» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

««
«
1 / 9
»»

Kato ::

No sestavil bom HTPC

Kriteriji:
-mora poganjati filme v x264 oz. h264 codacu. avi, mkv, mp4 datotečne končnice
-vrteti mora dvix s slovenskimi podnapisi
-outputat mora dva signala hkrati, enega na računalniški monitor ,kjer bo internet in razne desktop igre, drugi signal mora iti pa v HDTV. Torej hkrati mora biti sposoben igrati pesjanso in še predvajati HDrip
-mora biti tih (po potrebi bom naredil svojo škatlo)
-kontrola za filme mora biti preko daljinca
-mora biti čim bolj preprost, po možnosti s slovenskimi meniji
-ne rabi tv tunerja
-mora se ga dati prižgati in ugasniti s daljincem

Ali je to sploh dosegljivo? Če je mi prosim pomagajte sestaviti konfiguracijo ,ki bo to sposobna poganjat. S tem mislim tako hardware kot software.

Stvari ,ki mislim da jih rabim:
-pasivna 2400 PRO
-procesor X2 3600
-disk 500 GB
-plata Gigabyte MA69GM-S2H AM2 mATX HDMI

oolh ::

Da ne odpiram nove teme o HTPC, se pridružujem Katovemu vprašanju.
Dodal bi še željo po konfiguraciji - z zgornjimi možnostmi - tako za Okensko, kot Linux platformo, kjer je danes na voljo polnodelujoč Linux MCE.

Iskal sem tudi specializirane strojne rešitve, ker sem skozi dosedanjo uporabo teh rešitev ugotovil, da izjemno dobro delujejo.
Žal ta obstoječa ki jo imam, ne podpira ne Viste ne Linuxa.

Dve sem našel:
MB200 HD Mediabox (ki pa ne omogoča odkodiranja MPEG-4.10 (H.264))

in

Apple TV (ki nima podpore za HDTV v 1080p načinu).

...

Morda pozna kdorkoli, še kakšno drugo specializirano strojno rešitev?
V nasprotnem pa HTPC, kot ga je že Kato definiral.
(in zahvala za vsako smiselno pomoč pri predlogih konfiguracije)

Kato ::

Jaz drugače uporaljam (le par dni) KISS HD 1600 ,samo stvar ne vrti mkv, avi datoteke kodirane s h264 codacom pa nimajo zvoka, drugače pa zelo fajn predvajalnik. Tako ,da ga bom vrnil in raje nabavil HTPC.

Da jih še par dodam k tvojem spisku:
EVO8000, kar uredu samo nekoliko nelogični meniji

TVIX M4100SH, predvsem drag, glede na to ,da je potrebno dokupiti disk

LimHD2001edini ,ki predvaja datoteke s mkv končnico

oolh ::

Res hvala za te povezave.

To so prave rešitve.
Na hitro sem si jih že ogledal in TVIX M-4100SH oz. TVIX HD M-5100SH, ki sem ga naknadno našel, mi najbolj sede. Ima izjemen Sigmin procesor serije 20, in ne tega zadnjega serije 30, do katerega imam nekaj zamer.

Bom podrobneje pogledal in se potem odločil. Na hitro mislim, da je hkratni nakup Apple TV-ja in TVIX HD M-5100SH optimalna rešitev zame.

Kato hvala. En virtualen pir zazdaj, če pa bo prilika, lahko tudi kakšnega otiplivejšega.
To je natanko tisto, kar sem iskal. Na zdravje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oolh ()

zlobcek ::

ooth računej, da ta škatla nima dveh izhodov za video. Pasjanse tako nebo:))

Za HD 1080p potrebuješ malo močnejši procesor kot 3600+ edin če ga boš navijal, kar dvomim. Računaj vsaj na 4800+. Poglej si še kakšno intelovo c2d 64xx serijo. Sam imam v htpc c2d 6400 na stock in je uredu. Računaj da je tam pravih 2GHz tista spodnja meja. Sam sem imel nekaj časa notri c2d E4400, ki ima 1,8GHz in je imel že manjše probleme, če je zadaj laufalo še kaj. takrat je video malo štekal. Sicer momentalno ampak jebi ga.

Za OS uporabljam win media center 2005. Vklop nimam še zrihtan preko daljinca, vendar ga bom kmalu. Za daljnca uporabljam od Sapphire theatrix tunerja enega creativovega. Če laufam power media center od creativa pol deva, drugače deva pa bolj napol. Iščem original od media centra oz. moram malo pogledati kaj je z visto.

Kaj me moti pri htpc:
- da sem spedenal vse tako, da je tiho in da se ne greje (za majhen denar in lepo) sem skoraj rodil.
- ni on/off, kot recimo videorekorder ali dvd-player. Je kompleksna zadeva, ki rabi čas da se zalaufa, treba je parkrat kliknit da recimo začneš gledat ali poslušat karkoli. Pač ni tako direkten kot namenske naprave.
- za tv še vedno uporabljam kar tunner v TV-ju, ker je pač več dela s htpc da zalaufa. Pavza med gledanjem filmov s tv-ja ali snemanje je pa zakon do konca ane:))
- musko je potrebno posebej urediti za htpc - dodati slike albuma itd, da stvar za kam zgleda, kar sicer niti ni tak velik problem in navsezadnje ni problem samo pri htpc.
- žena pizdi, ker ni on/off ampak je potrebno malo mislit kaj klikneš.

Dobre stvari:
- Ni več cd-jev, dvd-jev, kaset in podobnih kozlarij po prostoru
- iz sedezne se loh pogovarjam po msn
- HD filmi so pač zakon ane. Čeprav zaenkrat le 720p
- loh odkodiravaš, vrtiš, poslušaš kateri koli kodek ali skrpucalo, ki ti paše

To.

Kato ::

Hvala za odgovor , take izkušnje so zelo koristne.


Kakšno grafo pa uporabljaš ,ker sem prebral da te nove ATIjevke zelo lepo prežvečijo HD signal. A si probal kakšen drug sistem kot naprimer Linuks MCE, Vista MCE ?

A ima kdo izkušnje s PS3 ali pa XBOX 360 kot medija predvajalnik?

Kato ::

Zdravo razmišljam o tem ,da bi uporabil svoj star računalnik kot htpc, stvar je taka imam malce starejši komp: Athlon 3200, 6600 GT, 2GB rama,rad bi zamenjal grafo za 2900 PRO ,ki ima HDMI. Računalnik bi ostal v neki drugi sobi , zvezal bi ga na HDTV preko 15m hdmi kabla za upravljanje bi pa uporabil bluetouth komlet. Dobil bi neslišen HTPC ,ki je dejansko sposoben poganjati nove igre. Kaj menite?

kingkong ::

edina stvar, ki me pri teh sestavljenih htpc-jih moti je, da nimaš neke možnosti, da bi si sam prilagodil multimedijske datoteke kot jih že imaš urejene na svojem računalniku. recimo, da imaš kar zajeten kup mp3 datotek. ker imaš ipod si jih nekako uredil v itunes (ovitek albuma,...) in seveda pri tem zapravil ogromno časa. ampak urejeno mora bit:D
če priklopiš laptop na hdtv in tam odpreš itunes in izbereš cover flow, to izgleda lepo, urejeno in lahko se pohvališ pred prijatelji s svojo fensi šmensi zbirko.
sam se prav zaradi tega nekako usmerjam k nakupu htpc-ja, ki bi ga sestavil po svojih želja, tako da lahko na hdtv gledam filme (hdtv, mkv,...), poslušam glasbo, fotke

zanima me kako imajo urejeno to ti sestavljeni htpc-ji. nekako nikjer nisem videl, da bi predstavili kako to zgleda v živo. všeč mi je zasnova appleTV-ja, vendar je le ta na žalost nekoliko omejena pri predvajanju določenih stvari (vem, da se z določenimi heki, da to nekoliko izboljšati).

po drugi strani je pa res, da so ti sestvaljeni (vsaj ti omenjeni v tej temi), relativno poceni, saj meni ni uspelo "sestaviti" spodobnega htpc-ja pod 65o€.

mare1411 ::

no jaz sem mojega za 450 eur.
Najbolje je da si potegneš z neta media portal ali pa imedian in sprobaš aplikacijo kar na PC-ju. Lahko narediš svašta.
lpm

mare1411 ::

aja, še to
imel sem vse zrihtan, ugašanje, prižiganje... vglavnem vse prek daljinca
lcd displaj za prikazovanje novic in preverjanje e-mailov......
uporabljal sem Imedian aplikacijo in icaster( za gledanje filmov z drugih računalnikov).
Vglavnem kr dost sem se preigral s tem

lpm

Kato ::

Dej malo povej kaj točno imaš, če lahko gledaš HD filme, če si zadovoljen ,kaj bi izboljšal,...

matejv ::

a ve kdo kaj bi lahko dal na PS3 da bi mi sluzil kot nekaksen media center. browsanje po netu, gledanje divxov, ostalu zna sam PS3. potem pa se skoraj nujna zadeva, snemanje iz Siol TVja.

Kato ::

Kratek odgovor je Linuks. Drugače pa na PC naložiš WMP 11 in boš lahko preko tega gledal filme ,ki jih imaš na PC-ju (pod pogojem ,da so v mpg formatu, divx ne podpira, prav tako ne HD video), druga obcija je Tversity ,ki ti prekodira datoteka sproti in jih streema na tvoj PS3. Drugače pa ,če bi PS3 znal vse to kar ti želiš potem verjetno ne bi sam sestavljal HTPC-ja.

kingkong ::

Mare1411 ali lahko poveš kakšne komponente ima tvoj htpc (kako gre z gledanjem hd filmov). na večini forumov sem namreč prebral, da rabiš za gledanje hd filmov nekje v rangu amd x2 4600+ (za intel ne vem), grafična pa vsaj ati 2600hd (oz nvidia 8600gt).

zlobcek ::

kinghonk prihodnost z grafičnimi bo zgledala tako, da bo gpu gonil komplet HD. Trenutno tega v kompletu še ni, zato rabiš nekaj v rangu 4600+ oz. C2D 6xxx (xxx je lahko nekaj nizkega). Menda enim dela uredu že z močnimi Exxxx C2D procesorji.

Bi pa sam vzel defenitivno grafično nekaj v rangu 2600HD oz 8600gt, kot je en zgoraj napisal. Vsekakor nekaj s HDMI izhodom.

Sam imam C2D 6400, giga rama, 7600GT, 250G disk, home made kišto, bluetooth miš in tipkovnico. Gledam pa na enem 72cm katodniku, ki ga bo v kratkem zamenjalo nekaj večjega in tanjšega.

Vse laufa kot namazano. Ok 1080p ne gledam redno (še).

Kupi dovolj močno mašino in nebo ti treba menjat še zelooooo dolgo nič. Procesorji so relativno poceni, ram tudi, grafična 2600hd tudi ni pretirana. Pomoje se ti splača naredit sedaj dovolj zmogljivo mašino. Računaj, da še sedaj 1080p HD ni razširjen, ti pa boš imel že popolno podporo za predvajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

kingkong ::

no sej to sm nekako tud gledal, da bi nabavil. in nikakor mi ni vsega skupi ni uspelo dati skupaj pod 600€. no danes sem malo pogledal kako je s hekanjem appleTV-ja in sem presenečen ugotovil, da se je že kar nekaj spremenilo. namreč appleTV t določenimi plugini podpira tudi predvajanje divx in podobno, na žalost pa ne podpira 1080p (samo i).
in ker se ga dobi rabljenega za 150€ (40GB disk), se nekako "spet" ne morem odločiti kaj vzeti. apple zgleda trenutno kar v redu izbira.

mare1411 ::

s kolegom sva rekla narediva vsak sovja, on dražji (hujši)model jaz pa na minimum.
In glede na potek dela sem jaz imel veliko manj komplokacij s sestavo kot on.
Notri je asus osnovna plošča z grafično ki že podpira 1080p. Podnožje je AM2, 2Gb ddr2 800MHz. Notri je tudi en low budget TVtuner
Ohišje sem vzel že primerno za htpc.
Poganjal sem windows xp embedded, na njih pa sem sprobal vse (Media center, Media Portal, Imedian)
Bolj kot za samo delovanje sem se usmeril na "uporabnikom prijazen" vmesnik, saj če to ni urejeno, potem edino strokovnjak lahko spreminja določene nastavitve.
Kupil sem najprej procesor AMD 3000+, ki zadustuje vsem potrebam, razen za 1080p. Ampak itak sem zato vzel tako os. ploščo, da podpira tudi X" od AMD-ja.
Tko da stvar je izpadla super za moje potrebe, obenem matična podpira veliko nadgradenj.
Edino kar je smotano je ohišje, saj sem dal prednost izgledu namesto uporabnosti. Saj ohišje ima display, Volume control, osnovne gumbe, vendar pa ima prostor le za low profile kartice.

lp

pirlo ::

Ni treba tak komplicirat z hardwareom. En dvojedrni procesor pa grafična z strojnim odkodiranjem bo več kot dovolj. Jaz mam P4 3.0, 1 GB rama, radeon 9800 pro in 720p filmi delajo čisto tekoče, 1080p pa nisem probal. To pa dela tekoče samo pod pogojem, da uporabljam CoreAVC kodek in Halli Media Splitter.

polixenes ::

Pozdrav,

sicer nimam HTPC, vendar laufam Full HD filme 1080p na AMDX2 4600+, 2GB Ram, 7600GT s HDTV podporo, 2x dvi in 1x HDTV izhod (RGB), Asusovo plato...

Zadevo ima priklopljeno direktno na projektor, vendar za zdaj še 1024*768. Brez problema pa podpira tudi 1920*1080. Audio napeljan na surround receiver (SPDIF out) in to je to...

Instaliran imam XP SP2, Power DVD HD software (tudi edini ki podpisra SPDIF)... Film v HD kvaliteti pa zaseda nad 20GB, zato priporočam dovolj velik disk.

V prihodnjih dneh se bom tudi sam spravil v izdelavo HTPC, vendar dvomim da z win media edition.

A je kakšen od zgoraj navedenih programov (imedia...itd) možno poganjati na Ubuntu (linux)???

LP

cirecire ::

A se na HTCP-ju lahko upravlja DivX filme z daljincem?

polixenes ::

Vse se da s pilotom delat. Že pred leti se je dalo, tudi preko navadnega PC-ja. Rabil si samo starega pilota, win-lirc in malo znanja iz lotanja in si že šaltal s kavča...

:)

pirlo ::

Eni pravite, da PowerDVD edini podpira SPDIF. Kaj to pravzaprav pomeni? Jaz uporabljam The KMPlayer in mam priklopljen A/V Receiver preko spdif, pa mi receiver zazna, ko je film DTS ali Dolby Digital, pa zvok dela.

gkovac ::

@mare1411 in polixenes
dejta prosim povedat katere matične plošče imata.

Zanima me če jih lahko spravim recimo v tole ohišje

@mare
katero grafično imaš?

če se le da bodita malo bolj natančna pri uporabljenih komponentah :D hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

mare1411 ::

pri tem ohišju nič ne piše kater napajalnik paše notr - glede na odprtino tipični mATX
vedi da v slim ohišja lahko daješ le low profile kartice!!

drugač pa jaz imam te komponente:
ohišje GMC AVS-S1
matična plošča Asus M2NPV-VM (AM2 podnožje)
grafična kartica GeForce 6150 -že na plošči (podpira resolucijo do 1920×1080)
AMD Sempron 3600
1GB DDR2 533Mhz - plošča podpira do 4GB 800MHz
160GB trdi disk
DVDRW - LG H42L - Labelflash
AverTV FM007

če rabiš še kak nasvet - vprašaj
lpm

gkovac ::

imam v bistvu še eno "neumno" vprašanje...
kaj za tebe pomeni low profile kartice in kaj "omogočajo" te low profile kartice oziroma kaj ti high profile omogočajo več

hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

mare1411 ::

low profile pomeni nič drugega kot da je nizka - low profile kartice so dražje in jih je težje dobit

lpm

Keyser Soze ::

Low profile so ponavadi tudi kartice nižjega ranga (zmogljivosti). OK, mrežne, razni USB porti, zvočne, se običajno dobijo low-profile. Dočim kakšne 8800GTS ali kakšnega audigiya ne dobiš ravno v low-profile formatu. Vsaj jaz osebno jih še nisem videl.

Ni pa problem dobit recimo low-profile grafično ali pa zvočno, pa recimo še TV kartico, ipd. Tudi pri nas jih imajo.
OM, F, G!

Kato ::

No že spet se nagibam k htpc-ju ,pravzaprav zdaj ne bo več htpc ampak manjši družinski računalnik ,ki bo sposoben predvajati HD medijske vsebine. Torej mora biti sposoben na tv-ju predvajati HD-film, na monitorju pa bi se pa dalo surfati ali pa igrati pesjanso(razne malenkosti).

Gigabyte GA-MA69GM-S2H (55w)
AM2 Athlon X2 BE-2350 (45w)
Ram 1 GB mislim ,da bo dovolj
DVD-RW iz prenosnika (želel bi "slot loading" samo takega še nisem našel)
trdi disk 80GB 2.5" iz prenosnika
napajalnk PICO PSU 120W + Fortun 150W opeka za prenosnik

Zdej glavni problem je ta dvojni video output, drugi problem pa je ,da nisem prepričan ,če tole zadošča za predvajanje HD vsebin, na forumih dobivam različna mnenja ,eni pravijo da je dovolj drugi pa da ni. Ta navedena matična ima namreč Radeon 1250 grafično kartico ,ki podpira strojno odkodiranje.

Najbolje bo ,da kupim prve 4 stvari na tem seznamu in testiram, če bom rabil še grafično kartico potem bom rabil tudi močnejši napajalnik. A mogoče kdo tu ve kje bi našel zgoraj naveden DVD-RW?

Keyser Soze ::

Če kaj pomaga?

Sem bral o tem 690G chipsetu in sem ga imel namen kupit. Sedaj sem malo v dilemi. Ker bi morda rad imel moj HTPC še za kakšno igro kdaj pa kdaj. Ampak moram še parkrat prespat to dilemo da vidim, če se splača žrtvovat igre za kompaktno mašino.
OM, F, G!

Kato ::

Ja jaz sem se pripravljen odreči igram v zameno za kompaktno tiho zadevo, če bo ta konfiguracija delovala bi potreboval le en velik ventilator za procesor na 5V i to bi bilo to.

Kato ::

Hvala za tale link btw, nisem se spomnil na ebay, bom kar od tam enega naročil glede na to ,da jih v Sloveniji ne najdem. Očitno pride nov s poštnino dobrih 60€ zdej samo upam da ne bom imel težav s povezovanjem na napajalnik.

gkovac ::

@mare1411
vse lepo in prav :) ko berem specifikacije tvojih komponent sem kar zadovoljen. Se mi pa poraja novo vprašanje... nisi omenil zvočne kartice.. uporabljaš tisto, ki je integrirana na plati?

kako pa imaš rešen zvočniški problem? imaš zvočnike samo preko TVja ali imaš tudi kakšen komplet zvočnikov in AV ojačevalnik?

kaj pa OS? imaš Visto, Xp, Windows MCE ali kaj drugega?

hvala za dobro voljo
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

mare1411 ::

imam windows embedded uporabljam pa iMedian, ker ima najlepše rešeno predvajanje filmov z drugih računalnikov (nobenih komplikacij
imel sem mce 2005 pa me ni prepričal, z Media Portalom je pa ful dela, pa še mojega tunerja ni podpiral

zvočna je na plati 7.1
mam speljano na marantz A/V reciver in na jamo zvočnike

lpm

gkovac ::

@mare
aha... se mi je kar zdel, da imaš "komplet" opremo :D. dej mi prosim povej še kateri marantz A/V ojačevalec imaš in pa poglej PM. Hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Keyser Soze ::

Sem se končno odločil, da počasi sestavim eno hudo makino, ki me bo zabavala ob dolgočasnih dnevih. Plus treba zamenjat mojega starega bartona 2500.

Začel bom pa z napajalnikom.:D
Smešno, vem. Samo glede na trenutno stanje na trgu grafičnih kartic, bom počakal še kakšen mesec z nakupom preostalih komponent, ki so popolnoma neuporabne brez primerne grafične. Napajalnik sam po sebi pa lahko zadegam v obstoječo mašino pa bo. Plus manjši znesek nakupa potem.

Če ima kdo kakšen pameten nasvet? Sem gledal Enermaxa Liberty 500 W (modularen - kar je muss). Zadeva se obnese na testih brez problemov pa še dobre izkušnje imam z Enermaxi. Sicer me privlačijo tile LC Powerji. Samo ne vem kako se obnesejo v praksi? Kakšni so priključki, prilagodljivost, tišina in pa seveda, stabilnost?
OM, F, G!

Gugie ::

O.K.
Sem malce zelen v vsej zadevi in bi prosil, če bi mi kdo razložil delovanje teh mrežnih predvajalnikov
še posebej tistega, ki predvaja *.mkv. Ali je tak predvajalnik sploh smiseln, ker itak rabiš še en comp za
predvajat zadeve in pošiljanje (tudi to ne vem po kakšnem principu poteka) po omrežju.Smiseln naspram
HTPC-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gugie ()

Kato ::

No sej računalnik ima pa zdej že vsak, ni pa važno kako močen je ta računalnik, recimo predvajalnik mi je streamu WMV HD 1080p in je zadeva lepo igrala medtem ,ko se mojemu kompu ob tem zmeša. Imajo pa ti predvajalniki tudi podporo za NAS tako ,da pravzaprav ne rabiš imet računalnika prižganega , rabiš pravzaprav samo mrežni disk.

Smiseln naspram HTPC


Prednosti:
-načeloma naj bi bili cenejši(zaenkrat so ti ,ki predvajajo mkv še zelo dragi)
-preprosto delovanje in umestnik
-manj placa zauzemajo
-pokurijo manj štroma
-nekateri so pasivno hlajeni, torej izjemno tihi

Slabosti:
-ne predvajajo vsega
-ne moreš igrati gor igric, prebirat elektronsko pošto,...

Gugie ::

Zanimivo!
Hodil po Celju (BigBang, comtron, Jae) in spraševal po ohišjih za HTPC in so me vsi zabuleno gledali
in me še enkrat vprašali kaj?, nato pa zmajali z glavo in rekli tega pa mi ne držimo. Ve kdo kje bi
se dalo dobiti funkcionalna, lepa ter sodobna ohišja, tako, da bi si ga lahko prej ogledal? Slika na netu
prinese drugače kot v resnici.

Gugie ::

P.S.
Hvala Kato.
Torej nekje za 500€ že lahko narediš dokaj spodoben HTPC, ki nudi še kaj več kot mrežni predvajalnik.
Zanimalo me je pred vsem to kako na mrežni predvajalnik spraviš vsebino?

aiko ::

Jaz sem teden ali dva nazaj vzel plato ASUS M2A-VM HDMI, katera ima AMD 690G chipset ter grafiko ATI Radeon X1250 prav zaradi tega, ker omogoča strojno kodiranje HD filmov.
Pri odločitvi so pomagali razni review-i, testi in prodajalec, ko je slišal kaj bi rad od mašine. Proc. je AMD X2 4800 (65um), RAM Patriot 2x1GB. Skupni strošek je bil: (plata:70€,proc.:cca 100€,ram 60€) 230€. Ostale kose sem imel.

Zadeva deluje odlično ter je zelo tiha. Ohišje GMC pa še pride (Link je simboličen - dobi se ga tudi ceneje). Kar je pomembno: vanj gredo kartice normalne velikosti.
Napajalnik bo LC Power (mislim da 500W) z 14 cm ventilatorjem, katerega skoraj ne slišiš, ohišje pa dovolj prepihava, kajti v ohišje se ga montira pokončno, z ventilatorjem obrnjenim proti plati.

Keyser Soze ::

Na kaj pa imašš priklopljeno matično oz. HTPC? Ter preko katerega vmesnika? Pa še malo pokomentiraj sliko.

Namreč, ko sem jaz bral te reviewe niti niso bili tako pozitivni. Sploh kar se tiče HD (ready) vsebin.
OM, F, G!

aiko ::

Review ohišja Ima prednosti in seveda tudi slabosti, kot vsako.

PC je sedaj pivezan preko DVI-ja na monitor, preko S/PDIF na ojačevalec in S-Video (Cinch) na TV, kajti nov TV še čakam. Probali pa smo (pri kolegu) HDMI ter YpbPr izhod. Problemov nič.

Odkrito povedano; nameraval sem kupiti plato z nVidia chipsetom ter Intel procem, samo po review-ih katere sem prebral, je amd-ati kombinacija bila zmoglivejša od vseh intel in nvidia integ. kartic. Res, da gpu od nvidie ima shader model 3, ati pa shader model 2, ampak pri predvajanju 720p, 1080i & p pa jo poje. (predvajanje 1080p pa ne doseže polne resolucije zaradi limita večine playerjev).

SimplTech ::

@aiko

Tudi jaz si ogledujem tole ohišje od GMC-ja. Ko dobiš zadevo malo pokomentiraj kako se obnese. Me je pa presenetilo, da planiraš v njega dati LC power ATX napajalc. Kolikor sem gledal na njihovi strani piše, da paše notri micro ATX napajalnik. Ker stvar je dokaj majhna in ne vem če boš dobil pravega ATX noter.

aiko ::

Prepričan sem da sem videl nekje, da paše ATX napajalec not. Bo treba preverit. Hvala.

Gugie ::

@aiko
kako je kaj z igrami na tej osnovni plošči z integrirano grafiko, namreč če bi šel v to zadevo je
moje gledanje HD vsebin igranje iger pa za otroke. LP!

jan01 ::

Peglejte si ta test na anandtechu. Trenutno se za htpc najbolj splača kak intelov e2160 in matična z amdjevim naborom...
Za htcp:
- ASRock 4CORE1333-FullHD-83€
- e2160-73€ ali pa celo e2140-63€(saj lahko samo malo naviješ pa imaš veliko dražji procesor...)
-ram? 1Gb-26€, čeprav bi bilo že 512 čisto zadosti...
-disk? 500GB so po 100€ in manj
-ohišje? boljše=dražje

bond007 ::

Točn tak sistem bi tut jst predlagu za htpc. Ta plata je super - tukaj je en test, ki se ga splača prebrat. Grafična zelo pomaga procu pri predvajanju HD.

Sicer ko sm jst kupoval, se ni dalo te plate dobit, zato sem uzel Asrock CONROE1333-D667 za cca 50€. Sicer je zelo oskubljena, ampak za moje potrebe zadostuje. Procesor se da naviti na 3ghz in več, ampak je brezveze, ker za tako rabo niti ne rabiš takšne hitrosti. Tele e2140/2160 se povečini da dobiti samo m0 stepping, ki porabi zelo malo energije in ga pod 2ghz lahko pomoje celo samo pasivno hladiš (če undervoltaš). Jst mam e2140 m0 iz 1600 na 2700 mhz pa še undervoltanga za 0,1V na 1,15V. Torej ti procesorji majo res potencial.

Gugie ::

O.K.
Ampak na tej platformi ni HDMI izhoda, tako da je verjetno za HTPC dodatna grafa
nujno potrbna. Sem že probal varianto z DVI->HDMI kablom na panasonic plazmi in nverjemite, da to ni to.

jan01 ::

Prek dvija, ki je na matični gre hdcp(kar pa ne velja za vse grafične, ki imajo dvi izhod!!).
No alternativa pa je tudi tam testirana abitova matična, ki pa ima že na matični hdmi izhod...
EDIt: Saj ti piše:
For HD buffs, you can watch your BD or HDDVD at 1080p with the HDCP through the DVI-D port (you would need a converter to HDMI to connect to LCD TV).

/*Čudno, da se nobena firma ne spomni kake take konfiguracije s kakim pocenim ohišjem(zagotovo se da dobit enega poceni kitajskega proizvajalca, ki dela(oz bi delal) eno poceni mATX ohišije z obliko in izgledom primerno dnevnim sobam)sem jo omenil in jo prodaja kot hdcp...
*/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

oolh ::

Po mojih izkušnjah ima Thermaltake najboljšo izbiro home theatre ohišij - link (preverite še pod Mini Case in ostalo).

Jaz sicer nimam home theatre ohišja, ampak klasiko Thermaltake Xaser III + Media LAB.
Preverite pri Mlacomu, če jih še dobavlja.

In s pomočjo Media LAB ali podobnega izdelka, ter ustrezne programske opreme, naredite vsako lično ohišje za HT - če je nakup novega ohišja strošek, ki bi se mu radi izognili.
Zadostuje pa že IR sprejemnik, daljinec in podporna programska oprema.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855979 (32704) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101475 (1140) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384724 (3493) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem