» »

koga volit?

koga volit?

««
5 / 19
»»

T-h-o-r ::

"Daj nam še povej jure, kaj je tako avtoritativnega na Janševem vladanju?"

ne vem, morda to, da je uničil svoje "partnerje"? nsi bo rešilo edino to, da bodo dobili argentinske glasove
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

drejc ::

> Jaz sem pred prejšnjimi volitvami bil v skrbeh, da bo zmagala "desnica" in bomo še manj liberalno vlado, kot je bila "leva".

Jest mislm da je bila prejšna vlada zgled za to, kako zgleda levi liberalni prostor.

Jasno je da je sedaj levega liberalnega prostora manj, ko pa imajo konkurenco z desne.:)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Odin ::

> morda to, da je uničil svoje "partnerje"?

Vprasanje se glasi: "kaj je tako avtoritativnega na Janševem vladanju?"
Torej tudi odgovor bi se moral nanasat na to vprasanje in ne nakaj v tri dni.

T-h-o-r ::

ja, a ni to avtoritativno, da ne preneseš konkurence? da vidiš samo sebe, nikogar drugega ne trpiš? (z izjemo pukšičev, jerovškov, grimsov, tankonov)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

drejc ::

> pa čist mimogrede, tud tvoje ime v cirilici nekaj pove o tebi oz. zbuja določene pomisleke...

Ja a neveš? Jure je najbolj liberalen levičar na forumu. Tako liberalen da bo dal možnost "liberalnim" levim, da dobijo spet možnost uvajanja novih davkov in obveznih članarin za podjetnike ter ukinjanja pokojnin..vse že videno :O
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Utk ::

Za levičarje je nekaj nepojmljivega, da šef nekaj reče in se to dejansko naredi. Pri tej vladi sem prvič imel občutek, da ko je nek minister nekaj rekel, se je to (dokaj hitro) res naredilo. Ne pa prej, ko je minister nekaj rekel, potem pa tolk časa ni blo nič iz tega, da smo vsi ze pozabili.

T-h-o-r ::

če ti ministri (razen dveh ministric in žerjava) ne bi imeli izjemnih pomočnikov, bi lahko ministrstva zaprli
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

drejc> Jure je najbolj liberalen levičar na forumu

Bolj kot vsi desničarji zagotovo.

Kaj je na vladanju janše avtoritarnega (avtoritativnega ni nič - ta beseda nima smisla v tem kontekstu)?

To, da se vede avtoritarno - ne posluša argumentov, ampak reči dela po svoje, če je pa opozicija premočna in se reči naredi drugače, kot bi on želel, pa takoj preklopi na "v jok pa na drevo" način delovanja. Ne pozabi seveda povedati, da so za vse krivi sile iz ozadja in mediji.

Odin ::

> To, da se vede avtoritarno - ne posluša argumentov, ampak reči dela po svoje

Da smo si na jasnem kaj misli jure s tem stavkom: Ne poslusa komunisticnih argumentov. Kar mu levica seveda mocno zameri!

PaX_MaN ::

Da smo si na jasnem kaj misli jure s tem stavkom: Ne poslusa komunisticnih argumentov.

Vidiš, to je tipično avtoritarno dejanje. Sprevračanje besed po svoji volji.

bibip ::

Najlažje je besede obračat...

jype ::

Odin> Da smo si na jasnem kaj misli jure s tem stavkom: Ne poslusa komunisticnih argumentov. Kar mu levica seveda mocno zameri!

Kaj je "komunistični argument"?

rookie123 ::

Pahor sam po sebi ni slab človek. Ampak ko pogledam kdo vse se sriva za njem (Potrč, Potrata, Cvikl, Rop) in nad njem (Kučan), mi niti na misel ne pride, da bi mu dal svoj glas. Moj glas gre letos SDS, ker so edini, ki so za nas resnično kaj naredili (vinjete, protikadilski zakon, brezplačna hrana za učence in brezplačni vrtec za otroke, ukinjen davek na plače od 2009), ostali pa samo gobcajo in dajejo nizke udarce, njihov program pa do kolen ne seže SDS-sovemu.
Sam vem, da živim bolje, moja starša živita bolje, prav tako moj stari oče. Pa smo čist povprečna Slo družina z povprečnim dohodkom. Tisti, ki sedaj najbolj pljuvajo po Janši, pa so sami veliko več let bili na oblasti, pa niso nič pametnega naredili, le davke so nam nabili, tako da damo polovico denarja državi.

Lep pozdrav!

drejc ::

> Kaj je "komunistični argument"?

tole je klasika:

> če ti ministri (razen dveh ministric in žerjava) ne bi imeli izjemnih pomočnikov, bi lahko ministrstva zaprli

Avanti popolo, Bandiera rossa, alla riscosa, alla riscosa. Avanti popolo, Bandiera rossa, alla riscosa, triumfera. Bandiera rossa, alla triumfera Bandiera rossa, alla triumfera Bandiera rossa, alla triumfera E viva il comunismo e la liberta ! E viva il comunismo e la liberta ! Vogliamo fabbriche, vogliamo terra Ma senza guerra, ma senza guerra. Vogliamo fabbriche, vogliamo terra Ma senza guerra, triumfera. Bandiera rossa, allla triumfera Bandiera rossa, allla triumfera Bandiera rossa, alla triumfera E viva il comunismo e la liberta ! E viva il comunismo e la liberta !
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Thomas ::

Zakaj nočem, da pride Pahor na oblast?

Ker vem, da je to prevlada IDEOLOGIJE, kakršno najlepše predstavjata yupe in Matthai.

Sej možno, da delam levičarjem s tem krivico, samo ne verjamem. Mislim, da onadva res lepo predstavljata BISTVO levega pogleda na svet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Dve stvari: - Slovenija se je na noge postavila pod vladavino LDS. Vstop v EU, vstop v Nato, uvedba EUR-a, predsedovanje EU, vse to je bilo rezultat dela predvsem PREJŠNJIH VLAD in ne toliko sedanje.

Kar pa se davka na plače tiče: Uvedla ga je nekje leta 94 ali 95 LDS. Zato, da je razbremenila delovno intenzivne panoge. Namreč tedaj je polovico prispevkov šlo iz bruto plače delavca, drugo polovico pa je plačeval delodajalec. Nato pa so to drugo polovico zmanjšali in namesto tega uvedli davek na plače, ki pa je "prizadel" predvsem tista podjetja, kjer so imeli višje plače. Na ta način so elegantno davčno breme prevalili iz podjetji, ki so imela velko zaposlenih in nizke plače, na podjetja z veliko donosnostjo oz. z velikimi plačami. Se pravi, to je bil tedaj korak v pravo smer.

In še to, ko nekateri pravijo za Kresalovo češ, blonda pa šminka itd.: ženska je končala težjo fakulteto kot Janša, ima višjo stopjo izobrazbo, bistveno več ve o pravu ter o standardih demokratične in socialne države. Več ve tudi o gospodarstvu. Enostavno zato, ker se je več učila, ker ima tudi dolgoletne praktične izkušnje iz gospodarstva in zato, ker je bolj brihtna kot Janša. Človek, ki je resen, notranje močan, pač v intervjuju ne bi nikoli govoril o "slonih, ki letijo". To je eden izmed številnih primerov, pač zadnji v vrsti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Tilen007 ::

Pahor sam po sebi ni slab človek. Ampak ko pogledam kdo vse se sriva za njem (Potrč, Potrata, Cvikl, Rop) in nad njem (Kučan), mi niti na misel ne pride, da bi mu dal svoj glas. Moj glas gre letos SDS, ker so edini, ki so za nas resnično kaj naredili (vinjete, protikadilski zakon, brezplačna hrana za učence in brezplačni vrtec za otroke, ukinjen davek na plače od 2009), ostali pa samo gobcajo in dajejo nizke udarce, njihov program pa do kolen ne seže SDS-sovemu.
Sam vem, da živim bolje, moja starša živita bolje, prav tako moj stari oče. Pa smo čist povprečna Slo družina z povprečnim dohodkom. Tisti, ki sedaj najbolj pljuvajo po Janši, pa so sami veliko več let bili na oblasti, pa niso nič pametnega naredili, le davke so nam nabili, tako da damo polovico denarja državi.

Lep pozdrav!


+1

in še: http://24ur.com/novice/slovenija/zerjav...

drejc ::

> Vstop v EU, vstop v Nato, uvedba EUR-a, predsedovanje EU, vse to je bilo rezultat dela predvsem PREJŠNJIH VLAD in ne toliko sedanje.

Ma daj kaj serješ. Kojci ko je drnjo pripeljal Slovenijo v EU in Nato je zbežal stran od komunjarskih kolegov.

O predsedovanju EU in uvedbi evra pa vlečeš take vzročno posledične povedi kot da bi biu 20 letnik. Isto je ko jaz rečem da brez Janše in Pučnika ne bi prišli v EU, saj so se iz Murgel, ZSMSja (Školč..) in tujine (Türk) opredeljevali proti samostojni Sloveniji in če bi bilo po njihovem še iz SFRJ ne bi bežali.

"Travo bomo jedli" so govorili člani zdajšne LDS, SD in Zares-a, "če se bomo odcepili od rajnke Juge". Jokali so po televiziji ko so šli iz Beograda, po Beograjski televiziji govorili da to je manjšina yada yada.

Barabe že samo zaradi tega ne volim.

Evo Pahor je povedal da davkov ne misli zniževat. Mislim da je izbira jasna.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

jype ::

drejc> Barabe že samo zaradi tega ne volim.

Voliš pa SDS, člani katere so bili funkcionarji zloglasne uprave državne bezbednosti.

Sram te bilo.

drejc ::

Ja itak. Šefi Komunistične partije so bili. Si zamenjal SDS z SDjem? :|
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Fizikalko ::

Gledam tole ubogo soočenje na RTV ravnokar... pa se mi poraja vprašanje: Je mogoče Rosvita Pesek članica SDS? Izgleda že tako.

Porazno.

p0ki ::

ali je mogoče zgončeva članica SD, Zares ali LDS? prosim te no kake komentarje mas
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

p0ki ::

sicer pa sem mnenja da je zdajšnja vlada delala dobro in da bi si zaslužila še en mandat
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Fizikalko ::

Tega ne vem, samo vsekakor pa ni zaposlena na JAVNI televiziji, ki jo vsi plačujemo. Na komercialki pa naj počnejo zaradi mene kar čejo.

Person ::

Gledam tole ubogo soočenje na RTV ravnokar... pa se mi poraja vprašanje: Je mogoče Rosvita Pesek članica SDS? Izgleda že tako.

Porazno.

Meni tudi deluje (malo) preveč pristranska.
Let's make something useful!

Luka Percic ::

What?
Pahorja je prav prijazno(ter hitro!) rešila iz zadrege, ko se ni spolnil imena svojih ministrov.

Do tistih ki odgovarjajo kar vpraša je prijazna, kdor kroži okoli ga po prstih.

Tako je prav.

Fizikalko ::

Si zihr, da gledava isto oddajo? Janše še, ko mu je dvakrat odzvonilo, ni prekinila in je lahko zaključil misel. Katarini Kresal, na primer, je, ko je ta želela odgovoriti na prvo vprašanje (5 glavnih stvari, ki bi jih najprej naredila), vmes postavila kup podvprašanj (in ji požrla 40 sekund od ene minute, ki je na voljo), na katere je kar se da hitro odgovorila. Nato je pač nadaljevala s točkami, a jo je TAKOj prekinila in sredi stavka popolnoma vzela besedo.

Tko da, ne ga lomit.

jype ::

drejc> Ja itak. Šefi Komunistične partije so bili. Si zamenjal SDS z SDjem?

Ne, nisem.

A se komu zdi kaj čudnega, če so člani SDS v Jugoslaviji zasedali tudi takšne položaje?

Njen prvak je bil tako član partije kot funkcionar ZSMS, pa mu tega ne gre zameriti, ne?

Tako kot niso vsi levičarji, ki so kdaj bili v partiji, kar privzeto morilske pošasti, tako morda tudi desničarji niso. Bo šlo?

Keyser Soze ::

U jebemti, kakšen agresiven odnos z desne strani. Smeh.

Človek se kar vpraša od kje toliko agresije. In po lastnih izkušnjah (kar nekaj let dela v organih državne uprave, tako pod prejšnjo kot zdajšnjo vlado) lahko rečem, da se zdajšnja opcija boji celo sama sebe. In je celo precej bolj agresivna do sebe, kot pa do "nasprotnikov". Dočim prejšnji "režim" tega ni izvajal niti proti "nasprotnikom".
OM, F, G!

WarpedGone ::

Človek, ki je resen, notranje močan, pač v intervjuju ne bi nikoli govoril o "slonih, ki letijo". To je eden izmed številnih primerov, pač zadnji v vrsti..


Človek, ki je resen, notranje močan, pač v intervjuju reče da je še edini nedolžen in da ko je treba, tudi pogoltne. Sej imaš celo prav.

Amapak komi čakam ponedeljek in tuljenje, kako je janša ukradu volitve in da bo konec sveta. Drugi konec sveta. Prvi je bil že pred 4imi leti. Še ene par koncev sveta pa bomo res dobro živeli. Jaz osebno živim precej bolje kot pred leti.

Obljube po višjih davkih (by Pahor&Co) mi niso všeč.
Zbogom in hvala za vse ribe

TESKAn ::

Kako ti je pa všeč višja dohodnina za srednji sloj?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

djordjevic ::

Zlobni jeziki bi rekli, da je tajkun. :)))

hendriks ::

Golobič ni vedel za katekizem in abecednik... :) smeh :)

WarpedGone ::

@teskan

Z 20k EUR bi reku da spadam v srednji sloj. Pa mam dohodnino - za 2% nižjo kot lani. Ko smo iskali kandidate, katerim se je dohodnina dvignila, jih kr nekako ni bilo. Ojunaču se je le mathaii, ki je omenjal da so mu ukinili eno olajašavo. Katero točno tudi ni znal povedat. Poglej si lansko in letošnjo dohodninsko odločbo, gor ti piše procent efektivne olajšave. Bi reku da je tale prikrajšani srednji sloj takšna bajeslovna žival, ki se jo veliko omenja, videl je pa ni še nihče.

Libertarec



Stanovanjska olajšava (še predno jo omeniš) je pa čisto napihovanje cen nepremičnin. Zakaj imam olajšavo, če si kupim stanovanje, če ga pa le najamem pa ne? Obakrat sem namreč rešu svoj stanovanjski problem. Le v prvo sm plačal visoko ceno, prodajalec pa je videl da lahko po tej ceni proda - in cena nepremičninam ne pade. Kdo točno je na boljšem? Seveda tisti, ki si nepremičnino lahko privošči in dobi olajšavo ter tisti, ki jih prodajajo po takih cenah. Reveži, ki si nepremičnine sploh ne morejo privoščit, pa tako posredno skozi davke te nepremičnino sofinancirajo. Voila, transfer od revnih k bogatejšim, ki ga obljublja Pahor&co.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

jozek ::

WarpedOne
Jaz osebno živim precej bolje kot pred leti.

Mislim, da se s tabo strinjamo praktično vsi tisti, ki smo pripravljeni kaj narediti za skupno dobro in ne le za svojo rit.

Pa še nekaj "naprednost" v političnem in moralnem smislu je praktično vedno v nasprotju z napredkom družbe. Tako so leve oblasti v starih demokracijah praviloma utišale rajo(kruha in iger), celotna družba pa je stagnerala ali nazadovala. "Konzervativne" pa so nasproti splošnemu razumevanju množic prinesle napredek in razvoj, čeprav je bilo morda bolj "boleče". To so tandence! Primer pa je Gerhard Schröder, ki je v enem mandatu vpeljal Nemško gospodarstvo v recesijo in ga v drugem mandatu tam držal. Vem iz prve roke. Sedanjo krizo bo pod "konzervativko" nemčija relativno bolje preživela.
In to je tudi skoraj edino področje, kjer se slovenska Levo:Desna delitev pokrije z tisto ki velja v starejših demokracijah.
Podprimo splošen napredek, ki DOLGOROČNO koristi VSEM!
(ker še ni polnoč;( Ta koalicija je delala na tem!)
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

Fizikalko ::

Ja, to Golobiču res ni blo v korist. Je pa res, da je tale tombola z vprašanji ena velika neumnost. Največ, kar se iz tega lahko razbere je, da odkriješ, kdo je bolj otročji (kot npr. Karl po 10 sekundnem posvetovanju s svojimi na tribuni, ko se je kot 5-letni mulc drl, da je Kresalova zgrešila enega od impresionistov - me prav zanima, koliko bi jih on naštel, za 3 zelo dvomim, kaj šele 4).

Oddaja je bila predvsem zelo slabo vodena in je še bolj povečala moj sum v pristranskost kadra na RTVSLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

WarpedGone ::

Fizikalko, poglej si posnetek in štopaj vse. Pa boš videl koliko je bila pristranska - neč posebej. Rosvita je ena redkih, ki zahteva odgovor na postavljeno vprašanje in ne samo blebetanje.

Edit: če želiš videt, kaj pomeni slabo vodenje, si poglej predprejšnje soočenje na POPTv. ko se je mislm da erjavc pobunu, da mu ne dajo besede - od voditeljice je dobil odgovor, naj si jo izbori. Halo?
Jaz osebno bi najraje videl, da majo lučko za zadnjih 10 sekund potem jim pa ugasnejo mikrofon. Pa namesto pol minute naj imajo po 45 sekund. Ker tkole je pol eno samo pljuvanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Nisem govoril o celokupni minutaži. Velika razlika je, če nekoga prekineš, ko zaključuje bustveno misel, pri čemer si mu sam požrl pol časa.

Ted ::

Jozek:

To je bolj pavšalna ocena. Kriza se je obetala oz. je bila že v teku pod prejšnjo konzervativno vlado. Poleg tega je Schroeder dejansko šel v zniževanje davkov kar je za leve politike prava redkost v evropi.

Fizikalko:

Glede Rosvite Pesek pa mislim da se motiš. Tudi če je osebno morda bolj desno ali levo sredinsko profilirana (pa tega ne vem,) je ena izmed redkih profesionalk slovenskega novinarstva, ki ima hrbtenico in se ne upogne. Ne pod prejšnjimi ne pod to vlado. Če je koga prej prekinila je bilo to zaradi pomanjkanja časa ali pa zato ker je govoril nebuloze (predvsem Peče).
Mah...

MadMicka ::

Še nekaj, sicer sem že povedal, ampak, ker enostavno nekateri ponavljajo eno in isto;

davke je treba znižati? DA, še pred tem pa je potrebno znižati proračunsko porabo. Ker niso znižali proračunske porabe, tudi davkov ne moreš bistveno nižati. Zadolževanje v tujini je precej dražje.

In če smo pri komunajzarjih: Jaz nisem bil in nisem komunajzar. Enako velja za Kresalovo. Povsem druga zgodba pa je pri predsedniku SDS-a. ON PA JE BIL KOMUNAJZAR. Eden bolj zagrizenih. Nekateri so bili zato, da so lažje prišli do boljših služb, nekateri so pa bili iz prepričanja. Tako kot Janez Janša. In je potem kandidiral na različne funkcije.

Hočete slišati še za enega komunajzarja: Jambrek, nikoli ni bil nič prida pravnik, bil pa je šef partijske celice na fakulteti :))

Ampak, bistvo je naslednje: demokratični standardi so tisti, ki se morajo še nadalje razvijati. K temu pripomorejo volitve. Namreč, kdorkoli bo zmagal, bo moral računati, da če bo teptal demokratične standarde (si podrejal javne medije, politično kadroval po podjetjih in po javni upravi, itd.), bo izgubil na naslednjih volitvah. In če bo med tem kaj nakradel, jih bo najkasneje po zamenjavi oblasti dobil po prstih.

durrenmatt ::

koga volit?

sodite po delih.

jype ::

durrenmatt> sodite po delih.

Kardelja?

djordjevic ::

Golobič ni vedel za katekizem in abecednik... :) smeh :)

Če se že smejimo, bodimo vsaj točni in povejmo, da je abecednik poznal. Sicer pa mu tistega s katekizmom niti jaz ne štejem v čast.

Karaya 52 ::

Ah, volini molk. Balzam za mojo dušo... V nedeljo bodo mojim zabili zadnji žebelj v krsto. Dobro so to izpeljali na levici.

cekr ::

Počakaj, še danes bo vroče. Ne bo direktnih reklam. Bodo pa Patrie. Si lahko prepričan. Nihče se pa ne bo smel branit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mati ::

Hehe Peče še zdaj ne ve ali je govoril o dirkališču ali o poligonu za varno vožnjo :).

+ Kresalova, Janša, Bajuk in delno Erjavec

nevtral Šrot in Jelinčič

- Golobič, Pahor, Peče

Karaya 52 ::

To me ne bo presenetilo. Ena pomladna stranka se bo srečala z jesenjo, druga z zimo. To je za mene popolen poraz, tudi če ena izmed njih dobi največ glasov. Gre za ideje, ki se ne bodo več slišale.

WarpedGone ::

>> Gre za ideje, ki se ne bodo več slišale.

Neč bat. Te ideje bodo še glasnejše. Liberalci so ustanovljeni. 4 leta časa imamo, da se te ideje sejejejo med ljudi in da te ideje dobijo tudi obraze.
Zbogom in hvala za vse ribe

perfect ::

Niti komunistov niti njihovega podmladka..50 let so zavirali razvoj države.In če to že vrabci čivkajo ne vem kaj tukaj nekaterim ljudem ni jasno.Koga volit ??
Pa je res težko vprašanje koga..
Samo njih ne.

Icematxyz ::

davke je treba znižati? DA, še pred tem pa je potrebno znižati proračunsko porabo. Ker niso znižali proračunske porabe, tudi davkov ne moreš bistveno nižati.


S tem se strinjam. In mislim da se tega prekleto zavedajo prav vse stranke. In to se ne bo dalo narediti na silo ampak z občutkom in širšim konsezom ki upošteva različna stališča.

Upam da bo Pahor to "umetnost" znal izvajati.
««
5 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150227 (43512) Keyser Soze
»

Predsednik vlade (stranke) in njegovi/njeni možje

Oddelek: Loža
161876 (1390) Zeberdee
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220580 (19199) T-h-o-r
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027322 (17361) iration

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736697 (5171) Gandalfar

Več podobnih tem