» »

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo"

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo"

1
2
3

enrique ::

Koliko watni napajalnik pa bo zadostoval za moj sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

=Exceed= ::

Kakšen 450-500W srednjecenovni bo zadostoval

enrique ::

malo sem pobrskal in sem našel da ima procesor 95W, matična plošča nekje okoli 18W, dvd-rom okoli 10W, trdi disk 8,5W in 2GB rama 6W. Zaokrožimo na 140W.
A tista moč, ki je napisana na napajalniku npr. 500W je mišljena kratkotrajno?

Ted ::

Phenom za HTPC? Preveč kuri, potrebna bo oreng ventilacija, posledično bo tudi hrup večji :\ . Za htpc je dvojedrnik več kot dovolj, pa praktično pol manj toplote oddaja.
Mah...

enrique ::

Phenoma sem vzel, ker imam v bližnji prihodnosti narediti še videonadzor. Vzel sem box varianto, ali so te hladilniki glasni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

jest10 ::

In ti misliš, da je videonadzor tako zahtevna in požrešna zadeva?
Phenom ima isti BOX hladilnik, kot X2, tako da je enaka glasnost. Je pa ta hladilnik skoraj prešvoh zanj, tako da so temperature pod obremenitvijo vse prej, kot nizke. Če boš imel zadevo v manjšem ohišju, si raje omisli drug hladilnik.

djpiky ::

Bistvo takšnega računalnika je tišina. Js sm si cel sistem sestavljal doma. Za procesor ne rabiš 4jedrnika ampak nikoli ni preveč moči. Glede diskov in prostora vzami čim tišje, čeprav na račun malo počasnejšega delovanja. Predvsem ti je važno ohišje in upravljanje na daljavo. Tudi jaz sem imel brezžično tipkovnico in miško ampak to se v dnevni pač ne obnese. Potrebuješ univerzalni daljinec s katerim upravljaš večino funkcij celega sistema. Grafična je lahko integrirana ker je niti ne boš potreboval veliko. glede ohišja pa gledam malo mere in je precej majhn. Js sm vzel tega https://www.cool-pc.org/productdetail.p...
res da je drag ampak se splača. Prostora za diske dovlj, fajn prezračen.

Ponavljam ko boš imel sistem v dnevni sobi si ne boš želel moči računalnika ampak samo tišino. Lahko vrjameš na besedo!:d

enrique ::

v Mlacomu je 90€ in točno takega imam že doma, ampak moram še malo hi-fi omarico prilagodit da bo šel notri.Za menjavo hladilnikov bom pričel potem, ko bo sistem narejen.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

potrebujem le še napajalnik ki bo po vsej verjetnosti okoli 450W.

enrique ::

Kdo pa je uvoznik za Slovenijo za proizvode Asus? Namreč sem videl da imajo dosti tihe (16dB) hladilnike?
http://www.asus.com/products.aspx?l1=16...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

novinec09 ::

Tukaj jih imaš kar nekaj. ;)

klemzyZemzy ::

Meni se zdi tudi tale matična zelo vredu.
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Pač glede na ceno se mi zdi da ponuja kar veliko.
lp

enrique ::

Sedaj pa me zanima, če bi mi lahko prosim kdo sporočil, npr. v mojem primeru, ko sem vzel Kingston ddr2 ram 2GB, koliko ti ga mora kazat ko greš v Visti pod System? Ali je to vredu, če mi ga kaže 1724MB (vem da je 1700 zadnje št. ne vem če sta ravno 24). Zakaj ne izpiše 2GB?

jest10 ::

Integrirana grafična?

enrique ::

Ja, grafična je integrirana. (osnovna plošča je Asus M3A78-EMH HDMI).

jest10 ::

No, manjkajoči ram si je vzela grafična. Glede na to, da je le ta švoh, lahko komot zmanjšaš količino rama, ki ji je namenjen na 64-128MB

enrique ::

A to se po vsej verjetnosti regulira kje v biosu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

jest10 ::

Seveda

enrique ::

"jest10", hvala za odgovore.
lp k.

enrique ::

Zanima me tudi, če kdo ve ali preko HDMI vtičnice, ki je integrirana na matični plošči lahko poslušam npr MP3je oz. ali je zvok iz HDMI izhoda mišljen samo za HD zvok?Povezano imam tako kot je na spodnji sliki:
 slika povezave

slika povezave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

billzkid ::

enrique se opravičujem, ker ti hijackam temo, vendar raje uporabim tvojo, kot da bi odprl novo. Torej sestavljen HTPC, poglavitna in praktična edina funkcija trenutno je predvajanje filmov. Želim podporo 1080p, ker se mi zdi, da novega standarda na tem področju še nekaj časa ne bo in bi mi lahko comp služil kar nekaj let. Trenutno sem izbral naslednje stvari:

Ohišje + 350W napajalnik
ANTEC Desktop Minuet 350
http://www.antec.com/us/productDetails....

matična plošča
ASUS M3A78-EMH HDMI
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Procesor
AMD ATHLON 64 X2 5000+ BOX AM2 Energy Efficient 65W ADO5000DOBOX

oz. AMD ATHLON 64 X2 BE-2400 2.3GHz BOX AM2 Energy Efficient 45W ADH2400DOBOX

S spodnjim procesorjem si nisva ravno na ti, tako da, če bi se komu dalo povedati malo več o tem in kakšne so kaj izkušnje s predvajanjem 1080p filmov, bi bil zelo hvaležen. Z Antecovim ohisjem pride tudi 350 vatni napajalnik. Bi zmogel poganjati tole zadevo ali bi v kakšnih špicah pokleknil? Zraven so se standardne enote (dvd, disk, ram), ki jim trenutno še ne posvečam pozornosti.

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: billzkid ()

DavidK ::

tle maš podobn sistem. :))

Jan987 ::

Ta PC iz elektronike se mi zdi veliko preveč za to. Tak PC sem sam kupil za dobirh 300€, pa vse stvari predvaja BP in sem zelo zadovoljen.

ravsek ::

Moras racunati, da ima ta ohisje za skoraj 200€ (Antec Fusion), drugace bi bil dokaj poceni.

karafeka ::

A ne bi bila mini itx plata bolj primerna za dnevno sobo?

enrique ::

Ali bi mi lahko prosim kdo sporočil ali se da nastaviti pri matični plošči Asus M3A78-EMH HDMI, wake on lan?

enrique ::

Mi je uspel nastavit in sicer tako da ga iz sleepa prižgem:
in sicer če bo kdo rabil se to nastavi dako da greš v device meneger, in potem greš na lastnosti od mrežne kartice in tam izbereš zavihek "power management" in tam daš kljukico na "allow this device to wake the computer".

Ali morda kdo ve kako se naredi da ti v windowsih takoj gre na desktop , ker sedaj imam brez gesla in uporabniškega imena a moram vseeno kliknit na "uporabniško sliko" da se mi pokaže namizje, ker tam mi ultra vnc še ne dela.

če lahko kdo prosim pove kako se naredi da je brez takega okna, ki je na spodnji sliki:
 slika predno gre rač. v sistem

slika predno gre rač. v sistem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

start > run > control userpasswords2 in poglej, katere uporabniške račune imaš. Če je vmes kakšen .NET in podobno, ga izbriši. Poleg tega pa lahko tudi klikneš na želeni račun in odstraniš kljukico pri Users must...

Meizu ::

ff, sej je videt spodaj da maš vklopljen Guest račun. Onemogoči ga prek control pannel in to je to. Če si pa nameščal kakšen .NETframework imaš mislim da še en skrit račun, ki ga je potrebno onemogočit.

enrique ::

to sem dal samo sliko za primer, v dnevni sobi imam Visto in imam samo en račun. Sem naredil tako kot je sporočil uporabnik blueFish in sicer da sem račun pobrisal sedaj pa niti notri ne morem ker me kar po geslu sprašuje, ki ga nikoli niti nisem vpisal, nastavljal? Namreč imam samo uporabniško ime in sicer ne vem kaj me sedaj po geslu sprašuje.

bluefish ::

tisto z brisanjem je bilo mišljeno za .NET račun. Guest se izklaplja drugje.

enrique ::

A je sedaj kakšna rešitev, ko pobrišeš vse userje v "control userpasswords2"?
Čisto sem zgubljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

katere račune pa si izbrisal?

enrique ::

katere račune pa si izbrisal?


bil je samo en: tako da je sedaj prazno tam.
A se da to kaj preko safe mode uredit?

bluefish ::

Kateri? Se mi dozdeva, da si pobrisal Administratorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

enrique ::

A se da na novo nastavit?

karafeka ::

Zakaj si sploh kaj brisal...

A v Okna lahko prideš ?

Potem kreiraj novega uporabnika.

Pa potem idi v control userpasswords2, in klikni, da vedno uporabljal ta račun (ali nekaj podobnega) oz. da uporabnikom ni treba vnesti gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

enrique ::

Zakaj si sploh kaj brisal...

A v Okna lahko prideš ?

Potem kreiraj novega uporabnika.

Pa potem idi v control userpasswords2, in klikni, da vedno uporabljal ta račun (ali nekaj podobnega) oz. da uporabnikom ni treba vnesti gesla.



v okna ne morem, ker se mi pojavi okno kjer moram napisati username in password, sem probal v safe modu vpisat userpasswords2 pa ne gre.
Pojavi se mi tako okno samo da je od Viste: in naprej ne gre, hoče password, ki ga nikoli nisem nastavljal.
 screen

screen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

karafeka ::

A v safe mode lahko prideš kot administrator ?

Potem v safe mode dodaj novega uporabnika. Pa se potem z njim logiraj v normalni način.

enrique ::

V safe mode se vklopi čisto normalno, in tudi če kreiram "guest" se mi potem pokažeta ob normalnem zagonu dva računa vendar nobeno geslo ne prime. Verjetno bom sformatiral vse skup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

karafeka ::

Kreiraj enega čisto novega uporabnika (recimo enrique) in mu daj administratorske pravice.

Lahko se pa probaš igrati tudi z administratorski orodji. Users and password policy ali neki takega. Tudi lahko marsikaj nastaviš.

bluefish ::

local security policy in group policy editor. Je pa tukaj potrebno vedeti kaj počneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Meizu ::

Kaj pa če vstopaš direktno v administratorski račun?

enrique ::

Se mi dozdeva da bo tole že preveč zame, bom ponovno jutri namestil visto. Hvala vsem za pomoč.

enrique ::

Če skreiram drug račun sem prišel notri vendar v mapi "my pictures" ne vidim slik, katere so mi pomembne. Sem poizkusil namestiti easyrecovery da bi poiskal slike a ga ne morem namestiti, ker nisem admin (odlom tole).

Verjetno bi bilo vredu, če bi nastavil administratorja a ne vem kje?

Ali je možno da bi zagnal "repair console" v visti pa da mi ostanejo slike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

karafeka ::

Slike imaš sigurno še gor, samo novemu uporabniku nisi dal administratorskih pravic. Tako da sedaj ne vidi ostalih dokumentov.

Ali pa lahko. Pojdi v imenik Documents and Settings in tam pošči svoje prejšnjo uporabniško ime in potem pojdi v imenik My documents in my pictures. Če ti bo javljo napako, da nimaš dostopa, potem nimaš adminstratorskih pravic.

enrique ::

A, če poženem "recovery console" v visti mi ostanejo slike na disku?

bluefish ::

Da. Recovery Console je pravzaprav le ukazna vrstica preko katere lahko izvajaš nekatere ukaze (za seznam vseh v njej vnesi help).

enrique ::

A v visti je tako? Sem dal repair pa ni nič popravlo teh nastavitev. Če sem prijavljen kot gost in vtipkam v run "control userpasswords2" in želim dodati račun mi napiše "the user could not be created because the folowing error has occurred: Access is denied

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

kot gost računov ne moreš dodajati oz. jih spreminjati, saj potrebuješ administratorske pravice.

enrique ::

ne vidim izhoda, bi pa že "zdavnaj" vse sformatiral, če nebi imel pomembnih slik na kompu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473279 (2063) PrimozR
»

AMD RS780G

Oddelek: Strojna oprema
101742 (1364) x45
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452914 (2363) steev
»

CPU,Osnovna plošča in Rami ...

Oddelek: Kaj kupiti
221344 (995) jest10
»

Nov racunalnik za 500 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
121432 (1080) x45

Več podobnih tem