» »

IP Tv

IP Tv

Patricks ::

Zanima me če obstaja kakšen program s katerim bi lahko oddajal svojo TV vsebino. Za zvok je kar nekaj takih programov, nisem pa najšel nobenega za sliko in zvok.
Se že v naprej zahvaljujem za vaš odgovor.

elasto_mania ::

winamp ima če se ne motim. Ampak vidiš pa spet lahko samo v wiampu.

Patricks ::

To vem da ima Winamp. Kaj pa kak drug program, da bi pol lahko gledal v winampu ?

jan01 ::

vlc zelo preprosto

Patricks ::

Pa sem zabremzal pri AMINOtu... COOOOL!!! Zdaj pa treba skonfigurirat,... to pa je tema po celem svetu...

Patricks ::

Eto spet ena ugotovitev. Nekje na netu sem zasledil da lahko dostopam direkto v menu AMINO AMINET110 s IR tipkovnico. Woila, na podstrešje po tipkovnico, 2 bateriji not, pa da vidimo. Zadevo priklopim. Pogledam na TV zaslon. Črna slika. Na tipkovnici pritisnem ALT + M. In..... WOILA prikaže se mi menu... COOOOOL.
Vtipkam uporabniško ime: root geslo: root2root (zasledil na internetu). NEMOREM VERJET = uporabniško ime ali geslo nepravilno. A mogoče kdo pozna uporabniško ime in geslo. Imam AMINO AMINET110 od T-2.

OmegaBlue ::

:D T-2 nima root2root (oz. je imel kratek čas potem pa so popravili) in gesla za dostop preko WEB UI so drugačna.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Patricks ::

Mora bit nekakšna možnost, da toti AMINO AMINET110 resetiram, oz, dam v prvotne nastavitve (Factory Default).
Mogoče se pa motim.

OmegaBlue ::

Ne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Patricks ::

Internet okoli obrnil, nič pametnega ven padlo o jebenem AMINO AMINET110.

!!! OBUPAL !!!

Treba si bo nekaj novega zmislit, da bom lahko gledal filme preko računalnika na TV... preko mrežne povezave seveda...

HVALA VSEM ZA POMOČ

OmegaBlue ::

Za gledanje streama pa res ne rabiš gesla ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Patricks ::

Ja kak pa pol naj konfiguriram zadevo? Vse živo sem probal pa nix. V Ubuntu sem probal, pa v winsih pa nix... Govorimo o jebenem T-2.

V Sloveniji sta samo 2 originala. TELEKOM in SiOL, vse ostalo je ponaredek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Patricks ()

OmegaBlue ::

Oprosti ampak o kakih originalih in ponaredkih ti bluziš? In jebeni T-2 ni nič kriv če ti nisi sposoben uporabiti hardwer v drugačne namene kot ti je bil zaupan.

Preko VLC lahko streamaš kamorkoli hočeš.. tudi na obstoječ naslov kakšnega programa. Pač izvedeš klasični request and switch trik ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Patricks ::

Imam SiOL internet. AMINO-ta pa od T-2. Vglavnem probal sem 100 načinov pa noben ne dela, slike vglavnem ni na TV ekranu, kaj šele zvok. Aja pa vse skupaj imam priklopleno na rooter...
To bi bilo vse.

Patricks ::

Zakaj imamu LINUX systeme. Nisem še obupal, sem pa končno uštimal AMINO-ta tak da lahko zdaj dostopam poljubno vanj....
Bom zadevo opisal, ko bom imel čas. Samo že v naprej povem da brez LINUX-a negre...
Vglavnem sliko gledam zdaj preko TVja, pa še pri sosedu na netu dela... YEAH !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105252 (21619) jurre
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642089 (19028) cevlj
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122384 (46584) Looooooka
»

T-2 iptv in wlan router

Oddelek: Omrežja in internet
84934 (4076) markobuzin
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956317 (16641) dinozaver7

Več podobnih tem