» »

Vista SP1 ali XP SP3?

Vista SP1 ali XP SP3?

«
1
2

Kato ::

Torej mislim, da že naslov vse pove. Sem v dilemi med tema dvema sistemoma, kupil sem namreč nov disk in bom naredil clean install.

Torej rad bi kakšen plus pa minus za oba sistema.

Računalnik je pa že starejši:

X2 4200 939
Gigabyte nforce4 plata
3870 grafa
2gb DDR ram
450W Corsair napajalnik
250gb laptop disk

Hvala

bluefish ::

na podobnem sistemu, le z 3GB RAM-a in 6600GT, poganjam Visto in deluje solidno in tekoče z nekaterimi izklopljenimi nepotrebnimi stvarmi.
Je pa tudi res, da sodeč po testih Vista nekaj izgubi na FPS-jih. Sam sicer iger ne igram na veliko in tako glede tega mnenja ne morem podati.
XP pa si verjetno uporabljal do sedaj in poznaš njegove prednosti in slabosti (SP3 je praktično le paket popravkov, ki so se nabrali od SP2 naprej, in ne prinaša nekaj novega).

SebaR ::

Vista SP1. Računalnik imaš dovolj dober in ne bo težav.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Tr0n ::

4 GB = Vista 64-bit
2 GB = XP

Tako nekako. ;)

Kato ::

Po temle sodeč ni razlike med igranjem na XP SP3 ali Visto SP1. Ne vem pa kako je s aplikacijami (Win RAR, Virtual Dub,...). Nekoliko sem tudi že naveličan XP-jev saj jih uporabljam že zelo zelo dolgo. Zanima me user experience nekoga ,ki je šel s XP-jev na Visto.

Torej če grem na Visto, je bolje 32 ali 64 bitno?

bluefish ::

v tvojem primeru 32-bit.

cekr ::

Vista bo na tvojem stroju čisto vredu letele z vsemi cukrčki vred.
Imam Visto na 2200xp in zadeva deluje čisto vredu. Edino boj se raznih antivirusov, ki ti čisto zaštopajo sistem. Moraš ugotovit, kateri je najbolj primeren v tvojem stroju. No, sam sem brez AV že celo leto pa še nisem nič ujel. Mogoče mam srečo, je pa res da tudi ne izzivam usode.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kixs ::

Se vedno, ko sem si instaliral Visto, sem jo po nekaj dneh zamenjal z XP-ji. Gre za domaci sistem in nekako so moje zahteve po starejsih zadevah bolj vezane na XP in pod Visto ne delujejo.

V sluzbi pa ze leto in pol uporabljam Visto (Tiny Vista) in je cisto OK ;)

lp

tilinho20 ::

XP SP2!

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

Jaz se vedno ne vem kaj ima folk toliko proti visti, sam jo uporabljam ze od beta verzije in ne grem nazaj na XP.....

bluefish ::

Tudi sam je sprva nisem, vendar pa sem si potem le vzel nekaj dlje časa za preizkušanje in spoznavanje funkcij, ter jo sedaj uporabljam že kar dolgo (sicer Server varianto).

M@73Y ::

Moje mnenje: sem pred tednom formatiral disk na prenosniku. potem sem pa dobil Visto pa sem rekel, saj če sem že sformatiral, če ne drugega, če mi vista ne bo všeč, bom pa reformatiru pa bo. visto naložim in surprise: V xp sp2 se mi je laptop zaganjal 2min 15 sec. Lahko tudi preverite moje starejše poste, ko se spraševal kako pohitriti zagon. v visti mi traja 56 sekund. odpiranje programov enako, ali še hitreje kot v xp. potem downloadanje iz strežnikov. Vedno s polno hitrostjo (oz. 100-120kBps). Potem hitrejše odpiranje aplikacije, zelo všečen dizajn, zelo pregleden sistem. stvari so po predalčkih po domače. !!!Edino kar me moti, je to da na Ati-jevi strani ni mobility catalyst driverjev. Sistem mi dela tekoče. nobene downgrade funkcije, kar sem sm izklopil indeksiranje datotek. pa hudo mi je ko imaš poleg vista logo ( ex start logo) funcijo prikaza 3D odprtih programov, in lahko zelo hitro preklapljaš med www, msn, explorer, prog...
Imam pa 3 leta star laptop, 1,73GHz centrino, 1,5GB rama od teg ga ima frej 800MB, ostalo pobere vista, potem obremenjenost proca je 0-10%. grafična je ati mobility x700 ki ni shared.
Tako da jest osebno nisem mogel verjet. ker vsi so pravili kako šteka vista, kako je vista sux itd... sem poizkusil in sem zelo zadovoljen. Pa še to: kdor govori dase ne znajde u visti... laže... če se lohka moja sestra ka je anti talent za računalnike ni zgubi, potem pa res ne vem....
to je moje mnenje. Sem zadovoljen.
..jump into psytrance tunnel..

M-XXXX ::

Icematxyz ::

Z XP ne moreš zgrešiti.

cekr ::

http://www.oc-lab2.com/forum/viewtopic....



Če se gre nekdo testiranje, naj bo tudi dosleden.

Hitrost naj meri šele potem, ko je na disku popolnoma opravljenjo indexisranje oz. naj le tega izklopi. To velja tako za Visto, kot za XP.

Veliko razlik v hitrosti je tudi zaradi tega, ker so različni programi različno optimirani.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

odem81 ::

Vista je krepko naprej od xp-jev,še posebej ko je sp1 narjen. Bi šel res "back in time" pri inštalaciji xp-jev na mašino, ki je sposobna normalno poganjati visto.

cekr ::

Moje mnenje: sem pred tednom formatiral disk na prenosniku. potem sem pa dobil Visto pa sem rekel, saj če sem že sformatiral, če ne drugega, če mi vista ne bo všeč, bom pa reformatiru pa bo. visto naložim in surprise: V xp sp2 se mi je laptop zaganjal 2min 15 sec. Lahko tudi preverite moje starejše poste, ko se spraševal kako pohitriti zagon. v visti mi traja 56 sekund. odpiranje programov enako, ali še hitreje kot v xp. potem downloadanje iz strežnikov. Vedno s polno hitrostjo (oz. 100-120kBps). Potem hitrejše odpiranje aplikacije, zelo všečen dizajn, zelo pregleden sistem. stvari so po predalčkih po domače. !!!Edino kar me moti, je to da na Ati-jevi strani ni mobility catalyst driverjev. Sistem mi dela tekoče. nobene downgrade funkcije, kar sem sm izklopil indeksiranje datotek. pa hudo mi je ko imaš poleg vista logo ( ex start logo) funcijo prikaza 3D odprtih programov, in lahko zelo hitro preklapljaš med www, msn, explorer, prog...
Imam pa 3 leta star laptop, 1,73GHz centrino, 1,5GB rama od teg ga ima frej 800MB, ostalo pobere vista, potem obremenjenost proca je 0-10%. grafična je ati mobility x700 ki ni shared.
Tako da jest osebno nisem mogel verjet. ker vsi so pravili kako šteka vista, kako je vista sux itd... sem poizkusil in sem zelo zadovoljen. Pa še to: kdor govori dase ne znajde u visti... laže... če se lohka moja sestra ka je anti talent za računalnike ni zgubi, potem pa res ne vem....
to je moje mnenje. Sem zadovoljen.


Cataliste za grafično lahko dobiš tako, da dol snameš desktop verzijo potem jo pa predelaš s programom AtiMMDotNET. Tako boš lahko pognal setup. Proizvajalci prenosnikov vedno nekaj šarijo po predpisanih specifikacijah grafične kartice potem se pa bojijo, da bi s privzetimi gonilniki prišlo do kakšnih napak. Meni vse deluje OK. Če pa uporabljaš kar tiste, ki so del Viste, pa tudi ne vidim kakšne konkretne razlike. Se pa občasno med posodobitvami pojavi tudi gonilnik za grafično kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

M-XXXX ::

Če se gre nekdo testiranje, naj bo tudi dosleden.

Hitrost naj meri šele potem, ko je na disku popolnoma opravljenjo indexisranje oz. naj le tega izklopi. To velja tako za Visto, kot za XP.

Veliko razlik v hitrosti je tudi zaradi tega, ker so različni programi različno optimirani.

Če me nekdo obtoži, naj pa najrej prebere cel test in potem obtožuje. Če v 3h meecih ne indexira do konca potem pa nič, glede optimiziranosti: I dont give a f*** about it... Uporabnika nič ne briga koliko je optimizirano, važno je le koliko da od sebe...

mtosev ::

Vista sp1 32bit
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kato ::

Bom kar probal s Visto. M-XXXX, hvala za test.

Hvala vsem za nasvete.

Sheteentz ::

Še moja izkušnja. Vista je popolnoma neprimerna za audio produkcijo in kakršno koli delo z ASIO audio gonilniki. Na sveže inštalirani visti mi je DPC latency checker vedno zabijal v rdeče področje, kar se je kazalo tudi v samem občasnem hreščanju iz zvočnikov, tudi če sem asio latenco nastavil na miljaužnt. Na XPjih je pa vse delalo brez problemov. Iz moje izkušnje sklepam, da je vista en navadn kič in ni primerna za zahtevnejše delo oz. "real-time streaming". XP mi je zatorej še vedno super operacijski sistem.

Za povprečnega igričarja, ki si želi mnoštva nepomembnosti, kot so steklo wannabe in tisti geđetsi, je tale kič mogoče še primeren.

Tako je govoril Sheteentz

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Še moja izkušnja. Vista je popolnoma neprimerna za audio produkcijo in kakršno koli delo z ASIO audio gonilniki. Na sveže inštalirani visti mi je DPC latency checker vedno zabijal v rdeče področje, kar se je kazalo tudi v samem občasnem hreščanju iz zvočnikov, tudi če sem asio latenco nastavil na miljaužnt. Na XPjih je pa vse delalo brez problemov. Iz moje izkušnje sklepam, da je vista en navadn kič in ni primerna za zahtevnejše delo oz. "real-time streaming". XP mi je zatorej še vedno super operacijski sistem.

Za povprečnega igričarja, ki si želi mnoštva nepomembnosti, kot so steklo wannabe in tisti geđetsi, je tale kič mogoče še primeren.

Tako je govoril Sheteentz


Ni Vista kriva, da ni dobrih gonilnikov za tvojo zvočno napravo ;)

XCom ::

XP SP3, če le imaš več kot 2.1 sistem zvočnikov in če ti je le nekaj do spodobnega zvoka. Kajti pri meni na 4.1 sistemu zvočnikov razen v testnem programu, ki je zravaen driverjev za zvočno ne delajo rear zvočniki (kljub najnovejšim driverjem....)

Problemi z logitech driverji za miško....saj se jim vsake tolk cajta sfuzla, posebej če še uporabljaš hibernacijo in postane miška povsem neodzivna in počasna.

Windows explorer je sploh v r....

In potrebuješ še 100% več časa, da jih vsaj približno nastaviš, da ti ustrezajo.

Kato ::

Imam kar dober 2.1 sistem in pa Extreme Music zvočno od Creative. Prvič slišim ,da je pri Visti slabši zvok.

SebaR ::

XP SP3, če le imaš več kot 2.1 sistem zvočnikov in če ti je le nekaj do spodobnega zvoka. Kajti pri meni na 4.1 sistemu zvočnikov razen v testnem programu, ki je zravaen driverjev za zvočno ne delajo rear zvočniki (kljub najnovejšim driverjem....)

Problemi z logitech driverji za miško....saj se jim vsake tolk cajta sfuzla, posebej če še uporabljaš hibernacijo in postane miška povsem neodzivna in počasna.

Windows explorer je sploh v r....

In potrebuješ še 100% več časa, da jih vsaj približno nastaviš, da ti ustrezajo.



LOLed. So ti že predpisali antidepresive?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Volk| ::

Malo offtopic:

Namestil sem Visto, dočim mi je pol tezil z nekimi updati, pa sem slabo prebral zdaj pa imam desno spodaj možnost safely remove hardware ....za trde diske, ki jim mam not. Malo je moteče pa bi rad to odstranil, vendar z drajverji ne gre. Kateri update pa je to naredo pa ne vem ker je zdaj zapisan samo z številko.

Kak predlog?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

za popravek ne vem, vendar to ponavadi povzroči driver za matično ploščo.

Icematxyz ::

Bom kar probal s Visto. M-XXXX, hvala za test.

Hvala vsem za nasvete.


Za katero pa si se odločil?

Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate.

In zakaj ravno za tisto ki si jo izbral na koncu. Kaj je pretehtalo?

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Še moja izkušnja.
[...]
Tako je govoril Sheteentz


Ni Vista kriva, da ni dobrih gonilnikov za tvojo zvočno napravo ;)


Nikjer nisem napisal, da bi bilo kaj narobe z asio gonilniki. Napisal sem, da je moja vista imela probleme z DPC latenco in zato nikakor ni bila primerna za audio produkcijo. Seveda sem testiral na čistem installu. DPC latenca je nekaj čisto drugega kot ASIO latenca.
Nasploh se mi zdi, da so za razne workstatione XP primernejši, vista je en navaden velik kič.

Ker se avtor dotične teme verjetno ne bo ukvarjal z audio produkcijo, je moj prispevek tej temi zgolj informativne narave.

Zgodovina sprememb…

Kato ::


Za katero pa si se odločil?

Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate.

In zakaj ravno za tisto ki si jo izbral na koncu. Kaj je pretehtalo?


Povlekel sem si dol Vista Ultimate 32Bit Black Edition. Samo se še nisem odločil ,da jo bom dal gor, obstaja opcija da si zrihtam legalno. Drugače se pa odločam med Home Premium in pa Ultimate.

bluefish ::

Primerjaš ju lahko tukaj.
Za povprečnega uporabnika je Home Premium dovolj.

XCom ::

Imam kar dober 2.1 sistem in pa Extreme Music zvočno od Creative. Prvič slišim ,da je pri Visti slabši zvok.



Nisem rekel, da je zvok slabši, samo pri sistemu 4.1 v večini primerih (flash player, ....) ni zvoka na zadnjih dveh zovčnikih, čeprav v testu delajo vsi. Pri 2.1 sistemu tega verjetno ne opaziš, ker teh zvočnikov ni :D

bluefish ::

Stvar gonilnikov za zvočno. Tudi sam sem imel najprej težave z nizkotoncem pri 2.1 sistemu.

neres ::

Vista je krepko naprej od xp-jev,še posebej ko je sp1 narjen. Bi šel res "back in time" pri inštalaciji xp-jev na mašino, ki je sposobna normalno poganjati visto.

Kar zelo pogrešam pri teh debatah so argumenti. Torej, povej zakaj je Vista krepko naprej oz. kaj sploh pomeni ta naprej.

Npr. en dober primer je nekdo, ki je v tej temi omenil da se mu Vista prej zažene. OK, recimo da verjamem. Čeprav to, da so se mu XPji nalagali čez 2 minuti, predvsem pomeni, da je bilo s tisto inštalacijo nekaj narobe oz. je to izjemen primer. Meni se XPji naložijo v manj kot pol minute, Vista pa je potrebovala več časa, ko sem jo testiral.

Nimam nič proti Visti, ampak je treba imet argumente, +e in -e, da se lahko odločiš. Zdaj, če je nekomu že sama sprememba/novost en +, potem moraš upoštevat tudi to.

blackbfm ::

Kva se obremenjujete z nalaganjem. Jaz recimo rebootam 1x na teden mogoče, drugače dam vedno sleep. In se zbudi v treh sekundah:D

Drugače Vista sploh ultimate omogoča velik stvari že tako out-of-the-box, da ti ni treba nalagat nepotrebne programe. Nove stvari so vse pisane za Visto, medtem ko moraš na xp naložit več 100mb popravkov da ti delajo novejše stvari. Res ne štekam kje je fora da folk na dvojedrniku z 2gb rama poganja ZASTAREL XP. Aero je kul..pa ne zato da bi bil lep ampak zato da je grafična malo bolj izkoriščena kot samo v špilih. Če imaš kakšen eksotičen program oz. gonilnik ali pa kaj podobnega, edino tukaj zmaga XP < kar pomeni da v 99% primerov zmaga Vista:D

bluefish ::

vsekakor ne ocena, zaradi katere bi prešel na Visto. Sam sem za prehod imel druge razloge.

Pesimist ::

No moj argument bi bil da vista dosti lepse deluje kot OS.
1. Ima dinamicni prilagodljiv recive window kar pripomore k hitrejsim povezavam za katere XP linh ni skonfiguriran out of the box.
2. Sam sistem je bol odzivni in vizalno cisto tekoc.
3. Zna se precachat v rame da izkoristi do zadnega MByta.
4. Nic ni kaj pocasnejsa od XPjev v igrah vec.
5. Aero. Enim je lep, drugim ne. Meni osebno to sploh ni vazno, uporablam pa ga zato ker daje visti se extra obcutek, da sistem bolj tekoce leti sej se okna lepo prelivajo in fejdajo in ne tak kot v XP kot da se trgajo.

Proti argument edino:
1. Ce mas kaksne namenske streznike za igre je verjetno bolse WinXP obdrzati, vsej na masinah z majn rama.


Moja trenutna racunalnik:
1. Q9300,8GB,8800GT. Vista64. Ta racunalnik nebo nikdar vec XP vido ker deluje vista tako lepo kot se doben windows dozaj.

2. X2 3800+,2GB, 7600GT: XP32Bit, XP je samo zato gor ker ga obcasno uporabljam tudi kot server za kaksni gaming streznik. Drugace pa vista prav lepo deluje tudi tu.


Edino en tip za vse ki ste mogoce probali visto pa niste bili zadovolni.
Obvezno imejte dober, hiter in tih disk. Sej takrat vista leti. Kaksne starejse IDE variante pa cim prej zamenjajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Pa vsaj 4 GB RAMa bi priporocal.

bluefish ::

tudi na mojih 3GB deluje čisto fino. Seveda pa so cene RAM-a tako nizke, da je 4GB res še najbolje.

blackbfm ::

Ne rečem da ne kupit več samo realno je 2gb dovolj:D

bibip ::

Probaj oboje, pa boš vedel, kaj ti bolj paše. Naredi dual boot, pa bo.
Lahko pa probaš še linux (npr. Linux Mint), če se ti da. :)

Icematxyz ::

No moj argument bi bil da vista dosti lepse deluje kot OS.
1. Ima dinamicni prilagodljiv recive window kar pripomore k hitrejsim povezavam za katere XP linh ni skonfiguriran out of the box.
2. Sam sistem je bol odzivni in vizalno cisto tekoc.
3. Zna se precachat v rame da izkoristi do zadnega MByta.
4. Nic ni kaj pocasnejsa od XPjev v igrah vec.
5. Aero. Enim je lep, drugim ne. Meni osebno to sploh ni vazno, uporablam pa ga zato ker daje visti se extra obcutek, da sistem bolj tekoce leti sej se okna lepo prelivajo in fejdajo in ne tak kot v XP kot da se trgajo.

Proti argument edino:
1. Ce mas kaksne namenske streznike za igre je verjetno bolse WinXP obdrzati, vsej na masinah z majn rama. Od tem da nalaga vse na rame in eč eje to ali ni prednost se je že debatiralo. To pa da če zamenjaš počasnejši disk z hitrejšim da dela hitreje pa velja za praktčno vsak OS ki za svoje delo potrebuje tudi trdi disk.


Moja trenutna racunalnik:
1. Q9300,8GB,8800GT. Vista64. Ta racunalnik nebo nikdar vec XP vido ker deluje vista tako lepo kot se doben windows dozaj.

2. X2 3800+,2GB, 7600GT: XP32Bit, XP je samo zato gor ker ga obcasno uporabljam tudi kot server za kaksni gaming streznik. Drugace pa vista prav lepo deluje tudi tu.


Edino en tip za vse ki ste mogoce probali visto pa niste bili zadovolni.
Obvezno imejte dober, hiter in tih disk. Sej takrat vista leti. Kaksne starejse IDE variante pa cim prej zamenjajte.


Nisem našel razloga - argumenta, zakaj bi šel na Visto. To je pač subjektivna ocena in pogledi na bolj kot ne vmesnik. To da je prednost ali ne da so rami zafilani do zadnje pikice se je že debatiralo. To pa da če zamenjaš počasnejši trdi disk za hitrejšega in da deluje hitreje pa velja za vsak OS ki ima kaj opravka z trdim diskom.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

No, pri teh stvareh je tako, da moraš stvar preizkusiti osebno in se na zanašati na mnenja drugih, ki so seveda v večini primerov subjektivna.
Če si zadevo že imel nameščeno in ti ni bila všeč, potem imaš že neke razloge proti in morda kakšnega manjšega za, in ni smisla v prepričevanju.
Torej, če koga mika, naj si jo namesti in dodobra preizkusi, potem pa se vidi, če mu sistem odgovarja ali ne.

Kato ::

No zdaj sem prvič naložil Visto, zanekrat mi je všeč, sicer traja boot nekoliko dlje kot XP, kljub temu ,da še nimam nameščenega Firewalla in pa antivirusa. Je pa res ,da sem šel iz običajnega diska na laptop disk, tako da že samo s tem zgubim nekaj hitrosti. Mi je pa všeć ,da ima media center integriran, TV tuner mi je takoj najdu in že poiskal programe. To mi je zelo všeč saj se končno lahko znebim Power cinema ,ki je izjemno počasen.

bluefish ::

Če boš uporabljal Superfetch, potem bo sčasoma zagon malo pohitren.

Pesimist ::

No mislim da je to vsekakor prednost ce ti zna kompletni ram porabit. Neuporablen ram nicemur ne sluzi. Kolega ma pa podobni komp z 4Gb od tega tedna pa ce celi tedn jamra kak samo po disku skrta. Tak da nevem kak mu ce meni nic. Edino razlog kaj ga vidim je da ma glasni in pocasni disk in mogoce premalo v rame prednalozeno. Jaz namrec sploh ne upazim diska vec. Na oni X2 masini pa je disk prav glasni se tak da tisto me pa moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

c00L3r ::

Vsi ki ste Visto sprobali pred izidom SP1 ne morete dajat objektivnih mnenj o hitrosti, odzivnosti, stabinosti ipd. Jaz sem namestil Visto na prenosnik takoj ko je prišla ven in sem se trudil z njo polnih 5 mesecev (nisem imel dual boot). Zaradi počasnega kopiranja, zrušitve programov, težav z izklapljanjem, občasno zelo počasno delovanje, slabih gonilnikov in še česa sem obupal. In sem se vrnil nazaj na XP. Po izidu SP1 pa sem ponovno namestil Visto. Na prvi pogled zgleda isto, ampak zgornjih težav ni več :) Sam boot traja mogoče kakšno sekundo dlje kot XP, ampak zagoni programov so pa dosti, dosti hitrejši. Tukaj se vidi uporabnost Superfetch-a. Jaz bi vsakemu, ki ima spodoben procesor in 2gb RAM-a priporočal da preizkusi Visto, saj je res dober OS. Pohitritve v zagonu programov, boljša varnost, več podpore za strojno opremo, dosti bolj logična nadzorna plošča, boljši vključeni software, izboljšano indeksiranje, novi search/start meni in še nekatere prednosti (tudi Aero, ampak tega se da izklopit, če komu ni všeč).

Jaz ne vidim 1 razloga, zakaj bi hotel uporabljat XP-e. Vista je boljša v praktično vseh pogledih to na vsakem današnjem budget računalniku.

Na namiznem PC-u še imam sicer XP-e, ker imam samo 1gb ram-a in stari P4 procesor. Čez mesec dni mislim kupit nov namizni PC. Niti pomislil ne bom, da bi dal gor XP-e.

Tr0n ::

Meni se Vista tudi hitreje zboota. Install je pa tak ultra fast v primerjavi s prejsnimi verzijami.

Kato ::

Imam eno vprašanje:

Kako to da traja tako dolgo ,da nekaj zbrišeš v Visti? Ravnokar brišem eno mapo circa 10GB pa traj ziher že 5 minut, pri XP-jih je to v trenutku. V čem je fora , kako se to odpravi?

cekr ::

A imaš že SP1?

Na začetku je bilo delo z datotekami kar mukotrpno.
Sedaj je z SP1 večino problemov že odpravljenih.
Mogoče edino brisanje že odptrega direktorija je malo nadležno, ker ga noče izbrisat. Moraš najprej na kakšnega drugega kliknit in potem brisat. Ko se navadiš pa ni krize.

Vsakemu, ki se poda na Visto, naj najprej opravi z SP1, da se ne bo preveč jezil. Marsikaj bo začelo delovati brez iskanja gonilnikov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314069 (10419) Ziga Dolhar
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796906 (4820) opeter
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810300 (6770) ___
»

Kateri windows namestiti? XP Professional ali VISTA Ultimate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
575883 (4248) bluefish
»

Firefox gor, Vista dol (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
20221407 (13732) MrStein

Več podobnih tem