» »

Intel Core C5 750 test

Intel Core C5 750 test

1
2
»

tiborrr ::

FireSnake, glede na to, da sem sam ljubitelj takšnega pisanja. Če ti ta slog ne paše, pač ne beri. Preprosto kot pasulj.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

FireSnake ::

S samimi besedami ni nic narobe, gre za (ob vsem ostalem, kar sem nastel) res neroden slog pisanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Nekaj malega ziher bo odstopanja,ker nimaš istih Windowsov.


Za test je M-XXXX uporabil Windows XP SP3.
Jaz sem za test uporabil Windows XP SP3.
Ce tukaj ni vsaj nekaj podobnosti, naj me hudic uzame.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

Kolk je razlike napram C2D E8000 če sta oba na 4GHz? Predvsem igre me zanimajo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

M-XXXX ::

Ce tukaj ni vsaj nekaj podobnosti, naj me hudic uzame.

Ah, kje pa. Sicer je to offtopic, vendar si že kdja slišal za bench windowse?

Kolk je razlike napram C2D E8000 če sta oba na 4GHz? Predvsem igre me zanimajo.

V igrah je minimalna ali je pa ni. Mogoče kašen GTA4, potem pa je konec...

ABX ::

Ce tukaj ni vsaj nekaj podobnosti, naj me hudic uzame.

Ah, kje pa. Sicer je to offtopic, vendar si že kdja slišal za bench windowse?

Kolk je razlike napram C2D E8000 če sta oba na 4GHz? Predvsem igre me zanimajo.

V igrah je minimalna ali je pa ni. Mogoče kašen GTA4, potem pa je konec...


Sej, C2D klecne go igra zna koristit vsaj 3 jedra. To je tudi edini razlog zakaj bi ga zamenjal.
Sicer pa bom počakal da vidim kako se odreže v primerjavi z navitim Q9550.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dr_M ::

Ah, kje pa. Sicer je to offtopic, vendar si že kdja slišal za bench windowse?


No vidis, se toliko bolj nesposoben rezultat.

No ja, bi se s tiborjem strinju, ni phenom za vsakega nedeljskega navijalca. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

http://en.expreview.com/2009/08/19/thor...

90 stopinj pri oc na 3600 mhz 8-O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

http://en.expreview.com/2009/08/19/thor...

90 stopinj pri oc na 3600 mhz 8-O.

Ja na stock kulerju mogoče.

matej_jack ::

Saj piše
but the core temperature was around 90℃, so this is not ideal for a long-term run. It’s essential for overclockers to change for the third-party cooler.

Še vedno čakam kakšne bolj konkretne teste, predvsem kako se tole obnese v igrah.

Mitja358 ::

Saj piše
but the core temperature was around 90℃, so this is not ideal for a long-term run. It’s essential for overclockers to change for the third-party cooler.

Še vedno čakam kakšne bolj konkretne teste, predvsem kako se tole obnese v igrah.

Nisem mogel prebrati, ker mi starni noče odpreti.

matej_jack ::

Meni tudi prej ni odprlo. Kot kaže je v igrah malenkost počasnejši od i7.
 Game

Game


Vsekakor boljša izbira za povprečnega uporabnika kot i7, nudil naj bi nekje 90% "moči" i7.

M-XXXX ::

Še vedno čakam kakšne bolj konkretne teste, predvsem kako se tole obnese v igrah.

Kot sem že velikokrat rekel- razlike so minimalne. Nalašč sem testiral take aplikacije, ki so v večini odvisne od procesorja, igre pa so v večini GPU bound, kar pomeni da je razlika minimalna, ali je pa ni.

galu ::

Multi GPU pa bi bilo ZELO zanimivo... Ker tam se pokaže praktična moč proca in platforme.;)

M-XXXX ::

Multi GPU pa bi bilo ZELO zanimivo... Ker tam se pokaže praktična moč proca in platforme.;)

To pa definitivno pride na vrsto:D

ABX ::

Win7 / Vista ima dosti boljši GPU performance kot XP, in se dosti bolj odvisne od CPU-ja v zahtevnih igrah. Tako da verjetno boš z temi OS-i videl večjo razliko v CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Samo res, zakaj se pri testiranju najnovejših procesorjev še vedno uporablja XP? Vsaj kratek test bi naredili s Sedmico.

ABX ::

Samo res, zakaj se pri testiranju najnovejših procesorjev še vedno uporablja XP? Vsaj kratek test bi naredili s Sedmico.


XP manj obremeni CPU in so rezultati kar se tiče čistega CPU computing-a boljši.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

XP manj obremeni CPU in so rezultati kar se tiče čistega CPU computing-a boljši.
Aha. No, za sintetične teste je nedvomno OK. Samo z uporabniškega stališča pa ni ravno dovolj. Morda bi pričeli vzporedno delati teste na dveh operacijskih sistemih? Ali pa vsaj pri Cinebench in podobnih, ki so dokaj blizu realni uporabi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mitja358 ::

Windows 7 ne obremenjuje dosti procesorja glede na XP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ABX ::

Windows 7 ne obremenjuje dosti procesorja glede na XP.


Hja, nekaj ga že. Se vidi ko GPU ni omejitev.
V SLI načinu pa totalno potolče XP.

Ampak to je normalno, stari OS je vedno hitrejši za starejše programe. Šele ko se začne izkoriščat novo tehnologijo pride do razlike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Meizu ::

XP manj obremeni CPU in so rezultati kar se tiče čistega CPU computing-a boljši.
Aha. No, za sintetične teste je nedvomno OK. Samo z uporabniškega stališča pa ni ravno dovolj. Morda bi pričeli vzporedno delati teste na dveh operacijskih sistemih? Ali pa vsaj pri Cinebench in podobnih, ki so dokaj blizu realni uporabi?


Uglavnem, verjemi, da današnji sodobni OSi ne obremenijo teh procesorjev v tem testu niti za nekaj procentov. Kar dosti računske moči je še na razpolago ja.

Pa dejstvo je da je v drugih Winsih vse skupaj še hitrejše (recimo kopiranje podatkov okoli je že v Visti hitrejše v Win7 pa še kanček bolj).

TechStreme ::

Kratek povzetek testa je: Večina kupcev takega sistema cilja predvsem na igre. Ni v testu.
Če pa rezultate testov ki so bili opravljeni pogledamo je pa vsem jasno da ni v primerjavi z QX9xxx serijo čisto nič novega oz. boljšega. Ob dveh konkretnih grafičnih karicah se pa zna zgodit tudi to da bo pokleknil pred starejšimi "brati".
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

M-XXXX ::

Samo res, zakaj se pri testiranju najnovejših procesorjev še vedno uporablja XP? Vsaj kratek test bi naredili s Sedmico.

Zato ker XP bolje pokaže razlike, kot W7. Ravno včeraj sem benchal sub0 in sem potreboval 4500mhz (W7), da sem dobil enak rezultat kot na 4200mhz v XP.

bluefish ::

Kljub vsemu bi lahko opravili vsaj kak test na obeh sistemih.

ABX ::

Kljub vsemu bi lahko opravili vsaj kak test na obeh sistemih.


Samo si siten, bo že narejen če bojo našli čas in voljo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

Kljub vsemu bi lahko opravili vsaj kak test na obeh sistemih.

Kot sem že večkrat rekel- test bom ponovil z multi GPU varijanto (vsaj 3 grafična jedra) kar pomeni da sem primoran uporabiti ali Visto ali W7, da bi šel pa zaradi minimalnih ali celo nobenih razlik 4 sistem nameščat (2 za Intel, 2 za AMD) se pa ne bo zgodilo:)

R O N I N ::

Mam Windows 7 x64 Professional, pa v ene par testih dobim precej boljši rezultat. Recimo cinebench xcpu dobim prek 14k, winrar prek 3000KB/s, pa nimam nič navito. Edino rame imam 1333MHz. Testirat z XPji je pomojem hudo zastarelo, upam si trdit, da je večina pohitritve prav na račun windows 7.

Edit: ok mogoče je tud zarad 64bit sistema, ampak tud z 32bit je sigurno razlika v pridviste oz. 7.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

cinebench ima v 64bit veliko višji rezultat kot na 32bit

M-XXXX ::

Testirat z XPji je pomojem hudo zastarelo, upam si trdit, da je večina pohitritve prav na račun windows 7.

Daj si še ti temo i5 poglej, kjer sem že 10x razlagal...

Pohitritev je tako v win7, kot pri 64 bitnosti, ampak to nima povezave- ker kakšna je razlika zdaj med procesorji bi bila tudi v drugem OS, le točke bi bile različne (na primer ravno Cinebench, ki veliko pridobi z 64 bitnostjo).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114744 (8158) galu
»

Kako se vam zdi tole

Oddelek: Kaj kupiti
331201 (877) galu
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310236 (6892) Meizu

Več podobnih tem