» »

E7xxx serija

E7xxx serija

1
2
»

tilinho20 ::

Ja, odvisno od batcha oz. steppinga.

Steinkauz ::

Jah e0 sm dal jst na 1.3 pa 9x445=4ghz v prvo delal vse stabilno.
Za več, sm pa rabu neki časa da sm pogruntu ka je(na 4200 je šteklno tut na velki voltaži, sm pustu na 1.4 v biosu in še dvignu fsb pol je pa kr delal :)))
Čudne fore so kdaj :)

tilinho20 ::

1.4V je preveč...

Steinkauz ::

Ne ni :)
V windows lepo 1.336, kar je še priporočena :)

AapocalypseE ::

Jaz sem dal za mojega E7200 102eur v solo.si, zdaj pa so šle cene malo gor. Sem zelo zadovoljen ker vem, da če bi mel E8xxx, nebi blo nič kaj drugače, ker če E7xxx ne more pri 3.8GHz poganjat neke igre, potem tudi E8xxx 4GHz ne bo mogel.

Steinkauz ::

Sej poganja vse :D

tilinho20 ::

Sej itak je v igrah bolj GPU. No itak se pa sedanji E8xxx (z dobrim primerkom) navijejo po 4.5ghz za 24/7.

Meizu ::

Dober primerek ja. Večina jih ostane na 4ghz.

tilinho20 ::

No za zadnje čase sem jaz veliko slišal da gredo toliko!

Meizu ::

Hja, tudi i7 grejo 4.4ghz stable če je dober primerek. No meni se ustavi pri 3.8ghz.

AapocalypseE ::

Kak so smešni eni res :D
Je bolj GPU ja, kaj pa če maš slab procesor in dobro grafično? Boš lahko tekoče igral? Ni vse samo grafična ljudje...
Je že kdo spravil E8xxx na 4.5GHz ob safe voltaži? cca. 1.35V.

Steinkauz ::

Pomoje e8600 so

tilinho20 ::

Kak so smešni eni res :D
Je bolj GPU ja, kaj pa če maš slab procesor in dobro grafično? Boš lahko tekoče igral? Ni vse samo grafična ljudje...
Je že kdo spravil E8xxx na 4.5GHz ob safe voltaži? cca. 1.35V.

Kok si ti meni smešen ker si čisto sfalil na katero frekvenco sem ciljal. :D
Drugače pa poznam take, ki so dosegli take frekvence.

Meizu ::

Am... Rekel si, da grejo E8xxx serije dobri primerki na 4.5ghz 24/7?

Steinkauz - sej to je problem - E8600 pa se ne splača več vzet, ker za tisti denar dobiš že solidnega quada.

tilinho20 ::

Am... Rekel si, da grejo E8xxx serije dobri primerki na 4.5ghz 24/7?

Da.

Meizu ::

Zakaj bi torej sfalil frekvenco? 1.4v je preveč, torej okoli 1.35v za normalen 24/7 OC. 4.5ghz je frekvenca ki jo iščemo. Zakaj bi torej sfalil?

AapocalypseE ::

tilinho20, kaj sem sfalil?

tilinho20 ::

Jaz sem dal za mojega E7200 102eur v solo.si, zdaj pa so šle cene malo gor. Sem zelo zadovoljen ker vem, da če bi mel E8xxx, nebi blo nič kaj drugače, ker če E7xxx ne more pri 3.8GHz poganjat neke igre, potem tudi E8xxx 4GHz ne bo mogel.


Sej itak je v igrah bolj GPU pomemben.


Je bolj GPU ja, kaj pa če maš slab procesor in dobro grafično? Boš lahko tekoče igral? Ni vse samo grafična ljudje...


Sedaj bolj jasno? Govoril sem da ni bistvene razlike v igrah med procema s 3.8ghz in 4ghz.

AapocalypseE ::

Ne ni jasno.
Ti si napisal: Sej itak je v igrah bolj GPU pomemben. No itak se pa sedanji E8xxx (z dobrim primerkom) navijejo po 4.5ghz za 24/7.

Nikjer ne omenjaš, da ni bistvene razlike v igrah med procesorjema s 3.8GHz in 4GHz.

tilinho20 ::

Povedal sem da je v igrah bolj pomembna grafična moč kakor procesorska, v mislih pa sem imel prav ti dve frekvenci ki si jih omenil, kjer procesorska moč ne igra velke vloge.

AapocalypseE ::

Ja jaz ne morem vedet kaj maš ti v mislih.

tilinho20 ::

Pa če sem ti repliciral na tisti dve frekvenci, ki si jih podal.

ker če E7xxx ne more pri 3.8GHz poganjat neke igre, potem tudi E8xxx 4GHz ne bo mogel.

Meizu ::

V igrah je nasploh pomembna vsaka komponenta v računalniku. GPU in CPU sta nekje vzporedna po vlogi. Takoj zatem ram.


Am, ne, nisi repliciral na spodnji citat v tvojem postu, tilinho. Žal.
Sej nič osebnega, sam ko pišeš poste, jih nekajkrat preberi, da pregledaš za morebitne napake. Vsaj jst tko delam, da ne pride do kasnejših nejasnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tilinho20 ::

Sej meni je čist jasno. :)
Pa itak smo to že enkrat obdelal.

AapocalypseE ::

Tebi je lahko jasno ja, ampak drugim pa ne more bit, ker očitno tudi Meizu-tu ni in še komu, tako da nebi več o tem.
Drugače pa ja, maš prav Meizu. Vsaka komponenta je pomembna za tekoče igranje iger in CPU - GPU - RAM, so najbolj važni deli.

mesoreznica ::

Kak so smešni eni res :D
Je bolj GPU ja, kaj pa če maš slab procesor in dobro grafično? Boš lahko tekoče igral? Ni vse samo grafična ljudje...
Je že kdo spravil E8xxx na 4.5GHz ob safe voltaži? cca. 1.35V.


E8500, Q828, 4484MHz na 1.365V. Na zračnem hlajenju in varnih temperaturah.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Dober primerek. Če bi vsi bli taki, bi še bil večji naval na E8xxx. :)
Kakšne pa maš kaj stopinje v idle/load in kakšno hlajenje?
Aja, je prime95 ali mogoče intel burn test stable?

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Testiral sem z Orthosom. Po 6-ih urah je bila max temperatura pod load 59 stopinj, idle pa je okoli 40-45.
Cooler je Thermalright Ultra 120 z 120mm ventom. Ohišje ima 4x 120 vente, grafična piha iz ohišja.

Z ostalimi programi nisem testiral.

Tak OC sem nekako pričakoval z tem Batchom. Sem se pa kr prejebal z nastavitvami plate (pa M-XXXX moril po ZS). :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Tak samo da vprašam, je kateremu od lastnikov E7400 uspelo dobiti stable 24/7 na 4.2GHz+ (pri normalnih voltažah, air cooling)?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275172 (35765) krneki0001
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726988 (14105) galu
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940683 (22225) Dr_M
»

Prihaja Intel core 2 duo E8700 s 3.5GHz (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1066042 (3746) Denis15
»

X6800 na SuperPI

Oddelek: Navijanje
291237 (1036) Meizu

Več podobnih tem