» »

Doomsday argument

Doomsday argument

_Enterprise_ ::

Okej, zadnje čase malo na easy berem članke na Wikiju, povezane s tehnološko singularnostjo, pa sem prišel do tegale: Doomsday argument @ Wikipedia

No, lepo bi prosil nekoga, ki bi tole malce razložil, ker mi niti malo ni jasno, od kje jim ideja, da bomo v naslednjih 9500 letih izumrli?

Pa da ne bi bil tak dolgčas, vas vprašam še kdaj bomo dosegli omenjeno tehnološko singularnost?

Thomas ::

Jah no, stvar je preprosta. Ko se vprašaš, kakšna je verjetnost, da si na 1% neke poti, je to 1%.

Ponavadi se vprašaš nekje med slabo 1/4 in dobrimi 3/4.

Zato v povprečju pot ne bo trajala še več, kot je že trajala.

No to foro gre tale DA. Če vzameš samo info o trajanju doslej, na osnovi tega lahko računaš verjetnosti in imaš povečini prav.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

60 milijard ljudi do zdaj? Zdi se mi prevec. Populacija ljudi je narasla zelo hitro v zelo kratkem casu.

Thomas ::

Zanimiv dvom, BW. A priori ga jemljem resno ... Hm ...

Ja no, ene 1000 generacij po milijon ljudi, je šele milijarda.

Na prvo žogo bi rekel, da imaš zlahka prav!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Mnja, ce racunas, da so povprecno ziveli 30 let.... je to 30.000 let. Ce jih vzames 10x vec, prides nekje 300.000 let nazaj in deset milijard ljudi. Potem vzames se 100% rezerve, da pokrijes pokrivanje generacij, pa si komaj na 20 milijard.

Z nekaj googlanja pa tako ali tako odkrijes, da leta 1800 se ni bilo milijardo ljudi na svetu. Zdaj nas je nekaj vec kot 6mrd. Nevem od kje so tistih 60mrd do sedaj dobili... Mogoce, ce so zraven presteli se vse bipede in vse opice kar jih je tekalo po zemlji, pa ce prav niso bili homo sapiens.

Thomas ::

Nevem od kje so tistih 60mrd do sedaj dobili...


Prej so operirali celo s 100 milijard. Potem so mau reducirali.

Ti si pronicljivo opazil, da so ga krepko sračkali. Jaz nisem, premalo sem računal, preveč zaupal. Nauk osvojen!

Upam. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241529 (35133) Gandalfar
»

V miših obrnili proces staranja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12823788 (19852) donfilipo
»

Prihodnost-konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13222689 (18650) imagodei
»

OLPC XO-3 bo tablični računalnik

Oddelek: Novice / Ostale najave
383571 (2879) Icematxyz
»

Nastanek Vesolja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17911885 (9666) T-h-o-r

Več podobnih tem