» »

Crysis Warhead

Crysis Warhead

mesoreznica ::

@Jst, hvala za odgovor.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

PNG ::

Igramo kaj? Online ta crysis wars trga vse ostale online špile, kar sem do zdaj igral (edino TF2 mu je tekmec v zabavnosti, to je pa tudi vse, ker je crysis meni še vedno igra ki je par nivojev višja nad vsemi ostalimi).

Ko ti igra ponuja, da s helikopterjem narediš carpet bombing, ko ti zmanjka bomb skočiš iz helikopterja na 600m nadmorske višine, gledaš kako heli mimo tebe pada in ga raznese (po možnosti še koga ubije), ti pa s padalom pristaneš na bližnjem hribu in greš dalje snajpat ljudi....veš, da igraš zabavno igro.

Berserker ::

Crysis nivo više kopira od ostalih iger.

PNG ::

tr33k, je to slučajno bila slovenščina?

Berserker ::

Očitno je ampak ti ne znaš prebrat oz. nočeš priznat da imam prav. Pač si eden izmed tistih ko so trenutno navdušeni z igro ampak, ne prenašate to preveč dobro negativna mnenja.

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Dejansko ne razumem tvojega stavka. Kar si ti napisal, nima prav nobenega pomena.

Ne vem kaj si hotel s tem povedati, edino kar razumem je, da kopira od drugih iger. Vsem je kristalno jasno, da crysis ni revolucija, je pa še vedno odlična igra. Način online igranja je skopiran iz battlefielda, kar je vsem jasno in znano, to pa še ne pomeni, da je igra nujno slaba. Vrsto iger ni bilo nič revolucionarnega, pa so vseeno postale legendarne. Le kaj je imel recimo Half Life revolucionarnega? Če bi ga tako ocenjeval, kot crysis, prav nič. Skriptan AI, linearne sobe in ogromen arsenal orožja za streljanje sovražnikov.

Crysis je eyecandy v prvi vrsti, kar se mi zdi super, način online igranja je pa precej zahteven za adaptacijo in se mi zdi dokaj strateški. Igra mi je všeč, ni popolna, je pa trenutno meni najboljša online izkušnja. Čisto objektivno. Razumem, da se nekateri obrekujejo ob globino zgodbe in še kaj, a veliko ljudi tudi meni, da je far cry dobra igra, pa je zame zanič. Ljudje imamo različne okuse, ne vem zakaj ne bi jaz sprejemal tujega mnenja. Če želiš izraziti svoje mnenje, pa pričakujem samo to od tebe, da ga izraziš v vsaj kvazi slovnični slovenščini...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Berserker ::

Vrjetno namerno ne razumeš zogrnjega stavka ali pa se delaš norca. NiČ nimam proti online pa o igri da je slaba sam pravim da crysis kopira najboljše iz drugih iger upam da zdaj razumeš.

Dr_M ::

Bedarije.
Najprej pisi slovensko, potem pa mal razmisli kdo od koga kopira. Potem vsi kopirajo Wolf 3D, ker delajo FPS igre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PNG ::

"Crysis nivo više kopira od ostalih iger."

To za mene ni slovenski stavek. Mi lahko kdo prosim, končno, razloži kaj bi naj ta stavek pomenil?

Berserker ::

Kaj pa te bosanski ali hrvaški čudno da ostale razumeš oz. da znaš celo govorit in pisat.
Aja na gametrailersah sem gledal trailer za novo mapo tak porušena kolonialna cerkev je oz ruševine kje bi se dalo to dobit ?

Sem že našel z patchom 1.5 pride.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

"Crysis nivo više kopira od ostalih iger."


Ta poved je ena izmed bolj slovnično pravilnih, kakor pa od ostalih njegovih odgovorov tukaj (vsaj zadnjih nekaj), v tej temi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PNG ::

Jaz je še vedno ne razumem...

Jst ::

Kdo ali kaj?

crysis


Kaj počne?

kopira


Kako to počne?

nivo višje (na višjem nivoju; boljše od ...)


Koga ali kaj?

ostale igre


--

Povedano drugače. Crysis, kot vse ostale FPS igre, kopirajo druga od druge, vendar crysis kopira za en nivo višje (ali boljše) od ostalih iger.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Berserker ::

Mogoče mal slovnično narobe ampak na kratko povedano nisem si mislil da bo to za nekatere pretrd oreh.

PNG ::

Ne vem zakaj bi se moral ukvarjati z dekripcijo tvojih bedarij, če mi to ni potrebno. Zato poznamo slovnico, da se vsi razumemo.

Malo slovnično narobe? Človek, tvoje povedi nimajo nobenega pomena, so nekoherentne in ne vsebujejo nobenih ločil.

Zakaj se že ubadam s teboj? Beats me...

EDIT: Sicer pa je Crysis uvedel ogromno novosti v igrovje. Potrudili so se pri podrobnostih, na katere drugi niti pomislili niso, in to je tisto, kar dela Crysis čudovito igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

-ninja-91- ::

npr. že samo modificiranje orožja je simpl v nulo

PNG ::

Ja no ja, če bi bilo prekompleksno pa bi spet vsi jamrali zaradi tega, ker je mainstream špil.

Meni je izredno všeč uporaba nano suit možnosti online, strategij, ki ti jih obleka ponuja, ne da nobena druga igra, trenutno, online. Vsaj ne, da bi jaz vedel za njo. Weapon bobbing je daleč najbolj napreden, kar sem ga kdajkoli videl. Online, te bodo malenkosti izdale. Padanje sence, vidljivost ponoči/podnevi ipd. Razlika je, če bo nekdo delal splash damage v blatu, vodi na betonu in podobno. Razlika je, če streljaš v strength modu ali armour, razlika je, če si dovolj hiter da preklopiš iz stealtha v armor preden začneš streljati in podobno.

Grafična plat je tako ali tako samoumevna in je sploh ni v bistvu potrebno omenjati.

Take in drugačne podrobnosti pridodajo k uživanju v igri in to trenutno redko katera igra ponuja...

Da pa igra kopira je pa meni naravnost neumen argument, da je igra zato slaba. Po tem razmišljanju bi lahko rekli, da so team fortress 2, half life 2, gears of war, red alert 2, 3, generals, left 4 dead, dead space, counter strike source, call of duty, company of heroes itd... vse slabe igre, ker vsebujejo elemente, ki smo jih že videli.

Hexx ::

ampak kakšna je glavna razlika med crysis in crysis warhead?

destroyer2k ::

Hexx

Malenkost bolša grafika (oz. osvetljava) in paralelna zgodba je warhead. In tudi warhead vsebuje crysis wars (multiplayer), kateri je veliko bolši od 1.

PNG ::

Ni res, grafika je v bistvu malo slabša, saj je vidno polje bilo znižano, teksture se pa sproti nalagajo in ne v celoti, kot prej. Par sprememb še je, važno pa je to, da warhead lepše laufa na slabših računalih.

destroyer2k ::

i100k100

Odvisno kako gledaš, ker goreči predmeti itd. imajo bolšo grafiko, za 90% ljudi je neopazno, ampak tisti ki pa so pozorni pa opazijo to.

Berserker ::

Mene zanima zakaj mi pri homemapah ko jih zdowloadam in grem v igro ven vrže ? Zakritje je cool sam te ponavadi nekateri opazijo zaradi senc, pa laserskiga merilca na puškah tako da se najbolj splača ščit pa moč(bolj natančno strteljaš), bedno je to da ti je pri respawnu dodeljeno random orožije z različnimi dodatki boljše bi blo da bi si sam izbral na začetku orožije, sicer pa SCAR naredi največ škode zato je izbira drugih orožij bedarija.

PNG ::

V bistvu ni random orožje - je čisto odvisno od serverja. Glavni power struggle serverji imajo nastavljeno tako (tako je tudi default), da kot korejec začneš s smgjem, kot marinec pa z eno pištolo. Ko si general dobiš zastonj vse dodatke za tisto pištolo ob smrti, vice versa za korejce.

To, da ti stealth ne zakrije laserja je samoumevno, da pa še vedno padajo sence pravtako. To ni neumno, to je fizikalni fakt.

SCAR ne naredi največ škode, v close combat lahko narediš bistveno več škode z dual ag69 (mislim, da so tako poimenovane) ali shotgunom. FY71 naredi več škode kot scar, a ima manj metkov. SCAR je seveda primarno orožje, a govoriti, da si omejen z orožji v crysis wars online je bedarija. Večina serverjev ima custom vozila - v enem izmed najbolj igranih serverjev (=UG) imaš preko 60 različnih vozil, recimo. Prav tako je bistvena razlika, ali boš proti vozilom uporabljal mine, C4, RPG ali pa kar celo gausstank/AA battery.

SCAR pravtako ni tako dober za dolge razdalje - za to je sniperca, ki ima problem z predvidevanjem trajektorije nasprotnika. Boljši nadomestek tega : GAUSS rifle, ki je bistveno dražji. Obenem ne smemo pozabiti na minometalec, ki je ZELO smrtonosen in close combat, vendar je tako pri GAUSS kot grenade launcherju problem v tem, da moraš imeti vsaj 50 točk alien energy, da jih sploh lahko začneš uporabljati (da ne omenjamo cene metkov in orožja samega, ki ti tudi pri najvišjem ranku - general 800 pp po večini - predstavljajo probleme, ki jih lahko rešiš samo z kompromisi.

SCAR je tako zgolj izbira za tiste, ki se pridejo streljati na server in nič drugega, pričakujejo pa streljanje v short-medium rangu lokacije. Tisti, ki se pa zavedamo potenciala FFA stil igranja, pa izbiramo v pestri raznolikosti orožij in protiorožij, ter tako uživamo igro v celoti, kot je bila tudi nam namenjena.

Glede na ta post si upam trditi, da si igral online največ 5-10 ur, ali pa si preprosto začetnik v FPS igrah.

EDIT: Z add-ons, minami, orodji (scanner, lockpick kit ipd.), alien orožji, in prototype orožji sploh nisem začel analize!

EDIT #2: Med pisanjem tega posta sem bil precej pijan, prosim za toleranco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Snegec ::

sicer pa SCAR naredi največ škode zato je izbira drugih orožij bedarija.


Daj ti najprej preigraj Single Player na Delta stopnji težavnosti (najtežja), da boš vsaj orožja do dobra spoznal. Potem pejt pa še multiplayer.

Še v obeh igrah (Crysis in Warhead) sem ob prvi možni priliki zamenjal SCAR z FY71 (V Crysis predvsem zato, ker je na Delta težavnosti metkov precej malo, za SCAR skorajda nič).

V OMP (Online Multi Player) pa kot ti tale nad mano pove, da ni eno orožje vse-uporabno.

Naučit se je treba uporabljat vsa orožja, vedet njihove dobre in slabe lastnosti. Da ne boš potem v close-combatu z Gauss-om okoli lazil, po možnosti nasprotnika zgrešil in naslednjih par sekund, ko se ti Gauss pripravlja na naslednji strel podlegel nasprotniku z pištolo/šibrovko.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

M-XXXX ::

Špila kdo preko neta? Sem zdaj spet začel, je traba mal povadit da bom imel K/D ratio nazaj na 10/1:D

PNG ::

Eni igramo kar veliko - kaj in kje igraš? Meni je zaradi FFA stila daleč najbolj všeč power struggle, za to pa obstaja, z PBjem in aktivnimi igralci, le nekaj serverjev...schlumpfhaus, toxicity in pa =UG=. Žalostno, a resnično ;'(

M-XXXX ::

Damn- ravno kickal iz serverja, ker sem imel 135/18:D

Trenutno igram kjer pade pa pade v večini Instant Action ter TIAction, toliko da dobim nazaj občutek...

Drugače pa lahko ponovno postavim server pa na njem igramo, če je kdo za?

PNG ::

Yup, samo jaz najraje igram power struggle...bi pa bilo res super, če bi se naenkrat pojavil server, ki bi imel aktivne admine, ki bi se ukvarjali z kickanjem cheaterjev in obenem ne bi bili abusive 12 letniki...

Firzen398 ::

Ne morem verjet kako dolgo ste se prepirali o enem stavku. Samo to zdaj ni pomembno.

Jaz sem tudi velik ljubitel POWER STRUGGLE, smo vcasih so smo 2-3 igralci na serverju ali pa ima server FREE WEAPONS.

Mi lahko kdo pove za kaki dober server, ali ga naredi če je možno in po možnosti obstaja mogoče kaki slovenski server?

Rad bi igral z nekaj kolegi, ki govorimo isti jezik. Včasih se nejdejo neki, ki niti angleško ne znajo.

M-XXXX ::

Ravno kar sem začel DL-jat Crysis Wars, server bo najbrž v roku dveh ur postavljen.

Rad bi igral z nekaj kolegi, ki govorimo isti jezik. Včasih se nejdejo neki, ki niti angleško ne znajo.

Jaz sem se pred ene 4imi meseci z nekom skoraj pol ure pogovarjal v angleščini, na koncu se je izkazalo da je pa slovenec:D

Firzen398 ::

Vem kaj hoces povedat.

Marca sem bil na letališču v Avstriji, pa sem sem pogovorjal z eno družino v nemščino, potem pa sem slišal, da se med sabo pogovarjajo v slovenščini.

Berserker ::

Da se najbolj splača scar mislim predvsem na Instant Action, seveda za power struggle se splača vzet kaj druga. Na katerem serverju je orožije + addons free pa vsa vozila ? Cheaterji so včasih res tečni in ti kr mine do igranja, crsis warsigram že 2 tedna po 2 uri ponavadi kr instant action. Nečem pametov ampak vseeno sem mnenja da mi je scar najboljši za srednje razdalje tista dual ag69 je dobra res od blizu ampak na daleč pa redkodaj koga ubiješ ker preveč trza pravtako FY71 sej ni slab z HE naboji je res močna puška, grenade laucher je kr učinkovit ampak ti je to orožije redko dostopno,smg je še kr ok za blizu sam ni tak močn enako za shootgun je dober od blizu ubije takoj. TIA al kaj je že ta način še nisem probal no zdaj ga grem.

Firzen398 ::

Meni je se najljubsa Gausus rifle: Odlična na razdalje medium-long, anti infatry in anti armour orožje je

Pri power struggle sniper opremljen s tem orožjem je popolna obramba.

Ps: TIA-Team instant action, je isto kot instant action le da sta tu dve ekipi

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

No zdanjič sem spraševal kje dobiš sandbox , ker za igranje rabiš tega 1,5 se mi zdi sem pričakoval da bom dobil sandbox z tem patchom ampak ga kljub temu nisem našel(baje je SB2 v 1.2 ampak tega namestil), kaj potem si morem posnet še 1.2 da ga dobim kljub temu da imam 1.5 ali to najnovejšo.

PNG ::

Samo malo, kaj sem jaz res edini, ki dobi kvečjemu 3-4 serverje za power struggle?

filters : PB enabled, has players playing, no password, ping < 100

Berserker ::

Ne sej je kr nekaj tia pa ia serverjov sam so povečini prazni za zdaj.

Tilen ::

Samo malo, kaj sem jaz res edini, ki dobi kvečjemu 3-4 serverje za power struggle?

filters : PB enabled, has players playing, no password, ping < 100


IMo preveč oster ping limit. Probaj 150, v igri kot je Crysis itak ne rabis bit tako natancen da bi te 150ms motilo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

Damn, imam problemček. Serverja ne pokaže v multiplayerju... Kot kaže je problem nekje v W7, saj sem v Visti zadevo usposobil v 15minutah:) Kašna ideja kaj bi lahko bilo krivo? Firewall sem dal off, še antivirusni sem poskušal izklopit. Prav tako sem naredil vse možne izjeme še zdaj nič... Je že kdo delal v Win 7?

Berserker ::

Prej sem šel eno TIA rundo , ena mapa ko sta dve letalonosilki na vsaki so tanki, aa sistemi, vtol, heli pa čolni kr dobra misija, dokler nisem dobil laga ko sem padel v vodo probam sucide ne prime, grem iz območja me ne ubije.

M-XXXX ::

No server je nared. Njegovo ime je: OC Lab Crysis server in vsi dobrodošli da malo poigrate. Trenutno je nastavljen na team instant action, seveda se ga pa lahko spremeni. Če se kdo javi za admina na njem, naj mi pa pošlje ZS.

Berserker ::

Lepo žal je prazen zaenkrat, aja priročnik sem nekje izgubil pa nevem z katero tipko odpreš okno za chitanje(za pogovarjanje ne goljufanje).

M-XXXX ::

Pri serverjih je tako: rabimo se dobit na njem 2 ali 3je, nato pa se bo zelo hitro napolnil in ponavadi tudi poln ostal. Samo zmenit se moramo...

Matej_K ::

Če jaz prav razumem je špil o katerem vi govorite Crysis Wars in ne tako kot piše v naslovu Warhead...Warhead je samo single player???
... .. .

destroyer2k ::

Matej_K

Crysis warhead vključuje crysis wars zraven, tako da tema je pravilna.

Samek1337Q ::

Mi poslje keri link kake spletne trgovine, da bom tudi jaz z vami igral? :)

Lp, Samek1337Q

Berserker ::

Mantis ali pa igabiba. dej povejte s katero tipko odprem pogovor.

PNG ::

z je splošen chat, u pa team chat menda. Zakaj pa ne pogledaš pod options? :/

Berserker ::

Katera mapa vam je najboljša, meni se kr dopade tista v mongoliji, pa ta nova scotland church je kr fajna.

Firzen398 ::

Meni je najboljsa Mesa Enchanted (Power struggle).

Berserker ::

Skor vska mapa ima različen stil igranja recimo savanna deluje kot battlefield 2 ni slabo celpo prvi mi je ratal bit v rundi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Igre
841142455 (23791) Horas
»

Crysis (strani: 1 2 3 450 51 52 53 )

Oddelek: Igre
2617141010 (13636) asaxyxas
»

Far cry 2 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
564125979 (79791) Assass1n
»

AMD HD 4850X2 2GB GDDR3

Oddelek: Strojna oprema
182175 (1580) Dr_M
»

Katero grafično kupiti za novi Crysis Warhead (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627737 (6174) Veron

Več podobnih tem