» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

krho ::

Kar se procesorja tiče, poizkusi kje staknit 5050e
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

svejk ::

ql...kaj pa dalinček?


Microsoft za Windows Media Cente
Harmony 555

svejk ::

no tudi meni je uspelo sestavit HTPC....evo tukaj nekaj začetnih sličic:








imam pa vprašanji in sicer....kako ste porihtali tisto z gumicami, da disk ne škrta tako glasno....ter kako predelat

tale konektor, da padeje obrati....ker sta oranžkota čisto preglasna...

ok konfiguracija pa je:
Matična plošča Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AM2+/AM2
Procesor AMD Athlon 64 5200+ X2 Dual-Core, AM2 na žalost kaj okrog 45w ni bilo v nobeni trgovini v LJ....potem sem vzel v mimovrste nekaj okrog 89w....ja se bo malce bolj grelo ;)
RAM je nekaj no name...2x 1Gb
Disk 160Gb SATA
DVD IDE Philips
napajanik LC power LC6350
ohišje Thermaltake vc7000sns je sicer luštna, ker ni previsoka pa hlajenje proca in napajalnika gresta skozi reže ven...težava so

vratca

ki so dokaj kilavo narejena in se slabo zapirajo...

Sedaj se grem igrat s MediaPortal om...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

kmetek ::

kakšne so mere ohišja in kok te je prišlo vse skupaj?

svejk ::

mere ohišja: DxVxŠ = 530x90x518
vseskupaj me je prišlo cca 300€...disk in DVD sem imel doma...

je pa kar precej ubadanja sedaj s tem mediaportalom, ker ne deluje kot bi moral ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

bojsi ::

@svejk: Zakaj pa ne poskusiš s XBMC?

amper ::

A ta xbmc podpira gledanje in snemanje iptv
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

svejk ::

ja kakor sem sedaj dojel glavno razliko med XMBC in Mediaportalom je ta, da je osnova povsod ista le Mediaportal ima več bombončkov...med drugim deluje tudi IPTV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

roli ::

Mediaportal proti XBMC praktično nima za burek. Sicer ima nekaj več bombončkov ampak sama osnova ter upravljanje z zbirko filmov/serij je meni veliko ljubše v XBMCju. Pa še z ipodom ga lahko upravljam kar je meni najbolje - en strošek manj za daljinec. Sicer pa nekaj j*** preden vse skupaj porihtaš je vedno - katerikoli program izbereš.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Frgazor ::

XBMC v osnovi ne podpira daljincev, ima vgrajene lastne kodeke s katerimi so še posebno pri HD vsebinah problemi zagotovljeni in ne podpira tv. Tudi recimo gledanje slik je neuporabno pri XBMC-ju. Za mene je next to useless, mediaportal pa reši vse probleme.

svejk ::

XBMC v osnovi ne podpira daljincev, ima vgrajene lastne kodeke s katerimi so še posebno pri HD vsebinah problemi zagotovljeni in ne podpira tv. Tudi recimo gledanje slik je neuporabno pri XBMC-ju. Za mene je next to useless, mediaportal pa reši vse probleme.


Frgazor...po katerih navodilih si ga uspel usposobit...se namreč že dva dni ukvarjam pa mi ne zlaufa ;)
ja sem tudi sam ugotovil da tale XBMC ne podpira ne HD divx...ne DVD ki leži na disku...

roli ::

Zanimivo meni HD video deluje čisto spodobno. Že prej na little fallsu je delalo skoraj tekoče tukaj pa je tako kot mora. Vsaj 720p .mkv datoteke.
http://www.r00li.com

svejk ::

ja kako pa si porihtal branje DVD-jev ki so v video_ts na disku?

djpiky ::

mene neki zanima. imam harmony 555 in HTPC. Kaj naj kupim za povezavo med harmony in PC? kir ir senzor? kir software? Ubistvo potrebujem neko ir diodo in software ki bo znal kriptirat podatke iz pilota in nazaj. pomoč prosim!

roli ::

ja kako pa si porihtal branje DVD-jev ki so v video_ts na disku?

Nisem nikoli poizkušal! Drugače pa se mi zdi, da je tole nekje v uradni dokumentaciji tudi napisano. Nisem pa 100%!
http://www.r00li.com

_Dejan_ ::

Jaz pa uporabljam kar vista media center in mi dela vse kar potrebujem :D
Torej:
Predvajanje MP3-jev, divxov, DVD-jev(Iz diska v mapah video_ts), predvajanje .mkv...
Vse mp3-je, filme in DVDje pa imam na oddaljenem računalniku(LAN omrežje) do katerega je 1GB linija in dela BP...
MediaCenter pa upravljam z priloženim daljincem...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

alessio2 ::

mene neki zanima. imam harmony 555 in HTPC. Kaj naj kupim za povezavo med harmony in PC? kir ir senzor? kir software? Ubistvo potrebujem neko ir diodo in software ki bo znal kriptirat podatke iz pilota in nazaj. pomoč prosim!

To tudi mene zelo zanima ...

oz. saj obstajajo razne zadeve, nisem pa nikjer opazil da bi lahko kupil samo usb ir reciever (ponavadi je tak reciever priložen tv tunerjem - vendar redkokdaj na usb!)

_Dejan_ ::

Sigurno obstaja kaj takega ker vem da jaz imam vgrajenega v ohišje(IR+LCD) takšnega da je povezan preko USB-ja...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

LOST ::

Živjo, jst sm se odloču da si sestavim en 0 dB HTPC/pc.

Uporabljal ga bom za predvajanje 1080p h264, surfanje, pisarniško delo, torrenti.

Zaradi zahteve po 0dB sem se odloču da bo vse pasivno hlajeno, v ohišju za sistem SSD disk, ter zunanje eSata diske za podatke.

Nekaj komponent sem že izbral, glede drugih pa potrebujem vaš nasvet.

OHIŠJE
Lian li pc a01s

CPU
AMD X2 4850e

en random 2gb stick ddr2
bo dovolj za visto64 ?
______________

CPU hladilnik
Kaj je najbolj zmogljivo kar lahk vtaknem v tole ohišje in bo sposobno pasivno hladiti 4850e procesor.
"Keep in mind da bo pc 99.9% v idle stanju in bodo samo torrenti laufali, HD bo pa strojno pospešen z grafo v 99% filmih, tko da bi moralo biti pasivno hlajenje izvedljivo"

micro ATX
-pasivno hlajena 0dB
-kompatibilna
-eSata
-chipset verjetno ni pomemben (780g,HDMI izhod itd npr) glede na to da bom imel dodatno grafo za HD pospeševanje

GPU
-sposobna strojnega HD pospeševanja
-pasivno hlajena
-0dB brez nadležnih visoko frekvenčnih piskajočih šumov
-čim bolj hladna da ne greje preveč ozračja v ohišju
-mora podpirati 1xdvi izhod, ter 1xHDMI izhod (zvok skozi hdmi)
-verjetno pride trenutno samo ATI v poštev, katera ?

PSU
pasivno hlajen
0 dB (nobenih nadležnih visokih frekvenc)
Silverstonov 0dB zgleda OK, sam je precejšen overkill za tale sistem :/. Zunanji napajalci odpadejo.

notrnji SSD
ok slaba ideja :>
160 WD 2.5" sata je vredu ?

zunaji HDD
-tih
-2TB+
-eSata
Neki sm gledu in trenutno mislm da pridem še najbolj poceni skozi z WD mybook office II serijo. Kakšne kombinacije zunanjih tihih ohišij s HDD-ji kupljenimi posebi pridejo precej dražje...se motim ?

Blue ray/dvd combo
Kaj je trenutno dobrega, relativno poceni na voljo ?

Vnaprej iskrena hvala vsem za pomoč. Fanj se mejte čez praznike, čau.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LOST ()

kmetek ::

pri ramih šparaš? pa sej so skoraj zastonj...2x2 vzameš....

sam si pa izbral kar drago zadevo, tole te zna pridet 500€.

LOST ::

Ma ja no, to je še najmanjši problem lol. 500€ ?? Ja ampak brez blueray-a, brez 2TB zunanjega diska, ter 2.5" sistemskim diskom namesto SSD. Drgač pride okol 1000€.

enermax ::

nekje najbolj optimalna opcija za htpc cenovno in performance je tole.
http://www.ceneje.si/inter-tech-htpc-oh... 59e
http://www.nakupovanje.net/mb-socket-am... 69e
http://www.solo.si/amd-procesor-athlon-... 65e
http://www.elektronika.si/product_info.... 95e
http://www.elektronika.si/product_info.... 23e
http://www.elektronika.si/product_info.... 45e
vse tole pride cca 360e
predvaja full hd brez najmanšga problema preverjeno in to z lahkoto
poraba TPD celega sistema 69 W merjeno na vtičnici z merilcem
poraba TPD celega sistema procesor undervolt clock iz 2 x 2,5gh na clock 2 x 1,3gh 49W
to bi blo to

Izbeglica ::

Morda kdo ve, kako bi naredil, da bi imel v Windows media centru (lahko tudi kak drug front end) aditeyo, se pravi, da imam IPTV client vgrajen v front-end in ne posebej.
Dobrodošle so kakaršnekoli rešitve, ker to stalno prestavljanje med programi mi počasi že najeda.

LP

Zgodovina sprememb…

alessio2 ::

@enermax - kar ugoden komplet si sestavil. Predvsem se pozna cena zaradi ugodnega ohišja.
Ker praviš da je testirano me zanima naslednje... A je zmožen predvajat vse 1080p vsebine? Kakšna je glasnost tega sistema?

Mogoče bi se za cca 50eur več odločil za Intel Core Duo varjatno, ki je pri energiji še manj potratnejši in s tem tudi tišji.

LOST ::

@enermax, fanj HTPC sam zame ni to to, ker ne iščem običnega htpc-ja in če bi ga bi vsaj plato zamenju za eno z geforce 8300 chipsetom

1.ni popolnoma tih
2.bolj pride v poštev plata z 8300 chipsetom kajti le ta podpira tudi 8chan. LPCM, kar ni slabo za v prihodnje
3.plata ima eSata ? ne vidm... Fanj je met za zunanje diske.
4.1 TB HDD znotraj ohišja ne pride v poštev zaradi vibracij
5.samo chipset grafična ne pride v poštev ker potrebujem dual screen, ker bom tole uporabljal ne samo kot htpc ampak tudi kot PC in noben integriran chipset ne podpira prikaza na dveh monitorjih hkrati
6.fanj ohišje za htpc, samo kot pravim ne bo tole navadn htpc in ne bo postavljen na omari poleg tv-ja tko da se nagibam bolj k enem bolj primernemu za pokončno stojo na mizi oz poleg nje.
7.amm....blue-ray zapisovalnik, ne obični dvd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LOST ()

OmaDesala ::

Kako pa imate urejeno snemanje vsebine na disk (PVR)? Izkusnje, nasveti zelo dobroodsli (tudi z EPG), kateri HW priporocate.

_Dejan_ ::

@trihta: Vse se da :) V roke knjiho za C# in se lepo učiti programirati nato si lahko napišeš kakršen plugin želiš ;)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

enermax ::

se opravičujem zaradi napake pri plati moja je 780g
http://www.nakupovanje.net/mb-socket-am... 86e
sistem je tih ker mamm procesor na 1,3gh
noter sem dal še grafiko 3450 low profile ki dela v hibrid crossfire in tako je na sistemu možen igrat tuk kakšno spodobno igro (novejšo)
blue ray predvaja brez kakršnga koli problema

Izbeglica ::

Ja Dejan, to je možnost, ampak žal nerealna.:D
Kaj pottem nič takega ne obstaja? Saj dovolj bi bil že nek plugin za VLC (front-end in platforma nist pomembna), v katerega bi lahko dal playlisto.

LOST ::


5.samo chipset grafična ne pride v poštev ker potrebujem dual screen, ker bom tole uporabljal ne samo kot htpc ampak tudi kot PC in noben integriran chipset ne podpira prikaza na dveh monitorjih hkrati

Tule sm ga polomu a ne. g780 in geforce 8300 obe podpirata dva monitorja, enega prek hdmi/dvi, drugega prek d-sub

Ali se motim ? Informacije glede tega na netu niso ravno v izobilju.

_Dejan_ ::

@trihta: Če je znanje je vse izvedljivo in realno...

Kaj pa kaj takega: LINK ? :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

enermax ::

@lost
780g plata podpira dual monitor prek hdmi/dvi za 8300 ne vem je pa 780g definitivno bol chipset kot 8300 v vseh pogledih ,poglej si malo teste pa ti bo hitr jasno zakaj??

boho ::

enermax, ta tvoja konfiguracija se mi zelo dopade. Kaj si kupil pa za upravljanje ? miška/tipkovnica/daljinec ?

LOST ::

@lost
780g plata podpira dual monitor prek hdmi/dvi za 8300 ne vem je pa 780g definitivno bol chipset kot 8300 v vseh pogledih ,poglej si malo teste pa ti bo hitr jasno zakaj??

780g plata podpira dual monitor prek hdmi/dvi ? Kolkr vem podpira kvečjemu ali hdmi ali dvi. A podpira hdmi+vga oz dvi+vga (oz d-sub, al kako se že reče tistemu prahistoričnemu sra..), to pa nevem... Ja ? Preverjeno ?

Glede performance-a in varčevanja z energijo drži, glede driverjev, kompatibilnosti itd pa ne vem če... Meni na hdbits.org več al manj vsi svetujejo naj vzamem 8300 plato in še najbolj poceni grafo zravn, 8400gs ali kaj podobnega, menda zaradi boljših nvidia driverjev itd...kar se HD playbacka tiče.

enermax ::

@boho
http://www.bolha.com/index.php?search=r...
bolšega na trgu ne boš našel,defitivno 1 liga

svejk ::

u a tale ATI...men nekako pol funkcij ne deluje na njem v mediaportalu...tako, da premišljujem o M$ MCE-ju...

LOST ::

@boho
http://www.bolha.com/index.php?search=r...
bolšega na trgu ne boš našel,defitivno 1 liga

Lahko da je prva liga sam zgleda pa k en kup d.... :D

amper ::

Pozdravljeni
Že nekaj časa se ukvarjam z Media Portalom in IPTV pri T2 operaterju.
In mi določeni programi lepo delujejo na nekaterih pa mi ne deluje zvok. npr. FOX Live.
Pa me zanima katere kodeke uporabljate za iptv. Oziroma kaj delam narobe, da mi ne dala vse tako kot bi moralo.

LP
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

enermax ::

svejk
treba se je malo potrudit in ga pravilno sprogramirat ,za pisanje v wordu glih ni najbolj primeren,si pa sprogramiraš hitre povezave in funkcije in to deluje brezhibno,nikoli pa noben dalinc ne bo nadomestiv miši in tipkovnice.

svejk ::

ENERMAX...no meni v XP in mediaportalu delujejo spodnji gumbki tipa naprej, nazaj, play in pavza....torej skoraj glavne funkcije...začuda v Visti pa zadeva špila ;)

Izbeglica ::

Amper, lahko poveš, kako si sploh usposoil iptv na media portalu.

LP

amper ::

V bistvu cela stvar dela preko TV serverja. Vendar ni problem imaš lahko server in clienta na istem računalniku.
Bolj podrobno pa je zadeva razložena tukaj:
http://forum.team-mediaportal.com/commu...
Jest sem šel po tem vodiču in stvar deluje, razen nekaterih programov.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

rykiel ::

tudi jaz sem se odločil za izdelavo domačega računalnika za v dnevno sobo (gledanje filmov 1080p, glasba, p2p programi). tukaj je moja okvirna konfiguracija:
- ohišje nexus psile (http://www.psile.com/index.php?page=cat...
- matična plošča Intel DG45FC (mini ITX, socket 775)
- procesor Pentium Dual Core E5200
- 2x1 GB RAM Patriot DDR2 800 MHz
- hard disk WD Caviar Green Power 500 GB
- napajalnik PicoPSU 120w + zunanji napajalnik HP 90w

sem pa pred nekaj dilemami:
- ali ima napajalnik dovolj moči za napajanje te konfiguracije?
- trdi diski: odločam se med Caviar Green Power 500 GB, po isti ceni pa je na voljo tudi navaden Caviar 640 GB. ali je smiselno vzeti green power (nižja poraba, bolj tiho delovanje...), ali je razlika očitna?
- procesor: ali ga bi bilo možno hladiti pasivno? kako glasen je priloženi ventilator? ohišje samo je zvočno izolirano, v ohišju pa je že 80mm nexus ventilator, ki naj bi bil optimiziran za tiho delovanje...

vse skupaj pa mislim preko hdmi izhoda priključiti na full hd tv (sony) in na marantzov surround sistem (es7001)...

zuja ::

Zdravo,

ima kdo izkušnje s HTPC in siol TV, kako s Media portalom pripeljati Siol TV na HTPC?

LP

SPEEEED ::

tudi jaz sem se odločil za izdelavo domačega računalnika za v dnevno sobo (gledanje filmov 1080p, glasba, p2p programi). tukaj je moja okvirna konfiguracija:
- ohišje nexus psile (http://www.psile.com/index.php?page=cat...
- matična plošča Intel DG45FC (mini ITX, socket 775)
- procesor Pentium Dual Core E5200
- 2x1 GB RAM Patriot DDR2 800 MHz
- hard disk WD Caviar Green Power 500 GB
- napajalnik PicoPSU 120w + zunanji napajalnik HP 90w

sem pa pred nekaj dilemami:
- ali ima napajalnik dovolj moči za napajanje te konfiguracije?
- trdi diski: odločam se med Caviar Green Power 500 GB, po isti ceni pa je na voljo tudi navaden Caviar 640 GB. ali je smiselno vzeti green power (nižja poraba, bolj tiho delovanje...), ali je razlika očitna?
- procesor: ali ga bi bilo možno hladiti pasivno? kako glasen je priloženi ventilator? ohišje samo je zvočno izolirano, v ohišju pa je že 80mm nexus ventilator, ki naj bi bil optimiziran za tiho delovanje...

vse skupaj pa mislim preko hdmi izhoda priključiti na full hd tv (sony) in na marantzov surround sistem (es7001)...


Kje boš pa dobil Psile ohišje? Koliko stane? Jaz bom verjetno vzel kar mini-itx ohišje. Ni tako lep kot Psile je pa uporaben pa ugoden.

aiko ::

@lost
780g plata podpira dual monitor prek hdmi/dvi ? Kolkr vem podpira kvečjemu ali hdmi ali dvi. A podpira hdmi+vga oz dvi+vga (oz d-sub, al kako se že reče tistemu prahistoričnemu sra..), to pa nevem... Ja ? Preverjeno ?


Podpira preverjeno. Jo imam doma (MA78GM-S2H). D-SUB + HDMI brez problema. D-SUB +DVI nimam kje probat, DVI + HDMI pa ni podprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

G[e]c ::

Imam ohisje Antec Fusion Remote Black, glede na to da je un programcek, ki je prilozen za LCD zelo okorn in dost beden me zanima, če obstaja kakšna alternativa?

element ::

Antec NSK 2480, ki je cenejši, brez daljinskega upravljalnika, z napajalnikom. Daljinec kupiš po želji.

G[e]c ::

Ta ohisje je super,, un dalinc pa ta ekran je itak brezvezen.

alessio2 ::

Antec NSK 2480, ki je cenejši, brez daljinskega upravljalnika, z napajalnikom. Daljinec kupiš po želji.

Amapak, a ima to ohišje IR reciever, da bi lahko Logitech Harmony na njem uporabljal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855979 (32704) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101475 (1140) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384724 (3493) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem