» »

zelen racunalnik

zelen racunalnik

space_monkey ::

Predlogi za cim cenejsi in cim varcnejsi racunalnik.

Okvirno:
-najcenejsi procesor v 45nm tehnologiji,
-dovolj dobra integrirana graficna za kaksne manj zahtevne spile in gledanje HD-filmov v ne najvisji resoluciji,
-2GB rama v enem kosu,
-najcenejsi SSD trdi disk,
-varcen napajalnik;

Katere komponente izbrat in priblizna cena?

DJ MartiNi ::

Ena od možnosti bi recimo bila tale:
-CPU: Intel Core 2 Duo E7200 (45nm, 65W TDP)
-MB: ni kake hude izbire z integrirano grafično za Intelov sistem. Niti ne vem če bi bila integrirana rešitev od intela dovolj. Opažam pa tudi, da intelov IGP nima DVI izhoda. Pri AGTju sem zasledil dva modela z IGP z intelovim chipsetom in sicer: GigaByte GA-G33M-S2L ter GigaByte GA-G33-DS3R. Mogoče bi bilo bolje, da vzameš plato brez IGP (recimo ASUS P5Q) v kombinaciji z Sapphite HD3450. Odvisno tudi koliko si pripravljen dat.
-RAM: Exceleram PC2-6400 "SX" 2048 MB
-PSU: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
- SSD diski pa še pridejo.


Druga možnost bi bila recimo z AMDjevim CPUjem. Ta možnost je dobra v primeru, da želiš zelo spodobnen IGP, vendar ima eno napako. AMDjevi CPUji so zaenkrat še vsi na 65nm. Ima pa AMD kljub temu kar nekaj varčne izbire. Eden izmed njih je vsekakor AMD Athlon64 X2 4450e. Ima namreč celo 45W TDP. Matična plošča GigaByte MA78G-DS3H bi bila super izbira predvsem zaradi svoje trenutno najboljše IGP rešitve HD 3200 ( review). Konec tega meseca pa naj bi prišel nov chipset od AMDja 790GX+SB750, ki bo imel IGP HD 3300, kateri bo pa od trenutno najboljšega IGPja HD3200 še boljši (nekaj prihajajočih plat).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

space_monkey ::

Hvala za predloge. Sem preucil in bi vseeno raje vzel AMD (nekako mi je bolj pri srcu in ceneje me pride kot intel sistem), samo da ni prevelike razlike v porabi v primerjavi z INTEL Core 2 Duo E7200?

Maticna Gigabyte GA-MA78G-DS3H z integriranim GPUjem je potem sposobna predvajat HD in kak ne tako zelo zahteven spil?

Za hrup mi je vseeno, saj bo comp v drugem prostoru. Vazna je samo poraba in stabilnost, predvsem pa cena. Bi bil kak cenejsi napajalnik od LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2 tudi primeren?

Ali lahko stlacim tole ATX plato v mini ATX ohisje?

Je to potem dobra kombinacija:
-AMD Athlon 64 X2 4450e BOX AM2 45W
-Gigabyte GA-MA78G-DS3H
-Exceleram PC2-6400 "SX" 2048 MB

+poceni napajalnik in ohisje... priblizno 250 eur

DJ MartiNi ::

Tukaj imaš test AMDjevih CPUjev glede porabe. Modeli z BE so izgleda še najbolj varčni kar se AMDja tiče. Našel sem model BE-2350 z zelo ugodno ceno. Mogoče bi bila dobra izbira BE-2400 ( Funtech). Nekoliko je hitrejši, ima pa tudi G2 stepping, kateri naj bi omogočal rahlo boljše navijanje. 4450e ima ravno tako G2 stepping.

Če želiš stvar imeti v mATX ohišju, potem bo težava plato noter dat. Sicer sem že videl precej majhno ohišje, v katero se šla ATX plata, napajalnik je sicer moral biti spredaj, kabel pa el. pa speljan na zadnjo stran ohišja. Vendar ga ne zasledim več. Kolega ga je nabavil pri sestavi.si kake pol leta nazaj. ASUS M3A78-EM bi bila odlična zamenjava za tisto GigaByteko. Malce težko jo je najti v SLO. Kolikor sem gledal jo ima samo elektronika.

Še eno mATX ohišje z 380W napajalnikom: LC Power 2019MB.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

space_monkey ::

Odlicni predlogi, Asusova maticna mi je zelo vsec, isti IGP na mini ATX.
Pa je razlika v porabi dovolj velika, da se bolj splaca vzet Athlon64 X2 BE-2400 2.3GHz 45W kot cenejsi Athlon64 X2 BE-2350? Kaj pa pravis na tale AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4850E, tudi pise 45W, pa je se mocnejsi?

Bi bil vgrajen napajalnik s 380W dovolj za tak sistem?

Tim Burton ::

Sicer sem že videl precej majhno ohišje, v katero se šla ATX plata, napajalnik je sicer moral biti spredaj, kabel pa el. pa speljan na zadnjo stran ohišja. Vendar ga ne zasledim več.


Eno izmed takih ohišji je Lian Li: http://www.lian-li.com/v2/en/product/pr... ga imam sam, vse pohvale.

DJ MartiNi ::

Kar všečno tole ohišje od Lian Li. Je pa bilo tisto ohišje ne toliko mATX ampak bolj home theatre varjanta. Tako nekako kot že predlagani LC Power z 380W napajalnikom, kateri je mimogrede za ta sistem dovolj močan.

ASUSova plata je precej dobra izbira. Mogoče bo rahla težava dobit jo. Z Elektroniko.si zna včasih biti problem dobavljivosti in pa stroški pošiljanja, kateri niso majhni. Je pa še vedno varjanta, če se ti že ne mudi preveč, da počakaš na nove plate za AM2+. Imele bodo močnejši IGP, omogočale boljše navijanje Phenomov in podporo RAID 5. Edini problem je, da nisem zasledil mATX plat s tem novim podnožjem. Samo ATX.

Nakupi.net ima 45W Athlone precej ugodno. Kateri model vzet je težka izbira. BE-2xx0 modeli so sodeč po temu testu najbolj varčni. BE-2300 in BE-2350 imata še starejši G1 stepping. BE2400 ima novejši G2.

V Čem je G2 boljši:

...it uses the newly introduced G2 stepping. This refined processor stepping allows the processor to stay stable at higher clock speeds without requiring an increase in core voltage. The obvious benefit is that you can put an inexpensive overclocked AMD processor into your PC, and the CPU fan won't need to run at speeds that make it sound like a turbine. Thus, thanks to the low thermal power dissipation, you don't need to spend extra money on a complex cooling solution.

vir

Po mojem mnenju, če ne boš navijal, ne bo kake bistvene razlike. Je pa nakupi.net obložen tudi z ostalimi 45W Athloni, in sicer 4x50e, kateri so vsi z novejšim G2 steppingom.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

space_monkey ::

JA prav si imel, sem poklical na elektroniko.si in pravi da sploh nima dobavitelja za to Asusovo mini plato. Trajalo bi pa vsaj 1mesec da bi jo dobili, ce sploh... zakaj jo imajo potem na strani.

Tako da sem narocil GigaByte plato, LC Power LC6420 "Black Edition" v2.0, Exceleram PC2-6400 "SX" 2048 MB pri AGTju in AMD Athlon64 X2 BE-2350 AM2 pri sestavi si.
Sem prebral test amd procesorjev in ta se najmanj porabi. Ceprav so razlike med varcnimi modeli zanemarljive. Nevem pa zakaj ima oznako 65w, novejsi procesorji pa 45w?

Za ohisje se ne vem kaj zbrat, ogledanega imam tega. Vsec mi je ker ima mesto za napajalnik na tleh in ventilatorje odlicno razporejene. Zanimiva so mi pa tudi home theater ohisja. Npr. tale Cooler Master. Bolj dostopen je ker je lezec, pa se lepo zgleda. Samo so vsa predraga. Je kdo nasel kak cenejsi home theater model?

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Brez skrbi, Athlon BE-2350 je 45W. Na sestavi.si je napaka. Tukaj lahko preveriš. Hvala za informacije glede dobavljivosti plate v elektroniki. Sam sem tudi razmišljal o sestavi ene majčkene zadeve. Sicer pa bom najbrž počakal na nove plate (če le ne bo predolgo za čakat :)) ).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Sem kontaktiral kolega, ki je kake pol leta nazaj nabavil ohišje izredno majhnih dimenzij (nekaj v smislu home teather), v katerega lahko spraviš ATX plato. Imenuje se GMC C30 SLIM ATX, dobi se ga pa v sestavi.si. Sem že enkrat prej gledal pa sem ga očitno spregledal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

space_monkey ::

odlično, pa zelo pocen je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473266 (2050) PrimozR
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565329 (4091) mera
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
132199 (1899) jureus
»

Nakup računalnika za delo

Oddelek: Kaj kupiti
141528 (1169) j3rn3jk
»

Varčen in tih PC

Oddelek: Strojna oprema
91672 (1318) DJ MartiNi

Več podobnih tem