» »

DVI + AUDIO -> HDMI

DVI + AUDIO -> HDMI

skico ::

Ali obstaja kak kabel ki bi združil DVI izhod iz grafične ter avdio izhod iz zvočne in ga dal skupaj v HDMI (tega potem priključim v TV).

naj objasnim.. Imam radeon 9600pro, ter SB live, sedaj pa bi rad iz obeh napeljal signal na TV (hdmi).

DVI 2 HDMI vem da obstaja. Samo nevem ali mi plazma podpira video preko enega kabla zvok pa preko drugega. (plazma je Philips 42PFP5332)


Hvala že vnaprej.


lp, Boštjan

Zheegec ::

TV bi to skoraj moral podpirati.

Drugače pa rabiš grafično kartico, ki to podpira. Recimo AMD HD2600 ali novejše imajo ponavadi njihov prirejen adapter zraven.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

skico ::

heh, klical na tehnično pomoč od philipsa in so mi odgovorili da če vsak signal posebi pripeljem na TV da ne bo šlo. :(

pravi da morem vse premo hdmi.

se pravi da mi preostane samo še nova grafična. Čeprav je ta tip na servisu rekel, da naj napeljem kar preko s-video, da naj bi bila razlika v kvaliteti med s-video in hdmi tam 5-10%. Ali je to res?


lp

ender ::

Ni res, S-Video je občutno slabši od HDMI. Razlik morda ne bi opazil samo na standardnem TVju, pa še tam je to malo verjetno.

Združevanje avdio signala in DVIja v HDMI pa ni preveč preprosta zadeva, ker se za prenos zvoka uporabljajo iste žice, kot za prenos slike.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

hodu63 ::

Čudno, da philipsov suport tako pravi. V navodilih za uporabo piše, da DVI video iz grafične kartice priklopiš na HDMI vhod, avdio iz zvočne kartice pa na stranski (EXT3) avdio vhod. Res pa je, da nikjer ne piše, kje v menijih pol izbiraš, iz katerega vhoda želiš poslušati zvok.

skico ::

hudu63: res? kje si pa našel to? ker sem gledal pa nisem nič našel..

Drugače sem pa včeraj poizkušal malo PC -> plazma in naj vam povem moje ugotovitve

s-video -> s-video, stereo output -> 2x cinc -----> Slika in zvok na tvju OK
s-video -> video cinc, stereo output -> 2x cinc -----> Slika in zvok na tvju OK (na prvi pogled ni razlike med tem in prejšnim)

zgornja testa sem izvajal iz lenovo notesnika z grafično nVidia Quadro NVS140M.

Potem pa sem se prestavil na desktop pc.

DVI 2 HDMI kabel dolžine 10m. Grafična je integrirana na plošči (Intel x3100). Na plošči imam dva izhoda za video. VGA in DVI. Pa sem priklučil monitor na VGA, na DVI priklop pa DVI2HDMI kabel in ga povezal z plazmo. Pa sem se ubadal pol ure pa mi ni uspelo niti to da bi se za trenutek prikazala slika na plazmi.

Ali imate kakšno idejo kaj bi lahko delal narobe, da ni bilo slike? Namreč, rad bi videl še sliko preko HDMI, da vidim razliko v kvaliteti. Ter, da vidim ali je vredno investirat 80€ v grafično za to da bo "boljša" slika.


To sem testiral vse z "main" delovnih računalnikov doma.. Ko vidim, da to dela bom pa testiral na bodočem htpc-ju.


lp, Boštjan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skico ()

hodu63 ::

Tukaj v navodilih za uporabo.

l.p.

skico ::

ok, nove ugotovitve..

htpc (grafična geforce 9600pro) ima sliko na plazmi preko dvi->hdmi kabla..

navaden pc z intelovo grafiko x3100 pa preko DVI izhoda nikakor ne morem prepričati v delovanje z plazmo (dvi->hdmi). Enostavno ni slike.. Ima mogoče kdo podobne probleme?


Sem pa ugotovil, da je slika hdmi napram sliki preko s-video kot noč in dan.. razlika je takšna da nisem mogel verjeti svojim očem.. preko hdmi priklopa je slika tako čista in ostra, kot bi gledal računalniški monitor.. morm rečt, da sem bil zelo presenečen ko sem jo videl.

v glavnem.. jutri nalagam win MCE na htpc, ter upam da potem zvečer malo potestiram če vse deluje na plazmi.

upam, da se bo htpc obnesel. zaenkrat ne pričakujem nevem kaj, saj je kista bolj boga. se mi gre pa predvsem za to, da mi ni potrebno vsakega filma posebej snemati na dvd, da ga lahko gledam na tvju. Zato tudi ta htpc. V prihodnosti razmišljam, da bi si nastavil zadevo tako, da ko jo prižgem da začne takoj predvajati nek stream. Ta stream bi pa oddajal na glavni kišti. S tem bi mogoče lahko predvajal tudi kaj več kot divxe v "običajni" resoluciji. Ampak zaenkrat bo htpc za divx/xvid. Upam da mi jutri uspe!

lp

skico ::

mimogrede sem ugotovil še nekaj...

moja os. plošča/grafika na njej (intel x3100) oddaja signal preko dvi LE IN SAMO V dvi-d obliki. Kabel ki ga imam doma pa je dvi 2 hdmi (in NE dvi-d 2 hdmi). Manka tisti sredinski del. Ali je možno da nebi delalo zaradi tega?


lp

Zheegec ::

Mogoče ne deluje, ker grafična ne podpira HDCP. Drugače so vsi kabli DVI-D to HDMI, tisti srednji del, ki manjka je drugi link (za dual-link DVI), katerega HDMI ne pozna. Kabel je čisto OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ender ::

Jaz bi tudi rekel, da je problem v HDCPju, čeprav bi ga X3100 moral podpirati (lahko pa da ga 9600 ne, in zato deluje) - poizkusi najnovejši gonilnik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tr0n ::

Zvocna je navadni banana output. Vsak TV ima banan audio input. Video pa povezes z DVI->HDMI kablom in je to to.

skico ::

grafična in plazma podpirajo HDCP, tako da to ni to :((


lp

Tr0n ::

So?

skico ::

Pa sem spet tu..

ugotovitve dneva..

pa začnimo na začetku:

htpc: Celeron 1.2GHz, 512MB ram, 40GB diska, Radeon 9600PRO 256MB, Creative SB 128, mrežna in Testno Edimax 54G brezžična mrežna

software: Windows Media Center 2005


Slika na plazmi je preko DVI->hdmi kabla. Zvok gre iz stereo outputa na zvočni v EXT 3 input na TV-ju in DELA kot je treba. Ne vem pa kaj philipsovci govorijo da to ne dela.. Majku jim spalim! :)

Slika je sedaj 1a! Samo stoj in glej kako lepa in čista je. Se kar ne morem nagledat. :) Zvok bo zaenkrat samo stereo.. Za začetek bo OK.

Zaenkrat sem zadovoljen z novo pridobitvijo. Urediti morem sicer še par zadev. Npr utišat ventilatorje. Pa verjetno me bo še kaj motilo.

Sedaj grem pa gledat en film! Se slišimo po ogledu!


lp




ps: ima kdo kaj izkušenj če se da win Media center edition kontrolirat samo z miško? Po menijih mi je vse kul.. Samo ne morem pa uporabljat funkcij kot so Fast Forward itd. Oz. Ne znam jih uporabljat:)

robobobo ::

Pozdravljeni!

Imam nekako vprašanje v vezi s tem o čem debatirate pa bom kr tle prašau, da ne odpiram nove teme.

Imam Philips LCD 32PFL7762d.

Rad bi iz računalnika spravil sliko na ta TV.

Na računalniku imam izhode S-video in pa ta prvega na sliki na tej povezavi TUKAJ
Očitno VGA.

Razmišljam o nakupu kabla DVI/HDMI pa me zanima ali je res slika dosti boljša kot preko S-video?
Se mi malo dozdeva da to kar imam jst ni ta pravi DVI, tako da ne vem ali je pri mojih priključkih sploh možno dobiti na TV boljšo sliko kot pa z S-video?

Če DVI/HDMI ni prava rešitev obstaja sploh kaka druga za boljšo (digitalno) sliko, tako da bo npr. tudi napis pod ikono na namizju lepo viden na TV?

Prosim za odgovor, hvala.

Chessman ::

Razlika med S-video in DVI je zelo velika, v enem primeru ti računalnik predvaja vse skupaj kot video posnetek (PAL signal nima takšne resulucije kot monitor ali TV). Pri tebi imaš na grafični kartici VGA priklop lahko preveriš nekateri TV imajo tudi takšnega, torej uporabiš kabel VGA na VGA.
Drugače obstajajo pa VGA-DVI adapterji, DVI monitor deluje normalno na njem kako pa se obnese če bi potem ta DVI dalje spremenil v HDMI pa ti ne bi mogel povedati.

Modri dirkač ::

Pa fantje, no!
Že tisočkrat povedano, da VGA ne moreš preko DVI spremenit v HDMI.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

ender ::

VGA lahko spremeniš v DVI, samo konverterji niti slučajno niso poceni (je ceneje kupit novo grafično z DVI izhodom). Iz DVI v HDMI je pa samo adapter, ki ustrezno preveže pine (DVI-D in HDMI uporabljata isti protokol, samo da HDMI naprave morajo podpirati HDCP, DVI napravam pa to ni potrebno).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

robobobo ::

če sem prau razumeu potem z mojim računalnikom (je prenosnik, in če bi kupoval novo grafično raje prenosnik nov kupim ker ta je malo že odslužil), ne bom dosegel boljše slike na TV kot pa z S-video kablom?????

Chessman ::

preveri če imaš slučajno na TV DVI ali VGA vgod, ker te pač priklopiš gor na enega od teh

Chessman ::

lahko pa tudi uporabiš VGA 2 HDMI konverter

Modri dirkač ::

Ja, ampak tukaj (in v večini drugih tem) je bila 99% mišljena povezava VGA-> VGA-DVI adapterček -> DVI-HDMI kabel.

To, kar ste pa vi omenil pa valjda da gre, sam je cenej kupit novo grafično.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

robobobo ::

Kaj pa tale varianta. Ker je modri dirkač rekel, da se ne da, me zanima kaj bi dobil s tako povezavo v primerjavi z S-kablom.
Povezava:
VGA-DVI

DVI-HDMI


Našel sem pa še te tri stvari:







Predvem me zanima prva varianta, to ostalo je pa tko,...kaj se da s temi stvarmi nardit. Zanima me predvsem, kaj pride vn ko narediš povezavo preko vsega tega čuda adapterjev.

robobobo ::

Povezave po vrsti kot bi mogle bit v zgornjem postu:

1
2

3

4

5

Kilgore T ::

Preprosto: slika na TVDVI > HDMI; zvok na aktivne zvocnike/reciver...
Sprejemljivo: HDMI converter
Drago: audio & DVI to HDMI converter
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

Zgodovina sprememb…

SimplTech ::

Varianta konverterja za 35 EUR (+ morebitnih 20% za DDV v Sloveniji): VGA + Audio to HDMI Multimedia Digital Converter:

Dealextreme

Na osnovi komentarjev bi stvar naj delovala, sicer z omejitvami v resoluciji.

XS!D3 ::

Povezave po vrsti kot bi mogle bit v zgornjem postu:

1
2

3

4

5


Če mislš s temi adapterji na VGA->DVI->HDMI pozabi, ker ne bo delovalo. Z adapterjem VGA->DVI spraviš na DVI samo analogni signal, nato pa z adapterjem DVI->HDMI povežeš samo digitalni del DVI-ja (kjer v tem primeru sploh ni signala) na HDMI in tako ne dobiš ven nič. Edina vrjanta so tisti aktivni box-i, ki konvertajo, vendar so pri tem spet neke izgube, poleg tega pa je kot že omenjeno ceneje kupit nova grafično. Le ta ne bi smela biti prav draga, če potrebuješ le DVI priklop, lahko pa ob tem pogledaš še za tako, ki zna recimo hardwaresko dekodirat HD 1080p filme.

Tisti konverter iz DX-a bi pa prišel vrjetno cca. 50€ (35€ + 20% DDV + 5€ stroški "carinjenja").

d0rK ::

 Slika

Slika



Am, imam TV z DVI vtičnikom in posebej DVI Audio. Za povezavo z xstreamerjem bom uporabil HDMI to DVI kabel ne vem pa kaj bi z zvokom.

Ve kdo kakšen kabel predstavlja tista zadeva na sliki? Enojen priključek na eni strani in dva na drugi.

Okapi ::

Na eni strani je stereo bananica (kot za slušalke), na drugi pa 2 činča (za levi in desni kanal). Tak kabel dobiš v vsaki štacuni z zabavno elektroniko.

O.

d0rK ::

Potem je to bolj shit zvok ali je enako kvaliteten kot tisti ki se fura po HDMI kablu?

Okapi ::

Načeloma mu čisto nič ne fali. Pač analogni, stereo. Kakovost je odvisna od izvedbe - večina hi-end hi-fi ojačevalnikov za 10+ K evrov še vedno dela na ravno tak analogni zvok.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564142 (3471) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219639 (9152) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523271 (14575) al3n
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255037 (4459) All
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253017 (2323) Zako

Več podobnih tem