tednu sem imel poven kufer in prišel do tega, da se pač 4870 pregreva pa tud če kaže samo 60c+...

Sem naredil BIOS na 30% izboljšano hlajenje in stvar končno deluje...sama od sebe brez posebnih nastavitev.



Z grafične posnameš dol z GPU-Z bios, spremeniš z RBE in shraniš s Winflash ali dos...

Hvala bogu, ker razno vračanje in grancije ne pomagajo kaj dosti...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

PNG ::

Še dobro, da samemu sebi ne rabiš plačevati, drugače bi za urno postavko in delo lahko za ta denar kupil GTX 295 že ;D

kmxkmx ::

@i100k100:
pol pa še vsaki mesec daš dnarja za eno HD4870 ker ti GTX295 tolko elektrike pokuri ;)

filip007 ::

AMD je imel prste vmes pri ATi 4870...:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kmxkmx ::

Drugače je HD4870 super kartica za ta dnar, ampak glede hlajenja pa bi se res lahko malo bolj pobrigali.

filip007 ::

A ti imaš Toxic je kaj bolje...

Moja pa zdaj res deluje kot je treba...sem moral čisto predelati krivuljo hlajenja...še pri Sapphire so se mi zahvalili.:D

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PNG ::

@i100k100:
pol pa še vsaki mesec daš dnarja za eno HD4870 ker ti GTX295 tolko elektrike pokuri ;)


Eh, malo se hecam, saj ima vsaki tabor svoje probleme.

kmxkmx ::

@Bismark:
Ja, mam toxic in se vredu hladi. Lepo da si rešil zadevo. A zdaj ti dela brez problemov?
Na moji prejšnji pa se je en ram čip uničil od vročine.

@i100k100: ja saj hec mora biti :)

adiidis ::

lepo pozdravljeni,

danes sem se prijavil na forum z razlogom;
razlog pa je sledeči;
-pri igranju igre gta4 me po kakih 5-ih minutah vrže iz igre z opozorilom, fatal error: video out of memory... itd.
-prav tako pa se mi pojavljajo težave pri igranju FSX SIMULATORJA pri katerem se mi potem ko grem ven iz igre pojavi VPU s svojim opozorilom.
-včasih se mi pri gta-ju celo zgodi da mi kar rebuta mašino.

podatki o mašini;
PROC; INTEL CORE 2 QUAD Q6600
PLOŠČA GIGABYTE EPS35C-DS3R
3GB RAMA
GRAFIKA;
ATI HD 4870 1GB OD SAPPHIRA!
NAPAJLNIK 650W AKASA


če ima kdo kakšno izkušnjo ali reštev naj pomaga.
hvala

aja še to...
imam instaliran ccc 9.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adiidis ()

delfinus ::

- Povecaj hitrost vrtljajev venta na 40 ali 50%. Testiraj tako. Pretestiraj kartico tudi v Furmark-u, ce se kreshira.

- Povecaj virtual memory, ce je slucajno premal. MY Computer. properties/advanced system settings/advanced tab/ Performance settings/advanced/virtual memory/change. Spremeni "recommended size", ki je ponavadi 1.5x tvoj instalirani fizicni ram.

- Disejblaj Catalyst® AI v ATI CCC.

adiidis ::

trenutno sem v službi, tako da komaj čakam konec službe da zadevo preizkusim.
sicer pa sem vent že naštimal na 50% in mi pri FSx-u ne teži več...
nisem pa spremenil memory-ja... na koliko pa naj ga spremenim?

hvala

delfinus ::

Na faktor x 1,5 kot imas fizicne memorije v sistemu ali pa vec. Sicer pa si oglej se AMD Forums. Tam se nekateri srecujejo s podobnim problemom.

lp, D.

adiidis ::

pozabil sem napisat da uporabljam xp-je...
je mogoče kaka razlika? v teh navodilih?

delfinus ::

My Computer / Properties / Advanced / Performance / Advanced (tab) / Virtual Memory -> Change

lp, D.

adiidis ::

Poskusil tudi to... ne pomaga... freeza v igri tako zvok kot slika... potem pa je treba preko task managerja izklpit, če nimaš sreče pa kar na reset računalnika :)

Mitja358 ::

Izšli so novi driveri za ATI grafične verzija 9.2. Obljubljajo pohitritev kar 20% v directx 10 igran (npr. crysis, crysis warhead)

adiidis ::

sem pravkar pobral pa še sporočim če bo imelo kaj efekta v gta IV.

filip007 ::

Novi driverji so nori vse leti še na slabših Radeonih...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

adiidis ::

ja leti razen gta 4 kateri mi vsakič freeza...

delfinus ::

Poskusi se video mem znizat v GTA4. lp, d.

adiidis ::

poskusil sem tudi za duplo zmanjšati mem v igri... toda spet po dveh minutah FREEZ....

delfinus ::

Daj detajle na medium v GTA IV pa poskusi. Driverje mas zadnje 9.2? Svetujem obisk ATI/AMD foruma pa pregled sporocil tam. Ker je tale tvoj problem malo drugacen kot pa zamrznitev in sahovnica z vertikalnimi crtami. Sicer pa imas tudi 1GB verzijo. Torej verjetno ni BIOS. Stakni si kje se npr. Timeshift pa testiraj, ce ti tudi zamrzne. Ali pa WoW. To so spili, ki so bili problematicni v mojem in drugih primerih na Sapphire HD4870 512MB z biosom Julij 2008. Updejt je to odpravil seveda.
Sicer pa lahko sprozis technical issue na Sapphirju direktno pa jim potem posljes bios inspekcijo, ko ti bodo rekli. So kar odzivni.

adiidis ::

torej kar nekaj korakov sem že naredil. gta sem dal na medium. zmanjšal sem nekje na 450mb v igri. driverje mam 9.2 tako kot ccc. je pa problem da zelo težko najdem kaj novega v zvezi z grafično od 1gb. vse kar je po forumih je za 512 in vsi so večinoma imeli težave z biosem.
res ne vem kje se zadeve lotit. igro sem tudi reinstaliral poskusil z drugimi cracki no effect. :(
moram pa rečt da mi druge stvari delajo bp.

delfinus ::

Poskus za foro Timeshift to je spil, ki je zmrzoval na vseh masinah, ce je bil krivec bios, pa povej. Zmrznil je pa najkasneje v 5 minutah. Ko bos v spilu, mal divje suci misko naokrog, ce ti tukaj ne zmrzne pol verjetno ni bios.

Katera verzija BIOSA je na graficni in kater datum?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

adiidis ::

spet si me dobil v službi tako da preverim po 16-i uri :)
bom pa poskusil tudi s tem timeshift-om.

filip007 ::

Če komu zmrzuje, resetira in kaže plav ekran...naj preveri pri kok Temp. to naredi, ker ta štorija se bo še vlekla...

Ker prisilno hlajenje en drek pomaga, če čip naredi kreš že pri 60C, to je moja Sapphire 4870 Black delala...sem poslal ta zmazek nazaj in zgubil en mesec cajta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kmetek ::

napovedane pocenitve ;)

4870X2 1GB $399
4890 1GB $299
4890 512MB $199
4870 1GB $179
4870 512MB $149
4850 512MB $129
4770 512MB $119
4750 512MB $99
4670 512MB $79
4650 512MB $69

erzy ::

super za tiste ki kupujejo jas sem namreč kupil HD4850 od saphhirja in sem dal 160€ tak da za 30€ si kupiš zravem še now hladilnik za grafo če kupiš npr tisto verzijo s slabim hlajenjem sicer jas sn kupo dual-solt in je hlajenje ze tak ko je treba

boha ::

kaj je z novejšimi serijami sapphire 4850/4870, se še vedno pojavljajo problemi?

adiidis ::

evo, pa sem nazaj. tako poskusil sem z timeshiftom, takoj ko sem prišel v igro sem poskuša spremeniti resolucijo na 1440x900 in kaj se zgodi? freez tona in grafike. restart tipka in jovo na novo. po tem sklepam da je težava podobna tisti katero so imeli uporabniki od 512mb tako da 1gb je kot kaže enako s.....
ali mogoče kdo ve če je kaka nova verzija biosa tudi za sapphire 4870 od 1GB? če je kaj novega prosim dajte kak link, ker bi res rad igral gta pa ne znese niti na polovični moči grafike v igri.

lp

delfinus ::

Adiidis. definitivno je potem nekaj v napetosti na GPU, ali je za to kriv BIOS, ali pa je morda kartica fuc in do GPU pride premajhna napetost ze sama po sebi in posledicno frezee. Mozno je tudi se PSU, da spusca premal toka v njo. Timeshift je super za testiranje tovrstnega problema in preverba stabilnosti za ATI, namrec to je spil, ki najprej zmrzne, ce je kaj narobe. Na ATI/AMD forumu problem ni zabelezen v frekvenci, kot je bil za nas s kartico z biosom iz julija lani. Torej bi tezko rekel, ce je za to kriv bios. Sicer pa katerega datuma je tvoj bios?

Poskusaj s tehnicno pomocjo na Sapphirju. KLIK. Meni so tam pomagali, ko je bil problem v biosu. Prelistaj tudi njihov forum.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

adiidis ::

no no...ne že spet... najprej sem bil lastnik ATI 4870 od 512mb. pa sem jo dal na servis ker je začel ventilator ružiti. zdj pa bi moral še to zamenjat al kako?
poskusil bom še z call of duty mogoče mi tudi dam štekne in če mi bo pa res potrebno nekaj narediti...
psu pa je akasa 650w

delfinus ::

Najprej support ticket odpri pri Sapphirju pa ti bodo pogledal v bios. Ce to ne bo pomagal pa poskus z drugim napajalnikom, ce ga kje staknes. lp, d.

adiidis ::

sem odprl ticket, pa so že odgovorili, samo moram počakat da pridem domov pa pregledam verzijo bios-a.. pa bom spoočil če kaj zrihtajo

st0jko ::

Dokler nisem prebral te teme se bil že zelo blizu nakupa 4870 1gb, Zdaj ko pa vidim kakšne probleme lahko pričakujem sem vse prej kot prepričan da je to dober nakup.

pri katerem proizvajalcu lahko pričakujem najmanj težav?

help?
:8)
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

delfinus ::

Ce bi se js se enkrat odlocal, bi vseeno vzel 4870, ker je pac dober performance in cena. Kar se tice biosa to ni blo problem uredit. Problem je bil samo, ko se nihce vedel za kak problem gre. Vzel bi tudi 1GB verzijo, sedaj prej to kot pa 512Mb. No ce bi ponovno vzel pa bi vzel od HIS. Pa tudi s Sapphirja, ker sedaj vem, da se na uradni tehnicni support tam pac lahko zanesem. Vzel bi navadno z referencnim designom, brez super duper hladilnika. Pri tisti sem slisal vec problemov kot pa pri referencni.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Buggy ::

Ne bi pa vzel navadno z referencnim designom, brez super duper hladilnika. Pri tisti sem slisal vec problemov kot pa pri referencni.


lahko to malo bolj razlozis? Govoris to o referencnem hlajenju pri Sapphire kartici? Ce ja, kateri hladilni sistem bi potem vzel referencni (ki ga vec ni) ali tega, ki je "toxic" stile z heatpipe-i in ventilatorjem na sredi?
Kot je meni znano ima edino se MSI referencni design hlajenja na svojih 4870 karticah (govorim o ventilatorju na koncu kartice)...se motim?

delfinus ::

Nisem vedel, da ni vec referencnega. Slisal sem eno jamranje o glasnosti, ampak okey, ce ni referencnega bi moral tut toxic zadoscat in se pac vrtljaje prilagodi.

st0jko ::

torej prvo kar je treba naredit ko kupiš ati-ja (da je sploh uporaben) je flashanje biosa?

kaj še? katera firma je najboljša?(med cenejšimi(elektronika.si))
keks?

delfinus ::

Ne vec. To je blo potrebno samo z zgodno serijo lani poleti. lp, d.

alexa-lol ::

sapphire je uredu :)

EvilDare ::

Sam imam 4870 1GB Sapphire z referenčnim hladilnikom in nimam nobenih težav. Res da je vodno hlajena ampak se rami najbolj v celotnem sistemu grejejo. Idle imajo 48 stopinj, load pa okoli 56 stopinj. Mislim, da je dosti težav povezanih s preslabim hlajenjem ddr5 rama. Ko sem kupvoal grafično kartico, sem rabil tako z referenčnim hladilnikom in so mi zato prijazni prodajalci radi pokazali kartice, da sem preveril, če so pravilne. Mislim, da je bila kartica od firme gainward samo ne me držati za besedo, ki ni imela popolnoma nobenega hlajenja rama. Samo na gpuju je bil ogromen hladilnik čez celotno kartico, rami pa brez kakršnega hladilnika, niti pasivnih reber ni bilo na njih. Točno ja, Gainward 4870 1GB golden sample nimam nobenega hlajenja rama. 4870. Če pogledate to sliko so popolnoma brez hlajenja:
 4870

4870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Steinkauz ::

No kao da piha na njih, sam ja ni glih

metek ::

me dela use normalno na obeh kompih uporablam pa 4870 1 giga na enem na drugem pa 2x 4870x2 crossfire

st0jko ::

http://www.elektronika.si/product_info....

to je torej najboljša izbira?
keks?

jimyboy ::

NE ta je bolša: Leadtek GeForce GTX260 Extreme+ 896MB Core216 za 235 EUR.

Denis15 ::

NE ta je bolša: Leadtek GeForce GTX260 Extreme+ 896MB Core216 za 235 EUR.

posledično jimy ima prav. Nekje v tem rangu je:
2x 4850 in CF > GTX280 > GTX 260 Core216 = 4870 1GB ( od leve proti desni najboljša proti slabši )
xD

metek ::

men dela brez česarkoli že 4870 1 gig mogoče ker se izogibam navijanju

Denis15 ::

Kak cene grafičnih padajo :) Na elektronika je bila verzija 1GB Sapphire 4870 235EUR pa je prisla že do 213EUR. GTX260 Core 216 pa je stala 255EUR pa je že 235. Lepo lepo
xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181318 (1012) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559120 (23358) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241380 (1078) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743958 (19452) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587329 (5884) M-XXXX

Več podobnih tem