» »

Nastanek Vesolja

Nastanek Vesolja

1
2
3 4

billy ::

Thomas, "protokol" bi morali prenesti v "Božje kraljestvo" ce seveda obstaja, kajti potem mi izhajamo iz njega.
In se nebi mogli "prenest" v okolje, kjer samo obstaja "Zemeljsko kraljevsto". Nekaj bi nam manjkalo...ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Heka ::

billy ti si tudi iz bozjega poslanstva ? ;)

Thomas ::

Če mam jest prav - potem zadeva deluje. V Zemeljskem kraljestvu. Popolnoma.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

c3p0 ::

Duše ne bi nujno povezal takoj z Bogom, sploh pa ne s smešniki krščanskimi božjimi prispodobami, ki so prirejene ravno prav za "preprostega srednjeveškega kmečkega človeka".

Če je po tistem nič, boš pa najbrž kaj kmalu ugotovil (kaj je 50 let proti večnosti :).

Heka ::

no da vam povem se mojo teoriji..
ziher ste ze gledal dokumentarec planet opic.
ta planet je v drugem vesolju
no te opice so spravle neke opic v nase vesolje, pol
pa je iz nekaj teh opic mutiralo pol pa je nastal
clovek, in zaj smo tu.

billy ::

Thomas, biti preprican v nekaj tako zelo lahko ima hude posledice za cloveka.

Kako bos ti zivel cez 50 let, ko bos ugotovil, da protokola ni mogoce izvesti in bos kmalu umrl. In nikoli vec te nebodo znali povrniti v "originalno" stanje.

Upam, da nebos sel vezat "strika" okoli trama in potem zdrsniti s stola.

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Thomas ::

> Duše ne bi nujno povezal takoj z Bogom

O ne vem če ne. Če obstaja duša, pomeni da smo mi tukajle gosti od nekod drugod. Da je zunanji agent tudi sicer prisoten v tem svetu, da lahko sploh živimo tu. Definicija Boga.

> ki so prirejene ravno prav za "preprostega srednjeveškega kmečkega človeka".

Ali pa za "nekmečkega človeka 21. stoletja." S take perspektive ni bistvene razlike.

> Če je po tistem nič, boš pa najbrž kaj kmalu ugotovil (kaj je 50 let proti večnosti :).

Ne vem če bom. Četudi res umrem okrog 2050 - ali prej - zvedel s tem ne bom veliko. IMO.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

powldiy ::

billy, se popolnoma strinajam z tabo

c3p0 ::

No, v trenutnem kontekstu Bog ni bistven, govorimo o obstoju duše, saj bi že ta bistveno zapletla realizacijo "Thomasovega računalnika".

Krščanstvo je s svojim Bogom, ki sedi na oblaku, nebesi in peklom, papežem, skozi katerega govori Bog (ok, tukaj samo rimokatoliki) - smešno. Upam, da svojih raziskav o (ne)obstoju duše in Boga nisi opravljal skozi krščanstvo.

O ja, če imaš dušo, boš po smrti pač marsikaj izvedel :) (pa če hočeš ali ne)

powldiy ::

Ali pa za "nekmečkega človeka 21. stoletja." S take perspektive ni bistvene razlike.

...ne razumem thomas, ... daj malo argumentiraj svoje izjave...

Thomas ::

billy

Tvoja skrb je odveč. Brez PROTOKOLA sva na istem. Ni nujno, da jest kaj na slabšem.

Preprosta evolucija dogodkov, ki kam drugam kot v Singularnost nima it. Trust me.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

billy ::

Sago ima prav, Thomasa caka zelo neprijetna izkusnja po smrti, ce je vse to kar zagovarja neresnicno in vseeno obstaja "dusa".

No..pa mene tudi, cya in Hell Thomas?

>:D

Thomas ::

powldiy

Human je human ... transhuman je pa transhuman.

Ne bi bil jest preveč vzvišen nad kmetom iz leta 1000. Posebej še, če ne bi znal povedati bistvene razlike med njim in mano. Ti znaš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

billy

Jest se z neuspehom ne trapim preveč. Ta je zagotovljen že po defaultu. Če plezaš po navpični steni navzgor - se ne oziraj navzdol in ne delaj panike.

Tale stena ni tako strma, da se je ne bi dalo preplezat. Če le ohraniš trezno glavo in se ne trapiš z vsemi mogočimi (namišljenimi) problemi.


Meni zgledamo - obsojeni na uspeh.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

billy ::

""Meni zgledamo - obsojeni na uspeh."

Saj o tem govorim.
Tole je pa konec koncev vseeno tvoje subjektivno mnenje.

Kar pomeni, da se vedno obstaja moznost, da se motis.
Namrec, nisi še v PROTOKOL-u.

:)

powldiy ::

roflol
... ej thomas .. kaj pa majo srednjeveski kmeti sploh z nastankom vesolja veze ... a je mogoce kateri od njih timetraveler ...

... a ni ta debata ze rahlo off topik , al pa se le jaz motim ...

R0K ::

aha, debata je kar močno zavila s pota ...

... sploh pa mislim, da ne more en utemeljevat svojih predlogov kako je nastalo vesolje pa o zgodovini če še nič ni dokazano ... če bo sploh kdaj ...

Thomas ::

powldiy

Trditev, da je "Bog ustvaril svet" ni nič slabša od "Alieni iz druge galaksije so nas naredili".

Ne ti meni "roflol

:D

ROK

Nič ni dokazano praviš? To itak vemo, da ko želiš dokazati, da je bila včeraj nedelja - si že v težavah. "Posrednih dokazov" je pa kar veliko. Za trenutno veljavne teorije o Big Bangu - recimo.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Tloramus ::

Bah, pustmo Boga, pa alien-e, pa dušo... Po moje je vse tole en bullshit. Še najbolj verjetni se mi zdijo alien-i, ki pa pomoje niso kaj prida razviti. Bog mi odpade že po definiciji, za dušo pa sploh ne vem kaj bi to lahko bilo. Kakšna je definicija duše?

Hearya!:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Thomas ::

> alien-i, ki pa pomoje niso kaj prida razviti

To je moj point že skozi. Če bi bili kaj prida, bi jih spoznali po njih delih.

V 100.000 letih bo od te galaksije samo še naš context in pa nekaj črnih lukenj. Pa še te znajo biti v našem contextu. Oni pa nič.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Thomas, po čem sklepaš, da bi že VIDELI rezultate njih delovanja? Kolikor je meni znano, v vesolju nič ne potuje hitreje od svetlobe. In če vzamemo, da je galaksija naša premera 100.000 svetlobnih let in vzemimo za primer, da obstaja na planetu, oddaljenem 50.000 svetlobnih let, ena civilizacija, ki je od naše starejša, recimo, 10.000 let. In če vzamemo tako in če privzamemo, da so se razvijali tako, kot se razvijamo mi, so prve radijske signale poslali (nehote) v vesolje pred 10.000 leti. Zdej ker se ti širijo 'le' z svetlobno hitrostjo, bo trajalo še 40.000 let, da pridejo do nas in še tako bodo zelo zelo šibki.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

TESKAn

> na planetu, oddaljenem 50.000 svetlobnih let, ena civilizacija, ki je od naše starejša, recimo, 10.000 let. In če vzamemo tako in če privzamemo, da so se razvijali tako, kot se razvijamo mi, so prve radijske signale poslali (nehote) v vesolje pred 10.000 leti.

Nemogoče gotovo ni. Nemogoče ni, da smo se ujeli na milijoninko življenske dobe galaksije natančno - kot je v tvoji prepostavki.

Vendar je to toliko verjetno, kot da prideš na avtobusno postajo v puščavi Nevade, kjer pelje avtobus enkrat na teden mimo - minuto pred odhodom tega avtobusa.

No še precej manj - ampak bistvo je v tem.

Kdorkoli prvi evoluira - bo zaposedel Galaksijo. Najbrž celo lokalni Coma-Virgo supercluster .

Za več ... se pa ta "pravo minuto na postaji" raztegne že v "pravi dan na postaji".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Ja, ampak jaz pravim, da zaradi omejitve s svetlobno hitrostjo je mogoče, da ena rasa že zavzema galaksijo, mi pa tega še nekaj časa ne bomo vedeli.
In sicer je res majhna možnost, da se razvije življenje - ampak po mojem mnenju, glede na to, koliko je zvezd v naši galaksiji in koliko je še drugih galaksij, je po mojem mnenju kar dosti možnosti, da obstaja življenje še kje drugje, kot tle.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

> je mogoče, da ena rasa že zavzema galaksijo, mi pa tega še nekaj časa ne bomo vedeli

JE MOGOČE. Vendar se morajo širiti s svetlobno hitrostjo, da jih ne bi kdo prehitel. In spet imamo tisto neverjetno koincidenco, da smo se ravno ujeli v 50.000 letno okno.

Verjetno ravno ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

"...,ce lahko se enkrat napisete kaj si mislite o tem in o moznih teorijah..."je zapisal billy na začetku te debate.

Zanimivo pri vseh teh "znanstvenih" debatah tu je, da sprožate in načenjate vprašanja, na katere je pač že nekdo odgovoril. O nastanku vesolja in nasploh o njegovi naravi je bilo napisano in izgovorjenih že toliko besed. Zakaj jim ne prisluhnete ali preberete, če vas že tako zanimajo.
Ne vem, kakšen smisel ima ugotavljati kakšne razlage in mnenja imamo MI...nestrokovnjaki za to področje (če je kakšen pravi strokovnjak, se mu seveda opravičujem).
Če pač nekoga zanima, kako je nastalo vesolje, katera teorija je pač sedaj najbolj aktualna, naj pač gre na kakšno predavaje FIZIKE tam na Jadranski v LJ ali pa še kje. Predavanja so javna, pa še najbolj na tekočem bo. Če mu to ne bo dovolj, sem prepričan, da bo dobil odgovor tudi neposredno iz kakšne oddaje, ali knjige, tudi od kakega profesorja...navsezadnje so tudi oni ljudje, eden se bo že posvetil TVOJI/MOJI radovednosti.

Ostane seveda še druga možnost...ni nujno da verjamemo tem "strokovnim" ugotovitvam in se pač gremo neko svojo znanost. Z nobeno teorijo nismo zadovoljni, iščemo neko toplo vodo, katera je bila že nekoč odkrita.
Skupaj po možnosti zmeša vse njemu všečne teorije...včasih kakšno mal po svoje predela...jih javno posreduje in misli, da je požrl vso pamet sveta...
Misleč, da bomo tako odkrili skrivnost vesolja...bullshit.
Človek tako postane pameten za popizdit! Naenkrat ima odgovor na vse...jasno mu je kaj se dogaja po smrti...jasno mu je, da Boga ni, ve kdaj se je začelo vesolje širiti...obvlada vse; le kje je bil do sedaj...?!

Tako prva kot druga varianta je možna, pa še katera druga...
Da ne bo pomote...nimam nič proti tem debatam, samo ne vem ali so smiselne...če nekoga nekaj res zanima, so pač za to bolj kompetentne inštitucije ali ljudje, ki bi tu znali bolj "pomagat"; če je bilo seveda vprašanje resnično postavljeno iz radovednosti do znanosti in ne iz radovednosti, kaj bo potem napisala kakšna siva eminenca tega foruma!
Je pa res, da se da na ta način zlo trenirat tisto...Copy/Paste!

Navsezadnje...zakaj ljudje uporabljamo le 11% (ali še manj) možganov?
Morda zato, da se sedaj sprašujemo kako vesolje deluje in kako je nastalo.
:P
I was here...

Thomas ::

Forumi imajo nekatere prednosti pred predavanji.

Kaj pišeš sploh, če to nima nobenega smisla? Kaj bereš tole?

:\:D;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

singular ::

vesolje je veliko tok kot je svetlobna hitrost x čas od big banga, vsaj tko sm nek bral.. ampak, ce mamo že tak navdih, zakaj bi pa mogla bit svetlobna hitrost največja, ce js fuknem kamen z vecjo hitrostjo od svetlobne je pac to to in me bk fizika k je lahko čist zgrešena.
zakaj se mi sploh o tem pogovarjamo k smo ena butaste ovce, hodmo v šolo/službo, delamo/učimo se zase, da mi prezvimo, bnk za vesolje to nam je sam tko mal k nimamo nc pametnga za delat pa se o tem menmo ampak nimamo pojma pa ga tud nikol namo mel, bomo prej izginl, zajebal bomo okolje al se pa pobil, vsak gleda kako bo druzga nategnu.. we know da recimo so plini ki grejo iz auspuha od avtomovila (butast primer:)) skodljivi ampak ne, nebomo si kupil avtomobila na strom, zato ker nas bk za okolje, "sej nam js takrt zvel".. ker ce bi res hotl odkrit kako je nastalo vesolje, spoznat druge civilizacije v njem bi moral zelo spremenit cel nacin nasga lajfa, da bi nas world cim dalj ostal. Ce je komu res do tega da bi odkril kako je nastalo vesolje pol nej se zapre u klet pa cel lajf premisluje, pa še pol mu nav nc jasn. k bo umru bo reku "zajebu sm si lajf".
Če bomo dost dolg ostal (ne mi, our world), nm bo *mogoče* kdaj kej jasn, ce nas bodo "bolj napredni osvetlil", sami se ne bomo ziher, ker svet bol zanimajo vojne, dnar.. maybe im wrong, im ovca too>:D

Thomas ::

Ovca si. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Thomas:
Seveda, forumi imajo nekaj prednosti pred predavnji...

Imaš samo svoj nick...nihče te ne prepozna...pri ljudeh si ustvarjaš podobo kakršen bi želel bit, in se morda na nek način tudi tolažiš, ker tak v resnici nisi.
Prednost je tudi, da lahko napišeš karkoli, prodajaš sranje na obroke ljudem, ki so te pripravljeni prebirat.
Forum je lahko zanimiva zadeva, nisem rekel, da je forum traparija...človek lahko na ta način izmenja na tone informacij, koristnih in nekoristnih...
Je tudi zelo fajn zadeva, da človek kdaj pa kdaj izpade pameten...četudi v resnici morda ni tako...samozavest šteje!

Na predavanju temu seveda ni tako. Tam ima človek ime in obraz. In kmalu se ugotovi, ali ima tudi kaj v glavi.

Kaj pišem, če to nima nobenga smisla?
Mislim, da si zgrešil bistvo, mojega zadnjega odstavka.
Zakaj berem tole?
Kot sem rekel...forumi so tudi zanimivi,...tudi tale debata je zanimiva, ali je "smiselna", je pa drugo vprašanje.:)


Skaara:
Ovce so čist cool živali, nikar jih ne žali, izbri si raje kakšno drugo primerjavo!
Tvoje razmišljanje pa itak ne bom komentiral. Vso pravico imaš do njega, kakor jaz do svojega.:)
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

Tloramus ::

Ja, samo, kaj pa če poješ preveč paprik. Obratno sorazmerje, seveda. Tu znajo biti težave z mravljami, ki pa grejo spat pred(!) mano. Draga Fanči, kaj naj naredim?

:\:\:\

...obšvrknil ga je s pogledom...
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

promocija ::

Jz se pa popolnoma strinjam s SKAARO, ki je prvi povedal nekaj, kar je resnični problem današnjih časov, in ne naklada tak kot mi ostali.
dandanes ljudi boli k***** za zrak, vodo, hrano. V današnjih časih se gre vsem samo za dnar. Pa to jim je važn, da majo v garaži svoje vile 5 Ferrarijev pa 5 Mercedesov, pa 10 hišic razmetanih po svetu.
Ka pa bodo dihali, jedli in pili naši pravnuki, pa ni naš problem, ampah njihov, kr mi se bomo itak do takrat že stegnali! Tak da za nas ni panike!;((

ufff,postajam zatežen kot moj fotr:D

nevone ::

Ali je smiselno NE debatirat o takih temah kot je ta. Pa ne da je znanost kukr kšna religija, ki jo lahko širijo samo posvečeni na posvečenih krajih in iz posvečenih bukel. Mislm a zdej se pa še pogovarjat ne bi smel al kaj.
Večina nas itak ne nardi kaj dosti, jasno da imamo polno opravičljivih izgovorov za to, ampak da imajo pa nekateri veselje jemati voljo še tistim, ki hočejo kaj izboljšat na tem svetu(vesolju - kakorkoli že je nastal), tega pa ne razumem. Takim predlagam da dajejo svoje komentarje na bolj "posvetnih" topikih.

Pa ne tolk jokat, kaj da bo ostalo nam in generacijam za nami, ker to je že en tak zgulen jamr. Sej se tud pozitivne stvari dogajajo ne pozabt. Sam če eni majo 5 ferarijev v garaži (velika garaža) eni pa ne pa to sploh ni tak problem. Kdor se sprijazni s tem, da bo enkrat ali umrl ali pa živel v PROTOKOLU potem tudi lažje sprejema življenje tako kot pač sedaj je.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Ljudje imajo tendenco, da za ontološkimi vprašanji, kot je to o nastanku Vesolja, zadaj stoji "a ne da bom pršu v nebesa ali pa vsaj ne v pekel?" ali pa "dejte mi en smisel, ker ga ne vidim".

Moj odgovor je jasen. Nebesa boš videl z verjetnostjo 10-60 - kolikor znaša verjetnost, da Bog je.

Second (?) best - PROTOKOL - ocenjujem trenutno da mamo vsaj 30% šans.

Ampak vse to z nastankom Vesolja nima zveze.

To Vesolje je POPOLNOMA brezbrižno do nas. Treba samo s hladno glavo gledat nanj - pa kakor že je - je. Etika, morala, znanstvene institucijae celo - so irelevantne.

:)






Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

promocija ::

Alo Thomas kva za eno šolo hodiš ti, oziroma kako izobrazbo maš?

Me fejst zanima:\

Zgodovina sprememb…

Elemen_T ::

Kolkor jest vem 7 razred Osnovne šole Kabul, a ne Thomas >:D

singular ::

lukatom: sej ovce so res kul, a ti mas tud volnene stumfe:) sam res bi ti lahk kapnl da nism misu "ovce" v tapravem pomenu besede?:P

Gh0st ::

No to je zdej slo mal offtopic...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Lucas ::

skaara: tudi tebi bi lahko kapnilo, da še kako dobro vem, kaj si mislil...:)
Thomas:res me zanima, kako si preračunal (dvomim, da si sam) tisto verjetnost o obstoju Boga...svet bi potreboval več ljudi tvoje sorte...8-O
I was here...

LogicVoice ::

Pozdrav vsem!

Ker ste zdaj na koncu malo odšli po svoje se bo treba najprej spomnit čemu je topic namenjen!

1.Boga ni!!!! (če se kdo ne strinja,naj mi prosim dokaže da tudi Božiček obstaja!!)

2.Vesolje nastane iz Velikega poka!!

3.Vesolje se širi in se bo nekoč tudi krčilo!!!

4.Vesolje ima določeno obliko!!!

5.Črne luknje (nastanejo ko zvezda implodira vase) so prehodi med paralelnimi vesolji!!

6.Vse v vesolju povezujejo črni delci, ki imajo nično maso, vendar...

7.Enačba E=mc2 defenitivni drži!!!:\

8.In ker človek bojda izkorišča le borih 7% možganov, bom raje ustavil pohod do 100!!

9....in končal pri pravljičnem številu!!!
LogicVoice

LogicVoice ::


...PA SREČNEGA IN VESELEGA...

Lucas ::

a veš...tudi ti si odšel precej po svoje...
I was here...

Gh0st ::

Odgovor na tocko 5:
Zakaj nastane crna luknja ko zvezda implodira? Paralelni svet ni nic oddaljen od nasega, samo obstaja v drugih dimenzijah, ki jih mi ne poznamo. Zvezda implodira v sebi-negativno stanje. Prakticno-teoreticno to ni mogoce, da telo implodira, ampak to je dokaz da druge dimenzije obstajajo. Potem je ta crna luknja povezava z drugim vzporednim svetom. In zakaj nic ne pride skozi crno luknjo kot celota? Ker je to pot v drugo dimenzijo. Nas 4 dimenzionalni svet ne more obstajat v recimo 5, 6, 7, 8 dimenzinalnem svetu. Se pravi svetloba, vesoljske ladje, zvok, kisik....
Svet, ki ga vidimo je nas svet in ni zdruzljiv z vzporednim svetom, ker bi drugace nastal kaos!!!!!!!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

billy ::

Gh0st, jaz bi temu rekel prej ZF razmisljanje kot pa da je kaj na tem...

...kaj je sploh za tebe "dimenzija" ? Oz malo bolj podrobno opisi, zakaj "nasa" svetloba nemore obstajati v 5 dimenzionalnem prostoru...

btw, a ni crna luknja telo cigar gravitacijska sila je ogromna in zato nic nemore pobegnit iz nje? no, razen nekaksno sevanje...

Marjan ::

GhOst in LogicVoice:

Tele črne luknje jemleta preveč ZF. Že Thomas je reku, da se je na tem področju v glavah ljudi nardila velika škoda, ko so začel verjet v ta vzporedna vesolja - pravim isto kot on - BULLSHIT.

Črno luknjo si predstavljajte kot _ZELO_ masivno telo, ki zaradi tega srka okoliško maso.

Zdej, res je da so v njej in v njeni neposredni okolici eni čudni fizikalni pojavi, samo nč pretresljivga in nepredstavljivga in ne neizračunljivga ni!

Nobenih prehodov v 5. dimenzijo in podobnih jajc.


Pa tud, LogicVoice.
Vesolje se, zaenkrat so astrofiziki tako ugotovili, bo skoz ŠIRILO. Do absolutne ničle, skoraj - jap mrzlo bo ratal :).

The GOD ::

Nekoc se je neki susljalo o teorijah znanstvenikov, ki so pravile da je teoreticno mozno skoz crne luknje potovati skozi cas- jst sm itaq mnenja da so potovanja skozi cas nemogoca...
Če bula je, bule ni

LogicVoice ::


že prav, že prav mogoče sem ga kje mimo vdaril!! Ampak sem pa ZELO srečen da niste vsaj prvi točki ugovarjali!:D!:D! Vem da je težko dokazovat tisto o božičku!

lp
LogicVoice

LogicVoice ::

The GOD!! (božiček)

Potovanja skozi čas so mogoča in o tem je govoril že človek po katerem se imenuje 99 element v periodnem sistemu!!! So tudi znanstveno dokazljiva!!! Edini in nerešljiv problem je, da bi za potovanje skozi čas potrebovali neznasko veliko energijo! Tudi če bi vso energijo na Zemlji združili bi je bilo še vedno premalo!!! In to je to kar dela časovni stroj nemogoče za izdelat!!

lp
LogicVoice

billy ::

Marjan,

tale tvoja prevzeta ideja od "znanstvenikov", da se bo vesolje vedno sirilo je malce za lase privlecena, ne?

Namrec res je, da se galaxije med seboj oddaljujejo ampak se po eni strani same krcijo. Po enih teorijah bi naj v vsakem srediscu galaksije obstajala crna luknja, ki "drzi" celoten sistem skupaj. In to lahko pocne le telo z gravitacijo nekaj miljonov vecjo kot nase sonce.

Odkrili so tudi 2 galaksiji, ki sta se prevec priblizali druga drugi in sta se zaceli zdruzevati, verjetno se obstaja vec takih, ki so na poti do "zdruzenja".

Dovolj zaenkrat, moram it avto popravljat. :D

Tloramus ::

Oh ja...:\

Potovanje skozi čas, huh? Najprej mi povej, kaj zate sploh je potovanje skozi čas. Vsi nekaj blebetajo about time travel, pa sploh nimajo pojma, o čem govorijo. Ajde razloš.>:D

S črnimi luknjami ste spet zgrešil. Preberte vse poste v zvezi z fiziko na temu forumu, pa če vam pol kej ne bo jasno, vprašejte.

:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Tloramus ::

Pa še tole: zakaj nekateri mislijo, da je bil človek, po katerem je poimenovan 99 element v periodnem sistemu, nezmotlijv? Praktično 30 let je poskušal dokazati, da je kvantna mehanika napačna(oz. dosti manj pomembna, kot je večina trdila), a se je vseeno izkazalo, da je pravilna in zelo pomembna.

Drgač je bil pa res faca:D

:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teorija vsega (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21630561 (26010) Pithlit
»

črna luknja = inkubator vesolja?

Oddelek: Znanost in tehnologija
447706 (6050) Thomas

Kaj je blo pred velikim pokom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
545439 (4087) Ziga Dolhar
»

Konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12012204 (10213) CaqKa
»

Paralelna vesolja - ne samo sci-fi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1139613 (7977) Thomas

Več podobnih tem