» »

pojav kisika v atmosferi

pojav kisika v atmosferi

Yohan del Sud ::

Živjo.

Naj še sam pristavim svoj firbčni lonček. Da ne bomo gledali samo naprej, pa poglejmo koliko prazgodovinskega znanja lahko spravimo skupaj.

Mene zanima, kdaj v prazgodovini je bilo v ozračuju prvič dovolj kisika, da bi lahko človek preživel. Zanima me, če je delež kisika v atmosferi tudi kasneje nihal, da človek občasno ne bi mogel preživeti.

Tako iz glave bi rekel, da je bilo prvič dovolj kisika ene par deset miljonov let po pojavu prvih kopenskih rastlin, se pravi konec paleocoika.

Alec999 ::

Po analizi skal naj bi se kisik v atmosferi zelo povecal med 2.1 in 2.5 miljardo let 8-O long time ago ... sam ne spomnem se ce je to ze zadostovalo, da bi clovek lahko prezivel.

lp,
Alec999

//-------------------//
Dodatek:
Drgac pa sm mal pobrsku po netu pa neletel na to stran >> Click.

V tem clanku pripovedujejo, da naj bi Zemlja imela atmosfero bogato s kisikom ze 3 miljarde let nazaj ali pa se vec.

lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

Yohan del Sud ::

Špekulacija. Ni logično.

rasta ::

> Špekulacija. Ni logično.

Kaj te tukaj bega? Zakaj naj ne bi bilo logično? Ali mogoče "po pojavu prvih kopenskih rastlin"? Poglej samo razmerje kisika in CO2 v zraku ... pa rastline tudi dihajo (porabljajo O2), pri konstantnem obsevanju (brez noči) pa propadejo po nevemkoliko ur ...

Thomas ::

Ja .. kopenske rastline so še danes majhen (10%) faktor pri zagotavljanju atmosferskega kisika.

Zato zna biti kisik v atmosferi že dolgo.

Bi pa izginil v nekaj tisoč letih, če bi vse življenje umrlo. To pa.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Tukaj je bolj važen procent kisika, ki se je skozi zgodovino ZELO spreminjal.

Sicer se pa to da odlično ugotoviti iz tistih ledenih valjev, ki jih izvrtavajo na antarktiki. To so odličen pokazatelj sestave zraka skozi zgodovino. Iz tistih ujetih zračnih mehurčkov v led se da izvedeti ogromno!

Se mi zdi da sploh še nimamo ustreznih "orodij" za izračun vseh parametrov, ki se dajo ven potegent iz tistih mehurčkov.
---------------------

Marjan ::

No, sem hotu mal drugače rečt.

Seveda znamo natančno ugotovit točno kateri elementi so v tistih mehurčkih, kakšne spojine so, in v kakšnem razmerju so.
Potem pa globje ko izkoplješ valj, starejši mehurčki so vanj ujeti. To se mi zdi ful noro no, ker iz tega ven potegneš natančno zgodovinsko sliko ozračje skozi ... hmm - miljone let, če ne še več!

Vprašanje je pa kolikšen je sploh odraz sestave mehurčkov od življenja na našem planetu - od rastlin in živali!?

To pomoje tudi majčkeno vpliva, in če so znanstveniki to sposobni ven potegent, pol je res veliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Global hoax

Oddelek: Loža
499586 (8623) vostok_1
»

Ušli obremenjujoči podatki Heartland Instituta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8822786 (19937) SuperVeloce
»

Izvenzemeljsko življenje in inteligenca - Da ali Ne ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10810539 (8727) BigWhale
»

Voda na Marsu (baje) !

Oddelek: Znanost in tehnologija
142034 (1765) Alec999
»

goljufije v politiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1166555 (5725) Thomas

Več podobnih tem