» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
5 / 12
»»

Blazz ::

cool thnx maco :)

AmokRun ::

Z zadnjo verzijo se mi je začel zaganjat sublight mini, jaz bi pa rad full verzijo. Nastavitev glede tega ne najdem. Podnapise iščem preko desnega klika, najdi podnapise.
Pa za vsak search se zažene nova instanca "minija".

MaCoFaCo ::

V naslednji verziji si boš lahko izbral ali želiš Sublight Mini ali navadni Sublight. Sublight Mini bo tudi nekoliko izboljšan (še vedno pa se bo zaganjal vsak v svoji instanci).

ABX ::

Tudi jaz imam isto pripombo glede Sublight mini. Drugače super zadeva.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MaCoFaCo ::

Na voljo je Sublight 2.7.1, ki prinaša Sublight Mini izboljšave:
-mogoč izklop Sublight Mini
-izboljšana detekcija filma v primeru da le-ta še ni povezan z nobenim podnapisom
-v primeru da imamo polno pot do video datoteke in kliknemo gumb "Prenos", ne sprašuje več za mapo
-izboljšan prikaz na Windows XP

ABX ::

zdaj dela super
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

šernk ::

auto search preko internetne strani tako v chrome in chromium 12.0.xxx (ubuntu 11.04) ne deluje več.

napiše mi:
Your browser does not support File.slice method.


ista težava naj bi bila tudi na windowsih z chrome 12.

edit: firefox 4.0.1 na ubuntu 11.04 isti problem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

MaCoFaCo ::

Hvala za opozorilo. Nedelovanje je posledica spremembe v implementaciji HTML 5 za Chrome 12 in Firefox 5. Funkcionalnost, ki jo trenutno uporablja Sublight web aplikacija namreč uporablja del funkcionalnosti HTML 5, ki ni še čisto standardizirana.

Zdaj sem dodal podporo še za Chrome 12 in Firefox 5 implementacijo tako, da bi moralo delati.



Lep pozdrav

šernk ::

dela, tnx :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

destiny ::

Meni se pa večkrat zgodi da mi zginejo kljukice pri določenih tipih datotek pri integraciji s sistemom, npr. xvid in mkv.

MaCoFaCo ::

To ti naredi kakšen program, ki ga imaš nameščenega. Katero verzijo Windows imaš?

destiny ::

W7, se mi je pa to dogajalo v vseh verzijah SubLight-a že v XP-jih. Za predvajalnik že dolgo uporabljam VLC.

MaCoFaCo ::

Še eno vprašanje. Ko imaš kljukice odstranjene v Sublight nastavitvah, ti v Windows Explorerju (Raziskovalcu) prikaže v kontekstnem meniju opcijo za iskanje podnapisov?

destiny ::

Nope, drugače niti ne bi opazil da se je kaj spremenilo :)

MaCoFaCo ::

OK, sem želel preveriti, da ni slučajno bug pri prikazu kljukic.

Zadeva je sledeča: Sublight registrira opcijo za prenos podnapisov iz Raziskovalca samo takrat, ko spreminjaš Sublight nastavitve in jih shraniš z gumbom "Shrani in uveljavi spremembe". Če teh nastavitev nisi tikal in ti nato kar naenkrat izgine opcija za prenos podnapisov iz Raziskovalca to pomeni, da ti neka druga aplikacija odregistrira te nastavitve (kar sem imel na sumu že na začetku).

Lp

crniangeo ::

destiny verjetn bi moral zagnat sublight as administrator in nastavit tist kar zelis (i guess da imas uac vklopjen:)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

destiny ::

UAC je izklopljen, ker sem mel v nasprotnem primeru težave z VB6. Kljukice so trenutno vse nastavljene. Zginejo samo občasno, pa še to le pri določenemu tipu datotek. Katera aplikacija bi pa lahko odregistrirala te nastavitve, se mi pa niti približno ne sanja...

MaCoFaCo ::

@crniangeo:
Načeloma to ni potrebno, ker v novi verziji Sublight-a je narejeno tako, da če nimaš zadostnih pravic za pisanje po registru, te UAC vpraša če želiš to dovoliti.

@destiny:
Če bi imel vklopljen UAC bi hitro videl kateri program ti to odstrani :) Da ni kakšen Winamp?

destiny ::

Edini predvajalnik poleg vgrajenega WMP (ki ga ne uporabljam) je VLC.

MaCoFaCo ::

Samodejno iskanje podnapisov preko spletnega brskalnika dela zdaj tudi z novo verzijo Opere (11.5):

 Brskalniki, ki trenutno podpirajo samodejno iskanje podnapisov

Brskalniki, ki trenutno podpirajo samodejno iskanje podnapisov



V Internet Explorerju in Safariju funkcija zaenkrat še ni podprta.

levaky ::

Zdravo!

Imam en problem. Na netbooku v nastavitvah ne vidim vseh opcij zaradi premajhne resolucije. Imam resolucijo 1024px X nekaj in pri, recimo, integraciji v sistem, vidim samo Integriraj "Prenesi podnapise..." in slikco, ostalih opcij pa ne več. Na desni strani tudi ni scroll bar-a, da bi lahko scrollal nižje. Bi se dalo zadevo popraviti/urediti?

lp, Matej

MaCoFaCo ::

Hvala, bom preveril.

MaCoFaCo ::

Sem preizkusil na resoluciji 1024x600 in mi vse lepo prikaže:
 Sublight (netbook resolucija)

Sublight (netbook resolucija)



Kakšno resolucijo imaš in kakšne DPI nastavitve?

d4vid ::

Živjo!

Je kakšna opcija da podam geslo v SubLightCMD že v ukaz, npr:
mono SublightCmd.exe download "nek file" "sl" /username:"bajdec" /password:"geslo"


Je kakšna možnost za to? Pač ustvarjam nekaj v gambas (hja, ne znam programirat v C, Java..., PHP mi gre bolje :))

MaCoFaCo ::

Priporočam, da raje uporabiš DownloadBatch ukaz, ki (med drugim) podpira tudi podajanje passworda kot parameter.

Celotna izvorna koda DownloadBatch ukaza: http://sublightcmd.codeplex.com/SourceC...

Sporoči, če ti DownloadBatch kljub vsemu ne ustreza.


Lp,
macofaco

MaCoFaCo ::

Kot zanimivost naj v tej temi omenim, da bo naslednja verzija Sublight-a prinesla integracijo s prilagojeno verzijo Subtitle Edit aplikacije, kar bo omogočilo veliko lažje urejanje podnapisov.

Screenshot razvojne verzije:
 prilagojena verzija Subtitle Edit 3.2 in Sublight

prilagojena verzija Subtitle Edit 3.2 in Sublight

Tac20 ::

Sam pohvalu bi trud, ker je res super program uporabljam redno, sem ravnokar nabavil 500 points :)

Lp

MaCoFaCo ::

Tnx :)

Malo za se pohvalit: program je omenjen v reviji Monitor (september 2011). Super in pozitiven opis so napisali, edino kot slabost so napačno zapisali, da se je potrebno za uporabo obvezno registrirati (kar ni res, ker dovoljujemo tudi anonimno uporabo brez registracije). Drugače pa program nudi še veliko več kot so zapisali (integrirano je npr. urejanje podnapisov, batch prenos podnapisov in ukazna vrstica za napredne uporabnike, ...). Vendar bi bil verjetno članek predolg :P

Drugače pa sem eksperimentalno implementiral REST programski vmesnik (http://www.sublight.si/developers/api ), ki bi na zelo enostaven način lahko prinesel integracijo v poljubno aplikacijo (zaznavanje filmov in iskanje podnapisov) -> jaz bi si npr. želel videti podporo v medijskem predvajalniku Xtreamer oz. kakšnem drugem predvajalniku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

darkolord ::

Program je super, ampak :D še mal komentarjev:

- ko se računalnik zbudi iz hibernate, se vedno zgodi tole:
 kakec

kakec


- pri ročnem iskanju oz. shranjevajnu je zelooo[...]ooooo nepriročno iskanje mape - če imaš x:\neki\bla\download\zzz\ddd\film1\cd1 se moraš vsakič ročno prebiti do tja, kar je najbolj zamuden del pri celotni operaciji. Tisto z drag&drop v starejših verzijah je bilo precej bolj elegantno, druga alternativa bi bil navaden file save dialog (tako da lahko copy pastaš not pot do mape)

- pri ročnem iskanju bi se lahko tudi upoštevalo ime video datoteke, če je to edina video datoteka v tisti mapi

- a se "release" kje upošteva, razen pri prikazu? fino bi bilo, če bi se nekako označili podnapisi, ki "release" enak kot ime video fajla - ponavadi je to exact match...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MaCoFaCo ::


- ko se računalnik zbudi iz hibernate, se vedno zgodi tole:
 kakec

kakec



To se zgodi meni, ko igram Call Of Duty :) Je nek bug v ribbon komponenti. Bom pogledal, če se da narediti kakšen workaround.


- pri ročnem iskanju oz. shranjevajnu je zelooo[...]ooooo nepriročno iskanje mape - če imaš x:\neki\bla\download\zzz\ddd\film1\cd1 se moraš vsakič ročno prebiti do tja, kar je najbolj zamuden del pri celotni operaciji. Tisto z drag&drop v starejših verzijah je bilo precej bolj elegantno, druga alternativa bi bil navaden file save dialog (tako da lahko copy pastaš not pot do mape)

Zakaj si ne nastaviš še sekundarno lokacijo za shranjevanje podnapisov in ti bo kar tam shranjevalo?
---------
Release informacija se trenutno ne upošteva pri iskanju, se bolj zanašam na hash. Lahko bi dodal enkrat :)

darkolord ::

Zakaj si ne nastaviš še sekundarno lokacijo za shranjevanje podnapisov in ti bo kar tam shranjevalo?
Če film iščem čisto ročno, brez video fajla, potem se mi odpre tole, ne glede na sekundarno lokacijo:

 dialog

dialog



in se je zmeraj potrebno prebiti do lokacije, kamor bi želel datoteko shraniti

AmokRun ::

Jaz imam tudi nekaj predlogov/pripomb:

- IMDb link pri dodajanju podnapisov. Če linka ne najde samodejno, naj se ob kliku na "Najdi..." takoj pošlje zahteva na IMDb. Tako, da ko se ti odpre novo okno že imaš rezultate in samo še izbereš pravi link. Zdaj moraš ročno vpisati naslov filma in potem še enkrat klikniti "Najdi".

- Pri dodajanju podnapisov za serije ne zazna sezone in epizode. In sicer v primeru, ko se v imenu datoteke za številko epizode pojavi še kakšna cifra.
Primer:
Breaking.Bad.S04E13.HDTV.XviD.FQM OK
Breaking.Bad.S04E13.720p.HDTV.x264-ORENJI NE ZAZNA

- Se mi zdi, da sem to enkrat že omenil. Releasi bi morali biti bolje vidni. Če je releasov več naj se prikažejo po alinejah, ne pa samo v eni vrstici.

 Prvi je OK, drugi ne.

Prvi je OK, drugi ne.

šernk ::

a tist 720p je potem problem tudi pri searchu preko browserja. ker če ročno vnesem ime filma dobi nekaj podnapisov, če grem pa preko auto, pa mi ne dobi niti enega. to opažam že nekaj časa, pa nisem vedel zakaj. imam pa zadnji čas večinoma vse filme v 720p kvaliteti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AmokRun ::

Ne, problem je pri dodajanju podnapisov, ne pri iskanju (vsaj pri meni :D). Pa še to samo pri serijah, ne pri filmih.

Blazz ::

Mene moti pri iskanju podnapisov tole:




Nikakor mi ne uspe raztegniti teksta, ki pove za katere vse datoteke je podnapis. Bilo bi fajn da bi bil kak knof vsaj ki bi to do konca pokazal, da se vidi ves tekst.. tako pa vedno gledam samo prve dele imena... ali je to že možno ?

Tudi koliko FPSjev ima sub bi bilo fajn dati v svoj stolpec! Ker čim iščem sube za bluray ripe več ali manj vem, da mi 25 fps subi nič ne pomagajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

KontraCepec ::

Zakaj dobim naslednjo napako in ali se da odpravit ?

Vtičnik Podnapisi.NET je vrnil napako.
Podrobosti: 'The remote server returned an error: (502) Bad Gateway.'

Hvala!
Krijejtiv

Blazz ::

macofaco je očitno odšel na večmesečni dopust :)

d4vid ::

Še moje predlog:
Bo kdaj na voljo, da ko izberem v Raziskovalcu "Samodejno prenesi podnapise", da jih išče še na Podnapisi.Net?

MaCoFaCo ::

Pozdravljeni! Nisem spremljal teme, zato nekoliko pozen odgovor :) Odgovori lepo po vrsti...


@AmokRun: sezone in epizode pri objavi podnapisa ni zaznalo, ker se je regularni izraz zmedel pri "x264" (ni bil kriv 720p). Popravek bo v naslednji verziji, ki pride kmalu (maksimalno čez en mesec).

Glede dolgih releasov iz Sublight baze (primarni vir): na strežnik sem pravkar dal popravek, ki bi v večini moral delovati. Lahko poskusiš.

@Blazz: gre za omejitev Podnapisi.NET plugina v trenutni implementaciji, ki reže predolge release. Bom poskusil nekako rešiti.

@KontraCepec: očitno so bile težave z dosegljivostjo Podnapisi.NET strani (napako je vrnil njihov strežnik). Izgleda, da je ekipa Podnapisi.NET težave že rešila.

@bajdec: če misliš na samodejni prenos podnapisov, ki uporablja SublightCmd -> zaenkrat še ni v planu, ker SublightCmd v trenutni implementaciji ne podpira pluginov kot Sublight

*****************************

Še nekaj o novi verziji Sublight-a, ki pride v kratkem:

  • prikaz glavnega okna ob zagonu aplikacije bo veliko hitrejši

  • možno bo definirati poljubno razvrščanje zadetkov pri iskanju:
     Dialog 'Razvrščanje po meri'

    Dialog 'Razvrščanje po meri'



  • (pa še nekaj drugih malenkosti)

MaCoFaCo ::

Pripravljena je BETA verzija Sublight-a 3.1, ki ga vsi zainteresirani lahko prenesete iz naslednje lokacije: prenos ZIP-a (4.7 MB). Samo odzipajte paket in zaženite Sublight.exe, namestitev ni potrebna.

Rešene naj bi bile tudi težave, ki jih je omenjal @Blazz z dolgimi različicami iz Podnapisi.NET. Če ne bo večjih težav sledi v bližnji prihodnosti končna verzija (ko se rešijo prevodi v druge jezike).

AmokRun ::

Glede bete

- Jaz bi imel filtriranje zadetkov tako kot je bilo prej. Pri razvrščanju pa bi dodal še vir podnapisa.
 Filtriranje

Filtriranje


- Pri uvozu podnapisa iz p.net javi napako. To samo v primeru, če je veliko releasov. Na primer tale podnapis. Podnapis se sicer doda vendar brez releasov. To je bilo že v prejšnjih verzijah.


- Ali bi lahko pri p.net prikazal še ali je podnapis prilagojen za gluhe? Ker zdaj zgleda kot da so podvojeni podnapisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

MaCoFaCo ::


Jaz bi imel filtriranje zadetkov tako kot je bilo prej. Pri razvrščanju pa bi dodal še vir podnapisa.

V verziji 3.1 bo zaenkrat ostalo tako kot je v beti. Če bo še večina drugih uporabnikov zahtevala tako bom spremenil / dopolnil :)

Pri uvozu podnapisa iz p.net javi napako. To samo v primeru, če je veliko releasov. Na primer tale podnapis. Podnapis se sicer doda vendar brez releasov. To je bilo že v prejšnjih verzijah.

Problem je na serverju in bo rešeno v prihodnosti.

Ali bi lahko pri p.net prikazal še ali je podnapis prilagojen za gluhe? Ker zdaj zgleda kot da so podvojeni podnapisi.

Bom dodal podporo za to v naslednji verziji (3.1)

AmokRun ::

Pri meni se zadnje čase večkrat zgodi, da Sublight sploh ne začne z iskanjem. Samo spodaj v statusu piše "Prosim počakajte...".
Do tega največkrat pride, ko program zaženem preko desnega klika na datoteki.

Včasih se to zgodi tudi pri iskanju IMDb linka.

MaCoFaCo ::

Katero verzijo Sublighta in katero verzijo Windows imaš (tudi ali je 32 ali 64-bit)? To se ti dogaja, ko se iz Explorerja zažene Sublight ali Sublight Mini? Lahko napako vedno ponoviš?

AmokRun ::

Imam Win 7 SP1 32bit. To se dogaja samo v Sublight. Napako lahko ponovim.
Sublight je pa zadnja verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

destiny ::

destiny je izjavil:

UAC je izklopljen, ker sem mel v nasprotnem primeru težave z VB6. Kljukice so trenutno vse nastavljene. Zginejo samo občasno, pa še to le pri določenemu tipu datotek. Katera aplikacija bi pa lahko odregistrirala te nastavitve, se mi pa niti približno ne sanja...


Ugotovil sem da kljukice na vrstah datotek pri sistemski integraciji odstrani inštalacija nove verzije VLC-ja. Torej kadar se pojavi posodobitev VLC-ja in jo izvedem, mi zginejo nastavitve za sistemsko integracijo. Se komu sanja zakaj je to tako?

kmetek ::

macofaco hvala za program :)

MaCoFaCo ::

@AmokRun: napake mi žal ni uspelo ponoviti na Win 7 64 bit in Windows Vista 32 bit.

@destiny: nisem zdaj 100% prepričan, vendar kaj ne vpraša VLC pri nadgradnji, če želiš registrirati nekatere končnice datotek? Bom pri naslednji nadgradnji VLC-ja tudi jaz bolj pozoren na to :)

@kmetek: hvala!

Zlikovec ::

Dan, a bi mi katera dobra duša poslala invite za Sublight?
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

McLuzo ::

Kaj je zdaj to?! Za uporabo Sublight potreben invite?!! Ma ne me hecat no... Ima kdo kakšnega?
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333634 (1963) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123160 (2941) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176950 (54146) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729696 (16203) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101327 (1251) AlesCretnik

Več podobnih tem