» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

Mobidick ::

Jaz mam pa kar enga starega odsluženega v navezi z doma narejenim serijskim IR resiverjem in lircom.
The future is digital!

Frgazor ::

Jaz sem imel tudi doma spacan sprejemnik, pa je odpovedal. Ne vem ali je crknil daljinec ali sprejemnik, po 6ih letih se mi ni dalo več ubadat s tem. Sploh pa so se serijski porti počasi poslovili.

Ati remote wonderja pa ni nikjer več dobiti, razen kakega rabljenega na ebayu. Sem se potem odločil za microsoftov daljinec, pa sem zelo zadovoljen. Ne potrebuje gonilnikov in je povsod zelo dobro podprt.

buhica1 ::

Jaz sem pred dvema tednoma še dobil ATI Remote Wonder na:

E-misija

lp B

BadWolf ::

doma mam star računalnik - athlon 3000+, matična neki od Gigabyta, geforce 6600, pa ostale pritikline
rad bi zdej te komponente porabu za medijsko mašino, ki bi domovala pod TVjem
potrebe po laufanju HDTV zaenkrat ni, pa tudi nič ne kaže, da se bo zelo kmalu pojavila (najbrž bom prej menjal ravnokar kupljeni računalnik kot CRT tv)

Zdej moje ideje so takele
eno barebone ohišje, recimo ASUS Pundit P1-AH2, notri procesor, RAM, disk, dvd (ostalo z nekaj sreče prodam in sofinanciram projekt - gospa niso zadovoljna, ker se pojavljajo ob nakupu pcja novi "nepredvideni" stroški)

Kako je kaj s tvoutom na tehle barebonih? domnevam, da dela brez posebnosti
Glasnost? To je gotovo ena od najpomembnejših lastnosti
Priporočate kak drug sistem ali pa morda samo nakup ohišja?

kaj pa od programske opreme - vista/xp/Windows media center ali morda celo linux (o katerem zaenkrat nimam pojma uopšte). računalnik bo namenjen izključno predvajanju filmov in glasbe, mogoče še slik

O daljincu sem vse prebral malo višje...

Torej prioritete - tišina, cena, izgled, hitrost prižiganja

Kato ::

Po moje ,če ne rabiš predvajalika HD vsebin in pa ,če igre niso faktor, se ti bolj splača kakšen mrežni predvajalnik. Barebone se ti po moje ne splača. Lahko pa ta starejši računalnik vtakneš v eno novo ohišje, pa ga imaš za Torrente in pa predvajalnik filmov, samo verjetno ga boš moral stišat.

BadWolf ::

glasen je za popizdit, pa škatla mora it tja, kjer je zdej dvd predvajalnik
mrežni predvajalnik?

Kato ::

Mrežni predvajalniki so predvajalniki ,ki predvajajo preko mreže nekaj kar imaš spravljeno drugje ,recimo na drugem računalniku ali pa na NASu. Za ene 200 € dobiš predvajalnik , zelo tiha zadeva ,če ne celo neslišna. Predvaja Dvix-e , MP3 (kakšni tudi nekompresiran audio) in seveda slike. Rabiš pa prižgan računalik v drugi sobi in pa oba morata biti v mreži. Ena opcija bi lahko bila tudi PS3ka , zadeva naj bi sedaj vrtela Dvix-e in prav tako lahko služi ko network player.

D-PaX ::

A je še vredu ta grafa za HD filme Ati radeon x800pro??
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

KoMar- ::

Že 100x povedano: za gledanje HD filmov rabiš močen procesor, to je pa tudi to. Jaz imam v HTPCju GeForce 7300 GS za 50€ in predvaja vse - tudi BluRaye in HD-DVDje 1080p. Je pa res, da imam notri tudi Core 2 Duo E6600 :) Grafična kartica nima nobenega vpliva na HD video, komot lahko uporabiš tudi integrirano - jaz sem dodatno kupil samo zato, ker sem nucal DVI (HDMI).

aiko ::

Torej kaj smo ugotovili glede vprašanjl iMedian brez daljinca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

mare1411 ::

kaj smo ugotovili?
ne vem.
meni dela brez daljinca BP

lpm

Kato ::

Ima kdo izkušnje s Antec Fusion, jaz sem namreč ravnokar sestavil sistem v tem ohišju pa se mi noče prižgati. Na matični gori luč ne dobim pa nobene reakcije ob pritisku na gumb. Predvsem me moti ,da imam dva kabla za štrom POWER SW, en je črno bel drugi pa črno rdeč. Ste morali ostali pri inštalaciji odstraniti sprednjo ploščo?

ppor ::

Sicer nimam odgovora na tvoje vprašanje, me pa zanima kje si nabavil to ohišje?

Kato ::

Vse sem iz Avstrije naročil, cena je 150€, za vse skupaj sem pa dal 25€ poštnine. V živo je zelo lep, sem kar presenečen. Pred časom sem namreč videl srebrnega pa mi ni bil všeč tale črn pa moram rečt "looks and feals the part".

Slika1
Slika2
Slika3

mare1411 ::

jaz sem poleg ohišja dobil slikovna navodila kam kej paše.
sem se kar ene pol ure zaj.... da mi je vse ratal skup spravt.
kaj naj rečem.....
RFM

lpm

Kato ::

Sej sem najdu problem malo po tem ,ko sem tu objavil post. Oglavnem 24pin power connector ni bil do konca notri:8) , zdej vse dela le preglasen je tako ,da moram zamenati hladilnik za procesor pa po vsej verjetnosti tudi 120mm ventilatorje. Drugače sem pa zadovoljen, lahko gledam film medtem ,ko je nekdo drug na internetu. Zaenkrat še nimam gor codacov in laufam HD filme le preko mreže, zanimivo je ,da film dela tekoče medtem ,ko pa zvok malo šteka (in to ni le pri HD-ju temveč tudi pri Dvix-ih).

jan01 ::

ZELO Zanimiva stvar(ko bi lahko probal v slo...)

http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?module=onlinestore&pluginoption=catalog







It ships without a hard drive and I have fitted a 320GB drive (IDE) as pictured (hard drive is optional as the unit can stream from your PC over the network).
Outputs are component video, S video, HDMI, Coax SPDIF and composite audio and video.
Two USB ports on the front.
Torrent client built in http://www.murmeldjur.se/btpd/ but I doubt it can be used here.

USD$179 plus shipping.


The Good...

Plays everything I have thrown at it so far.
MKV files playback from the internal hard drive well with no stutter (I don't have a decent TV at the moment so I can't comment on the picture quality but all reports I have read say it is excellent).
The remote is well made and has glow in the dark buttons and a kind of rubber back.
Easy to setup and integrate into my home network.


The Bad...

Menus are a bit slow to navigate but I am sure this will be sorted with firmware updates.
Cannot load the internal drive via USB from a computer. A USB drive can be plugged into the unit and content loaded from there.
No wireless but an 802.11n unit is in the pipeline or a USB 802.11n wireless dongle will be able to be used soon (after a firmware update).
No cooling fan in the unit so If you are worried about heat you may want to add one.


The Ugly...

The top of the case with the giant logo across it is tacky. Luckily the lid can be flipped over to hide this.


All in all I am very happy with the unit and would recommend it to others. The only problem is they are in very short supply and you must join a waiting list at www.popcornhour.com and wait for an email with your invitation to order. I think the queue is currently about 2-3000 people long so you will be waiting about 2 months but it will be worth it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

Kekec ::

Sliši se zanimivo, kdo bo prvi naročil :)

Kato ::

Zgleda zelo uredu. Samo kaj ,ko sedaj ne rabim tega. Tudi zelo pocen mi deluje za to kar ponuja.

Kekec ::

Ja je kr price performance, malo ga še spilijo do takrat bi že pa lahko bil na voljo.

USS Liberty ::

A kdo mogoče ve, če se pri nas kje dobi Tomacro limHD200?

Kato ::

Mislm ,da ga boš moral ,kar s Kitajske naročiti. Čeprav po prebiranju mnenjev uporabnikov je Tvix boljši, lahko pa probaš tistega s treh postov višje, tako poceni HD predvajalnika še nisem zasledil.

USS Liberty ::

Čeprav po prebiranju mnenjev uporabnikov je Tvix boljši

A Tvix se da kje pri nas kupit?

Kato ::

Tvix oziroma Dviko je danska firma, lahko naročiš na njihovi strani pa dostavijo. Imajo pa baje zelo dobro podporo in popravik prihajajo ven redno.

USS Liberty ::

http://www.tvix.co.kr/eng/

Meni to bolj izgleda kot korejska firma, ne kot danska...

Samo nima veze, ne glede ali je korejska ali danska firma... zadeva izgleda super...
in tale Tvix HD M-6500A izgleda fenomenalno in bi ga imel še rajš kot Tomacrota...

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Ja jaz sem ga na tej strani gledal KLIK

SPEEEED ::

Kaj je kdo mogoče že sprobal tole OHIŠJE?

Se mi dopade...

Curious ::

Tudi sam razmišljam o svojem HTPC in bi rad uporabil že obstoječ računalnik, ker je ta že dovolj blizu prostoru, kjer bo TV, je praktično neslišen in še malce bi privarčeval (če se le da, ne bi kupoval dodatnega računalnika samo za ta namen).

Imam:
Intel Core 2 Quad Q6600
4GB RAM
Gigabyte GV-NX85T256HP
Vista Ultimate x64

na katerem je vedno odprtih par virtualnih mašin, brskalnik,... vendar je RAM-a (ga raje dokupim), procesorja vedno dovolj. Premišljujem pa o nakupu dodatne HDMI grafične kartice, ki že sama malce olajša delo procesorju.

Ali je možno računalnik nastavit, da imam odprt Windows Media Center, ki je nekako vezan na novo grafično, vendar je minimiziran, tako da lahko nekdo na TV-ju gleda enega od filmov (tudi 1080p), jaz pa normalno delam na računalniku (drug monitor, druga grafična) brez da bi se ta slika, ki jo imam na ekranu prikazovala na TV-ju. Vse skupaj bi moralo delovati v kombinaciji z enim Bluetooth remote-om (ga še zbiram), ki bi odprl in zagnal željeno vsebino (slike, glasba, video) prek WMC in obdržal zgoraj željeno (TV, WMC HDMI grafična in LCD obstoječa grafična, vse ostale aplikacije).

Kako to naredim, potrebujem dodatno programsko opremo. Kakršnakoli povezava bi bila dobrodošla.

jopar ::

Mene pa zanima, če je mogoče te HDD predvajalnike (Tvix, Mvix, Popcorn,...) uporabiti hkrati tudi kot mrežni disk, do katerega lahko dostopajo uporabniki, ki so v mreži?

Gugie ::

Zanima me, če bi kdo lahko razložil delovanje mrežnih predvajalnikov, na kakšen način pošljemo signal do njih.

elfstone ::

Če se kdo zanima za LimHD200i ali LimHD210s naj me kontaktira na zs.

Curious ::

Mi res ne zna nihče pomagati pri mojem vprašanju?

djpiky ::

Dolgo že "delam" na HTPC. Najprej je bilo iz ene stare kište, zgolj za probo in zajbancijo. Nato sem se odločil za zamenjavo in mojo staro kišto uporabil za HTPC. Ker pa stvar še zmeraj ni bila taka kot sem hotel sem sedaj naročil to ohišje : https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

Trenutni sistem je:
amd athlon 3200+
1,5gb RAM
250gb disk
7600GT
GIGABYTE GAK8NF9

Zaenkrat imam zahtevo samo po predvajanju divix, dvd in 720p. 720p teče na sistemo gladko. Potrebujem pa druge odgovre. Najprej kateri OS sistem izbrati? Po eni strani hočem OS z veliko funkcijami , po drugi pa z enostavno uporabo, da bodo tudi ostali člani družine lahko gledali filme. Drugo večje uprašanje je daljinec. Katerga izbrati? Ne potrebujem lcd zaslonov ali kaj podobnega, ampak nek relativno dober daljinec, s katerimn bom lahko prižigal tudi TV, zagnal HTPC, ga upravljal in z njim upravljal tudi SIOLTV (oz. komunikator za sioltv). Zanima me še , če nabavim daljinec ki deluje na 2,4ghz ali mi ne bo motilo warlesa? Kajti HTPC se bo povezoval v splet preko brežične antene.

djpiky ::

anybody?

kopernik ::

Jaz imam mythbuntu (myth tv) za OS in daljinec ati remote wonder 2 (kupil rabljenega prek bolhe). Upravljanje je čist enostavno, s konfiguracijo pa je nekaj zajebancije. Dela mi vse, kar želim, razen suspend-to-ram -> po daljšem času (več ur) se mi noče več pravilno zbuditi, po krajšem spanju (recimo 15 minut) pa se zbudi brez težav. Prav zanimivo.

Aja, nimam tunerja, tako da ne vem, koliko težav je pri konfiguraciji in uporabi navadnega TV signala (gledanje, snemanje oddaj, ipd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

djpiky ::

a je možno daljinec uporabiti za vklop in izklop rac. ter za vklop tv?

kopernik ::

Vklop računalnika - ja, s tem da mora matična podpirati napajanje usb-ja tudi pri ugasnjenem računalniku.
Izklop računalnika - tukaj je pomembno le to, da power tipko vežeš na shutdown funkcijo operacijskega sistema.

Upravljanje TVja pa ne, ker je radijski sprejemnik povezan z USB na računalniku. Daljinec ni infrared, da bi ga lahko sprogramiral na svoj TV.

djpiky ::

a obstaja kakšen daljinec ki je IR in bi bil primeren tudi za HTPC?

KoMar- ::

Jasno - tisti, ki ga prodaja Microsoft za Windows Media Center

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

mare1411 ::

jaz sem si kupil od logitecha harmony - s tem daljincem upravljam vse komponente ki jih imam (reciver, dvd, tv, htpc)
lpm

djpiky ::

tudi sam sem gledal po omenjenem modelu, in sem že mislil vprašati če ga kdo ima in kakšne izkušnje. Tako da Mare1411 če bi lahko povedal mal svoje izkušnje in predvsem če se ga splača kupiti kajti ni ravno poceni
http://www.mimovrste.com/artikel/137004...

mare1411 ::

no jaz imam točno omenjenega (555)
v bistvu se mi jo šlo bolj za to da spravim vse komponente na en daljinec( neke marantze, philipse in SAT reciver od Lastovka TV)
Kolega mi ga je dal na reverz, tako da sem ga lahko preizkusil. Cena je cca 75eur, res je dreag, ampak meni se splača. Fino je ker imaš gumbe, kjer lahko nastaviš več komponent, npr: Pritisnem Gumpb TV (nastaviš si sam) se prižge TV, SAT reciver in Audio reciver- vse na izbranih nastavitvah.
Meni je ok
lpm

Frgazor ::

kako pa s harmonijem kontroliraš htpc? Imaš priložen receiver ali moraš najprej kupit drug daljinec in harmonyja sprogramirat?

mare1411 ::

pri ohišji sem že dobil Soundgraphov komplet (Display z IR in daljinec) - ta je tudi že v bazi logitecha, tako da sem konfiguracijo samo malo spremenil
lpm

d0rK ::

Hej,


mene pa zanima kaksn software bi kej laufate gor? Jz trenutno postavlam eno masino (P4 2.6 GHz) ki jo bom uporabu kot media center.
Izbrati moram se eno graficno, vendar me se prej zanima, a bo procesor ob neki budget graficni dovol mocan da dekodira 1080p filme?
Vse skupi bom omrezil z glavnim racunalnikom preko wifija s katerim bom prenasal filme med racunalnikoma.

Zelo me tudi zanima, kater software uporabljate? Zunaj jih je malo morje. Media Center Roundup

Kista s crevi
Zaprta kista


Hvala.

KoMar- ::

Ne, ne bo. Oz. odvisno je od bitratea 1080p filmov, ampak načeloma ne bo. Sem imel P4 3.4 GHz in so nekateri precej štekali. Uporabljam pa Windows Media Center v Visti Ultimate skupaj z daljincem - ni boljšega.

djpiky ::

Na mojem HTPCju imam problemček. Naložen je windows media center. Naložen imam bsplyer in vse potrebne kodeke za predvajanje HD. Hd filmi delajo tekoče in normalno. Tudi v wmp deluje film tekoče. Problem pa nastane ko hočem iz WMC uporabniškega vmesnika zagnati film. Film sicer prepozna vendar napiše da ti tip filma ni podprt. Kako bi rešil problem kajti potrebno kodeki so že nameščeni?

Isto vprašanje sem postavil tudi v temo HD codec, ampak nism bil sigurn kdo bi bolje vedel odgovre vi z HTPC sistemi ali oni ki se borijo za predvajanje hd filmov na pc

d0rK ::

Vista nazalost ne pride v postev ker je veliko predraga da bi jo kupoval zaradi te ene funkcije. :/

Sej sem cel projekt postavil na stranski tir ker je ohisje popolnoma neustrezno. Premal placa za kaksrsnokol dostojno graficno. Se
vedno ga bom postavil v popolnoma enaki izvedbi kot sem nameraval tega, ampak to bo takrat, ko bom zraven kupil se 27" zaslon.
Met masino sposobno predvajanja 1080p in navadn 576 vrtsicen TV je pac brezveze.

jan01 ::

@djpiky
Pretentajwmc tako, da končnico preimenuješ v avi. Itak potem računalnik pri izbiri splitterjev, kodekov ne gleda na končnico...

@d0rK
procesor je še za 720p bolj slab, za 1080 pa kar pozabi(nobena grafična ne bo naredila čudežev).

Frgazor ::

Meni P4 2.4 niti v sanjah ne predvaja niti 720p, potemtakem tudi z 2.6 ne bo kake posebne koristi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855980 (32705) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101475 (1140) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384725 (3494) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem