» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

««
9 / 9
»
»»

brecoboy ::

kaj menite o tej stvari kot htpcju? acer aspire revo (se klik na aspire revo 3600). v opisih pise da naj bi 1080p gladko predvajal, zaradi graficnega cipa nvidia ion (gf 9400). cene: 150 funtov za verzijo z linuxom, okoli 270 evrov za z windows visto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brecoboy ()

Alamar ::

biasko ::

----- KOPIRAM IZ NEKE DRUGE TEME ----
Živjo!

Imam P4 2.8GHz in mi ne delujejo mkv filmi ločljivosti 1080p.
Kupil bi nov računalnik z majhno porabo energije, vendar dovolj zmogljiv za obično hišno uporabo windowsow, ter uporabo za priklop na LCD TV preko HDMI izhoda.

Prosim če mi pomagate kaj naj kupim, oz. katere komponente bi potreboval.

Hvala!
---------------------------------------

npr, nekaj takega:
1 X Ohišje LC ATX MIDI PRO914B LC5550, 550W, črn €53,99
1 X Matična plošča Asus M3N-H HDMI AM2/PCIE/V512/S/R/F/F1066 €64,32
1 X AMD ATHLON X2 7750 2.7GHz AM2+ Black Edition €55,39
1 X RAM PATRIOT.DDR2 2x 2GB 800MHZ VIPER 4-4-4-12 €54,10
1 X WD 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (WD6400AAKS) €61,09
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK €20,00
Skupaj€308,89
lahko pa kombiniraš z ATHLON X2 5050e ima še malo manjšo porabo.
---------------------------------------

Se strinjam s tem predlogom. Glede na to, da želiš nizko porabo, potem je morda 5050e še najboljša izbira. Velikost diska je odvisna od potreb in trenutnega stanja in je morda 320GB povsem dovolj.
Če se gre za strogo multimedijski računalnik, pa je tudi 2GB dovolj.
-----------------------------------------

hvala za hiter odgovor.
Ker imam že obstoječo škatlo, nebi potreboval tudi napajlnika in diska in bi prišel skozi z 170€.


zanima me še sledeče:
Ali s to konfiguracijo lahko pričaram XBMC tako, da mi bo služil kot popcorn-hour, ker sem namreč v dilemi, ali kupiti popcorna ali pač zamenjati obsoječi računalnik ki je v bližini TVja. Želim tako opcijo, da imam dual-boot WIN in XBMC.
Zanim me še ali je za upravljanje z daljinskim upravljalcem dovolj katerikoli IR sprejemnik?
---------------------------------

Pa še nekej me zanima, koliko W energije porabi taka konfiguracija če ne gledam filma in v prrimeru 1080p?
Ter kako je z HDMI izhodom? Ali to pomeni da moram kupiti še DVI/HDMI ? Ali obstaja tudi kakšna priuerna grafična kartica z HDMI izhodom?

HVALA!!!!!!!!!

biasko ::

Živjo!

Še nekej me zanim. Ker bi kupil računalnik za domači kino in pa za delo z WIN XP, bi rabil 2 izhoda iz grafične.
Zanima me kam pri ATI kartici priključiti HDMI? Ali je treba imeti DVI/HDMI, ali kaj izgube kvalitete, po mojem da.

biasko ::

še nekej me zanima ;)

pri XBMC se mi pojavlja črta po vertikali in slika je tam malo zalomljena.
Bral sem da ima to vezo s vertikalno sinhronizacijo, vendar moja trenutna kartica tega očitno ne podpira.

Zanimajo me malce iskušnje s XBMC in ali se mi sedaj splača napraviti XBMC ali raje kupim POPCORN-a ?

Okapi ::

Ali je treba imeti DVI/HDMI, ali kaj izgube kvalitete, po mojem da.

Ni nobene izgube kakovosti. DVI je, kar se videa tiče, popolnoma enak kot HDMI, samo vtičnica je drugačna. Kupiš vmesnik DVI-HDMI in uporabiš navaden HDMI kabel. Ali pa uporabiš DVI-HDMI kabel.

O.

klinker ::

Ce se ne motim gre preko HDMIja tudi zvok

clix ::

Ce se ne motim gre preko HDMIja tudi zvok

Če se ne motim, gre zvok preko HDMija samo pri ATIjevih graficnih.

Alamar ::

Jaz na prenosniku naštimam na realtek zvočni "prenos prek HDMI" in dela brez problema.Imam pa geforce grafično.

destiny ::

pikoli, motiš se. Sicer hdmi standardov je več, mislim pa da vsi podpirajo prenos zvoka, medtem ko DVI standard tega ne podpira, razen na nekaterih ATIjevih grafičnih (novejše, od HD2600 skor ziher vse).

damjan1980 ::

hdmi 1.1 ne podpira zvoka, 1.2 podpira do dolby digital 5.1, 1.3 in več pa podpira nekompresirane formate kot recimo dolby trueHD, ki je recimo na bluerayih

Senitel ::

Od kje to, da HDMI 1.1 ne podpira zvoka? Seveda ga podpira. Če ne verjameš

ManDriver ::

še nekej me zanima ;)

pri XBMC se mi pojavlja črta po vertikali in slika je tam malo zalomljena.
Bral sem da ima to vezo s vertikalno sinhronizacijo, vendar moja trenutna kartica tega očitno ne podpira.

Zanimajo me malce iskušnje s XBMC in ali se mi sedaj splača napraviti XBMC ali raje kupim POPCORN-a ?


Pri Popcornu pomoje ne moreš zgrešit, oz. se lahko odločiš za njegov cenejši derivat EGreat, ki ga v review-ih zelo pohvalijo + veš kako bodo stvari tekle.
Kar se tiče XBMC na HTPC pa stvar ni tko samoumevna. Tenutno uporabljam za HTPC E8400@3GHz, 4GB RAM in ATI HD 4670, pa mi 1080p na XBMC "šteka". V BS Playerju in VLC-ju sicer ne, ampak anyway...

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

clix ::

pikoli, motiš se. Sicer hdmi standardov je več, mislim pa da vsi podpirajo prenos zvoka, medtem ko DVI standard tega ne podpira, razen na nekaterih ATIjevih grafičnih (novejše, od HD2600 skor ziher vse).

No, saj to sem mislil. Vem da vsi standardi hdmi-ja podpirajo prenos zvoka, a glede ne to, da govorimo o htpc-jih, je izhod grafična, kjer pa podpirajo prenos zvoka samo atijeve rešitve.

destiny ::

Pa sej obstajajo tud grafične z hdmi izhodom, je pa res da niso ravno pogoste.

biasko ::

Ali je EGreat pravtako dobro podprt z nadgradnjami kot popcorn?

ZaLoMaT ::

Malo sem odjadral iz teh voda in me zanima kateri HTPC (sestavljen) oz. Media Center Box se splača kupiti, za povezavo na TV?
Poudarek bo predvsem na gledanju HD vsebin.

umexteacher ::

baje so trenutno popularni ion "chipseti" , jaz tudi razmišljam v tej smeri, ali pa kak predvajalnik kot je wd live, xtreamer, popcorn, egreat ... nekaj kar bi delalo takoj ko vklopiš brez "pavzic" in "error" ekrančkov in neskončnih nastavitev ... kolega je izredno zadovoljen z novim mac mini + plazma + xbmc player
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855981 (32706) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101476 (1141) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384725 (3494) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem