» »

Intel Core C5 750 test

Intel Core C5 750 test

«
1
2

M-XXXX ::

Za vse ki vas zanima kako se obnese prihajajoča platforma izpod prstov Intl-a proti večjemu bratu iz serije Intel i7 ter večnemu tekmecu AMD-ju tako na privzetih frekvencah, kot pri povečanih si preberite test, ki ga najdete na: http://www.oc-lab.si/test.php?t=108

Veselo branje:D

dzinks63 ::

Lepo, da ste se tako hitro odzvali narediti test za Ci5 in P55. Vse pohvale ekipi pri OC-Lab. Želel bi videti tudi primerjavo glede na starejši intelov štirijedernik Q9550. Veliko računalničarjev ima še dvojedernika core2duo E2xxx-E8xxx s pripadajočimi ploščami tipa p35 in p43-p45 in je za njih veliko vprašanje, ali pri nadgradnji menjati celotno platformo (Ci5, P55, ddr3) ali pa le nadgraditi na štirijedernik tipa LGA 775 Q9550?

Galaxy ::

Svaka ti čast za tale test! :) Vse pohvale Oc-lab ekipi!

galu ::

Dober test. Kakšna igra bi bila seveda dobrodošla. In Clock vs Clock tudi (vsaj pri enem testu).

P.S. Zgleda da ne bo nič z 5GHz... "On air" novico ne?:D Sem rekel da ne gre vsemu verjet...:D

Pšenični ::

Verjetno bo posledica tega procesorja tud to, da bo moral AMD malo spustiti ceno 955be. Je pač zelo v redu in če tako rečem procesor za rajo, za široke množice, dostopen.

Bellzmet ::

Lepa hvala za test! Res lepo narejeno.

Mogoče še kje kakšen test, ki primerja iste procesorje v igrah?

lp

BALAST ::

Super napisano, glede na to da se je šele pojavil na trgu sem prav presenečen, da je procesor pri nas že dosegljiv.

Mogoče manjka primerjave skupne porabe sistema, primerjava Nvidia gtx275 in Ati HD 4890, katero podjetje zna sedaj bolj izkoristit. Tudi temperatura Severnega in južnega mosta pred in po navijanju bi me zanimala. Raid zmožnost, ali je kaj izboljšav?

M-XXXX ::

Hvala za vse pohvale, sprejemam pa seveda tudi graje.

dzinks63: žal v času testiranja nisem imel dostopa do 775 konfiguracije

Dober test. Kakšna igra bi bila seveda dobrodošla. In Clock vs Clock tudi (vsaj pri enem testu).

Kot sem napisal že v testu- iger nisem testiral zato ker je to test procesorja in ne sistema. Vam pa zagotavljam da to ni konec testiranja i5 platforme iz moje strani in si lahko obetate še "grafični" test.

Mogoče manjka primerjave skupne porabe sistema, primerjava Nvidia gtx275 in Ati HD 4890, katero podjetje zna sedaj bolj izkoristit. Tudi temperatura Severnega in južnega mosta pred in po navijanju bi me zanimala. Raid zmožnost, ali je kaj izboljšav?

Tole z 275 ter 4890 ne razumem čisto, saj se razlika med njima ne spreminja glede na procesor. Temperatur se še ne da razbrati, ker noben program ne zna odčitavati, vendar tako kot piše v testu (vsaj po otipu sodeč ne presega 40C). Raiz zmožnosti ostajajo enake, ker se južni most ni spremenil in ga lahko najdemo že v X38, X48 ter X58 chipsetu.

galu ::

Dober test. Kakšna igra bi bila seveda dobrodošla. In Clock vs Clock tudi (vsaj pri enem testu).

Kot sem napisal že v testu- iger nisem testiral zato ker je to test procesorja in ne sistema. Vam pa zagotavljam da to ni konec testiranja i5 platforme iz moje strani in si lahko obetate še "grafični" test.


Ja, razumem. Ampak pač ker večina ljudi kupuje kompe samo za igre, bi bilo zelo fajn videt ali naj grejo na i5, ali Phenom II. Ker cena obeh je zelo podobna (seveda nižji i5 razred matičnh, vs srednji, visoki razred Phenom II).

CaptObvious ::

Da nebom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.
Zanima me če se mi splača zamenjat Q6600 2.4GhZ za i5? kateri hladilnik bi bil vredu? matična? bo napajalnik dovolj?

Imam pa:
Geforce GTX285 2Gb
napajalnik 620W
ohišje Antec 900

Aja igram večinoma igre in delam v photoshopu tako da se mi zdi da i7 ne rabim.

Hvala za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

V tem primeru (posebno če je Q6600 na privzeti frekvenci) se ti. Če ga imaš pa konkretno navitega pa ne.

CaptObvious ::

Nič nisem navijal :)

jest10 ::

Najprej navij. Šele potem razmišljaj o menjavi, če ti bo še vedno prešvoh.

Dr_M ::

Ni mi jasno, kako ti je uspelo na Ph2 20 minut poganjat supertPI 32M na 3800MHz.
A si delal se Cinebench obenem? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ModriN96 ::

Se nebi rajši držal teme?

Dr_M ::

Ja, zdej pa intelasi v luft.
Samo opozoril bi rad, na rahlo cudne rezultate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ja, zdej pa intelasi v luft.
Samo opozoril bi rad, na rahlo cudne rezultate.

Opozorilo spoštljivo zavrnjeno, tako na Super Pi32M kot na katera koli ostala namigovanja! Edini rezultati, ki so slabši od koga drugega, ki bi jih pognal je Wprime (na Visti ali Windows 7 teče občutno bolje, vendar ker so bili testi vseh procesorjev narejeni v Windows XP, pač teh rezultatov ne smeš primerjati z ostalimi, ki so narejeni v Visti/7 ampak med sabo v samem testu, ter seveda med ostalimi ki so bili narejeni v XP.

Prav tako pa soforumaš Tiborr jamči za vse rezultate, kar bi ti moralo biti dovolj dobro zagotovilo za vse, če pa je še kdo kaj skeptičen pa najbolje da sprobate in pač dobite enake (podobne rezultate)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Phenom2 na 3800MHz potrebuje dobrih 18 minut za superpi 32M.

Jasno pa je, da bodo take stvari zavrnjene s strani testerjev in pripadnikov dolocene firme.

To je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Dr M če že tako dvomiš,ga ti tvojega probaj in prilepi tu gor rezultat.Pri teh rezultatih ni nobeden pripadnik nobene firme,ker od tega nimajo nič in so naredili test le z dobro voljo.Kar pa ne moremo trditi za nekatere,zelo poznane tuje strani.
Res lep test in vse čestitke M-XXXX.

galu ::



Slabih 19 minut lahko rečemo da jaz dobim.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

M-XXXX ::

Slabih 19 minut lahko rečemo da jaz dobim.

Aha- in koliko ostopanja je 20minut proti 19minutam? To je 5%, kar je posledica ramov, ter razlika v windowsih...

Dr_M ::

Priznam ti, da si se pri Intelovih konfiguracijah zelo potrudil pri tweakanju, pri AMDju pa sploh nic.
OS je Win XP SP3 32bit.


The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Mitja358 ::

Pol pa je enkaj na tem. Tako odstopanje pa je že preveliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

axee ::

Bravo, dobro napisano in testirano!

Ne spoznam se najbolj na navijanje ter benchmark-e (nekaj malega), razen na superpi (ki meni nič ne pove) ter pa na Cinebench. Če moj Q9550 na 3.6Ghz doseše xCPU 15673 točk se mi torej premik na i5 nebi izplačal, pridobil bi na navitem i7, a se že tako greje da se mi premik nebi splačal že zato ker sem izjemno občutljiv na glasnost računalnika (pač ga ni možno z enim 720RPM ventilatorjem hladit).

todman74 ::

Priznam ti, da si se pri Intelovih konfiguracijah zelo potrudil pri tweakanju, pri AMDju pa sploh nic.


Točno tako.....človek, ki še nikoli ni nič "lepega" napisal o AMDju, pač ne more delat objektivnih testov....moje mnenje.

_koki_ ::

@Dr M, ti si imel procesor na isti frekvenci, ampak sta oba prišla na različni način do njih in tudi to vpliva na rezultat...
Pohvale za test, dvomim da bi se spuščal tako nizko in prirejal rezultate v korist enega oz. drugega, pač številke govorijo svoje in intel je trenutno korak pred amdjem...

x45 ::

Priznam ti, da si se pri Intelovih konfiguracijah zelo potrudil pri tweakanju, pri AMDju pa sploh nic.
OS je Win XP SP3 32bit.




+1

so in bodo še drugi testi, tole je bolj za hec.... oz za intel boy e.

npr nekaj za pokušino:

http://www.guru3d.com/news/core-i5-test...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

tiborrr ::

Hja, ni AMD za vsakega nedeljskega navijalca, there is a lot of hidden power beneath >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DJ MartiNi ::

Primerjava Intela z AMDjem je v tej temi celo na mestu, saj test obsega tudi to.

Sicer pa pohvale za lep test, čeprav je tudi mene rahlo zmotilo pomankovanje tweakanja AMD sistema, ali karkoli pač je že botrovalo nekolkiko že prej omenjenemu slabšemu rezultatu.

Mogoče še en nasvet: kadar so GigaByteove ali pa ASUSove plate na testu bi mogoče bilo bolj smotrno dejansko preštet koliko faz imajo. Proizvajalec pač navede neko za moje pojme noro cifro, ki jo je najbolje deliti kar z dva, da pride neko normalno, realno število faz. Število dušilk okrog socketa še ni število faz kot bi to GigaByte ali ASUS rada prikazala. Marketing pač...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

Primerjava Intela z AMDjem je v tej temi celo na mestu, saj test obsega tudi to.

Sicer pa pohvale za lep test, čeprav je tudi mene rahlo zmotilo pomankovanje tweakanja AMD sistema, ali karkoli pač je že botrovalo nekolkiko že prej omenjenemu slabšemu rezultatu.

Mogoče še en nasvet: kadar so GigaByteove ali pa ASUSove plate na testu bi mogoče bilo bolj smotrno dejansko preštet koliko faz imajo. Proizvajalec pač navede neko za moje pojme noro cifro, ki jo je najbolje deliti kar z dva, da pride neko normalno, realno število faz. Število dušilk okrog socketa še ni število faz kot bi to GigaByte ali ASUS rada prikazala. Marketing pač...


Nimam nič proti, če se AMD z Intelom primerja, meni osebno je tole tudi najbolj zaželeno. Ampak takoj ko pride x45 v temo - začne trositi buče vsepovprek.

galu ::

AMD bo še vseeno najboljša oz. odlična izbira za midrange in low range uporabnike. Matične dobre so že za 70€, proc Sempron ki je lahko tudi Dual Core pa za 30€. intel vs AMD pa kolk se je meni zdelo, je vedno Intel vodil malo v najvišjem razredu... Ampak tudi resnično mislim da je AMD sposoben narediti nek ornk super duper proc (tako kot i7), ampak nočejo, ker je stil AMD-ja P/P območje. Nakar i7 za katerega to ne velja.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Ne si mislit da vas bom toliko prenašal kot v phenom temi. Stay on topic in argumetirana debata.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Wox ::

Spet prerekanje Intelovih in AMDjevih delničarjev.:))

Dober test, M-XXXX. Upam, da boš kmalu našel čas še za test iger.

mtosev ::

napaka v naslovu: verjetno ni c5 ampak i5. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Galaxy ::

napaka v naslovu: verjetno ni c5 ampak i5. :))

Vrjetno je mislo core5 . Ali pa je res napaka :)

Dr_M ::

Nocem ustvarit flejmanja, ampak samo pokomentiral sem zelo cudne rezultate, kar sem podkrepil tudi z dejstvi.
Intel ima solidne rezultate, ker so zelo dobro po tewakani, AMD je pa porazen (v resnici ni) in za tem tudi stojim.
Ne verjamem, da si je M-XXXX izmislil rezultate, lahko pa bi pri phenomu dvignil uncore clock, malo rame navil in izklopil C&Q:D , pa bi dobil malo bolj realne rezultate :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

Zakaj se pa vi2 ne zmenita oči na oči ter konkretno tweakata vsak po svoje PC in potem primerjata pri recimo ... 4000MHz?

=Exceed= ::

Ne sploh mi ni jasno zakaj bi sploh moral imeti test s "potweakanim" biosem, ramom in procem, da bi videl "realne" rezultate v tem testu?? 99% folka ne briga C&Q in razne "afnarije" in se v bios sploh ne poglabla. Komp ma da dela tako kot je treba, že v samem štartu ko ga kupiš. Tako da zame je test realen pokazatelj zmogljivosti Intel sistema. STOCK proti STOCK AMD-ju, tutbo in OC...kaj še hočeš?

Galaxy ::

=Exceed=

če bi bilo tako, potem ne bi bilo ljudi kot Dr_M, ki jim nikakor ne paše da pač i5/i7 pwna Phenoma II

bluefish ::

No, če pri i5 ni bilo opravljenih nobenih dodatnih nastavitev, potem je test OK, v nasprotnem primeru pa...

Dr_M ::

Ne sploh mi ni jasno zakaj bi sploh moral imeti test s "potweakanim" biosem, ramom in procem, da bi videl "realne" rezultate v tem testu?? 99% folka ne briga C&Q in razne "afnarije" in se v bios sploh ne poglabla.


Ocitno si niti testa pogledal, pa kar neki lajas v luno.


če bi bilo tako, potem ne bi bilo ljudi kot Dr_M, ki jim nikakor ne paše da pač i5/i7 pwna Phenoma II


To je zato, da taki kot si ti, ne mislijo, da so prijeli boga za jajca, ce jim v podpisu pise i7, ki so ga kupili s fotrovim kesom.


No, če pri i5 ni bilo opravljenih nobenih dodatnih nastavitev, potem je test OK, v nasprotnem primeru pa...


Saj v tem je fora, i5 je konkretno potweakan (nekaj se vidi iz slik), Phenom pa ni.

Ja, intel je rahlo hitrejsi, ampak ne spet toliko, kot test prikazuje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

če je kdo za štos, lahko primerjamo i5 750 @ 4GHz & 955BE @ 4GHz.:)
Meni dela vredu na 4GHz, tak da lahko vidimo clock vs clock. Samo programe povej M-XXXX!:)

Galaxy ::

To je zato, da taki kot si ti, ne mislijo, da so prijeli boga za jajca, ce jim v podpisu pise i7, ki so ga kupili s fotrovim kesom.

Te bom kar utišal in povedal, da je celoten računalnik kupljen z mojim kešom, ki sem si ga zaslužil z delom. Glede tega, da i5/i7 pwna Phenoma pa je pač dejstvo.

M-XXXX ::

Kot sem že pojasnil Tiborrju je tukaj dvignjen le multiplayer, kar pomeni da NB frekvenca ni zvišana, kar je pač neznanja na tem področju oziroma pomanjkanja izkušenj. Prav tako je bila frekvenca ramov malo nižja od Intel platforme (na test sem dobil le 1066mhz rame, kateri so bili pri navitju sucer naviti, vendar nekaj 100mhz nižje kot najbrž od vaših primerjav.) Glede tweakanja pa so bili windowsi tweakani identično.

Nocem ustvarit flejmanja, ampak samo pokomentiral sem zelo cudne rezultate, kar sem podkrepil tudi z dejstvi.
Intel ima solidne rezultate, ker so zelo dobro po tewakani, AMD je pa porazen (v resnici ni) in za tem tudi stojim.

Tvoj post je čisto na mestu in zakaj je do tega prišlo imaš tudi zgoraj. Nekaj je moja krivda, nekaj pač ni (odsotnost hitrejših ramov), se pa za to opravičujem- vendar kot vidim do večjih razlik nebi smeli priti drugje kot v Super pi (ravno v 32M) zaradi velike odvisnosti od rama, ter minimalne razlike v Superpi 1M.


No, če pri i5 ni bilo opravljenih nobenih dodatnih nastavitev, potem je test OK, v nasprotnem primeru pa...

Kot sem rekel že zgoraj- windowsi so bili enako potwekani, je pa majhna razlika glede rama (ki se ravno v superPI-ju še najbolj pozna). Vendar če ni drugega rama... Glede BIOS nastavitev za i5 sistem pa so bile povišane le 3-4 voltaže, spremenjena frekvenca, ter znižana frekvenca za ram (ker ga pri privzeti nastavitvi nastavilo skoraj na 2000mhz, kolikor moj ram ne zmore.)

Saj v tem je fora, i5 je konkretno potweakan (nekaj se vidi iz slik), Phenom pa ni.

Naprimer?:D Če spet ciljaš na Windowse ti lahko zaupam da sta oba imela okoli 19-21 procesov skupaj z prižganim programom v kateremu se je procesor momentalno testiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Če spet ciljaš na Windowse ti lahko zaupam da sta oba imela okoli 19-21 procesov skupaj z prižganim programom v kateremu se je procesor momentalno testiral.


Ne ciljam na Windows, ampak BIOS.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ne ciljam na Windows, ampak BIOS.

V BIOS-u ni bil nobeden posebno tweakan- ubistvu sta obe Intel konfiguraciji imeli nastavljene rame (toliko, da vem da so stabilni- do okoli 1600mhz cl8), ostalo se niti ne da kaj veliko (oziroma unicore frekvence nisem uporabil). Kot sem pa že rekel pri OC AMD-ja frekvenca NB ni bila zvišana, navijanje je bilo s pomočjo zviševanje množilnika.

Dr_M ::

Pa se vedno nevem, kako ti je ratalo dobrih 20 minut spravit skupaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Pa dobro Dr M daj spusti ti skoz še ostale teste,ki so bili prikazani na testu.Sam prilimaj gor slike da vidmo vsi in ga navij na 3800 koker je bil na testu.Nekaj malega ziher bo odstopanja,ker nimaš istih Windowsov.

FireSnake ::

Slovnica v tem testu je naravnost obupna. Tudi stavki so slabo oblikovani, saj se nenehno vmes vsiljuje dodatne informacije.

Potem je tu se vrstni red besed (in ponavljanje dolocenih besed, kar je tudi motece), primer: "Omeniti gre, da dobljene temperature gre jemati s ščepcem soli".

Uporabljen jezik ni poljudno znanstven ampak je tak, kot bi bral pravljico.

Upam, da je avtor mlad in se bo to v prihodnosti izboljsalo ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

M-XXXX ::

FireSnake priznati moram, da sem se omenjenem testu silil s pisanjem in se nisem in nisem mogel razpisati. Če se pa javljaš za pregledovanje ter popravljanje podobnih besedil pa te več kot z veseljem "vzamem":D

Čeprav je bilo besedilo večkrat pregledano, se seveda najde marsikatera napaka, v zagovor pa lahko vzamete tudi to, da je naš nazi grammer ravno v času pregledovanja bolehal in je bilo pregledano bolj na hitro.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114833 (8247) galu
»

Kako se vam zdi tole

Oddelek: Kaj kupiti
331210 (886) galu
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310287 (6943) Meizu

Več podobnih tem