» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

destiny ::

1. Integrirana grafična je dovolj dobra. Mogoče se ozri še za matičnimi z 790G čipovjem (ima integrirano malenkost boljšo grafično)

2. Seveda je možno. Navodila boš našel na netu.

Antec Fusion lahko dobiš že z daljincem. Kar se napajalca tiče malo pazi, ker obstajajo tud variante brez tega.

berni416 ::

Torej kupujem HTPC (home theater PC) in me zanima kaj menite o tem:

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H 79.00 €

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4850E 65.00 €

CORSAIR XMS2 DHX 2048MB 800Mhz cl5 KIT 53.00 €

SATA2 SAMSUNG F1 750GB 32MB 75.00 €

SATA2 Pioneer DVR-216DBK 29.00 €
_________________________________________________________

+ohišje http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o......-430-black.html
____________
torej okoli 450e...dober nakup?

Še tole...Kateri daljinec priporočate?

Se splača Dinovo Mini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: berni416 ()

SimplTech ::

Dinovo Mini zgleda res dobro, samo jaz 132 EUR za takšno zadevo nebi dal. Toliko je najnižja cena pri nas. Ne vem koliko se gibljejo cene v tujini.

Malo za razmislek si oglej Keysonic tipkovnico ACK-340 BT. Res da je dinovo lepša, ampak to dobiš že za 55 EUR preko Ebaya. Še malo linkov: opis in trgovina

G[e]c ::

amper ::

Jest mam tole:

http://www.logitech.com/index.cfm/gamin...


A pa ta tpikovnica deluje tudi na PC in win xp ali samo na igralni konzoli.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Okapi ::

Jaz imam tole:

http://www.btc.com.tw/english/2-7-21key...

Ni ravno nek presežek, je pa zelo poceni in dela mi že ene 3-4 leta.

O.

G[e]c ::

Dela seveda tudi na win xp sam BT adapter mors imet, sam sem glih dons opazu če hočes res fajn delat nabolš, da maš še bluetooth miško od logitecha pol si pa zmagu.

amper ::

A pa se jo dobi tudi v Sloveniji.
Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

G[e]c ::

najbrz se da, poglej v bofu

mgermo ::

Sicer ni vprašanje neposredno vezano na HTPC ampak ker sestavljate take in drugače home cinema sisteme boste zagotovo vedli. HTPC vezan na receiver z hdmi od tam pa na različne displaye z različnimi ločljivostmi. A se lahko vsak output na receiverju programira na določeno ločjivost tako da se z outputom (hdmi 1 out, hdmi 2 out...) definira tudi ločljivost ki naj display vezan na ta output prikaže - tako da ni treba v HTPC control panelu menjati ločjivosti?

Okapi ::

Po mojem ne. Receiver na input AFAIK ne pošilja nobenih podatkov o tem, kateri output je izbran.

O.

ge ::

Sestavljam svoj prvi HTPC, plata GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, RAM-i, disk in ostala drobovina je že tu.
Zataknilo se je pri procesorju.
V naših krajih ne dobim AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4850E ki bi naj bil najbojša izbira za omenjeno rabo.
Torej kjer najti (najbolj poceni!) omenjeni procesor ?
Alternativa ??

Predvajanje AMD 4850e Full HD brez težav ?
Kaj pa MTS datoteko dobljeno iz Sony HD kamere (1080i) ??
Ge

Titan-2 ::

-ziga- ::

Predvajanje AMD 4850e Full HD brez težav ?


Da, še zašvica ne.

ge ::

@ Titan-2 & ziga,

Tenx
Ge

krho ::

4850e bo dovolj, če dobiš 5050e, vzami tega :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Galaxy ::

A se da takšna stvarca dobit za manj kot 250€/1080p? Bi mi kdo prosim sestavil list tega, dobavljivega pri nas? :)

Bump.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

ge ::

Procesor je zdaj tudi tu, zdaj je samo vprašanje kaj gor dati.

Vista 32, Vista 64 ali kaj tretjega.

Mašina bo 90% uporabljana za multimedijske zadeve bo pa tudi v uporabi tudi za MS Office 2007 in dostop do interneta (surfanje+torrenti).

Glede na razpoložljivi RAM 4Gb mislim, da bi Vista 64 bila OK + seveda kakšen Mediaportal, XBMC,...

In vaša mnenja ?
Ge

knap ::

Kaj pravite na tole kombinacijo ATX htpc-ja

ANTEC FUSION REMOTE MAX ali ZALMAN HD160 PLUS
ASUS P5Q PRO
INTEL E7300
RAM 4GB CORSAIR
WD CAVIAR GREEN 1TB
CORSAIR HX620
ASUS HD4550
SCYTHE INFINITY MUGEN
BLU RAY - nakup naknadno

Ali bo ta kombinacija sposobna pognat 1080p mkv-je, ali bo 24p deloval brez problema?

Ta grafa (kot vse ati 4XXX) bi naj omogočala LPCM zvok preko HDMI, ni mi pa jasno ali je zvočna že vgrajena v grafo ali se grafa priklopi na zvočno. Kako to deluje?
LPCM zvok je pomemben za nove HD zvočne formate. Ker kakšen je smisel blu ray enote če si omejen z dts, dd zvokom...

Ker AMD 780G ne podpira LPCM zvoka preko HDMI, pa tudi 24p ne deluje pravilno - ali se motim??

Vidim da veliko govorite o GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, ali ni to že malo zastarela zadeva oz so zunaj že boljše rešitve.

Hvala
LP

Okapi ::

Smisel blu-raya je v visoki ločljivosti slike. Tisti zvok je bolj postranska zadeva - razlike tako ali tako skoraj zanesljivo ne boš slišal.

O.

ravsek ::

knap, GA-MA78GM-S2H je precej popularna, ker ima vse kar rabis za HTPC za zelo ugodno ceno: solidno integrirano grafiko, HDMI izhod, pa se poceni X2 4850e, ki je ravno prav za kakrsenkoli material, pase nanjo :) Sam bi trenutno za HTPC kupil taksno konfiguracijo:

AMD Athlon X2 4850e So-AM2 2x 2.50GHz Boxed 45W 54,90 €
Gigabyte GA-MA78GM-S2H AM2+ 780G DDR2 73,90 €
Corsair XMS2 DIMM Kit 2048MB PC26400U CL5 DDR2-800 28,90 €
Samsung SpinPoint F1 1000GB 32MB SATA II (HD103UJ) 92,90 €

Za taksno ceno pomoje ne dobis boljsega.

knap ::

vsekakor je ta kombinacija z to gigabyte ploščo odlična izbira če gledam zgolj ceno
samo če npr. kupujem htpc za nekaj let in bo priklopljen na 5.1 komplet zvočnikov in receiver (skupaj 3000+ eur) potem ne vem zakaj bi se že takoj na začetku omejil z dts zvokom, torej nezmožnostjo predvajanja hd audio formatov (preko hdmi)

zaenkrat še raziskujem to področje tako da se še nisem odločil kaj bom vzel, če še ima kdo kakšno idejo pa prosim za nasvet.

lp

Okapi ::

zakaj bi se že takoj na začetku omejil z dts zvokom


Saj v bistvu se ne. Plata podpira "high quality Full Rate Lossless Audio for content protected media and support for both Blu-ray and HD DVD formats for an exhilarating home theater entertainment experience."

Edino za priklop na receiver boš moral uporabit analogne zvočne izhode (7.1) iz plate. Ki jih boš itak moral uporabiti, če boš hotel imeti prostorski zvok tudi pri igrah.

O.

krho ::

Ker AMD 780G ne podpira LPCM zvoka preko HDMI, pa tudi 24p ne deluje pravilno - ali se motim??

Mislim, da so to podprli
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

knap ::

780g definitivno nima podprto LPCM zvok preko HDMI, za 24p nisem prepričan ali deluje tako kot bi moral

vem da se da povezat z šopom analognih kablov samo jaz grem v hdmi vode, zakaj bi imel zmešnjavo kablov če lahko z enim kablom speljem sliko in večkanalni hd zvok

LP

Okapi ::

Če boš hotel igrati igre s prostorskim zvokom, boš moral uporabiti šop kablov, ker jih večina ne podpira interaktivnega Dolbyja.

O.

G[e]c ::

Jest sem pa tole kupu:

Plošča intel dg45id in E7200 proc
4 GB rama
1TB WD
Antec Fusion Remote Black
Cordless MediaBoard Pro™

berni416 ::

Katero grafično naj dam v GA-MA78GM-S2H da bojo mal igrce (Guitar heroIII, pa še kej) delale z solidnimi fpsji, ker sedaj ni ravno najboljše...gledal sem tist hibrid z 3470..vendar to ni to...kaj pravi na te 46xx silent verzije?

Aja, pa kako si v catalystu nastimate da na monitorju samo zazenes player, na televiziji da je takoj full screen, ker sedaj to ne deluje

Izib ::

O.K.

veliko je napisanega pa vseeno sprašujem, če denar ni tako zelo velik problem kateri napajalnik bi kupili, ker mi gre ta LC 750W hudičevo na jetra, ker je daleč naglasnejša zadeva v HTPC-ju...

drugače pa:
plošča: Gigabyte x48-ds4
procesor: Intel Quad 2,6GHz
grafična: ATI HD4850 1Gb pasivno hlajenje (katastrofa kolk se to greje, sem dodal 80mm Zalmana na pol obratov da piha na hladila pa je precej hladnejša zadeva)
memorija: 4Gb 1066
diski: 2x 750Gb WD Green
ohiškje: Thermaltake DH 101 (katastrofa, ventilatorji glasni ko hudič, zmanjšani na pol obratov kr znosno...)
hladilnik za CPU: Scythe Shuriken, tih.....

_Dejan_ ::

Mene pa zanima kaj vidite tako dobrega na Gigabyte GA-MA78GM-S2H osnovni plošči? Ker glede na to da stane 70-75€ lahko npr za par evrov več(75-80€) kupiš ASUS M3A78-EM ki ima poleg DVI-ja še DisplayPort...

V glavnem jaz sem si tudi sestavil HTPC in sicer:
Ohišje: Thermaltake DH101
Os. plošča: ASUS M3A78-EM
Procesor: AMD 4850e
Ram: Kingston 2x2GB DDR800
Disk: 2x Hitachi 320GB SATA2
DVD RW

Operacijski sistem je Vindows Vista z Media centrom in par plugini(Web browser, vreme...)

Ventilatorji v ohišju so zelo glasni zato jih sploh nimam vklopljenih, tako da najglasnejša stvar je ventilator na CPU-ju...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Izib ::

Dejan,...

ker veš kakšne priključke imajo ventilatorji v tem ohišju, lahko narediš sledeče:
na enem od ventilatorjev v ohišju zamenjaj pozicijo rumene in rdeče žice na tistem delu konektorja, ki se priklopi na napajalnik, s tem boš dobil 5,5V napetosti na ventilatorju in ker ti ostane še drugi del priključka lahko na njega priklopiš preostala dva ventilatorja, ventilatorji bodo neslišni in vseeno vsaj malo cirkulirali zrak v notranjosti ohišja...

kako to narediš, če pogledaš v konektor boš ob robovih pinov videl dva majhna zavihka, ki preprečujeta da pin porine iz plastike vn, z majhnim izvijačem jih poravnaš in porineš pin vn iz ohišja konektorja, potem pa z nečim tankim spet odvihaš zavihka in porineš v luknjico uhišja konektorja na drugi poziciji,...

kaj za en napajalnik si uporabil

LP
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izib ()

_Dejan_ ::

@Izib:
Ja vem da imajo ventilatorji navadne molex konektorje, če bi bili navadni 3 pinski bi jih že zdavnej probal priklopiti z upori... Za to foro tdi vem ker smo to v starih časih delali da smo dobili 7V ali 5V :D Tukaj pa še nisem probaval ker nisem vedel če ti ventilatorji delajo na 5V...

Napajalnik mislim da imam en 400-450W xsilence se mi zdi ki sem ga imel pri roki :D In ga CPU preglasi, da o DVD-ju ki se začne vrteti ne govorim :D Vndar za DVD vem rešitev(zraven nerota je tool v katerem se da zmanjšati hitrost vrtenja DVD-ja)...

Ne vem če je v tej temi bilo že napisano vendar me zanima če kdo ve ali obstaja in kje bi dobil delujoč webradio za Vista Media Center?

Večino mi je ratalo porihtati tudi predvajanje DVD-jev iz diska akr moram narediti je še predvajanje .mkv filmov ki jih trenutno media player noče predvajati(v Media Player classic delajo BP)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Izib ::

delajo ventlatorji brez problema, čeprav sem se jaz pol odločil za malce štromarsko varijanto in sem si naredil konektor iz enega starega molex-a in enega starega ventilatorja, ki je imel tri polni priključek, pol sem pa uporabil od zalmana fanmate, vse tri ventilatorje sem povezal skupaj na to zadevo in jih lahko reguliram, zdaj ko je napajalnik glasen so bolj odprti in še vedno tišji od napajalnika, ko bom pa napajalnik v red spravil, bom pa zmanjšal obrate tudi na ventilatorjih od ohišja,....

LP
I.

SimplTech ::

Pridružujem se menju Dejana glede glasnosti ventilatorjev v Thermaltake DH101. Jaz sem zraven norel dokler jih nisem priklopil vse na 5v in na procesor dal Zalman 7500 ALcu in z fanmate zmanjšal obrate na minimum. Potem pa je postal napajalnik (LP power 550W) najglasnejša stvar. In je bilo treba spet v akcijo in odpret napajalc in priklopit vent v napajalcu direktno na 5v. Sedaj je stvar tiha in lahko rečem da sem zadovoljen.

_Dejan_ ::

Ja pa diske je potrebno utišati :D Jaz sem svoje hitachije softwersko utišal in jim spremenil seek mode iz normal(256) na quiet(128) in je razlika kot dan in noč, se pa pozna tudi na hitrosti :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

rapvirus ::

a bi mi kdo lahko predlagal konfiguracijo z ploščo ki podpira tudi s-video

rapvirus ::

Kaj mislite o temu? Plata je res malo starejša a ima S-video ki ga zaenkrat še potrebujem. Vse skupaj me pride okroglih 300€. A bo sistem z original box hladilnikom in ventilatorjam od napajalnika preglasen? Naknadno bom dodal še en klasičen disk, ki pa že čaka doma.

AMD ATHLON X2 4850e 2.5GHz AM2 BOX
MB S AM2 PCI-E Biostar TA690G AM2
Pomnilnik Kingston DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6/2G
OCZ SSD, SATA 2, Solid Series
Ohišje LC 2019MB, U/A, Micro ATX, 350W, črn

pickle_rick ::

Zanima me. če za snemanje IP Tvja rabim tv kartico?

Okapi ::

Ne. Lahko tudi z vsakim videorekorderjem. Če si to mislil.

O.

pickle_rick ::

Zanima me, če v htpc-ju rabim tudi tv kartico, če želim snemat ip-tv na disk, ter uporabljati time shift ipd.

roli ::

NE! Oziroma to sploh ni ravno dobra izbira, če nima kartica kakega solidnega vhoda (komponentni/HDMI). Potreboval pa boš še eno mrežno kartico ter AditeyaTV programček. Problem je, ker to ne deluje v kakih media centrih.
http://www.r00li.com

kmetek ::

Zakaj vsi ta LC 2019MB jemljete, pa to je preveliko no.....

kmetek ::

knap, GA-MA78GM-S2H je precej popularna, ker ima vse kar rabis za HTPC za zelo ugodno ceno: solidno integrirano grafiko, HDMI izhod, pa se poceni X2 4850e, ki je ravno prav za kakrsenkoli material, pase nanjo :) Sam bi trenutno za HTPC kupil taksno konfiguracijo:

AMD Athlon X2 4850e So-AM2 2x 2.50GHz Boxed 45W 54,90 €
Gigabyte GA-MA78GM-S2H AM2+ 780G DDR2 73,90 €
Corsair XMS2 DIMM Kit 2048MB PC26400U CL5 DDR2-800 28,90 €
Samsung SpinPoint F1 1000GB 32MB SATA II (HD103UJ) 92,90 €

Za taksno ceno pomoje ne dobis boljsega.


kje dobiš te cene? pa prosim ne kaka austrija ali dino.si

ravsek ::

Tole je bilo ce se ne motim res iz Avstrije, ja, hoh.de najbrz.

kmetek ::

Jaz mam pa idejo tole narediti za HTPC.

ASRock 4Core1333-FullHD 62€
en cheap E2180/E2200/E2200 50-60€
2x1GB najcenejš ram 20-25€
disk imam
ohišje še iščem do 50€ z PSU.....priporočila????????????

klemenSLO ::

kmetek: Tole se mi zdi pa zelo interesantno....
720p bo zihr predvajal, ker procesro bi pa mogu bit minimalno da bi fullHDd delal ?

pa kok glasno je vse skupaj ?

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

minimalno ker bi imel zalmana za proc in to je tudi vse.

ppor ::

v bistvu imam isto konfiguracijo kot si napisal, dela vse BP.
Tudi hladilnika nisem dal drugega na procesor.
Ohišje: Antec Fusion 430 black
Matična: ASRock 4CORE1333-FullHD, S775
Procesor: Intel Core 2 Duo E4500
2 giga rama

svejk ::

evo jaz sem nekako skupaj potegnil zgornje poste....odločam se za matično ploščo za moj HTPC in sicer so na ogled naslednje:
Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AM2+/AM2
Asus M3N-H/HDMI, VGA, AM2+/AM2
plošči imata podobno ceno...katera pa je bolj primerna?

procesor:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600 AM2 BOX
ali AMD 4850e

daljinec:
Microsoft za Windows Media Cente
Harmony 555

za ohišje se bom odločil, ko bo vse delovalo ;)

Okapi ::

Jaz bi vzel Gigabyte, med drugim zato, ker ima eSata. Pride zelo prav, ker lahko preprosto od zunaj priklopiš disk. Ima tudi zunanji priključek za firewire, kar pride prav, če imaš kamero. Pa optični S/PDIF zna tudi prav priti.

Asus ima sicer novejši zvočni čip, ampak če boš HTPC priklopil na receiver, to ne bo imelo opaznejše vloge.

Grafika je pa bolj stvar okusa - jaz sem navajen na ATI-ja in je to še ena točka več za Gigabyte.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855981 (32706) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101476 (1141) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384725 (3494) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem