» »

siol ali t2?

siol ali t2?

«
1
2

'FireSTORM' ::

mam en hud problem

rabim hiter, poceni internet in to takoj...

problem je ta, siol je počasnejši in dražji, priklopi se pa hitreje(kolko čujem)
t2 pa ima zelo ugodne ponudbe glede na hitrosti, ampak se čaka baje 2 mesca(če je to res)

ker pa rabim internet takoj me pa to vse skupaj bega...
zdaj če to ni res da se čaka 2 mesca na t2 potem vzamem takoj, če ne pa prosim za pomoč, oz. vaša priporočila

amis, volja in vse ostalo odpade
Those penguins.... They sure aint normal....

madmitch ::

Jaz bi se zaenkrat vseeno še vedno odločil za SiOL. Odvisno tudi, koliko te bodo boleli morebitni izpadi in koliko ti pomeni suport.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

'FireSTORM' ::

kratkoročni izpadi me sploh ne motijo
torej par minutni izpadi niso tak hud problem
če pa kdaj nebo delalo po kak dan ali več pa popenim
Those penguins.... They sure aint normal....

pavka ::

S T-2 sem mislil, da bom popenil.Najprej 3 mesece čakanja, potem pa v 3. mesecih vsega skupaj skoraj polovica nedelovanja (izpadi). Zdaj imam kabelski Voljanet
Več glav več ve!!!

carniolan ::

Osebno sem bil prikljopljen po stirih dneh pri Sinfoniki v casu lanskoletnih promocij - V Slovenijo sem prisel v ponedeljek in v petek zjutraj je prisel Telekiomovec s skatljo - odklopil vigor talk za dial-up in instaliral eno Iskrino skatljo. Mislil sem da bom dobil tak modem nekaj takega kakor imam v Franciji (pisarnan) pri FREE z wifi - ali pa (doma v hisi) Alice (to je Telekom Italia) v pa to ni isto - Ispadov nimam nikoli ko sem dol - deluje normalno - samo skoda da ne dajo se VOIP telefonije zastojn kakor jo dobis tu v Franciji pri vseh provajderjih ce imas ze 512/128. Poizkusi pri njih samo boljse telefonirat direktno v Trzin in ne na filiale. Osebje zelo prijazno in usluzno

macgajver ::

Na tvojem mestu bi vzel T2 jas imam siol pa ti rečem da to isto po malem skoz nekej zajebava pa še po navadnih kablih jim use laufa bojo mogl počas optiko notr dat pa pr siolu je tko recimo jest sm 2km od centrale pa ne morm imet 2tvjou in 4mega povezave.

Glih zdele sm na T2 klicou ker me je res zanimal kok cajta rabjo za priklop

T2 približno en mesec
siol od 2 tednou do enga mecsa

Ubistvu če maš srečo maš lohk siol ali T2 zlo hitr prkloplen lohk pa čakaš ko budala
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

fora ::

Kolikor mi je znano T2 priklaplja samo uporabnike, ki niso oddaljeni od centrale več kot 1,5 km. To mi je ravno včeraj rekel en tip na T2-ju, ko sem klical.
No in jaz sem oddaljen 1600 metrov, pa nočjo prklopt. GRRRR
Drugače pa tudi jaz raje dam točko za T2.
Have fun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fora ()

Irmscher ::

Kaj grrrr?

Do 1500m zračne zaenkrat vleče VDSL signal.

#000000 ::

@macgajver

približno 1 mesec za T2 je kot akedemskih 5 minut ki se hitro razpotegnejo na nekaj dni, v mojem primeru cca 70 s tem da že 12 delovnih dni čakam da se na telekomu nekdo spomni in pride priklopit spliter ter odnese njihov modem.

Ne nasedaj na 1 mesec raje računaj na 3 LP

drejc ::

Hmmm...priklopljen v medvodah, 5 dni od izklopa iz siola. Pet dni sem biu brez neta, to je pa tut vse...zdej že 4 mesce špona k ftrgan, tut takrat ko so sosedi imel izpade na siolu (je treskal).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Tomson ::

Pri T-2 naj bi realno priklop bil izveden v 3-4 tednih, če ni zapletov. Pri Siolu pa če se malo sam potrudiš, greš naročit v Telekomovo trgovino, podpišeš pogodbo, odneseš opremo, malo težiš in po SMSu dobiš podatke, teoretično v 3 dneh. Praktično nekje 1 teden. Če pa pogodbo sklepaš preko neta ali tel. in gre to prek pošte, pa če slučajno čakaš tehnike da izvedejo priklop ... tudi do 3 tednov. Odvisno od lokacije in gužve.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

#000000 ::

3-4 tedne my ass oziroma z uporabo tavelke vreče za srečo mogoče ! 2-3 mesce bo bolj pravilno.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

roba87 ::

Vzemi siol...T2 še ni dorasel se mi zdi(po kvaliteti) ...ima preveč ispadov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

klemen22 ::

Glede na to kakšna je razlika v ceni med T2 in Siolom bi morala biti Siolova storitev prekleto boljša da se izplača. pa ni
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

roba87 ::

Nvm , jaz se nebom nekaj pametnega delal, ker še nisem imel izkušenj s T2. Sem pa slišal da je baje izpadov dosti in ker to vedo imajo pomoje zaradi tega tako nizke cene. Ko ne bo imel t2 več izpadov ga bodo podražli.... Vsaj jaz tako mislim.

#000000 ::

1/256 za 8.060 sit
ali
10/2 za 8.500 sit

kaj je za razmišljat ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Nagi Bator ::

No, te debate okrog tega kolko izpadov je na T-2, mi ze malo najeda!;(
Preverite malo, po kaksnem 30 in vec let starem kablu vam pride signal!

Zdaj sem njihov uporabnik kaksna dva meseca, pa sta do sedaj bila dva izpada po 30 min - od teh je bil eden najavljen kot vzdrzevanje omrezja, za drugega sem pa pozneje zvedel da je tudi slo za vzdrzevanje. Oba sta bila ponoci! Poleg tega mi je do sedaj morda 3 ali 4 krat padla linija za 30 sekund! In to je to!

Sem med drugim uporabljal tudi Siol in vem povedati, da je bilo dosti slabse! Najmanj izpadov od vseh ISP-jev, ki sem jih imel priloznost uporabljat daljsi cas (beri vsaj pol leta), pa ima Triera! Vsaj v mojem primeru je bilo tako.

Paketi so bili:
Siol 1Mbit/256kbit (1.3km od centrale)
Triera F300 (2048Mbit/384Kbit) (razdalja neznana, ampak gre za kabelski net)
T-2 (imam zdaj)(8Mbit/1Mbit - samo net) (300m od centrale)

arnesa na 100Mbit optiki pa ne bom upletal:D

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

pa meni je vseeno če mi izpade ponoči ali po dnevi ker mam to linijo samo za server in bi blo najlepše da nebi nikoli izpadla
samo vem da je to nemogoče, mislim pa da bom počakal da v naše kraje priraca optika

glede izpadov na netu, čujem nekatere da jim siol non-stop pada...
doma pri punci(kjer zdaj živim, net pa rabim za svoj star dom, ker bo tam sevrer) pa net dela neprekinjeno, in presneto dobro(razen ko se puncin brat na e-mule in bit torrente obesi :P )
Those penguins.... They sure aint normal....

tomaz 06 ::

Dobra dilema, Siol smrdi po celi crti, in ne sam zaradi navite cene, T2 se pa res dolg caka. Mogoc je kaj boljs s T2 po novem, verjetno imajo kaj manj guzve.
No, jaz na siol ne bi sel.

Tomson ::

Sam sem v podobni dilemi in razmišljam takole:

T-2 Prednosti:

- nizke cene internet paketov
- kmalu VDSL2 (višje hitrosti na večji oddaljenosti)
- bolj kvaliteten IPTV (več programov, boljša slika)
- naprednejše storitve pri IPTV (kmalu mogoče tudi Aminet500?)
- širitev ponudbe in storitev (sprotne nadgraditve)

T-2 Slabosti:

- Čakanje na priklop (lahko traja od 3 tednov do 3 mesecev)
- Možnost slabega delovanja (VDSL je občutljivejši od ADSLja ) - hitrosti večkrat ne dosegajo obljubljenih
- Slaba tehnična podpora (če lahko o njej sploh govorimo)
- Na večjih razdaljah od 700m lahko pride do vrsto težav (razni izpadi in nihanje hitrosti) - glede na poročila uporabnikov

SIOL Prednosti:

- Razmeroma hiter priklop (cca. 1 teden če malo tečnariš)
- Stabilno delovanje (ko enkrat vse deluje), čeprav imajo sorodniki prav zdaj grozne probleme že 2 meseca...
- Tehnična podpora 24ur na dan (čeprav lahko čakaš do 20minut na tehnika)
- Hitrosti interneta ne odstopajo, so celo malo nad zagotovljenimi

SIOL Slabosti:

- Montaža tehnika se plača (če ne znaš priklopit sam)
- Cene paketov niso najnižje
- Vezava za 24mesecev
- upload omejen na 0.7Mb
- ne nadgrajujejo kaj veliko svojih storitev



Skratka, so plusi in minusi pri obeh, čeprav če sem iskren, če bi T-2 bil malo hitrejši pri priklopu ne bi veliko razmišljal. Tako pa čakanje do 3 mesecev na dial-up kar imam že 6 mesecev .... njah.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NavadniNimda ::

Folk, tole z dolgotrajnim priklapljanjem T-2 so več ali manj 3 mesece stare fore in so preteklost. Le hrabro - napredka ni mogoče preprečiti z inferiornimi storitvami. Če ima kdo težave s T-2, bo pa gotovo vprašal kar tule na Forumu, saj baje tudi tu gledajo in ukrepajo, če ima kdo kakšne probleme.;)

Soniux ::

Sam stran od Siola, nateguni drzavni!

iskra ::

Pri nas so T-2 priklopili v 4 tednih. Vmes smo imeli problem pomanjkanja neta cele tri dni, ker so se pogodbeniki po odklopu iz Telekoma lovili okrog s paketi opreme T-2, ki je bila namenjena k nam domov. Na koncu nam je priklop izvedel podpogodbenik (beri srednješolec, ki dela preko študenta), ker gospod pododbenik, kot kaže, ni imel časa.

Po enem tednu brezhibnega delovanja so nastale hude težave. Ne telefon ne net nista delala. Jasno mi ni ostalo drugega kot preko GSM-a klicati T-2 in si nabiti za 4k dodatnih stroškov. Našo opremo so na njihovi strani videli kot delujočo, pingali so nas na veliko in spreminjali razno razne parametre na naši strani. Ker mi nihče ni znal povedati kdaj bo zadeva popravljena ali mi posredovati številke tehnika, ki se s to zadevo ukvarja, sem zahteval nadrejene, ampak jih kot kaže tam nimajo oz. se bojijo, da bi telefonisti leteli.

Nič ni delalo skoraj pet dni in mislil sem, da bo čas, da gremo na kakega drugega ponudnika. Oče je že bil odločen za ponoven preklop in je na Telekom poslal poizvedbo za priklop Siola - drugi dan je net spet delal >:D

Drugi problem še vedno ni odpravljen: v podogbi smo zahtevali ISDN vmesnik, ker imamo doma odličen brezžičen telefon. T-2 uporabljamo kake tri ali štiri mesece in še vedno ga nismo dobili. Moram ob priliki še malo potipat skladišče.

Razen teh katastrof, dela vse 100%. Tisti trije dnevi brez neta/telefona so malo mučni ampak se za tako nizko mesečno ceno zelo zelo splača. Telefon imamo, žal pa je ožičen.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

'FireSTORM' ::

saj to je ravno to, če nebi blo treba tak dolgo čakat, takoj t2
ampak rabim net takoj
ker na UPC Telemach nima smisla priklaplat serverja, ker mi to skoraj nikoli ni delalo in sem že odjavil

Server pa rabim za naš Americas Army clan, in sicer samo FTP server za našo uporabo, torej, ne bo javen server
no pa še za sebe bom logično mel tudi ftp server
pa kak mail serverček bom počil gor, mogoče tudi http server, da bom sprobaval malo php in sql :P

nevem, moral se bom hitro odločit, ampak 3 mesce pa res nimam časa čakat na to

kaj pa ve mogoče kdo kdaj se bodo nadgrajevala optična omrežja v naših krajih bol?(murska sobota)
Those penguins.... They sure aint normal....

BroTheR ::

talkec: zakaj pa ne Amis? Od septembra imajo najcenejso ponudbo pri nas ..pa tudi najbolj kvalitetne storitve (brez izpadov - po mojih izkusnjah)

KLIK

alienalien ::

@teIkec FTP iz maks 786kps uplaoda bo pa bolj bogi se ti ne zdi.

glinik ::

Amisov paket za 6100 sit se mi zelo sveti :D Imeti večji download kot 2M je itak brezveze ... Imam 4M pa ga koristim min.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

'FireSTORM' ::

ja saj pravim da bo to samo za nas v klanu, pa še to ne za vse
bolj za admine in mode klana in mojo osebno uporabo
torej nebo se prenašalo nekih vlkih fajlov itd.
Those penguins.... They sure aint normal....

#000000 ::

glink ja za eno mašino je res preveč 4 samo če maš pa 4 in več mašin s kerimi bi rad bol naenkrat na webu pa pride zelo prav, sploh zjutraj ko vsi preverjajo pošto, traja kr neki časa da je vse dol, kaj pa rata ko dobiš recimo katalog pdf velik 50 mega ali več ?? ostali do 9 ne morjo pošte čekirat LP

cryptozaver ::

Jest mam z obema slabe izkusnje glede odnosa. Po telefonu informacije ze dobis, to je pa tudi vse. Ne mors verjet kaksno ignoranco se gredo. OBOJI. T-2 dobiva nove narocnike samo zaradi cene in s tem povezane potrpezljivosti le-teh. Z internetom racunice ne morjo imet ker telekom vzame nekako toliko kolikor vzamejo oni stranki. Ali pa se vec. Najbrz bodo pocasi zaceli drazit storitve takoj ko dosezejo neko ciljno stevilo uporabnikov. Odjemalci se bodo spet pocutili nategnjene a nazaj k SIoL-u ne bojo sli ker to stane.

Takle mamo.

Trenutno sem pa na SiOL a razmisljam o menjavi na T-2 zaradi cene. Izkljucno zaradi tega.

Se vprasanje ce kdo ve. V primeru da imas ISDN ali je res da obdrzis stevilke (s prefiksom) ter celo aparate (z nekim dodatnim modulom)? Tako pravijo po tel. ampak glede na izkusnje preverit ni odvec...

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

ma kaki pdf :D
tu gor bodo samo kake skripte za game server pa kaj tako podobnega, pa backup teamspeak ko bo glaven padel(mogoče)
Those penguins.... They sure aint normal....

cila22 ::

Jaz imam T-2, 2 meseca pa nisem doživel niti enega izpada še. Prej na Siol-u so bili pa kar pogosti.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

McClane ::

pri punci se je sedaj pojavil problem z T-2, namreč že 14(!!)dni je minilo odkar je bila javljena na njihov center težava z povezovanjem in kljub vsem mogočim telefonskim pogovorom in obljubam T-2 ni uspelo poslati nikogar da bi zadevo uredili.
Vmes so bili doma že telekomovci ki pa so preverili samo linijo ki seveda dela ok..Stanuje pa v Lj tako da ne vem kje bi lahko bil problem da ne zmorejo nekoga poslati - nemogoče je dobiti kakega tehnika, telefonisti samo odgovarjajo da bodo napako javili...Kaj naj še poskusimo??
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

NavadniNimda ::

Poskusite prebrati Zasebna Sporočila, morebiti to kej pomaga.;)

'FireSTORM' ::

vidim da ko bi t2 moral poslat kakega tehnika(priklop ali težava) to traja zelo dolgo
to se mi spet zdi en minus za t2

mene zdaj samo najbolj zanima kdaj se bo širila optika po vsej sloveniji
ker potem bi verjetno vzel 5/5 ali pa 10/10
Those penguins.... They sure aint normal....

NavadniNimda ::

Optika se bo širila, kakor bodo soglasja s strani lokalnih veljakov. Zato na volitvah 22. oktobra volite tiste kandidate, ki bodo to podprli, ne pa tistih, ki to zavirajo (in napredek v splošnem!) z vsemi sredstvi.:|

Nagi Bator ::

No Nimda ta pa je malo prehuda:\

NavadniNimda ::

No, tolk hudo pa spet ni bilo, no. Znam precej bolj ostro povedati!;)

Pujcek ::

cist odvisno kje si. v trnovem je minilo od poslane pogodbe na t2 do delujocega interneta manj kot 3 tedne (to je bilo pred priblizno dvemi meseci). ker sem bil zadovoljen sem isto narocil se pri punci v siski (za stadionom). vse skupaj je spet trajalo priblizno 3 tedne. dela pa vse brez problema (paket 1/256). aja, pa telekomov telefon sva obdrzala.

lp
:)

Tomson ::

Eno vprašanje.


Pri nas v Vnanjih Goricah širijo centralo (Telekom) in bi naj bila v začetku oktobra gotova. Zanima me, koliko časa potrebuje potem T-2 da jo nadgradi z svojimi zadevami?

Pa še nekaj. Če vzamem npr. T-2 in čez kakšen mesec ugotovim da ne dela vse kot bi želel pa bi šel potem na SIOL, je to možno glede na priključek na katerem sem bil v centrali ali imajo T-2 in Siol ločene priključke in se zna zgodit da bi recimo imel siol zasede priključke ter tako nebi mogel it na siol?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

iskra ::

@cryptozaver: številk, kljub zakonodaji, ne moreš obdržati. Lahko pa imaš dve telefonski številki za vsega skupaj 1500 SIT na mesec. ISDN vmesnike dobiš AMPAK, kot sem že v svojem prejšnjem postu napisal, jih kar lep čas ne boš videl, če jih nimajo na zalogi. Začasno dobiš navaden T-2-jev telefon (Belco al neki) in to je to.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

MadMicka ::

Jaz sm na Siol dual paket čakal 4 mesece brez uspeha. Potem sem jim pogodbo odpovedal. Odšel sem na T-2, kjer so mi obljubili, da bo zadeva urejena v 30 dneh, ko pa sem na pogodbo dopisal, da če temu ni tako, pogodba ne velja, pa niso hotl podpisat.

No, ker sm mel vseh poln kufr, sem odšel na Telemah, kjer ti zadevo uredijo v parih dneh.

SepoX ::

@iskra - ne govor neumnosti. Imam lepo obe isti cifri iz starega ISDN-ja, dobil sem tudi vmesnik, kjer imam priklopljeno staro brezžično Eurit 133 centralo in dve slušalki, katera ima vsaka svojo cifro.

@cryptozaver - beri zgornji odgovor.

cryptozaver ::

Tko nekako so tut meni rekli na informativne chatu. A si moral placat za ta famozni vmesnik?

'FireSTORM' ::

samo tišina z telemach, ker so to pocarji od pocarjev!

eno leto so mi hodli serviserji menjavat modeme, kable, vsega boga so mi pomenjali, brisali so me iz centrale in na novo dodajali(seveda jaz nisem z tem mel nobenih stroškov) ampak vseeno, net ni delal, ko pa je delal pa zelo počasi
no potem se najde en mojster da bo on malo razdelilnik pogledal(tist kjer se razdeli za tv in net)
in ugotovi da mi je monter ki mi je prišel to montirat v razdelilcu kabl precviknil in mi zato net ni delal
OMFG!!! skoraj sem popenil, 1 leto če še ne več sem internet plačeval v tem enem letu pa mi je delal 6 ali 7 mescev vse skupaj;((
Those penguins.... They sure aint normal....

MadMicka ::

telkec, jaz sm bil na telemachu že pred leti, dokler nisem odšel na ADSL zaradi večje hitrosti. Tedaj mi je zadeva delala BP.

SepoX ::

@telkec - in poanta tvojega posta je ?

@crypto - nič ne plačaš, samo pri pogodbi ga moraš obkljukat.

'FireSTORM' ::

sepox, mogoče to da sem plačeval ko butil delal pa ni? d0h....

no sicer pa, sem si danes v službi pogledal, t-2 na moji centrali ni možen, prezasedenost...
Those penguins.... They sure aint normal....

Vajenc ::

Jaz imam tudi dovolj Siolovih visokih cen. Zanima me pa naslednje za T-2. Ali je bolje (po kvaliteti in po riziku) vzeti telefon in internet+TV, ali le internet+TV? Od centrale naj bi bil oddaljen le 100m, če to pomeni kakšen plus na kvaliteti.
Zanima me tudi, če kdo ve, kakšen je postopek pri Telekomu z odklopom ISDN-ja (a so kakšni stroški in koliko časa traja), sem naročen na storitev že 2 leti, tako, da mi kakšne kazni ne bi smeli dati.

NavadniNimda ::

Pri 100 metrih boš imel tudi 3 TV če boš hotel. Ni za oklevat!:|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ste zadovoljni z delovanjem T-2 ponudnika za internet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10911939 (7740) durrenmatt
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444571 (3363) snoopy20
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269640 (65855) beta1
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743

Več podobnih tem