» »

Znanost in tehnologija

Znanost in tehnologija

Primoz ::

V katero stran želite, da se razvija ta oddelek?
Koliko cenzure je potrebne?
Kdo bi bil primeren moderator?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

whatson ::

- Se že razvija. Menim da je kar nekaj dobrih tem v tem oddelku.
- Cenzura mora biti močna. Vsak post, ki je neprimeren se briše. Možno je le debatiranje in utemeljeno zagovarjanje strani A, B, C...
- Thomas. Mislim, da tu ne bo debate. Lahko dobi le še kakšnega somoderatorja. Ampak mislim, da niti to ne bo potrebno.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Marjan ::

Thomas za moderatorja. Glede cenzure mu lahko zaupate - bolje strožja kot milejša.

Oddelek naj se razvija v smeri znanosti in tehnologije. Kaj pa drugega. To poteka že zdaj samo od sebe. Prov fletno.

Ah ste čudni vi admini... :|

Elemen_T ::

Jest predlagam Thomasa.
Ampak nikakor ne fiksno.
Takoj ko (če) bodo komplikacije, pa adijo.
To pa resno...
Je že veliko krvi preteklo okoli Thomasovega moderiranja, da sam pejmo.

Za so-moderatorja pa obvezno Marjan.

Tomi ::

Ne vem sicer zakaj, samo tokrat se strinjam z Elemetnom..
Ta oddelek je še tako "nedožen" in naj tudi tak ostane.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Je že en donesek ven za vreč. krucymucyjev na "teleportu".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Kaj pa, če bi postavili nekam en prijazen tekst o, hm, poslanstvu in vseh ostalih zadevah glede foruma (pričakovanem obnašanju sodelujočih recimo)? Mislim, predno se bomo (spet) šli na žive pa mrtve. Navadno se ljudje prilagodijo.

Bolje spriječiti nego liječiti.

Ziga Dolhar ::

Takole na kratko. To je forum, kjer se bodo brewz vprašanja brisali posti brez podanega mnenja oz. posti "Se strinjam z Nekom.".

Thomas ::

Neumnga pravila! Če bi se strinjal z njim - mi brišeš post!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

S tem se pa sploh ne strinjam. Še preden se je tema začela razvijat vi že o tem kaj se bo brisalo...

A tle folk strašite, al je to forum, kjer vsak izraža svoje mnenje.

Če je tisto prvo, potem sem zelo razočaran.

Sicer se strinjam, da bi se nestrpnost in pretirano vulgarnost preganjalo. Samo da boste pa brisali post, če bo nekdo napisal "se strinjam!", potem pa je to žalostno. Če mene vprašate, se sploh ne bi smelo brisat postov, razen ko se govori o ali načrtuje kriminalno dejanje.

Drugače pa mislim da je Thomas pravi za ta forum, samo upam da bo/š toleranten do vseh možnih mnenj. Sto ljudi, sto okusov...:))
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

slycer ::

OK, še nekaj komentarjev od mene, ki mi je tale oddelek postal kar simpatičem:
-Ker gre za debatiranje o znanosti in ne politki ali kakšnih drugih družbenih problemih, sem mnejnja, da je treba debati pustiti prosto pot.
-Brisanje postov naj bo omejeno. Če se bo ta oddelek ponovno razvil v kalvarijo brisanja postov, ker bo moderatorjev ego močno omadeževan, ko o nekdo predstavil boljše argumente, potem bo to zelo žalostno. Pa tudi drugače; če debati ne boste pustili proste poti, boste morda res imeli boljšo disciplino, vendar pa boste obenem ubili tudi kakšno zanimivo debatiranje.
-Kar se tiče brisanje/premikanja postov sem mnenja, da naj se brišejo/premaknejo samo tisti posti, ki močno izstopajo in nikakor ne ustrezajo temi razgovora.
-Tema se zaklene, če se debatiranje sprevrže v splošni prepir.
-Cenzura glede znanstvenih razprav najbrž ni potrebna.
Tako, to je mojih 5 predlogov. Vzemite jih kot literarni program, s katerim se lahko strinjate ali pa tudi ne.:)

Elemen_T ::

Hehe, Literarni program :D
A te je prof.florjančič navdušila :P

Ziga Dolhar ::

Debati bo dana prosta pot. Beri: ne bodo brisana dobro podana mnenja, bedasta oz. odklonska mnenja, ampak

... slabo oz. bedno podana mnenja. "Little talk" naj ostane zunaj tega (hint hint hint) področja.

Thomas: daj odrasti. Si že? Ups, kul. Tvoj post je čisto v skladu z naslovom teme (in še s smajlijem na koncu; podano mnenje je sicer bedasto), tema pa je v tem področju edinstvena. Sicer pa se zna kmalu pojavit "sticky" tema ss praviliin ostalim šodrom.

Mercier ::

Sicer pa se zna kmalu pojavit "sticky" tema ss praviliin ostalim šodrom.
E, točno to sem imel v mislih.

Gh0st ::

Jest imam občutek, da se na tem forumu zelo zelo zelo krši osnovna človekova pravica do izražanja svojega mnenja. Nekoč pred davnimi davnimi časi sem jaz izrazil svoje mnenje in sem biu kaznovan z Persona Rudis. Zakaj? Komu kaj ni bilo všeč? ne prenesete kritike? potem forum potrebuje novo vodstvo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Ziga Dolhar ::

Ghost, na tem forumu ti pravice niso odvzemane, ampak priznane. Nobena ti ni vzeta, ampak ti jih je nekaj danih. Kot sem rekel, ne bodo brisana zgrešena mnenja, ampaa zgrešeno podana mnenja. Primer primernega mnenja:

Pogovarjanje o tem, da je zemlja okrogla, se mi zdi čista bedarija, saj nekako ni dokaza, da je RES okrogla. Iluzija? Da, če je vse iluzija, pa vseeno stvari čutimo, nas to ne briga: je izven našega občutja.

Primer posta, ki bo brisan:

Se strinjam z Zigggo (hint: pravilno sklanjanje mojega nicka je nezaželjeno :-).)

ali

Zemlja je okrogla, ker je taka vidna tudi iz vesolja.

Razlog? Splošno znano in ni ravno nekaj, o čemer bi diskutirali. Ta post seveda ne bi bil brisan, če bi bile okoliščine (tema) ustrezne.

Itak pa -- ustroj tega foruma vam bo bolje jasen sčasoma, Primož in jaz pa sva itak samo še dva nevedna bedaka (o prvoomenjenem osebku sicer dvomim) in owčki, ki se bosta trudili... Ma ja, no.

.:joco:. ::

Skratka, nekateri smo se že naučili, druge pa moramo tega naučiti:

Če pride do nestrinjanja, kritiziraj samo post in ne človeka!

In potem mislim, da ne bo treba sploh brisanja! To bi bilo še najlepše!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Sfinga ::


Se v celoti strinjam z Marjanom in whatsonom.

Gh0st ::

Joco: drži, samo veliko stvari nekateri vzamejo preveč osebno, jih narobe razumejo ali pa jih užalijo.

Nikoli ne veš...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Primoz ::

Dodatno pravilo (mogoče kmalu celo v splošnih pravilih):
Vsi ad persona in ne ad rem posti bodo BRISANI (recimo, da je bila to do sedaj luknja v pravilih)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Marjan ::

Pa taka kot je tisti Zigggov smajl tud.

Pa kako je on lahko tuki moderator?? To mi pa ni jasno (glede na njegove poste).

Ziga Dolhar ::

Kaj te moti(m), Marjan?

Marjan ::

Štiri poste višje je bil en tvoj post s samo enim smajlijem, sedaj ga je nekdo izbrisal. Verjetno ti :\

Samo povem kar mislim - to da nisi primeren za moderatorja tukile. Pa ne zamert no.

Ne vem kaj se muti tako dolgo? A morjo pogodbe o moderatorstvu sklepat tam zgoraj :D.

para! ::

Naj prvo pohvalim idejo in realizacijo, da ste odprli dotični oddelek. Mislim, oziroma sploh ne dvomim, da je ta forum s tem oddlekom dobil višjo raven komunikacije, ali jo še pridobiva, in da se debate na tem forumu usmerijo iz vsakdanjih procesorjev, grafičnih kartic, ipd tudi na višjo, še ne uresničeno tehnologijo.

V katero stran želite, da se razvija ta oddelek?
Torej, oddelek naj služi debatiranju o znanosti in tehnologiji, predvsem o višji tehnologiji.

Koliko cenzure je potrebne?
Pravila morajo biti stroga. Zelo stroga. Vsaka tema, ki ne spada v ta oddelek se nepreklicno briše. Naj ta oddelek služi le in samo temu, čemur je namenjen. Ker govorimo še predvsem o "nepoznani" tehnologiji, predlagam da debata (če le-ta spada pod ta oddelek) teče neprekinjeno in se mnenja drugih upoštevajo ne glede na to, ali je nekaj uresničljivo, mogoče, moralno ali ne. Kot so že povedali drugi: "Pustimo debati prosto pot."

Kdo bi bil primeren moderator?
Prvo vprašanje je, ali je potreben samo en, ali več moderatorjev? Eden od teh naj bo Thomas. Ne zato, ker je on nekako pobudnik tega, ampak ker je človek na tem področju razgledan.
Death before dishonor!

Ziga Dolhar ::

Marjan: nisem brisal. Če pa je samo smajli, je verjetno tam zaradi razloga. Konec koncev, ne sodi me po temi, kjer razgljabljamo o tem forumu, ampak kvaliteti opravljenega dela. Če bi Primož menil, da sem popolnoma neprimeren, mi verjetno ne bi rekel za moderatorstvo (ali pa sem bil zgolj edini pri roki, kdo ve...).

Brane2 ::

Mislim, da ste po svoje naredili nekaj prav zanimivega.

Odprli ste temo "znanost in tehnologija" in še preden je lokalni Mujo odprl kafic za filozofe se je ze razplamtela razprava o bogu. Kar je še najbolj zanimivo, ta ne poteka na temo "ali bog je ?", temveč "kakšne latnosti mu damo ?". Ali ima vpliv na čas, torej lahko poniči dogodke, ki so se zgodili, ali je ta funkcionalnost sploh nepotrebna, ker itaq obvlada stvari v real-timeu (ki mu ga določa sistem ali foter-bog :D )
Ali naj bo tip nekako rekurziven- mislim ali je bog lahko božji sin in če je lahko, do katere globine gre lahko stvar ?

Pojavli so se valjda tudi ze prvi neverniki in to še preden se je zgodilo v tem forumu karkoli takega, kar bi opravičilo njegov obstoj.

Kar ti da mislit glede opisov v bibliji in podobnih dokumentih. Očitno je tudi ON skuru par tipov še preden je svet dobro zalaufal, čist tolk da je preveru sistem in debagiru ter skalibriru orožja >:D

PS:
Ups, za*eb. Šele zdaj vidim, da je kar nekaj tem že blo .
My bad.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Kaj se nam pa potem valjaš pod nogami StratOS?

Poberi se nekam, kjer ti ne bo tako pusto!

(Ko bom tukaj moderator ... bom takle post zbrisal) :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Trenutno pa to namesto tebe naredijo drugi. Še kakšen predlog?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Gh0st ::

Drugi misli(m)jo da je vse skupaj samo veliko razkazovanje moči in avtoritete posameznikov nad drugimi. Vse skupej je šlo malo predaleč....
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moderiranje tem v Z&T - mnenja, pripombe, predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
774889 (3762) jozek

Pritožbe 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Slo-Tech
86550852 (22519) OwcA

Pritožbe (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Slo-Tech
96844455 (23968) kuglvinkl
»

Elite forum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
1939358 (6471) Thomas

Več podobnih tem