» »

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo"

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo"

«
1
2 3

enrique ::

Pozdravljeni,

ali bi mi lahko prosim kdo dal kakšen nasvet pri sestavi računalnika ki ga bom posavil na HI-FI omarico poleg receiverja in TV sprejemnika,
sicer mora biti ležeče ohišje kamor bom spravil ATX matično plošče normalne velikosti, da bi lahko kasneje naredil še videonadzor, nekaj podobnega ima Asus http://event.asus.com/2006/dh/dav/en/in...
Morda tudi kakšen nasvet pri nakupu modrozobe tipkovnice ki ima že vgrajeno touch pad miško?

S pozdravi, Klemen.

enrique ::

Gledam Asusove matične plošče z podnožjem 775 a ne vem katera bi bila najbolj zmogljiva?

enrique ::

kaj pomeni če ima matična plošča podprto "Intel ViiV Technology"

enrique ::

ali tiste matične plošče ki imajo HDMI integriran pomeni da je to grafična kartica integrirana?

opeter ::

ali tiste matične plošče ki imajo HDMI integriran pomeni da je to grafična kartica integrirana?


Da. Pomeni, da je integrirana in ima HDMI oz. DVI izhod (na zadnji strani).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Jan987 ::

Ravno 14 dni nazaj sem kupil računalnik in moram reči da s spodnjimi komponentami deluje odlično. 1080p hd filmi delajo bp, tudi z nobeno drugo stvarjo ni problemov.

AMD-Procesor AMD Athlon64 X2 4800+ BOX AM2
NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5200A-0B, BULK, 20x, Črn
LC Power-2039MB, microATX, črn, 380W
Apacer DDR2 1GB PC6400
HDD WD 250GB 16MB 7200obr SATA2
Asus M2A-VM HDMI


Mislim da bo najceneje pri Sestavi.si. Če boš kupoval pri Acordu, za kar boš po vsej verjetnosti dobil ponudbo na ZS pazi da zraven pride še sestava in pa dobil boš računalnik z nalepko!

enrique ::

a je boljša varianta da grafična kartica ni integrirana a se sploh da monitirat v micro atx?

Ted ::

Itak da se da, ampak zakaj bi? Integrirana več kot pokrije vse zahteve, dodatna grafična kartica bo le dodatno segrevala majhno ohišje in večala hrup.
Mah...

Jan987 ::

Mislim da je tale plata z integrirano grafično in pa HDMI kartico, ki jo dobiš najbolj optimalna izbira. Če pa boš kupoval dodatno grafično pa obvezno vzemi tako, ki ima pasivno hlajenje.

Wofk ::

in kdaj bodo 780g chipset matične prišle v slo?

elfstone ::

enrique ::

A to je sedaj najboljše kar se da dobit "chipset 780G"?

milica ::

Kaj pa naj bi pomenilo TO: It may not display 1080p smoothly when playing HD DVD and Blu-ray Disc due to current version player limit)

Wofk ::

to je 690g chipset ne pa 780g

enrique ::

ali morda kdo ve kje bi lahko kupil matično ploščo asus ki ima chipset 780g?

tilinho20 ::

x45 ::

780G zaAM2+ dobiš v tujini, je ugodna , kmalu bo tud tukaj.... če ne vsak cajt.

novinec09 ::

Misliš tole?

enrique ::

to je to ja, kakako pa da je matična plošča ASUS Striker II Formula toliko dražja od te, ki ima chipset 780g, kaj sploh daje ceno matični?plošči?

novinec09 ::

To sta 2 popolnoma različna chipseta. Pa Striker II Formula je za Intele (775), ter podpira 3-Way SLI!;)

enrique ::

kaj pa bi bilo bolje za multimedijski računalnik Intel quad ali AMD Phenom, saj to je sedaj najboljša serija procesorjev, kajne?

tilinho20 ::

Če boš kaj navijal vzami q.

m4d_m4n ::

Tole sm slučajno našu na enem sajtu, mogoče ti kej pomaga LINK.
Kok pa pride una od asusa zadeva? Taka ohišja so svinsko draga, tut po 350eur (samo ohišje) če se ne motm. Namprimer tale od thermaltake DH102 VH2001BNS. Teh multimedia ohišji je kar dosti od različnih proizvajalcev.

enrique ::

jst sem imel v mislih takega brez sprednjega LCD zaslona, mal gledam od Lian li za 120€ klik Lian li

novinec09 ::

Za moje pojme malo predrago! Kaj pa recimo kaj takšnega KLIK ?
Za moje pojme je dosti lepše in zelo dosti cenejše.
Za plato pa bi vzel kakšno media, če si že media sestavljaš- KLIK.

x45 ::

ja 780g majo že pri nas... to je zelo dobra zadeva....

enrique ::

ta ohišje za 39€ mi je čist hud, hvala za link, za nakup matične plošče sem še malo skeptičen, ker jih je enostavno preveč.

Wofk ::

sam spet cene nabijajo
v nemčiji je asuska na 780g chipsetu manj kot 70 euro tle pa čez 80euro

enrique ::

Ali imajo AMD phenom procesorji kakšne slabe stvari?

Ted ::

Za HTPC ne rabiš 4 jedrnika (ne Intela ne AMD-ja), se oba preveč grejeta. Kupi kak AMD BE procesor ki ma 45w porabe pa bi ob solidnem pasivnem hladilniku že napajalnikov ventilator znal biti dovolj za hlajenje - rezultat bo praktično neslišen sistem, idealen za v dnevno. Tak računalnik bo za malo malico predvajal Full HD.
Mah...

enrique ::

ponoči pa bi imel na njem še videonadzor?

enrique ::

zaradi videonadzora bi imel 4 jedrnik.
Ali se diski velikosti 1Tera precej grejejo?

bluefish ::

zaradi videonadzora ne potrebuješ štirijedrnika.
Glede diskov pa je odvisno, koliko jih imaš - dva 500GB se verjetno ne bosta prav zelo grela, štirje 250GB pa znajo skupaj ustvariti kar nekaj toplote. Seveda pa je še najbolje, da vzameš 1TB v celem kosu.
Se mi pa zdi, da tole ne bo nek "dnevna soba PC".

x45 ::

za tole res lahko vzameš x2 BE serijo, ki je zelo hladna in tiha. Če boš vzel ploščo 780g boš čez kako leto ali dve lahko not vtaknil štirijedrnika tud z 45 nm, če bi ti ta bil prešvoh .

novinec09 ::

Jaz bi ti priporočal nekaj takšnega:

ASUS M3A78-EMH HDMI
AMD Athlon 64 X2 BE-2400+
OCZ Platinum 2GB 800Mhz cl4
Samsung 750GB 32MB
Pioneer DVR-215DBK DVD-RW
NT 600W
Desktop Unique

Skupaj cca 450€ ;)

Cene so od TUKAJ

enrique ::

Ali ta matična plošča ASUS M3A78-EMH HDMI ima IR sprejemnik?

enrique ::

A je bolje da vzamem 2*2GB ali 4*1GB, kaj pomeni Un-buffered Memory? A Kingston je vredu ram? Ta matična plošča, ki ste mi jo svetovali (Asus M3A-H/HDMI) ima za disk SATA priključek, ali lahko kupim disk, ki je SATA2, verjetno ne bo izkoriščen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

bolje bo, če vzameš 2 x 2GB. O buffered RAM-ih si več preberi na wiki-ju, so pa vsi današnji RAM-i za domačo uporabo unbuffered.
Ja, na plato lahko priklopiš SATA2 disk. Teoretično ima SATA2 vodilo še nekrat večjo prepustnost (torej 3GB/s namesto 1,5GB/s), vendar pa v praksi tega ne boš opazil.
Kingston bo čisto OK RAM. Seveda pa njihovi osnovni modeli niso za neko ekstremno navijanje - za povprečno rabo in kakšno hitro navijanje pa so vredu.

enrique ::

Kakšna pa je v praksi razlika če ima trdi disk 32MB oz 16MB predpomnilnika?

tilinho20 ::

Bolj majhna. To je bolj odvisno (hitrost diska) od modela do modela.

bluefish ::

res je, razlika je bolj majhna in odvisna od hitrosti, dostopnega časa in od namena uporabe.

enrique ::

Bom dal zaenkrat 2GB (2x 1 GB) rama, kaj bi izbrali?

RAM DDR2 2GB PC1066 Corsair
ali
RAM DDR2 2GB PC1066 Kingston

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

če procesorja ne boš navijal, potem vzemi 800MHz RAM-e. Je pa res, da je cenovna razlika zanemarljiva.

enrique ::

Zamislil sem si takole in bi me prišlo 537,12evrov; (DVD enoto pa imam že doma):

Ohišje 39evrov
http://www.elektronika.si/product_info....
Osnovna plošča 79,20 evrov
http://www.avtera.si/article.aspx?artic...
Ram 2GB DDR2 64,56 evrov
http://www.avtera.si/article.aspx?artic...
Procesor AMD Phenom Quad Core 216 evrov
http://www.avtera.si/article.aspx?artic...
Trdi disk WD 750GB SATA2 16MB 138,36 evrov
http://www.avtera.si/article.aspx?artic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enrique ()

bluefish ::

tale avtera ima nekam drage stvari. Phenom 9600 recimo drugje stane od 174€ naprej. Poglej pa si še za ostale cene.

madmitch ::

Bemu ste me zrajcal, grem si še jaz nekaj podobnega sestavit namesto petih komponent bo samo ena kraljevala poleg televizorja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SasoS ::

Poglejte še v tej temi. Jaz sem tudi mislil sestaviti komp, pa sem raje Istarja nabavu :D

enrique ::

Poglejte še v tej temi. Jaz sem tudi mislil sestaviti komp, pa sem raje Istarja nabavu :D


kam pa naj priklopim videonadzor, ki bo v bližnji prihodnosti?

x45 ::

phenom 9500 samo 135 eur - Swedata LJ.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473279 (2063) PrimozR
»

AMD RS780G

Oddelek: Strojna oprema
101742 (1364) x45
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452912 (2361) steev
»

CPU,Osnovna plošča in Rami ...

Oddelek: Kaj kupiti
221343 (994) jest10
»

Nov racunalnik za 500 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
121431 (1079) x45

Več podobnih tem