» »

HTPC komponente ... pomoč prosim...

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Netrunner ::

Sestavljam si HTPC sistem pa bi prosil za pomoč ...

Ohišje že imam in sicer --> M40 Cube

Za matično ploščo se mi zdi primerna --> Ta plošča
In procesor sem izbral --> Ta CPU

glede RAMa bi vzel 2Gb kare se mi zdi dovolj ...

Zanimam me ali ta konfiguracija bo sposobna predvajat full HD filme na Blue Ray-ih in MKVje ? ....

In rad bi da je sistem čimtišji ... pa nevem za kakšen CPU hladilnik se odločit in kakšen in koliko močan napajalec vtaknit noter.

Pomoč in kak nasvet prosim ....
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

krho ::

Vzami raje 4850e...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Netrunner ::

... kaj nihče ne zna kaj več povedat ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

El Nino ::

Če boš rabil res samo za filme, glasbo, ipd., bo dovolj tudi integrirana grafična.

Procesor bo za tako ceno dober.

RAMA le vzemi še 2GB zraven, ker je dandanes poceni.

Nadalje zgoraj nisi omenil trdega diska. Sam pri njem ne bi šparal, ker če boš imel na njem dost filmov, ipd., se ti splača imet dosti prostora, se pravi nekaj takega: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

Tih procesorski hladilnik... pasiven bi bil seveda najbolj tih, vendar sam še vedno raje vzel aktivnega, najboljše bi bilo nekaj takega: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Pomoje bo to kot HTPC povsem dobro opravljalo svojo nalogo.

LP

traktor ::

Mimogrede ,kakšen opercijski sistem boš imel gor in kakšne programe za predvajat divixe z podnapisi?

mortal ::

plošča: GIGABYTE GA-MA78GM-S2H 780G
procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e BOX
pomnilnik: 1GB
disk: 1TB če misliš med HD material gor.
napajalnik: vzami kerega češ (čim bolj tihega)

Ta mašina je več kot dovolj močna za vse full HD filme,Blu ray... Sam ga imam še declockanega na 2GHz da se manj greje in delujejo vsi full HD 1080p filmi.

Netrunner ::

diska nisem omenil ker za prvo silo bom uporabil že kar imam .. in sicer 1x 250gb sata2 in 1x 500gb sata2

glede rama ... ja saj res da je poceni ... samo nevem če je smiselno ... kaj mi pomaga imet 4gb rama pri gledanju filmov ? ... ok PC ne bo samo za filme gledat ... sem pa tja bom kak dvd zapekel, siol tv bom pritaknil direkt na PC .... pa po potrebi si kak program posnel dol na disk ... no in torrent bo neprestano tekel v ozadju .... pa za MP3je poslušat .. oz vse audio formate ... sem pa tja tudi kako igro bom zaigral ma to je bolj postranskega pomena ...

glede hladilnika za CPU nevem še kaj bom .. pri ohišju sem kar omejen po višini (ohišje: m40 cube) ... v prvi fazi bom imel original gor .. potem bomo pa vidli ...

glede napajalca pa res nevem kaj vzet ... vsekakor mi je napajalec pomemben del ker imam slabe izkušnje o delovanju PCja zaradi napajalca .... mora bit od znamke in čim tišji da je ... samo pojma nimam koliko močnega bi rabil ... kar sem slišal naj bi bil 500W dovolj

grafična je dovolj ona k je na plati ja .. glavno je da ima hdmi izhod ...

glede operacijskega sistema ... sem kar računalniško usmerjen, tako da mi nek prijazen uporabniški vmesnik ne pomeni dosti ... za začetek bom kar klasične XPje imel gori .. nato si bom pa omislil kak media center ... ali kakšno linux distribucijo ki je namenjena temu .. ve kdo za kakšno da je ok ?? ..

kakšen predvajalnik bom uporabljal .... po vsej verjetnosti BSPlayer ... pa kak power DVD za Blue Ray filme ... nekaj bom že dobil ko bom res rabil...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mortal ::

Napajalec ti bo vsak 300W več kot dovolj. Tak sistem požere max 150W.

Rama pač vzami recimo 2GB za Visto, za XPje je 1GB več kot dovolj.

Sam imam stock cooler in se vrti vedno z minimalnimi obrati, res pa je da imam večje ohišje.

Netrunner ::

ok za sigurno naj bo okoll 450W ... kakšne znamke so zanesljive ? ... na trgu je preveč vsega .. za katerega proizvajalca se ve da dela dobre napajalce ... ? ... aja napajalec mora bit max 140mm v globino ..

aja plato bom vzel raje Asus M3A78-EMH ker gigabytu ne zaupam .. preveč kritik sem slišal ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

pirlo ::

A ima še kakšna druga plata razen gigabytove izhod za SP/DIF na 780g chipsetu?

Netrunner ::

še eno vprašanje imam glede matičnih plošč in hdmi izhoda ... hdmi je tudi za zvok če se ne motim ? .... in kako je zdaj s tem ...lahko izbereš kje bo izhod .. na hdmi ali na jack priključkih ?

kakšne so kaj vaše izkušnje z gigabyte platami ? ... po specifikacijah so super samo sem slišal kar nekaj kritik čez to znamko ... kako imate kaj vi izkušnje ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759261 (21327) umexteacher
»

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1139282 (4367) enrique
»

Računalnik za predvajanje HD filmov

Oddelek: Kaj kupiti
61591 (1482) fosil
»

zelen racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
102276 (1551) space_monkey
»

Racunalnik do ~400€

Oddelek: Kaj kupiti
131430 (1131) Blinder

Več podobnih tem