» »

HTPC sestava in programska oprema

HTPC sestava in programska oprema

Keyser Soze ::

PC je sedaj pivezan preko DVI-ja na monitor, preko S/PDIF na ojačevalec in S-Video (Cinch) na TV, kajti nov TV še čakam. Probali pa smo (pri kolegu) HDMI ter YpbPr izhod. Problemov nič.


A veš kaj mene zanima. Večina TVjev (tudi moj) so še "HD ready" in imajo panele ločljivosti 1366*768. Problem nastane pri tem, da je 1:1 pixel mapping praktično nemogoč. In se je za optimalno sliko najbolje poslužit kompozitne povezave (malček lažje nastavitve ter praktično ista kvaliteta kot DVI-HDMI povezava).
Samo to ni to. Slika je neberljiva za kakšen malo bolj fin text (surfanje po internetu, branje kakšnih drugih dokumentov), ni uporabna za kaj drugega kot samo! za gledanje filmov. Kar pa res ni moj namen HTPCja oz. bolje rečeno multimedija PCja.

Zanima me, če je sedaj povezava nekaj takšnega kot PS3 ali XBOX360 preko HDMI. Vštekaš in pozabiš. Ter imaš sliko kot se šika.
OM, F, G!

Gugie ::

Lahko kdo malo več pove kaj je to HDCP?

aiko ::

Gugie : Iger nisem probal kaj dosti, ker ni bilo časa, samo Tomb Raider Anniversary, katera teče večinoma gladko na 1152x864@60Hz (pri več trokira), vendar sem imel vklopljene neke shadowing-e ter 2xAA. Tako, da kot izgleda je za igre Ok nekje z medium nastavitvami, s tem, da igre ne smejo biti ful požrešne. Kak Dirt verjetno ne bo lavfal, ker mi ni lavfal niti na 7800GT.

Keyser Soze : Pozabil sem povedati, da ta kolega ima Ful-HD TV. Slika je bila lepo čista. Pri drugem kolegu (HD-Ready TV), pa si mogel imeti nastavitve slike nekje na 1024x768 (oziroma malo več.) za lepo berljivost.

HDCP : Wikipedia

Gugie ::

Kaj pravite na tole
LINK
Kdo ve kje pri nas bi dobil zadevo in kakšna je cena?

Modri dirkač ::

Mislim, da je tole zelo podobno tisti ASUS plati z HDMI, saj je isti čipset.

Tole!

Težko bo tole dobit v SLO. Se je pa ne bi branil...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Gugie ::

Samo po ocenah-testih je tale Sapphire boljša od asus, ima že vgrajen HDMI, ki se na
Asusu dogradi z posebno kartico, boljši zvok, ter za odtenek hitrejša.
LINK(asus) LINK(sapphire) LINK(test) LINK(test)

Modri dirkač ::

Okrnjeno varianto Sapphire "Pure innovation" sem našel pri AGT Računalniki.
To je "Pure element".
Verjetno se da tudi pure innovation dobit.

Potem je tuki še Gigabyte varianta - Click!
Everybody lies!

fr1k ::

Tule je en fajn primerjalni test 12-ih MB z AMD 690G chipsetom...

cirecire ::

Zanima me, ko gledaš hd 720p filme z .mkv končnico, če se na HTPC lahko gledajo tudi podnapisi, tako kot pri divx filmih na kompu... in kateri program moraš imeti, da lahko tudi podnapise gledaš?

amper ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima kako poženeš program imedian. Namreč meni vedno hoče njihov daljinski upravljavec.
Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Frgazor ::

Kje pa nabavite daljince za HTPC?

Zanima me predvsem microsoft media remote in ati remote wonder, ker baje delata tudi z lircom na linuxu.

mare1411 ::

cirecire: imedian poženeš s klikom na ikono:)
lahko pa da imaš pod nastavitvami izbran daljinski upravljalnik - tam ga izklopi
meni imedian deluje in z daljincem in z tipkami

frgazor:tuki maš kr komplet:
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

lpm

Frgazor ::

mare1411: Saj tole zgleda fancy, ampak jaz računalnik in softver že imam. Ne mislim imet nameščenega media centra (očitno je tale komplet narejen za media center ali nasplošno Polkna, če piše da je zraven priložen softver), ker omogoča čisto napačne stvari. Zame je pravi geexbox :) . Dela super, samo še enega izmed kompatibilnih daljincev rabim.

SasoS ::

RW se ti na linuxu pojavi kot usb input device in ga lahko naštimaš kot miš v X-ih :)

cirecire ::

@mare1411:
mene je zanimalo samo to, če programi kot je recimo imedian, ki se uporabljajo na HTPC-ju, predvajajo tudi .srt podnapise za .mkv filme??

amper ::

Kje pa lahko izklopim daljinski upravljavec. Namreč nikjer ne najdem opcije.
Vedno pa mi javi napako:
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

koto ::

Živjo,

jaz pa bi rabil HTPC samo za glasbo, če kaj takega obstaja?
Doma imam ext.HD (MyBook 1,5T) gor naloženo glasbo v Wav-u in zdaj bi rabil zadevo, ki bi imela dober sound in da bi se komadi ispisovali na displeju brez TV ali monitorja. Kaj mi svetujete?

Kato ::

Na Squeezebox si že pomislil? Luštna zadeva, nekompresiran audio, internet radio,... Sta pa dva proizvajalca Logitech in pa Slim Devices ne vem pa v čem je fora.

ppor ::

Kaj pa menite na spodnjo sestavo HTPC...?

- GMC-GMC AVC-M1 HTPC, Micro ATX, 2xUSB, 1xFW, srebrn
- Asrock-Matična plošča ASRock 4CORE1333-FullHD, S775
- INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2.2GHZ, FSB 800, Box
- OCZ technology-OCZ DDR2 1G Kit, PC2-6400, 800MHz, XTC hladilnik
- Seagate-Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS)
- NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7191S-0B, BULK, 20x, SATA Črn
+ še en tih napajalnik ki bi pasal notr, po možnosti s pasivnim hlajenjem...

jan01 ::

Procesor lahko vzameš tudi e2160, saj je bo bp zmorel predvajati tudi 1080p filme. Neca odsvetujem, za disk pa mogoče raje samsunga oz wdja, ki a s hitachijevim programom še dodatno utišaš.
aam
test na anandtechu glede predvajanja 1080p

mzidy ::

Mogoče malo izven konteksta, pa vendarle: S katerim kablom povezati HTPC in A/V receiver, da bo na njem 5.1 zvok, ko bom predvajal DVD film preko računalnika? (plata je onBoard 5.1)
Verjetno bo zvok razmeroma slab pa me zanima, če bi ga z zvočno kartico (ranga do 130€- katero?) kej izboljšal ali bi bilo bolj smotrno kupiti DVD predvajalnik?
Hvala in LP

ppor ::

Že imaš HTPC?
Nekatere matične podpirajo pretok zvoka preko HDMI-ja...
Lahko pa seveda tudi posebej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ppor ()

mare1411 ::

tih napajalnik...
gmc ima že vgrajen napajalnik in prav glasen. nažalost kej bošga kot je ta, ki je že not ne boš dobil, ker se jih ne da dobiti DALEČ naokoli!!

lpm

ppor ::

Imaš mogoče kak predlog, kateri bi se bolje obnesel?

_obby ::

Mogoce malo smesno ampak mene pa najbolj muci kaj nabavit za daljinca, pa da bo pol delovalo vse tako kot je treba npr. z Media Portalom.
Se pravi kateri daljinec in sprejemnik oz. tocno kaj naj nabavim.

mare1411 ::

daljinec kakšen od soundrgaph na wireless sistem - zelo dobro deluje (imon 2.4G DT)

za zvok sem tudi jaz malo gledal - edino iz banana priključka na 4 činče - še nisem videl narejenega

končno sem našel take napajalnike nekje v nemčiji - bomo vidl kako bo.
saj napajalnik je tih samo malo švoh se mi zdi

lpm

PaX_MaN ::

Jaz čakam na eno all-in-one matično, ki bo imela vsaj: C2D, HD2400PRO(ali novejšega HD3850, ali kakšna je že oznaka),Tv-tuner, Audigy (ali kaj podobnega), G-Eth, Wi-fi. TO bi trgal gate!
EDIT: integrirano, mislim, razen proca, afkors

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Matek ::

Ja, ppor, kot so ti ze povedali, se ne splaca kupovati tako dobrega procesorja. Jaz bi ti priporocal, da poskusas prihraniti kar najvec in kupis najcenejsega Celerona D. Glede na to, da ima integrirana grafa na plosci, ki si jo izbral, sposobnost hardverskega decodanja Full HD videa, itak ne potrebujes procesorske moci, tako da raje kupi kaj cenejsega z manjso porabo. Ostalo izgleda kul, rama je sicer gigabajt najbrz dovolj, ampak jaz bi vsel 2x1GB, ker ga trenutno prakticno zastonj talajo, pa ni treba jemat OCZ s hladilniki in to, ce je zadeva dosti drazja od obicajnega noname rama, ker ne bos kaj dosti pridobil. Dandanes jih ima itak vecina lifetime garancijo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

_obby ::

Kaj pa če nabavim samo en usb-IR in uporabim en pilot od starega divx playerja? Je to izvedljivo oz. kaj moram pazit pri IRju??? Prosim za malo vec pomoci fantje glede tega, hvala v naprej.

boris22 ::

Bom kar tule vprašal da ne odpiram nove teme. Doma imam htpc z naslednjo konfiguracijo.AMD 64/3000+, 2gb rama ddr400, 80+160+320 gb hardiska, geforce 6800gt, Club 3D Theatron Agrippa DTS 7.1. Problem nastane pri zatikanju hd dvd ripov, tako da mi ne preostane drugega kot da nadgradim sistem. Moja plošča podpira do procesorja x2 4800 na 939 slotu vendar žal dobiti ta procesor je skoraj nemogoče, tako da lahko dobim kvečjemu x2 4200. Glede grafične pa je najboljša dobavljiva ati hd2600 pro 512 mb rama. Mene zanima če je smiselno nadradit sistem in da je ta konfiguracija 100% da se filmi ne bojo zatikali ali je bolje da še malo počakam in kupim celo novo škatlo z boljših hardwerjem. npr c2duo 6750, ati hd 3870, 2 gb rama ddr2 800mhz in imam mir za kar nekaj časa.

SasoS ::

4200 s coreavc bi moral biti popolnoma dovolj. Grafična pa nima kaj dosti zraven, tudi ram ne.

boris22 ::

To pa skoraj se nebi strinjal tudi ram in kartica delajo svoje. Res pa je da ima procesor največjo funkcijo. Rama naj bi bilo vsaj 1 gb vendar če sta dva ne bo škodilo, glede kartic pa imajo radeoni serija 2000 in 3800 hardversko procesiranje predvajanja Blu-ray in HD DVD+ HDCP podpora+5.1-kanalni prostorski zvok preko HDMI. Tudi model 2600 xt se dobi v agp izvedbi vendar se šušlja da bojo prišli ven tudi radeoni hd 3850. Če bi dobil še kak 4200-4400-4800 x2 procesor pa hd 3850 grafično potem pa sem skoraj 100% da bo zatikanje odpravljeno. Pa še novica o novih radeonih.
http://www.pcinpact.com/actu/news/39896...

Kato ::

Ja jaz imam 4200 X2 na 939 in uporabljam CoreAVC, večinoma dela vse tudi 1080p(wmv hd,avi). Edina stvar ,ki ga uniči je pa 1080p h264 mkv. Sem pa šel pred kratkim iz 3200 na 4200 in je bila ful razlika, samo kot pravim ne prebavi vsega. Imam pa kar zapacan sistem, tako da je lahko to vzrok da mi ne dela vse.

Gugie ::

Pozdravljeni,
O.K. kupil grafično ATI radeon 2600 pro (128bit vodilo 512 ddr2, AGP vodilo) od saphire v upanju
da bo dekodiranje videa *.mkv-hdrip prevzela grafična, vendar se še vedno celoten proces obeša
na CPU in se video zatika. Aha CPU je intel P4 2800, plošča asus p4s8x-x, 1G rama,...
Kaj storiti, da bi grafa prevzela dekodiranje oziroma zakaj ga ne, saj ATI na uradni strani
navaja da ga.

jan01 ::

Grafična na starih/zaničnih procesorjih ne bo naredila čudežev. Vsi testi na netu, ki kažejo obremenitev procesorjev ob predvajanju hd filmov so večinoma core 2 duoti E6xxx
Še enkrat: ne nasedajte hitu grafične podpore hd predvajanju... Itak rabiš za izkoristek tega še powerdvd ultra, ki pa stane 99$!! Najceneje je en nov procesor: E2160 je že sposoben normalno predvajati hd filme, brez kakršnekoli pomoči grafične. Itak pa (vsaj kot sem nazadje bral) te grafične, ki so na agpju za razliko od istih na pcie ne podpirajo tega...

overman ::

Mislim da sem tudi jaz koncno nasel dokaj spodobno konfiguracijo za predvajad hd filme, etc. v dnevni sobi. Glede maticne sem se dokaj nesiguren (itak pa bom zadevo nabavljal po novem letu ko se bo ponudba verjetno se povecala, cene padle-upam). Moj predlog:

Procesor
-AMD Athlon 64 X2 5200+ EE 2x 2.60GHz, 2x 1024kB 65W (ca. 90eu)
Maticna:
-Sapphire PURE Element PE-AM2RS690MH (ca. 60eu)
-Gigabyte GA-MA69GM-S2H (ca. 60eu)
-MSI K9AGM2-FIH (ca. 60eu)
Pomnilnik:
-2x1024MB PC2-6400U NoName (ca. 35eu)
Trdi disk:
-3,5" 250Gb, 7200, SATAII, 16Mb (ca. 60eu)
Napajalnik:
-nekaj do 300w, tiho zadevo (ca. 40eu)
Dvd pekac:
-slim slot-in Sony AD-7633A (ca. 50eu) + atapi50->ide adapter (ca.10eu)

Ohisje bo narejeno po meri, icem pa tih, ucinkovit hladilnik za procesor. More pa bit nizek (do 8cm) in cenovno tam do 40eu. Kaksni predlogi?

Nekako sem si zastavil zgornjo mejo 600eu z ohisjem (ca. 150eu-delo, surovine, etc.). Mislim da bi to bil ze kar spodoben racunalnik, po moznosti se pozneje dokupi se en 250gb disk (250 je zgornja meja, saj uporabljajo smo eno plosco... manj hrupa, toplote, hitrejsi).

Prosim za kaksne predloge glede napajalnika ter hladilnika.
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Kato ::

Evo navil sem svoj X2 iz 2200Mhz na 2700Mhz in zdaj dela pa vse kul tudi 1080p mkv:D .

Overman, zelo mi je všeč tvoja konfiguracija, kje si pa najdel 5200 EE za 90?

+ atapi50->ide adapter (ca.10eu)
Zakaj rabiš tole, ker jaz nameravam kupiti isti DVD pa sem mislil ,da se tole čisto normalno priklopi na sata.

Tole je pa moja potencjalna konfiguracija:

E2160 56€
P5E-VM HDMI 120€
Corsair 2GB DDR2-800 49€
Sony Slot in DVD-RW 55€
Fortun Zen 300 fanless 70€
HDD 500GB Samsung 87€

Čeprav nisem ravno ziher, še vedno kolebam med Intel in AMD, samo zadnje štiri zadeve bojo gotovo notri.

Ohišje bo po meri iz pleksija in jeklene mreže, dodal bom še en 500GB disk iz nekega drugega računalnika, tudi Samsung isti model. Razmišljam pa če bi kupil še en 2,5" disk za sistem. Ne vem pa za hladilnik za CPU iščem nekaj tihega, ne preveč visokega, in pa brez ledic.

overman ::

Sem vesel, da ti je vsec moja konfiguracija:D Drugace pa imajo omenjen procesor pri Goldadler-ju za 84,90eu pa postnina je 4 eu (ampak v avstrijo... jaz imam Nebenwohnsitz v Grazu, ker tam studiram).. drugace pa sem omenjeno zadevo nasel tukaj. Glede tega adapterja pa je takole. Ce je enota namenjena za prenosnik (kar tudi je), uporablja drugi standard, in sicer ATAPI 50 (pin). Tako je reseno napajanje, prenos podatkov ter audio preko enega prikljucka. Adapter-ebay
Vidim, da imava enak problem glede hladilnika.. ce kaj najdes mi sporoci;) Nekaj sem gledal zalmana CNPS7500-AlCu LED, visok je 68mm, je pa spet problem velikost (da nebi zadeval ob kaksne kondenzatorje ali ram).
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

Kato ::

Damm, nič ne bo iz tega. Končno sem našel trgovino ,ki ima vse komponente ,ki jih želim vključno s plato in pa slot in DVD pečko. Nažalost sem ravnokar ugotovil ,da ne dostavljajo v Slovenijo:( . Mogoče kdo pozna kakšno trgovino v tujini ,ki ima te komponente in dostavlja?

overman ::

Zal ti glede trgovine ne morem pomagat, a mi lahko poves ime le te, kjer si nasel vse komponente?

lp
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Kato ::

No problem:

Tale je tista originalna v Nemčiji,ki dostavlja v Austrijo

Tole je pa ena ,ki sem jo včeraj našel ima pa praktično vse na mojem seznamu, dostavlja pa tudi v Slovenijo

Edit:
Manjka le pasivni napajalnik Fortun, bom pa naročil Corsair 520W ,ki bo šel v moj komp, v HTPC bom pa premaknil Tagan 380W (je kr tih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

MajorM ::

Mi lahko kdo priporoči kak uporaben daljinec za uporabo z HTPC?

Sestavil sem si kišto sedaj pa ne vem kater daljinec naj kupim. Najraje bi imel kaj wireless varianto, ker pri ANTEC Fusion ohišju ni spredaj montiranega IR senzorja, jaz pa tud ne bi rad vrtal luknje.

Polega tega mi še sedaj ni uspelo speljati zvoka preko 2600XT grafične na HDMI.;((
Ne vem še v čem je problem?!? A je potreben kak specialen DVI - HDMI adapter da sfura zvok?

Priklopljeno mam pa PFL9632 od philipsa.

Lp
Mitja

P.S.: Če koga zanima konfig. naj vpraša.

Keyser Soze ::

Serije 2600 in 2400 imajo priložen poseben DVI adapter.

Kolikor vem bi moral delovati tudi DVI-HDMI adapter. Le da je dual-link (DVI-I).
OM, F, G!

MajorM ::

Jaz zraven nisem dobil DVI-HDMI adapterja ampak 2 x DVI-VGA.

Uporabljam pa DVI-D (DUal link). Ne vem kaj naj še poizkusim??!??!

lp
Mitja

fraising ::

Tudi mene zanima kateri daljinec priporočate in da se ga da kupit v SLO.
In kako se Imedian lahko starta brez daljinca??? Meni to nikakor ne uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

amper ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima kako je bolje povezati PC in LCD TV. Ali preko Standardnega VGA priključka ali je boljše DVI adapter na HDMI in potem na tv.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

oolh ::

Če že vztrajaš na iMedianu, potem se lahko kupi namenski daljinec. Prodaja jih že vsak drugi, od prestižnega SilverStona naprej. Vsaj 50 dobaviteljev najdeš ob kratkem sprehodu po spletu. Lahko je kaj takega kot ima Cooler Master v ponudbi, ali pa kaj takega kot imam jaz:



Na tem - linku - je vpogled kako se namesti. Vsi se namestijo po istem principu kot je prikazano na videu.
Ne vem pa, zakaj bi danes, ko je zunaj Linux media center, kdo še želel tak daljinec.
Ta iMON, ki ga imam tudi sam, ne podpira Linuxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oolh ()

mare1411 ::

A iMON kot software ne podpira Linux-a, ali linux ne podpira omenjenega daljinca?Jaz mal testiram kateri Software bi mi najbolj sedel in mam lih namen linux MCE sprobat. Obenem pa delam na tem da bodo imeli Media portal in iMEDIAN slovensko podporo.

lpm

Frgazor ::

Ker ga pri nas nisem nikjer dobil sem si na ebayu iz Anglije kupill MCE daljinec za 19 funtov s poštnino in sem zelo zadovoljen. Z mediaportalom dela super. Ko ga bom sprobal še z geexboxom bom pa poročal.

miranpozar ::

ATI Remote Wonder. Je radijski, podprt tudi v geexboxu, ga imam, ga ne zamenjam. Sem ga zrihtal par prijateljem, noben ga ne zamenja ;)
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855981 (32706) Netrunner
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
303995 (2725) Repminister
»

HTPC komponente ... pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
101476 (1141) Netrunner
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384725 (3494) oolh
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem