» »

siol ali t2?

siol ali t2?

1
2
»

Vajenc ::

Sej ne rabim 3, hvala pa za vzpodbudo ;).
Sem pa izvedel, da za odklop ISDN na Telekomu, dopišeš dopis (brez obrazca) in plačaš 10.500,00 sit za odklop (banda). V bistvu bi najraje vzel še tel. pri T-2, ampak imam skrbi, če bodo res začeli dražiti, ko bo dovolj naročnikov.

NavadniNimda ::

NE ODKLAPLJAJ NIČESAR - Vse bodo zate naredili T-2, sicer se zna zgoditi, da boš pol leta brez telefona. Jaz sem imel prej ISDN in odkar sem prešel na T-2, plačujem le še račune T-2ju, tako za internet, kot za IP telefonijo. Nobenih 10.500 mi ni bilo treba plačevati.

NE NASEDAJTE - ta denar se lahko koristneje porabi v gostilni ali pa se da za miloščino beraču.:|

SepoX ::

@telkec - sej ravno to, da si plačeval kot butel, se mi zdi smešno, bi pač zavrnil račun, d0h:D

@vajenc - nič ti ne bodo zaračunal, samo pusti jih pri miru. Naprave ti vse ostanejo, tako da jih lahko obesiš na steno:D

Obvezno pa poglej račun od telekoma in siola, ker ti telekom zaračuna naročnino v naprej, siol pa kar pozabi na ker dan so te telekomovci odklopil in ti zaračunajo še kake 2 tedna.

Reklamirajte račune in ne nasedajte!

Pujcek ::

a je kaksen poseben obrazec za zamenjavo se telefona od telekoma na t2 al moram obrazec za internet+tv+telefon izpolnit? pa na eno stevilko se da potem en ptsn telefon pa en IP (njihov zicni)?

ajde
:)

OChack ::

......za vse-......zračna linija nima dost veze, važna je dovžina kabla, jst mam do centrale 300m zračne,
kabl je pa lepo po enm takm lepm ovinku zvit do mene in je dovžina več kot 1 km
Int€l inside, IDIOT Outside

'FireSTORM' ::

SepoX: sem klical, miren dostop, jim razložil kak je na stvari in da pač nebom več plačeval dokler nebodo pošlihtali
in veš kak lep odgovor sem dobil?
pa kaj vi mislite da ste edini z takimi problemi?
sem rekel hvala lepa in nasvidenje
ko sem se malo pomiril(čez par dni) sem spet dvignil slušalko in odjavil

odklop isdn se ne plača nič
razen če maš vezavo še, torej tisti dve leti, če še ni minlo dve leti, se plača pogodbena kazen, in mislim da je to ta cena
se ti ne zdi malo smešno da bi se zaračunal priklop in tudi odklop?
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Odklop se plača (10.500), če odjaviš ISDN in ostaneš naročnik Telekoma. Če pa odjaviš komplet priključek pa ne 8-O wtf. Da te ja še bolj zmede.
Edit: aja,2 leti sta pri meni že mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

'FireSTORM' ::

to pa potem ni odklop
ampak je samo sprememba ISDN->PSTN
odklopnina je free, če ni pogodbene kazni(pogodbena kazen pa je druga zadeva)
Those penguins.... They sure aint normal....

roba87 ::

kako pa zveš kolikšna je zračna ( oziroma kabelska) razdalja od/do centrale?

Vajenc ::

6killer, pokličeš na T-2 npr.
Telkec, pridejo ti ODKLOPIT vse kar imaš doma naknadnih priključkov od PSTN na ISDN, in na 080/8000 mi je rekel, da se to plača 10.500. Zdej pa ti reč, da ni tko, pa me še malo bolj zmedi.
In če grem nazaj na PSTN moram valda še modem(calisto) za ADSL zamenjat, sam sranje vam povem.

SepoX ::

Ej Vajenc jst te spoh več ne zastopim. Kaj bi ti zdej rad - skenslal ISDN al celoten priključek in šel na T2 s telefoni in netom.

Če boš šel na T2 z obojim ne rabiš nič plačat!!! dej si to v glavo vbij. Za vse poskrbi T2.

MadMicka ::

nimda, ne smetit po slo techu. To itak delaš na siolovem forumu.

MadMicka ::

Prosim moderatorja, da zadnje 4 poste briše.

NavadniNimda ::

Micka, jaz pa ne povem pod katerim imenom nastopaš na SiOL forumu. Nekako se mi ne zdi fer tvojih podatkov objavljati naokoli. Upam, da boste tudi partijci kdaj tako velikodušni.:8)

Vajenc ::

Sepox, ne moreš ti vedeti, ker še sam ne vem čist točen. Sem pa vprašal za vaša mnenja.

Izbiram med: 1) vzeti vse pri T-2 in reskirati možna povišanja cen (ko bo dosti uporabnikov), vzeti v zakup več prekinitev in tudi rahlo manjšo hitrost od obljubljene, 2) skenslati ISDN pri Telekomu, obdržati telefon pri Telekomu in vzeti samo VDSL+TV pri T-2, 3) obdržim vse tako kot imam sedaj (višja cena + preverjena kakovost=vse dela)

Nixxon ::

Še moje izkušnje: Matram se za T2 že od lanskega leta, več ali manj intenzivno. Pri zadnji poizvedbi je Telekom odgovoril, da na moji lokaciji (Vrhnika, oddaljenost od centrale je 1400m) ni možno, ker naj parica nebi bila primerna za to tehnologijo (nekaj takega). Nimam pa telefonskega priključka aktiviranega (lastnik stanovanja je cifro prenesel v novo hišo 20m stran), kabli so vsi še potegnjeni in prosta mesta v omarici/centrali SO.

Ker obupavam nad T2 sem obenem poslal poizvedbo na SiOL (hočem met IPTV) preko Telekomove spletne strani. Me kliče en tip iz SiOLa še isti dan in pravi da bodo tehniki prišli na dom naredit test. Tehnikov od nikoder, samo 5 dni kasneje me pokliče nekdo iz SiOLa in pravi da ne morem imeti razvezan dostop in paket TRIO, ampak moram najprej naročiti/dobiti telekomov telefonski priključek.;(( Rekel sem mu da naj preveri če bo potem TRIO možen, je rekel da bo vprašal tehnike. Danes se pogovarjam s sodelavcem in je potrdil moje sume; da me Telekom/Siol hoče nategnit za naročnino ter priključnino za navaden telefon.

Naj dam še enkrat poizvedbo rpeko T2? Naj znorim nad Telekomom v upanju da popustijo? Kakršenkoli nasvet?

Nixxon ::

Razmišljal sem, da bi zahteval pisno, da rabim res navaden telefon ter da se potem da in to uporabil za pritožbo, morda poslal zadevo na T2.

NavadniNimda ::

Tisti, ki vam je T-2 rekel "NE - ni proste parice" in vam je hkrati nacionalni operater SiOL rekel "JA", lahko podpišete pri SiOLu, skopirate te dokumente, pošljete en izvod na APEK, z drugim pa na Brnčičevo. Veselo bo!:|

iskra ::

@SepoX: no, pred dvema mesecema to, kot kaže, še ni bilo mogoče. Vsaj tako so meni zatrjevali na T-2. Sem pa ravno te dni od kolega slišal, da so dobili pri njih celo odzivnik, ki pove, da je bila številka prenesena. Moram res ob prvi priliki poklicat na T-2, kako je s tem...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

SepoX ::

Jst mam to že ene dobre 2 meseca, možno je pa bilo od maja enkrat. Ta odzivnik mora biti kao povsod kjer si obdržal cifro in zamenjal operaterja npr. mobitel cifra in si šel na simobil. Če mene vprašate je ta 'odzivnik' nadležen ko sto mater:D

klemen22 ::

Mene pa nekaj zanima. Pri punci imajo Siol ADSL in so se odločili da bodo skenslali tega ponudnika ker ima oderuške cene in prešli na T2. Imajo pa še vezavo za eno leto se mi zdi. Torej koliko stane predčasen odklop pri Siolu? Ker sem iskal na njihovi strani pa nisem našel nikjer.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Klemen, 2K na mesec, se mi zdi da sem to videl na siolovi pogodbi. Poglej.

'FireSTORM' ::

2k na mesec torej 24k za eno leto plus 2,5k strošek
pa še modem se mora plačat
Those penguins.... They sure aint normal....

SepoX ::

A ni samo 15k pavšalna kazen, modem pa vrneš? Kaj je pa tiste 2,5k?

'FireSTORM' ::

strošek da te izklopijo
sem vprašal poslovodjo posebaj samo za vas :P
modem je pa tvoja last ker ga ti kupiš
če maš sagem ali ganymede modem
calisto pa je bil last siola ja in si ga imel samo na izposojo
Those penguins.... They sure aint normal....

Matheeew ::

Calisto je last telekoma.

Nixxon ::

Tako je, jaz sem ga moral vrnit.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ste zadovoljni z delovanjem T-2 ponudnika za internet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10911938 (7739) durrenmatt
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444569 (3361) snoopy20
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269605 (65820) beta1
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743

Več podobnih tem