» »

Računalnik za predvajanje HD filmov

Računalnik za predvajanje HD filmov

matejfi ::

Pozdravljeni.
Pred nekaj dnevi sem kupil lcd televizor full HD, ker pa imam nekoliko starejši računalnik mi HD filmov ne predvaja. Zanima me kaj menite, kak računalnik naj kupim, da bodo full HD filmi delali brez problema. Predvsem me zanima kak procesor in grafično naj kupim, v mislih pa imam 2gb rama in eno poceni matično ploščo.

l.p.

bluefish ::

konfiguracija obstoječega? Načeloma lahko poskusiš s programom The KMPlayer ali pa Media Player Classic + CoreAVC.

Drugače pa kupi nek računalnik s poceni matično, čimboljšim procesorjem, grafična ni tako pomembna.

matejfi ::

konfiguracija trenutnega 512 rama proc 2200+ nek 5 let star ati radeon. Možnost pa je, da bi vse skupaj priklopu preko prenosnika, ki pa je HP nx7400 ki je 1gb rama CUU 2X 1.8 in integrirana grafična kartica. Pri prenosniku nevem kako naj ga priklopim pred digitalnega vhoda na tv, saj prenosnik od izhodov ma samo tistega, ki je namenjen za priklopit monitor (nevem kako se kliče). S kakim kablom naj ga priklopim, da sprobam kako bo delalo? Ma kdo kake izkušnje s takim povezovanjem?

bluefish ::

Šlo bi tudi z DVI-jem (to je tisti) iz nekim pretvornikom.

Invictus ::

Glej da bo na plošči HDMI. Manj kablov za povezavo z računalnikom :D.

LP I.

matejfi ::

a lahko prek tega izhoda z dano konfiguracijo dobim 100% sliko, pri gledanju full hd filmov?

fosil ::

Če te zanima samo gledanje filmov, ne misliš pa recimo igrat iger, potem se ti najbolj splača vzet matično ploščo z 780G čipsetom, ki ima zelo dobro integrirano grafiko in hardwersko podporo HD dekodiranju. Običajno imajo te plošče tudi vgrajen HDMI izhod. Recimo nekaj takega. Zraven pa še kakšen X2 ali X3 procesor pa si zmagal.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759347 (21413) umexteacher
»

procesor+matična plošča+rami+grafična=150-200€

Oddelek: Kaj kupiti
222244 (1901) t3hn0
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303992 (2722) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101473 (1138) Netrunner
»

Računalnik za dnevno sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605955 (4111) murmur

Več podobnih tem