» »

Zaslon postane rozast!

Zaslon postane rozast!

racunalnicar ::

Pozdravljeni!!

Imam grafično kartico:
PX 8800GTS 512MB NVIDIA

In ekran:
LG L1972H

Računalnik in enkran imam tri mesece in do sedaj se mi je že petkrat zgodilo, da je enkran ratal kar rozast. Ne vem zakaj se to dogaja, zato bi vas prosil za pomoč.

Slika ekrana, ko je rozast:


Rad bi, da mi poveste, zakaj ekran rata rozast in kako bi to težavo odpravil.

HVALA!!

Pyr0Beast ::

Kakšen priklop na grafo uporabljaš? Dvi/Vga?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

racunalnicar ::

Zraven sm dubu pretvornik in sm ga najprej uporablov, pa se je pojavu rozast zaslon. Pol sm dau pretvornik stran, pa se še vseeno pojavlja rozast zaslon. Moj monitor podpira oboje, za grafično sm dubu pa pretvornik. Se je pa v obeh primerih pojavu rozast zaslon.

blackbfm ::

Napaka v ekranu (manj verjetno) ali pa v grafični (bolj verjetno). Probaj priklopit monitor na drug računalnik ali pa daj v svoj komp drugo grafično. Malo stestiraj ane pa boš vidu potem kje je težava.

racunalnicar ::

tole je bolj težko izvedljivo.
Še kakšno drugo mnenje?

SmeskoSnezak ::

Probaj drug monitor. Če se še na drugem kakšne norčije dogajajo, je grafa kriva. Če ne, je kriv monitor. Simple as that. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

PaX_MaN ::

Jaz sem imel dva podobna primera, čeprav ne tako hud. Pri prvem je šlo za slab stik med kablom (VGA) in pretvornikom(VGA-> nek čuden SUNov konektor) (slika pridobila tak pinkish ghey odtenek), pri drugem je bil pa kar originalen kabel fuč (rejversko fluoroscentna zelena slika).

racunalnicar ::

Sm men se to dogaja bol redko. V treh mesecih se mi je zgodilo 5×.

c00L3r ::

tole je bolj težko izvedljivo.
Še kakšno drugo mnenje?

Ti se hecaš al kaj? Kak boš pa drugače kaj ugotovil kot probal priklopit drugo komponento? Naj ti 1 kolega posodi monitor samo toliko da priklopiš in vidiš če je slika vredu. Če ni monitor kriv je 99% grafična.

racunalnicar ::

no zdej mam že dva dni prklučn drug ekran pa je vse ok
ampak fora je da mam ta enkran prklučn na drugem računalniku in je tut vse ok.

Bomo vidl, kaj bo prnesu čas......

subby ::

po mojem maš precvikan kabel, tudi moj star crt monitor je spreminjal barve zaradi kabla

c3p0 ::

Menjaj prvo kabel, ja. Če ga skoraj iztaknem in simuliram slab kabel oz. konektor, slika postane, surprise surprise: roza.

subby ::

a bi mi mogoče kdo znal povedat, kje bi mi lahko zamenjal vga konektor?(za moj stari monitor) probal sem sam, samo neuspešno... da bi cel kabel zamenjal pa nikjer ne najdem benq monitorja v okvari z enakim kablom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564191 (3520) anjica
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423661 (3089) huelz
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219641 (9154) kozorog
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin
»

Problem z zaslonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
19942 (942) zcetrt

Več podobnih tem