» »

Crysis

Crysis

««
2 / 53
»»

Orbit89 ::

Po moje dve GeForce 7900 GT in Core 2 Duo E6600 z vsem na MAX mora delat glatko.
Seved z DX 9.:D

LP

Senitel ::

Seveda bo moral delat dost lepo na raznih DX9 grafah, kdo bo pa drgac spilal mislis? Se mi zdi da je trenutno bolj zanimivo vprasanje kaj bo DX10 path vseboval, da bo zadeva zgledala se lepse. :D

miwche ::

senitel

a lahko deliš z nami kake podrobnosti glede crysisa, če si že infiltriran pri nvidii? al gre za tajnosti dokler ne pride vse ven?
so kake posebnosti in zanimivosti, ki se tebi zdijo omembe vredne?
kakšni čisto novi prijemi pri reševanju težav/optimiziranju graf. motorja?

edit: vidim da bo crysis v štartu delan z multithreadingom v mislih. vsi lastniki dvojedrnih procov boste benefitirali pri fiziki. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

sparklyslo ::

Poleg dobre grafične kartice bo pomemben tudi CPU. Dual core bodo podprti, tako kot pri veliko prihajajočih igrah.

As well as supporting all DirectX 9 and 10 cards, the game will be multithreaded to support dual core CPUs, and will also come in 32-bit and 64-bit versions. Crytek claim that running the 64-bit version will give a performance increase of up to 10-15% per thread.
Wiki

Orbit89 ::

Zanimiva bo upraba Motion blur v igri saj to pomeni da v enem hitrem zamahu levo se bo slika zblednela in še temu bo dodal svoje Depth of field.

LP

Mavrik ::

Motion blur bi tudi moral omogočiti, da bo igra normalno igralna tudi pri 20-30 FPS.
The truth is rarely pure and never simple.

Senitel ::

Glih na to temo delam demo tle... >:D

Tr0n ::

2 HD video posnetka.

#1
#2

Slide ::

Na sistemu s Ti4200 grafo bo delalo tole tm ene tko kot FEAR... 20FPS... Res pa je da bo delal, če ne rabi PS1.4 ali več..
forever 200 MPH ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slide ()

Tr0n ::

Ja, na 640x480 in low nastavitvah mogoce. :)

Slide ::

Ja FEAR mi dela tm 800x600 na High... 20 FPS... tud sam nism mogu verjet... sam bl mal RAM- mam in škrta hehe drugač pa itak nove igre če daš na manjšo kvaliteto je tko kot da bi špilu UT99 ali UT2k3, važna je igralnost... seveda, je fino če maš vse na max pr 60FPS :D
forever 200 MPH ...

Orbit89 ::

Jaz pa držim pesti, da se bo dalo še več parametrov naštimat ko pri Far Cry-u.

LP

EvilDare ::

Novi multiplayer filmčki iz GC-ja in trailer 2:
Multiplayer 1
Multiplayer 2
Multiplayer 3
Multiplayer 4
Trailer 2

_Prince_ ::

heh ja sam pogon igre je neverjeten>:D >:D mene sm zanima ce bo to vse delalo spodobno pri med/high nastavitvah na kakem AMD X2 3800+ , 2GB rama, geforce 6800GT....

igralnost pa ne morjo dost zajebat ce se bodo drzal far cry:)) :))

servis8-)

RC14 ::

Iz prakse, kar se tiče Far Cry-a, dvomim, da bo dovolj 6800GT, mogoče na minimum nastavitvah. Upam da se motim, ampak mislim, da bo za spodobno igranje (med/high) potrebno imeti vsaj kakšno 7900GT ali več. Proc X2 3800+ in 2GB rama bo vrh glave dost.
Grafa , grafa...??

Senitel bi lahko kaj več povedal glede tega.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

stock ::

Kako iz prakse?
Drugace pa je bilo receno minimalno 6600gt kar pomen, da bo tud na navadni 6600 še šlo... za spodobno pa seveda 7900gt,X2...


Kdaj pride demo vn?

RC14 ::

Iz prakse mislim tako, da ko je ven prišel far cry, je bila zeloooo požrešna igra in si za spodobno igranje potreboval top mašino z top grafo. Če se prav spomnem, niti top grafe takrat niso bile sposobne poganjati igro na 4X AA in 8AF vse na full.
Tk da mislim da z tem ne bo nič drugače. Za medium ,(mogoče celo določene funkcije na high) igranje bo po mojem mnenju potrebno imeti vsaj kakšno 7900GT (na danes vse več uporabljeni resoluciji 1280x1024) , no, bomo vidli, koliko sem se uštel.>:D

Z 6600 pa se lahka kr obrišeš pod nosom, mogoče edino na 800x600 vse na minimum, kar pa bo igra zgledala grša, kot pa prvi far cry in zame totalno neigralna.

Moje mnenje.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Senitel ::

Kot sem že 100x povedal... Pri Crysis je fora, da rišejo ful preveč objektov. Pri tem ti nobena grafična ne pomaga, nima veze a je 6600GT al 1950XTX v Crossfire načinu.

RC14 ::

In kaj bo potem pomagalo da bo igra tekla gladko ?
Sam vprašam;)



Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hyphh ::

Mogoče kakšen močan DUAL, QUADRO CORE procesor, 2GB rama ali več ?:\

_Prince_ ::

dual core proc>:D >:D

Senitel ::

Ja, če ima igra po 3000 DrawPrimitive klicev, potem samo ti klici pokurijo ogromen procent CPU časa. Če kuriš tolk CPU časa nima veze kolk hitro grafično imaš (razen DX10, kjer so DrawPrimitive klici bistveno cenejši). Ko enkrat nisi več omejen s CPU-jem je veliko lažje dosegat mal bolj spodobne FPS-je.

P.S.: Dual core in podobne zadeve bolj malo pomagajo pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

asus ::

kaj pa na a64 3500+am2 7600gt 1gb ddr2 a bo šlo recimo na 1024 x786 na medium nastavitvah

_Prince_ ::

mojga frenda pa zanima ce bi lahko poganjal kaj takega na svojem r9600pro>:D >:D prosimo, brez smeha:D :D

Sam ::

Mene pa zanima, če bi lahko špilal Crysis na Radeon 9600 pro? Sej men se zdi da sploh ne bo problem ker ma 500 MHz jedro. Sicer bi si kupil novo grafično, a žal šparam za plazmo.

Že vnprej hvala za odgovore.

klemen22 ::

Mene pa zanima če lahko špilam Crysis na Pentium 3 800 MHz z Voodoo3 3000:\
Jao folk obnašate se ko 10 letno frocovje. Pa kdo naj bi vedel kako dela igra če še ni zuni? Počakajte pa boste videli.
SIcer pa bo na današnji srednji klasi PCjev zagotovo normalno delala - ne z vsemi bonbončki ampak zagotovo bo. Saj niso neumni avtorji da bi se odpovedali 60% trga.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Mirč ::

in zakaj bi naredili pol igro da ne bo tekla niti normalno na 1900 serijah in 7800,7900,7950,tukaj nekaj ne štima.

Mavrik ::

Torej v bistvu želijo Crysisovci izsiliti ljudi, da gredo kupovat DX10 grafe, ker bojo to edine ki bodo zadevo spodobno laufale?
The truth is rarely pure and never simple.

Senitel ::

Ja pismo zakaj se folk tolk ubada z tem kako hitro bo Crysis delal, ko je pa zadeve še v razvoju?? Pač DX9 path bo imel manj detajlov kot DX10 path... Enostavno ne gre okrog tega.

RC14 ::

Torej v bistvu želijo Crysisovci izsiliti ljudi, da gredo kupovat DX10 grafe, ker bojo to edine ki bodo zadevo spodobno laufale?

Nekaj resnice je vsekakor v tem.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Hux ::

po teh zadnih specifikacijah Nvidinega 8xxx geforca mi deluje kot da bo grafa vsej 2x hitrejsa od 7900GTja za relativno podobno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

RedStar ::

Torej v bistvu želijo Crysisovci izsiliti ljudi, da gredo kupovat DX10 grafe, ker bojo to edine ki bodo zadevo spodobno laufale?


Money makes the world go round.

Drugače pa počakajte, da se dejansko razvoj igre nekam premakne in dobimo official sistem requirements pa bomo vedli kaj točno potrebujemo. Za enkrat vemo samo, da bodo te zahteve visoke. >:D

Type-R ::

Ma vi ste vsi oprani do konca! kak lahko govorite na kakem sistemu bo delala igerca če je igerca komaj v razvoju. ma eni ste res buče!

bluefish ::

Pač DX9 path bo imel manj detajlov kot DX10 path...

Se strinjam. Malo pred izidom Half Life 2 je bila nekje primerjava med DX7, DX8 in DX9 grafičnimi karticami. Pri npr. DX7 je bilo vse skupaj videti bolj borno (nič odsevov, nič valovanja vode,...), vendar je igra kljub temu lahko tekoče delovala na nekaterih nastavitvah.

Tr0n ::

IMO lahko pricakujemo prve release ob izidu Viste.

Amirite?

Tr0n ::

Hux ::

Crysis so prestavli za dobrih 5 mescov hahaha. Who gives a shit right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Rotaidal ::

Hmm.. igra ima kar nizke zahteve..lepo:D

Hux ::

Ja sej ce hoces da zgleda kot z riti potegjena?

Senitel ::

5 mesecev? Jaz nisem videl nobenega uradnega datuma pred februarjem 2007...

Tr0n ::

Ja, pred kratkim so najavili Q1 20007. Pred tem so bile samo govorice.

Hux ::

na eni strani ko sem dans iskal nekaj drugega za geforce je pisalo april 2007 niti priblizno ni prej za pricakovat.

stock ::

Evo en zanimiu nou movie z Dx10 link

lp

suntrace1 ::

Sodck ::

Mene pa zanima če mi bo zadeva delala na p4 HT 3,00 ghz pa z dva giga rama ddr2 na geforce 7600gt?

EvilDare ::

Zadeva naj bil delovala na 2 leti starem pc-ju, oz zaženi farcry in če lahko igraš na high, kar boš brez težav, boš crysis domnevno lahko na low poganjal.
Domnevne specifikaceije glede na zbrane izjave Klik

P.S. samo za info, popolnoma neoptimiziran demo na ces 2007 naj bi z povprečnimi 60 fps-ji igrali na Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Slide ::

S takole konfiguracijo mislim da bi laufal gladko... saj so probaval na takih konfigih sistema:

Baziral so seveda na DX10 grafični kartici, trenutno je na trgu Geforce 8 serija torej 8800...
za okol 130.000
Potem si pa omisliš naslednje... cene so take kakršne so bile 12.01.2007 v JAE.si

CPU: Intel Core 2 Duo E6400 (2,13 GHz) 60.000 SIT
MB: Gigabyte GA-965O-DQ6 (SLI, 2x PCIe 16x) 54.000
RAM 2GB DDR2 64.000, verjetno bo treba razmislit o več RAMA
HDD 320GB SATA 2 25.000
Monitor LCD Samsung 940BF 70.000
Ohišje in napajalnik okol 25.000

Vse skupi tm okol 350.000

Čez pol leta predvidevam da bojo cene padle, takrat pa tudi pride Crysis, saj tako pravijo...

Recimo nekomu, ki je že 5 let na isti mašini, se to ne zdi tako velik, nekdo, ki non stop menja hardware, pa verjetno niti ne razmišlja o taki konfiguraciji, ker je predrago...
forever 200 MPH ...

Mavrik ::

S 54 tisoč za plato in 64 tisoč za 2 GB rama (erp??) je definitivno drago. Pa taka grafa si vsaj malo boljši monitor zasluži.
The truth is rarely pure and never simple.

_Prince_ ::

AMD X2 3800+ , 2GB rama , GeForce 7950GT...igra tece gladko:D bodimo optimisti8-)

C4rtm4n ::

Mah,.....
Po mojih pojmi bo špil tam nekje okrog poletja.
Drugače pa več kot HUDOOO! :D (saj bomo videli)
Respect my Authority!
««
2 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841352 (24498) kajetan
»

Far cry 2 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
564126198 (80010) Assass1n
»

Radeon 4870 in Crysis

Oddelek: Strojna oprema
482216 (1543) SebaR
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008041 (8037) Senitel
»

DX 9 vs. DX 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
926560 (5598) kobilica

Več podobnih tem