» »

Eno butasto a pomembno vprašanje :P

Eno butasto a pomembno vprašanje :P

lsk91 ::

vem kakšni bodo odgovori a vseeno bom to vprašu:

A: Windows Vista SP1
ALI
B: Windows XP SP3

(da ne omenjam če se bo splačalo naložiti Windows 7 ko bodo izšli)

Edino kar me zanima je kere zaščitne programe naj dam gor če je (sigurno bo) odgovor B.

Lp.

element ::

Let the flamewar begin. Lahko se izmenja na tone mnenj o tem, kaj je boljše, ampak na koncu pridemo do tega, da je važno le kaj je tebi bolj všeč. Iz tvojega posta vidim, da si naklonjen XP-jem. So be it.

lsk91 ::

drgač mam na useh računalnikih visto. Sam sm tidu dons d mi na stacjonarnem računalniku vzame 1534 MB RAM-a od 3 GB in sm meu odprt google talk,msn,xfire in firefox (odprt na glavni strani brez dodatnih jezičkov), na prenosniku acer aspire 5520g pa 41-49% RAM-a od 2GB če je samo prižgan.
Je pa res, da ima stacjonaren računalnik 2 monitorja (sam ne vem kok to ravno na ram upljiva).

Let the flamewars continue :P

No?
A bo kej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lsk91 ()

strictom ::

Je butasto vprašanje ja. Kupi tist kar rabiš oz. kar ti budget dopušča.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LuGi ::

To maš neki fubar(prevec brezveznih servicov ti tece)..ce je zadeva zbootana in da tece samo msn porabi priblizno 550Mb RAMa..drugače pa ene 1Gb ( word firefox (10 jezickov) etc..)

Pyr0Beast ::

XP SP3 in nLite
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Kot je že bilo stokrat omenjeno in razloženo je razlog za veliko porabo RAM-a v Visti to, da Superfetch vanj shrani informacije o pogosto zagnanih programih, da se pozneje zaženejo hitreje. To lahko izklopiš, da boš potem naokoli govoril, da ti Vista pokuri le nekaj MB.

In da, kot že rečeno, je izbira odvisna od namena računala in budgeta.

Imam pa Visto že nekaj mesecev in deluje odzivno in hitro kljub temu, da je Aero vklopljen. Vsekakor XP-jev ne pogrešam več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mtosev ::

Vista ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M-XXXX ::

vem kakšni bodo odgovori a vseeno bom to vprašu:

A: Windows Vista SP1
ALI
B: Windows XP SP3

(da ne omenjam če se bo splačalo naložiti Windows 7 ko bodo izšli)

Edino kar me zanima je kere zaščitne programe naj dam gor če je (sigurno bo) odgovor B.

Lp.

Na OC-LABu imaš moj test SP3 proti Visti SP1!

lsk91 ::

Kot je že bilo stokrat omenjeno in razloženo je razlog za veliko porabo RAM-a v Visti to, da Superfetch vanj shrani informacije o pogosto zagnanih programih, da se pozneje zaženejo hitreje. To lahko izklopiš, da boš potem naokoli govoril, da ti Vista pokuri le nekaj MB.

In da, kot že rečeno, je izbira odvisna od namena računala in budgeta.

Imam pa Visto že nekaj mesecev in deluje odzivno in hitro kljub temu, da je Aero vklopljen. Vsekakor XP-jev ne pogrešam več.


Kako in kje to izklopim(pa je vlka razlika med tem kok hitro se programi zaganjajo)?

bluefish ::

Razlika je odvisna predvsem od samih programov. Dejstvo pa je, da redna uporaba tega pohitri tudi sam zagon sistema.
Izklopiš lahko v start > run > services.msc > superfetch > desni klik in disabled. Potem pa še izbrišeš datoteke s končnico PF v mapi windows\prefetch in nato restart.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

Sam ne se te čudit če bo Vista opazno počasneje delala :)
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

Res je.

lsk91 ::

Sam ne se te čudit če bo Vista opazno počasneje delala :)

ja se zato pa sprašujem če se bolj splača met XP (pa ne zanima me cena pa kok stane)

bluefish ::

Če boš imel Superfetch vklopljen, potem s tega vidika ni skrbi in bo Vista bolj odzivna od XP.
Sicer pa še nič nisi omenil, kakšna je konfiguracija računalnika in namen uporabe. Dokler ne vemo tega je debata nesmiselna.

lsk91 ::

Stacjonaren Računalnik:
Intel Core 2 Duo E6400 2.1GHz
3 GB RAM DDR2
GeForce 8600GT 256MB
2x 17 inch monitorja

Uporba: Igranje iger in uporabe Adobe Programov Photoshop,InDesign,Dreamviewer,Fireworks,AfterEfects,Premiere (tudi 2 naenkrat)

Prenosnik Acer Aspire 5520g
AMD Athlon 64 x2 Dual-Core Processor TK-55 (1.8 GHz,2x 256 KB L2 cache)
NVIDIA GeForce 8400M G 128MB up to 896MB shared memory
2 GB RAM DDR2 (upam da bo kmalu 4GB ali pa 3GB)

Uporaba: Uporaba Adobe Programov Photoshop,InDesign,Dreamviewer,Fireworks,AfterEfects,Premiere (in tudi igranje kakšne igre...samo ne ravno najnovejših)

Pod uporabo obeh računalnikov spada seveda udi gledanje filmov, brskanj po spletu, itd.

A sem e omenil da me res briga za DX10 ker ga ne uporablajm?

bluefish ::

takole, za stacionarca ti Visto lahko priporočam v primeru, da uporabljaš CS4. Uporabniki CS3 so se pogosto pritoževali nad določenimi problemi s programi. Pri igrah sicer izgubiš nekaj FPS, vendar pa to ni tako dramatično.

Za prenosnik pa ti nedvomno svetujem XP, saj Vista kar opazno zniža čas delovanja zaradi uporabe grafične za poganjanje UI-ja.

lsk91 ::

takole, za stacionarca ti Visto lahko priporočam v primeru, da uporabljaš CS4. Uporabniki CS3 so se pogosto pritoževali nad določenimi problemi s programi. Pri igrah sicer izgubiš nekaj FPS, vendar pa to ni tako dramatično.

Za prenosnik pa ti nedvomno svetujem XP, saj Vista kar opazno zniža čas delovanja zaradi uporabe grafične za poganjanje UI-ja.


ok...ampak zanima me sam še to...grafična je narejena tako...da ko rabi dodaten pomnilnik da ga vzame od rama...ali je to tudinarejeno v XP ali ne? (ker je zame to zlo pomembn)

bluefish ::

To nima veze z operacijskim sistemom ampak je odvisno od BIOS-a. Da, v XP to deluje tako kot v Visti in drugje.

lsk91 ::

To nima veze z operacijskim sistemom ampak je odvisno od BIOS-a. Da, v XP to deluje tako kot v Visti in drugje.


ej model ti si car...zdej pa sam še eno stvar rabm..nazadje ko sm meu XP-je so se mi zušl ampak totalno zrušl v enmu tednuin pol zarad tega ker nism vedu kere programe za zaščito nj uporabm...zdej rabm tvoj nasvet (Nod32 mi je kr ušeč...sam ti povej k po mojem bl veš)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lsk91 ()

bluefish ::

Odkrito povedano ti ne bo pomagal noben antivirus in drugi podobni programi, če pa vsepovprek klikaš na povezave in nalagaš malo morje datotek, ki jih predhodno ne preveriš.
Sam ne uporabljam antivirusa že nekaj let in še nisem fasal nesnage v tem odbdobju. Imam le firewall, ki je v Visti oz. prej v XP, in tistega na routerju.
No, drugače pa ti svetujem Avast, čeprav je tudi NOD dober. Bodo pa o tem več povedali drugi, saj ga sam, kot sem že povedal, ne uporabljam.

lsk91 ::

Odkrito povedano ti ne bo pomagal noben antivirus in drugi podobni programi, če pa vsepovprek klikaš na povezave in nalagaš malo morje datotek, ki jih predhodno ne preveriš.
Sam ne uporabljam antivirusa že nekaj let in še nisem fasal nesnage v tem odbdobju. Imam le firewall, ki je v Visti oz. prej v XP, in tistega na routerju.
No, drugače pa ti svetujem Avast, čeprav je tudi NOD dober. Bodo pa o tem več povedali drugi, saj ga sam, kot sem že povedal, ne uporabljam.


amm..ko sm reku po enem tednu in pol isem omenil da edino kar sem delal je bolo to d sm World Of Warcraft nabiju pa vntrilo uporablu. Hod sm pa na splete strani kot so www.curse.com pa teke k nebi smele bit nevrne :S

Tilen ::

Tisti, ki ne ve kaj od zgoraj navedenega naj naloži, si zasluži Visto Sp1.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

amm..ko sm reku po enem tednu in pol isem omenil da edino kar sem delal je bolo to d sm World Of Warcraft nabiju pa vntrilo uporablu. Hod sm pa na splete strani kot so www.curse.com pa teke k nebi smele bit nevrne :S

Hja, razlogov je lahko veliko. Niti ni nujno, da ti bo pa na Visti vse delovalo brez problemov, enako pri XP.

lsk91 ::

amm..ko sm reku po enem tednu in pol isem omenil da edino kar sem delal je bolo to d sm World Of Warcraft nabiju pa vntrilo uporablu. Hod sm pa na splete strani kot so www.curse.com pa teke k nebi smele bit nevrne :S

Hja, razlogov je lahko veliko. Niti ni nujno, da ti bo pa na Visti vse delovalo brez problemov, enako pri XP.


ja to vem...sej je Microsoft delu te operacijske sisteme tko da to mi je popolnoma jasno :P

bluefish ::

to žal nima nobene veze in te nihče ne sili h njihovi uporabi. Še vedno lahko kupiš mac-a ali pa preideš na linux.
Če tebi crkne po enem tednu to še ne pomeni, da tudi drugim, ki imajo sistem postavljen že leto in več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

lsk91 ::

ti...eno težavo mam še...kje dobit diverje za Acer Aspire 5520G pa tko d bodo delal?????

yyyeb ::

vista pa . kakorkoli nostalgiki ohranjajo xp pri življeju je vista v vseh pogledih boljša in pametnejša.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Icematxyz ::

vista pa . kakorkoli nostalgiki ohranjajo xp pri življeju je vista v vseh pogledih boljša in pametnejša.


Ja če maš rad debele sestre manekenk potem že. Vsakemu svoje jaz pravim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926272 (13746) koyotee
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730743 (16477) oldguy
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813072 (8550) Tr0n
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615792 (4510) Revenant
»

Kateri windows namestiti? XP Professional ali VISTA Ultimate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
575898 (4263) bluefish

Več podobnih tem