» »

Kako ste zadovoljni z delovanjem T-2 ponudnika za internet?

Kako ste zadovoljni z delovanjem T-2 ponudnika za internet?

«
1
2 3

ttommy ::

Pozdravljeni!

Sprašujem vse,ki uporabljate T-2,kako ste zadovoljni z njim?
Meni namreč maja letos poteče dvoletna pogodba s Siol-om in razmišljam o tem,da bi zamenjal ponudnika.Prosim,če lahko svoje mnenje podajo večinoma tisti uporabniki,ki so prej bili na Siolu in so potem šli na T-2.
No,pač nasploh me zanima-je stabilen internet,je ping dober-nasploh vse.......
S siolom sem zelo zadovoljen(4096/512Kb),ampak cenovno je glede na ostale predrag.Imam pa preko routerja povezanih 6 PC-jev,zato bi bila včasih potrebna malo večja hitrost.
Mnenja?

Hvala za odgovore
Gamer

Tr0n ::

Prej sem bil pri Amisu, zdaj T-2 (VDSL 20/4 in IP TV). Moram rect, da sem vec kot zadovoljen, vsaj zaenkrat. Odlicni prenosi, nizek odzivni cas in dokaj kvalitetna IP TV slika.

Zelel bi si seveda optiko, ampak tudi to bo za silo. :)

OldSkul ::

T-2 dela super že eno leto... izpadi so zelo redki, hitrosti so take kot morajo biti (seveda vse odvisno od linije).

tsatthoggua ::

Prej sem imel Siol, ADSL, 1M/256 :
+ 24 urna tehnicna podpora, ki si jo navadno dokaj hitro dobil na telefon
+ v primeru tezave so mi res hitro le to odpravl
+ cez delovanje mreze nimam kakih vecjih pripomb
- totalno prevelika cena glede na konkurenco
- ping je bil sicer za DSL soliden, vendar se skrije proti sedanji optiki ( pod 30ms Slovenija, med 30 in 50ms moji najljubsi serverji za CSS tujina )

Danes T-2, optika 10/10 :
+ cena 10€ za 10M link vs 35€ za 1M link (stanje ko sem zamenjal)
+ delovanje brez problemov do sedaj
+ ping pod 10ms Slovenija in pod 30ms tujina.
- da dobis tehnicno podporo na telefon je mission impossible - govorim izpred enega leta, kasneje nisem probaval (ker vse dela hehe) tako da jim mogoce krivico delam.


Glede na ceno in delovanje bi se odlocil za T2 (optika) se enkrat. Mogoce bi si premislil ce bom kdaj naletel na en problem glede delovanja interneta in bom par ur klel pred telefonom - ceprav dvomim ker za tako ceno si lahko kak Persen privoscim. Imam pa se telefon in TV, ki prav tako delujeta brez vecijh problemov. Na TV sicer obcasno na kakem tujem kanalu dobim obcutek da sinhronizacija ni najbolsa, samo ne vem koliko je to njihov problem.

ttommy ::

OK-zaenkrat sami pozitivni odgovori v prid T-2.
Za optiko pa žal še par let po mojem ne bom imel možnosti.
Še kdo?
Gamer

Tr0n ::

Priporocam ti obisk neuradnega T-2 foruma.

ttommy ::

In zmagovalec je.....T-2
Res je napram drugim glede na ceno zares prava izbira.Ni mi pa jasno kako Siol drži tako visoke cene?Saj ima pogodbe s firmami,trgovinami itd...lahko bi bil prijaznejši do navadnega fizičnega uporabnika.
Hja-oni že vejo.
Isto kot Mobitel-bil je pač prvi in večina prisega samo nanj..
LP
Gamer

Jan987 ::

Poglej kdor je odvisen od interneta bo sigurno imel TV, pa ne zaradi tega ker bi bilo manj težav, ampak ker jih veliko hitreje rešujejo.Poleg tega ima veliko ljudi (tako kot z mobitelom) s Siolom vezave, ker so pač dobili zastonj namestitev/komunikator/... nenazadnje pa v mnogih slovenskih krajih t-2 še ni mogoč. Veliko pa je tudi takih, ki za 20€ na mesec pač nebi menjali internetnega ponudnika, ker jim višja hitrost ne pomeni nič, saj internet uporabljajo samo za surfanje po netu in so zadovoljni ker jim vse lepo dela.

DixieFlatline ::

Sem na optiki že več kot leto dni, razen ene 2 izpadov dela vse super, nizki pingi,nizka cena...
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

zee ::

jaz bi šel kojci na T-2 (VDSL varianta), vendar v moji vasi to še dolgo ne bo možno. Optika je seveda utopija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mmmato ::

Imam t-2 optiko in vdsl na drugi lokaciji (dinamika). Manj problemov kot jih je blo na siolu, oziroma jih sploh ni. Moti me samo da so škrti z IPji, v 24h urah si lahko prijavljen samo z 2 mac adressama, za več rabiš router. Siolov ADSL je AFAIK dovolil 6 IPjev.

karafeka ::

A tisti modem (vdsl), ki ga dobiš zraven t-2 paketa, lahko uporabiš za router?

A se t-2 vdsl še vedno ne razume najbolje z isdn? Prekinjanje linije itd.

Imam analogen faks, ki je zdaj priklopljen na isdn centralo. Kako bi deloval s t-2 ?

Če kdo ve :)

Ibex ::

Kot router ga ne moreš uporabljati. Je pa po novem tako, da če vzameš statični ip ti dajo zraven še dinamični ip.

PINki ::

Tudi jaz sem prešel iz SiOLa na T-2. Glavni razlog je bil, da je SiOL predrag za to kar ponuja.

Se pravi:

T-2: cenejši, boljši pingi, obupen odnos do strank, nekateri jamrajo da jim skos linije padajo itd. (pri meni use kul)

SiOL: dražji, stabilnejši, HD odlicen, pingi kokr tok...

Pri meni dela vse odlično (8/1mbps, 2x TV, 2x telefonija):)




Lp

OmegaBlue ::

Sem na T-2, obupen odnos do strank? Napajalnik za modem krepnil, mi je tehnik isti dan zamenjal, preklop na VDSL2 v enem dnevu ko sem dvignil na 10/2. Zmeraj na helpdesku povejo vse kar jih vprašaš in do sedaj še nisem slišal "pri nas vse dela" ali "ste probal resetirat modem".

Ne zdi se mi ravno obupen odnos.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

KoMar- ::

Meni VDSL 10/4 dela super, T-2jevci so se res potrudili z meritvami, pa zadeva je tudi stabilna večino časa, tako da jih lahko samo pohvalim. Po drugi strani pa tudi s SiOLom ni bilo nobenih težav, pri njih sta problem visoka cena ter to, da uporabnikom ne omogočajo toliko uploada kot T-2.

marS ::

prej siol 1/256 delal bp
zdaj T2 4/1 dela bp
zakaj sem zamenjal? cena
...no more heroes...
https://ilbis.com/

PINki ::

To sem bolj poenostavil "obupen odnos do strank" saj ponekod je res. Ti si pa res eden zelo redkih primerov, da ti je še isti dan prišel. Čeprav bi lahko šel tudi sam iskat modem. Mi smo npr. čakal 7dni do prihoda monterja, nekateri čakajo 2-3 tedne...:\

KoMar- ::

"Težit" moraš na neuradnem forumu, to je to :)

Sergio ::

Ah, Marko... :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Chessman ::

Ne rabiš težit na forumu, tam samo povprašaš pa se rešijo stvari, če pa kličeš na HD tam pa res moraš težiti da bi kaj zrihtal.
Meni deluje normalno, menjal zaradi cene in zaradi nelojalnega odnosa iz strani Siola. Ko sem se davnega leta kristosovega ob uvedbi ADSL v SLO pač priklopil na Siol je bilo vse vredu, ko pa sem hotel potem kasneje po izteku 3 letne pogodbe zamenjati paket katerega so ponujali za nižjo ceno z višjo hitrostjo pa so od mene zahtevali da bi se ponovno vezal z naročnini mi je pa prekipelo in sem pač odšel k konkurenci.

Pujcek ::

po zacetnih tezavah zadeva dela bp ze kaksne dve leti. pingi krasni, prenos vedno na nivoju, downtima prakticno ni... cena: sitnica.
:)

cryptozaver ::

Šel iz Siol 1MB/256KB na T-2 4MB/1MB + telefon. Razen cene in dobrega delovanja telefona precej nezadovoljen. Monterje in tehnike imajo totalno nesposobne jih je lahko sram. Monter le pride: klik klik priklopi pokliče in reče več se NE DA narest, ter odide. DL-ja imam mal pod 4, UL pa je pol manjši od Siolovega??? Kako je to možno ne vem. Pride tehnik in mi po telefonu reče da mam prežgan kabel in naj ga menjam ker je to stvar stranke, zato da je tudi UL slab. OK prinesem domov 30m UTP kabla in zamanj iščem zažgan kabel. Bil je le malo korodiran kar pa ni vzrok težavam. Vseeno ga zamenjam do prve prevezave in rezultat je seveda enak.

No comment. Čakam na rešitev, sicer bom skesano klical nazaj SIOL.

fiction ::

S prehodom na T-2 optiko sem zadovoljen.
Sicer je res, da je pri T-2 vse malo bolj "amatersko", ampak po zacetnih tezavah sedaj super dela.
Prakticno ni downtima, nizek ping itd.

Na zacetku je bilo obupno.
Ok, pustimo to, da smo najprej skoraj pol leta cakali na Gratel
(po tem ko je bila optika dejansko ze v hisi) ter da T-2 monterji niso najbolj kvalificirani
(pri meni recimo je bil studenti 1. letnika FRI in je vec ali manj samo gledal)...

Ko sem bil priklopljen IP telefonija ni delala; monter ki naj bi to stestiral seveda ni imel pojma in je kar
lepo "izginil". Klical sem na HD, se oglasil v poslovalnici T-2 in vsi so mi razlagali kako billing se ni vklopljen
in naj kar lepo pocakam ali pa resetiram Vooda. Po 14 dneh sem imel dovolj in rekel kolegu, ki dela na T-2
pa se je nekako ustimalo. Pojma nimam kako - ampak ocitno je bila zadeva napacno skonfigurirana
ker voip lucka ni nikoli svetila (ampak tega sploh ni noben opazil - od monterja, ljudi na HD, ki sem jim opisal
problem; preverjati pa seveda kljub pritozbam ni sel nihce).
Kasneje sem opazil, da kljub staticnemu IP-ju izhodne povezave na TCP port 25 ne delujejo.
Spet sem zacel tezit in najprej ni bilo nic, potem pa sem le napisal se mail
in en dan kasneje se je tudi to uredilo, spet brez da bi mi kdo pojasnil kaj je bilo narobe.

Tr0n ::

Ja, ce ima T-2 slabo plat, so to definitivno preslabo izobrazeni monterji, ki v vecini primerov znajo le priklopit modem ali kaksen kabel porihtat. To pa je tudi vse.

Nagi Bator ::

Je pa po novem tako, da če vzameš statični ip ti dajo zraven še dinamični ip.

A lahko to nekdo potrdi?
Bi to v tem primeru pomenilo, da lahko na modem direktno prikljucim dva racunalnika, brez da moram kupovati/narediti router ?

OmegaBlue ::

Da. Ena računalnik ima ročno nastavljen IP drugi faše preko DHCP.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Nagi Bator ::

Da. Ena računalnik ima ročno nastavljen IP drugi faše preko DHCP.

Ja fajn.
Se pravi switch za modemom pa dva kompa gor - na enem nastiman staticni IP drugi pa avtomatsko fase dinamicnega . Ali pa lahko direktno drugi stroj na modem prikljucim na "rs-232c" prikljucek, ceprav dvomim v to drugo?!
Imam pa SVL 100D-LR modem

robbe ::

Na rs232 nč ne preklaplat, ker ni namenjen da bi ti po njem tekel net :)
Drugače lahko pa direktno na modem (oz. v tvojem primeru ker imaš enoportnega, moraš dati na switch) priklopiš 2 računalnika in oba dobita ip dinamično. Res pa je da se ti ipja zakleneta za 24 ur potem na tiste 2 mac naslova. Če pa hočeš imet statiko moraš pa za njo zaprosit, če boš samo ti pri sebi naštimal statiko, ne bo ql.

Nagi Bator ::

@robbe
Slabo si razumel. Jaz ze imam staticni IP. Spotaknil sem se ob zgornjo omembo, da imam ob statiki po novem omogocen se en dinamicni IP.
In ker sem prvic slisal, da nekaj takega sploh deluje sem povprasal za pojasnilo.
Gre mi pa predvsem za to, da bi lahko prikljucil 2 stroja brez routerja, kot sem ze omenil, ampak da bi eden obdrzal staticni IP.
No saj bom v par dneh stestiral, da vidim ce to res gre.
Na rs232 pa itak nisem imel namena prikljucit. Sem se pa raje preprical.
Hvala obema za pojasnila.

Se pa opravicujem, ker sem zavil malo offtopic:8)

Invictus ::

Mislim da T-2 omogoča 2 IP na priključek. Najbrž v katerikoli varianti dinamični, statični.

Drugače T-2 na optiki dela super. Sam to motorolin set-top box za HD TV ni vreden pol k... Se večkrat sesuva kot Amino, ki jih žal nimajo več :'(

LP I.

Looney ::

T2 optika že tri mesece... sem pozitivno presenečena nad povezavo. Vse deluje gladko. Sem pa toliko manj pozitivno presenečena nad tehniki, ki pravzaprav še konektorja ne znajo na UTP kabel nataknit. (Precvikali dve žički od osmih.):\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Pyr0Beast ::

Mal so zida odkrušil klele .. sam to je problem zid ne T2. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Looney ::

Uf nam so vse lepo nazaj zakitali, tako, da ni nikjer nobene luknje.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Pyr0Beast ::

Ma tlele je skoraj pol stene stran palo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Looney ::

Mislim, da, če bi se moral odločit med nepoškodovano steno in optiko ne bi ravno pomišljal, kaj?:P
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Pyr0Beast ::

NI debate :D
Ma zarat mene bi lahko kar cel zid podrli, sam da bi optika bla >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

baron21 ::

Nekaj časa že imam T2 optiko, deluje vse super, vključno z telefonijo. 9.5 Mb up in down, tako kot piše v teh. podatkih. Monterje za pohvalit. Ko je bil priključek gotov je v prvem poizkusu delalo vse brez problama in tako je še danes. Prej sem imel Voljo preko Telekomovega isdn - max. 10Kb - sredi večjega slovenskega kraja nisem po več letih prosjačenja prišel do adsl linije. Zanimivo - imam optiko ne morem pa imeti adsl ali vdsl. Če bo še naprej tako potem T2 za vedno. Telekom je pri meni pa že preteklost.
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()

dela ::

Že 2 leti na T-2. Trenutno 4/512 paket in IP telefonija (VDSL2). Izpadov nobenih, internet deluje odlično, telefonija zadovoljivo, cena odlična, "postrežba" hitra (vsaj pri nas je vedno bila).

V glavnem, s T-2 sem zelo zadovoljen. Če bi danes izbiral ponudnika, bi se spet odločil za njih.

gregy ::

na T2-ju že tretje leto .. 4/512 linija, 2x IPTV in telefon .. kapo dol .. lokacija Celje
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

cryptozaver ::

Evo T-2 je od Telekoma izvedel da moja linija 'zmore' le 256K uploada. In kaj naj sedaj? Sem dal poizvedbo na siol, za večji UL pa so me oholo opozorili da ne vejo če mi bodo lahko ponudli ADSL, ker da ko sem ga odjavil so vse podrli ter naj počakam en teden.

Jeah my ass. Glih samo zame so meli postavljen DSLAM zdej so ga pa podrli. Poleg tega Siol ponuja tut VDSL kokr vem.

No ja, prav mi je, kaj se pa zmišljujem. A nikakor mi ni usojen spodoben UL. To je vse kar hočem...

Blagor vam ki imate optiko... tale baker ni vreden pol k.... menda sicer da je pred vrati nova tehnologija ki bo še dvignila prepustnost bakra, a nekako razen optiki ne zaupam popolnoma ničemur.

Pyr0Beast ::

Heh, neki je dons net sr#"! in bolj, kot sem modela prepričevau, da router ni kriv, bolj mi je zatrjeval, da ga morm nest u trgovino XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ttommy ::

A so kakšne komplikacije pri odjavi od Siola?
Koliko prej,v kaki obliki in kam moram podati odjavo?
Siol mi poteče 21.5.2008
Gamer

cryptozaver ::

Nobenih komplikacij, le podpis. Ostalo opravi zate nov provider...

NavadniNimda ::

CryptoZaver, če želiš, mi daš lahko svoje podatke (številka priključka) na Zasebna sporočila in bom dal vse skup še enkrat preveriti glede tvoje linije.

AlesC ::

jst mam dans prvi dan 10/1 pa deluje super in upam, da bo tudi tako naprej. Prej sem mel triero pa je tud blo super, sam so bli mal predragi.

durrenmatt ::

T-2 je moj prvi širokopasovni ponudnik in glede povezave nimam kaj omenit. Nekoliko pa me moti, da v ponudbi TV programov ni nekaterih, ki sem jih pričakoval.

ttommy ::

Se pravi,da samo s T-2 podpišem pogodbo in oni prekinejo vse:s Siolom in telekomom za telefon?
Gamer

Tr0n ::

Na drugi strani pogodbe, ce se prav spomnim, jih pooblastis, da ti oni odjavijo pri prejsnem ponudniku. V tem primeru ti bodo oni vse zrihtali.

ffka ::

T-2 je itak na siolovih kablih
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269150 (65365) beta1
»

siol ali t2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766646 (4389) Nixxon

Več podobnih tem