» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
7 / 12
»»

MaCoFaCo ::

Zanimiv zemljevid, ki je nastal: svetovne cene bencina :)

destiny ::

En comment na tistle bencinski zemljevid. Sicer ni tako pomembno ampak npr Kanarski otoki so avtonomni, čeprav so del Španije, imajo pa drugačno ceno bencina kot celinska Španija. Cena na Kanarcih je cca 1€/L

MaCoFaCo ::

dodatna izboljšava: za pivo in bencin si uporabnik lahko zdaj izbere svojo enoto
(aja, zgornji link se je spremenil v http://www.wopri.com/gasoline/allcountr...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

telexdell ::

Se spomnim iz šolskih dni neke gostilne v Mariboru (se mi zdi, da je bila Jurček nasproti veleblagovnice Merkur in časopisne hiše Večer), kjer je bila cena za steklenico velikega in steklenico malega piva enaka. Ko smo (starejšo) natakarco vprašali, zakaj je temu tako, je odvrnila, da ima ona enako dela z opiranjem velike in male steklenice. Torej, so pri ceni piva možne tudi takšne anomalije:):):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MaCoFaCo ::

:)

MaCoFaCo ::

Dodatno izboljšana verzija + dodana nova kategorija za "premium beer" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

MaCoFaCo ::

Dodan prikaz priljubljenih znamk po posamezni kategoriji. Primer: http://www.wopri.com/beer

MaCoFaCo ::

@destiny: v najnovejši verziji je mogoče klikniti na državo kjer ti izpiše seznam cen po krajih

podtalje ::

Opažam, da je tema sedaj malo zašla. Prosil bi, da se za take zadeve odpre nova tema in se tam debatira o tem.

Nadaljnje objave, ki ne bodo direktno povezane z Sublight programom, pa bodo v tej temi brisane.

MaCoFaCo ::

Nov uporabnik, ki bi šel brati to temo bi res lahko postal zmeden :) Od zdaj naprej naj bo res samo govora o Sublight-u.

V glavnem, Sublight 4 (z Metro UI-jem) se je začel razvijati, potem pa je zaradi takšnih in drugačnih razlogov nastala manjša pavza. Malo je zoprno, ker je večino potrebno delati iz nule :S

No, upam da bo narejeno čim prej :)
(vmes bom verjetno dal še kakšno zgodnjo različico v predogled in oceno uporabnikom)

levaky ::

Odlično!

Si ne predstavljam več ne uporablat Sublight:)

Edino malo me moti, da mi enih serij ne zazna pravilno, ponavadi tistih, katerih podnapisi še niso "povezani" ali pa jih še ni v sublight bazi podatkov...

Skoraj vedno se mi to zgodi pri CSI New York in CSI serijah, ko mi v search polje vpiše CSI New York 913(ime fajla je csi.new.york.917.720p-dimension).

lp, Matej

gregyk ::

En predlog/pripomba: mislim, da bi bilo bolje, če se pri desnem kliku na datoteko in potem na iskanje s sublight mini, ne bi za vsako iskanje odpirala nova instanca programa, ampak bi se iskalo v istem oknu...

MaCoFaCo ::

@gregyk: to zaradi počasnosti ali, ker ne želiš imeti preveč oken?

gregyk ::

MaCoFaCo je izjavil:

@gregyk: to zaradi počasnosti ali, ker ne želiš imeti preveč oken?


Preveč oken, hitrost je ok.

destiny ::

To tudi mene moti, pa ne zaradi števila oken ampak hitrosti. Včasih, še pred sublight mini, se je ob odprtem sublightu iskanje vršilo kar v odprti instanci. Iskanje podnapisov za serije je blo tako precej hitrejše.

MaCoFaCo ::

Zagon verzije 4 bi moral biti občutno hitrejši, ker je med drugim komunikacijsko jedro narejeno čisto po meri in s čim manj balasta. Vsaj prvi testi s trenutno delovno različico kažejo na to. Bo pa zadeva verjetno "pokurila" nekaj več pomnilnika, ker je narejena v WPF tehnologiji (načeloma za današnje računalnike to ne bi smel biti problem).

Nova verzija bo temeljila na .NET Frameworku 4 in ga bodo Windows 7 uporabniki, ki tega nimajo morali namestiti (Windows 8 uporabniki pa bodo imeli že vse pripravljeno).

Sublight Mini-ja ne bo več, bo pa verjetno mogoče nastaviti v Sublight 4 ali naj se nove instance odpirajo ali ne.

destiny ::

Odlično, thumbs up!

MaCoFaCo ::

 najnovejša razvojna različica

najnovejša razvojna različica

PARTyZAN ::

Metro look v desktop aplikaciji? Sori, sam tole je ogabno.

Pa brez zamere :).

Gregor P ::

Eno je, kaj je nam všeč, drugo je pa, kaj so trendi ... za metro sicer res še ne vemo, če ga je množica dejansko sprejela:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MaCoFaCo ::

Osebno mi je všeč bom pa verjetno dal na kakšno glasovanje, da bo večina zadovoljna :)

Gregor P ::

Mimogrede, ali imaš kje temo za tisto tvojo spletno aplikacijo o cenah? Sem hotel samo napisati, da bi bilo fino, da bi preko mobilnikov odčitavali kode produktov in jih vnašali skupaj s ceno v sistem (če kdo slučajno še ni predlagal oz. to že ni integrirano v sistem).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MaCoFaCo ::

@Gregor P: teme še ni, bom ustvaril ob priliki :)

------------------

Kar se tiče Sublight-a in novega UI-ja -> prilagam screenshot dodatno izboljšanega "skina"

 Sublight 4.0.0.21669 (kliknite na sliko za polni prikaz)

Sublight 4.0.0.21669 (kliknite na sliko za polni prikaz)

MaCoFaCo ::

Cilj nove verzije je seveda, da bi znal aplikacijo uporabljati tudi popolni začetnik / laik (poleg tega, da še izgleda zanimivo)...

Gre trenutni prototip v pravo smer (jezik trenutno odmislimo, ker bodo prevodi vmesnika dodani kasneje)? Kaj pravi glas ljudstva tu? :)

Gregor P ::

Mogoče mi iz slike ni (takoj) jasno, da lahko povlečem datoteko notri v prvi del iskalnika? Morda bi tudi izbiro jezika (iz desno zgoraj) dodal malo bližje iskalniku, tako da lahko na hitro sproti nameščam želeno in temu primerno prirejam rezultate.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MaCoFaCo ::

Začetna forma je v bistvu takšna kot na spodnji sliki tako, da bi moralo biti jasno:
 (klik za polno velikost)

(klik za polno velikost)



Glede tistega jezika zgoraj desno: tisto je zaenkrat mišljeno za zamenjavo jezika uporabniškega vmesnika. Za filtriranje zadetkov po jeziku bi bilo potrebno klikniti tole:



S klikom na orodno vrstico spodaj se izpišejo opisi gumbov:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

Gregor P ::

MaCoFaCo je izjavil:

Začetna forma je v bistvu takšna kot na spodnji sliki tako, da bi moralo biti jasno:
 (klik za polno velikost)

(klik za polno velikost)


Drži, to je nedvoumno jasno:)

Kaj se pa potem zgodi, ko klikneš na filter?
(mislim, kakšne so možnosti izbire)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mgermo ::

Verzija 3.6 noče integrirat .avi, .wmw, .mp4, .mov v explorer na win8 (vse je success le dela ne).

MaCoFaCo ::

@Gregor P:

Odpre se naslednja forma:
 (klik za polno velikost)

(klik za polno velikost)



@Conqueror: bom preveril z novo verzijo, ki nastaja (bi pa znalo trajati še nekaj časa)

Gregor P ::

Čeprav tole že presega osnovno funkcionalnost aplikacije, vendar ali bi se dalo v prihodnosti podnapise tudi (enostavno) urejati (recimo ker niso sinhronizirani z določenim videom ipd.)? Saj so že namenski programi za to, ampak bolj neko čisto tako minimalno uporabniku prijazno orodje za prvo silo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MaCoFaCo ::

Sublight 3 ima okrnjeno verzijo zgornje aplikacije že vgrajeno (z dovoljenjem avtorja seveda). Enostavno klikneš CTRL + E na podnapisu in postavi te v način za urejanje.

Za verzijo 4 pa se nisem še odločil kako bo s tem (ravno zaradi kompleksnosti "paketa")...

Gregor P ::

Odlično, nisem sploh zapazil na funkcionalnosti na prvi pogled:)
(dejansko ni nujna in mislim da ne igra neke velike vloge pri uspešnosti tvoje aplikacije, le prav pride, da je takoj vse pri roki)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

destiny ::

MaCoFaCo je izjavil:

Osebno mi je všeč bom pa verjetno dal na kakšno glasovanje, da bo večina zadovoljna :)

Men je tud všeč Metro look. Nice work :)

MaCoFaCo ::

Tnx

MaCoFaCo ::

Za tiste, ki bi v bližnji prihodnosti radi testirali Sublight 4 (Early Preview): get invitation code

MaCoFaCo ::

 Podnapisi.NET podpora v Sublight 4

Podnapisi.NET podpora v Sublight 4

MaCoFaCo ::

 Sublight 4: Windows Explorer integracija

Sublight 4: Windows Explorer integracija

rognaj ::

Ali se lahko vgradi funkcionalnost, da pred prenosom pogledaš npr. prvih 5 in zadnjih 5 podnapisov?

Problem je, kako v množici podnapisov, ki še niso preverjeni, izbrati pravilnega. Tako bi lahko pogledal prvi/zadnji podnapis in preveril, ali je sinhron z verzijo filma - brez da ga prenesem.

MaCoFaCo ::

@rognaj, ne razumem ravno kako misliš preveriti sinhroniziranost brez prenosa?

------------------------------------------

Za tiste, ki bi radi preizkusili testno različico Sublight 4, si ga lahko prenesete na naslednjem naslovu: http://www.sublight.me/Downloads/A88A67...

Glavne funkcionalnosti so dokončane, manjka pa npr. še objava podnapisov in "Batch download". Pride naknadno...

Tisti, ki nimate .NET Frameworka 4 bi zgornji setup moral to namestiti. Če ne, mi prosim sporočite. Sporočite tudi, če boste naleteli na kakšne težave (opis težave, katere Windowse uporabljate, 32 ali 64 bitni sistem, itd.)

MaCoFaCo ::

Aja...

Tisti, ki boste poskusili in ste bili uporabnik Sublight 3, me zanima vaše mnenje o začetni hitrosti. Načeloma bi moral biti štart do 4x hitrejši :)

darkolord ::

Hmmm. OK, gremo po vrsti:

- hiter zagon je OK.
- dialoga za login ne bi bilo treba kazati (samo moteče utripne) pri avtomatski prijavi
- dialogi so nasploh preveliki (čez celo višino programa, na dnu pa še čez)
- nikjer ni izbire za sajte, po katerih naj išče?
- za nekatere videe javi "Could not automatically detect this video", čeprav v prejšnji verziji delujejo
- thumbnail ni konsistenčen (pri enem viru se ne pojavi, pri drugem pa se in premakne celo tabelo s tem ko razširi vrstico)
- taglavni grid bi lahko tudi bil v tem novem stilu
- grafično je potrebnih še precej uskladitev:
- različni gumbi,
- fonti (tako na uč mi zgleda ene 8 različnih)
- ikonce so precej napol v metro stilu (napačna razmerja)

Rabiš pomoč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MaCoFaCo ::

Najprej se zahvaljujem za izčrpno poročilo :)



- dialoga za login ne bi bilo treba kazati (samo moteče utripne) pri avtomatski prijavi

OK, to mogče skrijem

dialogi so nasploh preveliki (čez celo višino programa, na dnu pa še čez)

Imaš kakšen predlog za dialoge kako naj bi izgledali? :)

nikjer ni izbire za sajte, po katerih naj išče?

v tej verziji tega še ni, pride kasneje (privzeto so vključeni le Podnapisi.NET)


- za nekatere videe javi "Could not automatically detect this video", čeprav v prejšnji verziji delujejo

Prosim, če v stari verziji stisneš CTRL+SHIFT+D in mi pošlješ hashe teh videov

- thumbnail ni konsistenčen (pri enem viru se ne pojavi, pri drugem pa se in premakne celo tabelo s tem ko razširi vrstico)

Pri Podnapisi.NET se ne pojavi, ker nimam IMDb informacije. Kaj predlagaš?

- taglavni grid bi lahko tudi bil v tem novem stilu

Pošlji prosim kakšen screenshot, da vidim kaj imaš v mislih


- različni gumbi

Dva tipa gumbov sta. Kaj predlagaš?

- fonti (tako na uč mi zgleda ene 8 različnih)

Bom preveril, sam bi moralo biti tam okoli 3.


- ikonce so precej napol v metro stilu (napačna razmerja)


Ne vem kaj misliš s tem :)

-------------------------------------
Rabiš pomoč?


Vsak nasvet in pomoč je dobrodošla :) Odgovore lahko pošlješ tu ali po mailu na admin AT sublight.si

MaCoFaCo ::

Kaj praviš na takšne dialoge? Takšni niso več podolgovati, ko damo na full screen (ohranjajo velikost)

 dialog

dialog

MaCoFaCo ::

Je mogoče še kdo poskusil štirico? Najnovejša verzija ima že skoraj vse funkcionalnosti (manjka npr. še opcija za objavo podnapisov).

Če ne bo prijavljenih napak bo kmalu prišla BETA verzija (preko auto update-a).

kratos ::

Meni sta izgled ter funkcionalnost vrhunska, moti me le tisti logon screen ki se prikaže na začetku za tiste pol sekunde, drugače je pa velik napredek.
Aja pa pri auto update mi iz trojke na štirico ni hotlo updejtat tako da sem mogel it na stran ter jo snet "ročno"... Možno pa da je bil samo pri meni ta problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Gregor P ::

Na žalost še nisem šel na štirico ker bi bil za tiste, ki doma uporabljajo trojko, prevelik šok (kot vedno ob takšnih prehodih, npr. pri MS Office itd. - kar seveda ne pomeni, da posodobitve tudi oblikovne niso dobrodošle na splošno):D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MaCoFaCo ::

@kratos: autoupdate iz 3 na 4 ne gre, niti se ne bom ukvarjal s tem (ogromen preskok v tehnologiji). Kdor hoče naj inštalira, komur pa ustreza trojka pa tudi OK.

@Gregor P: Štirka je veliko bolj preprosta :) Edina trenutna slabost je da je BETA verzija na voljo samo v angleščini (zaenkrat).

levaky ::

Sem tudi jaz naložil štirico...

Trenutno pogrešam to, da mi en najde PotPlayer-ja pod 'Video player'. V starem sublightu si lahko dal 'po meri' in sam vnesel parametre, ki so za moj player naslednji:
Lokacija: C:\Program Files (x86)\Daum\PotPlayer\PotPlayerMini.exe
Parametri: "{0}"

Pravtako sem zdele za foro notri dran'n'dropal .rar arhiv od The last stand in mi ne najde nič, niti naslova filma, medtem ko mi v trojki zadeva deluje. md5sum fajla je 5a16b7a714d119afa6d9838192c7e1d2.

Kot opažam, mi sublight4 ne dela z nobenim filmom, ki je še zapakiran v rar, medtem ko obični .avi in .mkv delujejo...

Matej

MaCoFaCo ::

"po meri" player opcija bo dodana.

RAR arhivi v verziji 4 (zaenkrat) niso podprti in se še odločam kako in kaj... Kaj to se dejansko uporablja? :) In predvajalnik ti zna predvajati direktno rar arhiv?

destiny ::

Sem naložil 4-ko. Super je da se naloži tako hitro in ima preprost izgled. Moti me tako kot ostale tisti login screen, ki utripne. Jest bi ga prikazal le v primeru, da se ne uspe loginati s podanim uporabniškim imenom. Dodal bi pa tudi nekam ime fajla, za katerega iščeš podnapis (zaradi naziva izdajatelja, npr immerse, proper itd). Aja, pa pri prejšnji verziji se mi je zdela oznaka za podnapise prirejene za slušno prizadete bolj razvidna kot sedaj, kjer je le še ena izmed alinej v detajlu celice grida.

Aja, pa še to.. Ikona dela programu krivico. Nekak se ne ujema z Metro style smernicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333740 (2069) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123168 (2949) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50177029 (54225) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729750 (16257) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101332 (1256) AlesCretnik

Več podobnih tem