» »

Iz prenosnika na TV

Iz prenosnika na TV

jokeman ::

Kupil bom LCD TV, ki pa ne bo imel VGA vhoda. Zaenkrat imam prenosnik, ki ima samo VGA izhod (ne, niti s-video nima). Kaj predlagate za prenos slike na TV. Kakšno od USB2HDMI zadevic (recimo tole) ali kaj drugega? O HD-ju verjetno lahko le sanjam, kajne? :)
Naslednji prenosnik bo seveda že imel HDMI, samo bi rad našel kakšno rešitev vsaj za ta čas.
  • spremenil: jokeman ()

Invictus ::

Niso poceni ...
za to denar si lahko ze sestavis skatlo za gledanje filmov ...

LP I.

jokeman ::

Kaj ni poceni? Za prenosnik se ne sekiraj, služba časti. :)

Dokler ga pa še nimam bi pa rabil kakšno rešitev, če obstaja.

Klemenn ::

usb2hdmi je ena slabših rešitev..

en miniPC al pa uno boxvarianto pcja k je use skupi v zapakirano v kištici ne večji od polkile kruha.

jokeman ::

Tistega ne bom kupoval, ker je predrago zaenkrat, glede na to da bom čez kake 3 ali 4 mesece dobil prenosnik s HDMI.

So pa NMT-ji res zanimivi, ja :)

niaeva ::

Prenostnik, ima HDMI, kam potem vklopiti v navaden TV, ki tega nima? Skart vs. HDMI ali kako?

LuGi ::

Kupiš hdmi to scart za dobrih 60eur :)

Raje TV zamenjaj..HDMI to scart ujej :))

update: našel sem samo scart to hdmi..kontra pa baje ne dela..tko pravijo ebay sellerji :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

niaeva ::

sej to sem mislila iz tv scart v rač. hdmi.

je scart iz tv v rač. hdmi tole?

a je pol to to? http://www.napeto.com/vivanco-kabel-sca...

zvok in to potem deluje na scart vs. hdmi?

oz. kakšni priključki še obstajajo iz scarta v rač? scart vs. vga? scart. s-video?

Senitel ::

Z scart to hdmi si ne moreš nič pomagat (smer je pri teh stvar važna)...
Potrebuješ hdmi to scart, ki pa pomojem ne obstaja (HDCP zaščita), če pa že pa zadeva niti približno ne bo poceni.
Če ima laptop klasičen TV-out priklopi preko tega, sicer boš morala pa ali zamenjat TV ali pa laptop.

niaeva ::

Potem mi Hdmi v lep topu nič ne pomaga če imam na tv samo Scart?

Kaj pa kabel scart vs. VGA? http://www.napeto.com/vivanco-kabel-sca...

lp

Senitel ::

Scart versus vga? Imaš VGA izhod na laptopu?

niaeva ::

Senitel ::

Tale prenostnik niti nima HDMI...

niaeva ::

ima pa vga ane

a pol ne obstaja kabel scart iz tv in vga lep top?
http://global.msi.eu/index.php?func=pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: niaeva ()

Senitel ::

Med VGA in HDMI je ogromna razlika... Tistile TravelMate ima klasičen TV-out, ki ga lahko zelo enostavno pretvoriš z s-video to scart pretvornikom, ki zgleda takole:
 s-video to scart

s-video to scart

.
Isti Travelmate ima tudi DVI izhod, ki ga tudi lahko enostavno pretvoriš v HDMI (edino z zvokom bodo težave).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

gosserfan ::

Pozdravljeni!

Prosim, pomagajte mi rešiti negotovost!

Lastim si tale laptop: www.rolan.si/katalog/21523/ , ki bi ga rad, če je le možno, priklopil na ta lcd tv: www.mimovrste.com/artikel/1350121013/lc...

Po nekaj urnem brskanju sem naletel na tale pretvornik iz vga na dvi: www.mimovrste.com/artikel/2170019020/ad... in tale kabel iz dvi na hdmi: www.rolan.si/katalog/19457/KABEL__HDMI_...

Povejte mi, je za pričakovat kake zaplete? Kako je s prenosom zvoka? Bo prebavil 720p in 1080p filme? Je pričakovat kake motnje v sliki? Je možna kaka druga cenejša varianta kot tale pretvornik?

Zgodovina sprememb…

podtalje ::

Omenjeni DVI-HDMI pretvornik je mišljen samo za prenašanje analognega signala, medtem ko je kabel HDMI-DVI namenjen za prenašanje digitalnega signala, zato omenjena kombinacija ne bo delala.

gosserfan ::

misliš vga-dvi pretvornik je mišljen za analogni signal? je sploh možno nekako povezat laptop in ta lcd?

niaeva ::

baje da obstaja kabel vga to s-video, da potem priklopiš na tv, samo ga v slo ni...

stane pa še 3 € ne, ne vem kako da tega v slo ni... :(

gosserfan ::

Še kdo drug kak predlog? Ali se ne da kako drugače? :-/

Constantine ::

Živjo,

nabavil sem kabel VGAtoSCART za laptop, ker nimam še TVja ki bi imel HDMI vhod. Ampak je tema na TVju ko določim za drug zaslon. Nič ne pomagam, znižam resolucjo do najnižje, zmanjšam barve, nič ne pomaga. Kaj delam narobe, je kak tutorial na netu, ker ne njadme nič. Je pa na laptopu Visa buisness 32bit.

podtalje ::

Načelno priklopiš in bi moralo delati.

Seveda pa je vse odvisno od tega, kakšen sploh je ta konektor in kaj sploh počne.
Kje pa si to kupil in koliko denarja si dal za to?

Constantine ::

Kupil sem tole
 VGAtoSCART

VGAtoSCART



Kupil sem v Bigbangu za mislm da 40eur.

c00L3r ::

V Visti lahko daš:
Windows Mobility Center -> Connect Display

To preveri, ali je kak nov ekran priklopljen.

Constantine ::

To sem že sprobaval. Tam zazna TV kot monitor. Tv se pa odnaša tako, ko je resolucija 1024 je na vseh kanalih tema, ko spremenim na 800 in 16bit začnejo plesati bele črtice po ekranu in se meša v program. Torej nek signal prihaja na TV vendar se mi sanja ne kako dobim sliko. Na AV pa sploh ni signala, kjer bi moral biti, glede da imam preko scarta :) Sem probal na še en TV ki je novejši in je razultat isti.

All ::

Preštuderaj tole !!!

drugače kot tako dvomim da bo delalo.

Če ti je prodajalec rekel da bo ...mu nesi nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564138 (3467) anjica
»

Kako povezati siol komunikator na ekran

Oddelek: Zvok in slika
183507 (3250) Siddh
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610109 (9170) LordTado
»

Adapter iz VGA na SCART

Oddelek: Zvok in slika
2713026 (6387) podtalje
»

kabel za povezavo prenosnik - televizor

Oddelek: Kaj kupiti
52896 (2792) matej_jack

Več podobnih tem