» »

h.264/DVD/DivX player

h.264/DVD/DivX player

««
45 / 47
»»

mrdaco ::

Sicer ne vem če na firwaru 01-17-101217-15-POP-403-000 podpora "Added support for mkv prepend compression for h264 tracks" pomeni enako kot header compression?
Če je tako bi moralo z novim fw delat.

Ravnkar z mkvtoolnixom na novo muxam s tem da sem nastavil compression na "none". Da vidimo če bo doma HDX delal z aprilskom fw-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

mrdaco ::

Evo za vse ostale; z mkvtoolnix-om sem znova zmuxal mkv in nastavil compression na none, ter preizkusil na starem HDX firmwaru in DELA. Če koga zanima kako naj javi. Mux dela 4-5 minut, preko direktno na USB disk. Samo sranje je če z HDXom potegneš fim z torrent odjemalcem potem pa mux preko njegove počasne mreže dela 110 minut. Zdaj še samo pogruntam kako ugotovit kdaj ima film headher compression in kdaj nima.

biasko ::

POZDRAVLJENI

Tudi jaz kupujem predvajalnik.

Kaj svetujete če potrebujem:
- DVB-T (če sploh kdo podpira, imam svoj USB sprejemnik ki bi ga uporabil) ??
- možnost predvajanja SIOL TV ali T-2 TV
- pasivno hlajenje
- podpora za torrent
- dobra odzivnost
- predvajanje vseh formatov (to itak majo vsi)


Razmišljam o Popcorn Hour 210 ker ima tudi možnost vgradnej Blue Ray enote (sklepam da tudi DVD enoto ??) čeprav nevem kje je odprtina za to, ali moraš sam izrezat???, ter novejši procesor.
Imel sem možnost poiskusiti Xtreamer za 115EUR z ventilatorjem, ki me je zelo motil, ter slaba odzivnost. Nevem kako je pri novejših modelih.
Kaj še lahko ponudite? ;)

Najlepša hvala!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biasko ()

astras ::

kupi si c-200
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

biasko ::

C-200 je predrag (okoli 320€)

koliko je razlike med a-210 ?

-je v C-200 že Blue Ray enota vklučena? (mislim da ne)
itak za enkrat ne potrebujem enote, je pa A-210 dobra opcija če bom kdaj potreboval

- ali A-210 omogoča DVBT?
- se da spremljati SIOL TV?

Hvala še za te odgovore.

vrossi46 ::

Ne omogoča DVB-T in niti IpTV,baje pa da delajo na temu.

Lp

kelly1 ::

No morda je pa rešitev :

http://www.techtradecenter.si/?f=art_si...

Če boš pohitel, ga boš v Eleclerku dobil za cca 200 EUR !!:)

LexLuthor ::

a-210 in c-200 omogočata sprejem IPTV z namestitvijo programa UDPxy in playliste, ki jo izdelaš sam. Zadeva je nadvse preprosta prek aplikacije NMT community software installer.
www.pasice.si

vrossi46 ::

@ LexLuthor ,
a si že sprobal namestit program UDPxy? In če a mi lahko pomagaš kako?

Lp

eos ::

kako hitro deluje preklapljanje med kanali preko IPTV na A-210?

biasko ::

hm, zanimiv tale IAMM NTR82, je en in edin problem po moje

je no-name firma brez resne podpore ;) ?

Privlačno je to da sprejema tudi DVB-T in ima možnost snemanja- noja, sej ti itak podpirajo tudi vsi DVBT sprejemniki za 50€.

kelly1 ::

Dobro jutro,..
Kar se tiče podpore : http://www.o2media.es/en/soporte

To je samo nekaj,..

Lp

LexLuthor ::

vrossi46 je izjavil:

@ LexLuthor ,
a si že sprobal namestit program UDPxy? In če a mi lahko pomagaš kako?

Lp


Da. Na PC si namestiš CSI - Community software installer - http://www.nmtinstaller.com/
Nato poskrbiš, da je NMT pravilno omrežen, torej, da ga vidiš kot mrežno napravo na računalniku.
Nato zaženeš CSI, program te vodi tako, da pravilno zazna NMT.
Potem izbereš aplikacijo, ki jo želiš namestiti na NMT - v tvojem primeru poišči aplikacijo UDPxy 1.0 pod zavihkom "Applications", ter klikni "next"
Zadeva se instalira avtomatsko na NMT (seveda, če imaš vgrajen disk, drugače ne gre)
Potem si nekam na NMT shraniš HTML file s playlisto.
Televizijo gledaš tako, da si navigiraš do html fileta in zaženeš kanal, ki bi ga rad gledal. Kako sestaviš playlisto, je razloženo v navodilih, ko instaliraš udpxy.

Opozorilo: Tvoj router mora podpirat multicast promet - to običajno znajo tisti, ki imajo flashan firmware DD-WRT ali Tomato, drugače boš moral za gledanje IPTV NMT priklopiti direktno na modem. Če imaš PC priklopljen na router in lahko gledaš IPTV (npr. s programom VLC), potem imaš to že rešeno.

eos je izjavil:

kako hitro deluje preklapljanje med kanali preko IPTV na A-210?


za A-200 ne vem, na a-100 deluje približno tako hitro kot baje na Siol TV - nekateri kanali dokaj hitro, nekateri si vzamejo par sekund. Predvidevam, da je podobno tudi na A-200, morda celo hitreje.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

vrossi46 ::

Žal UDPxy 1.0 programa ni več na izbiro.

biasko ::

Kaj pa menite o HDI Dune ta pa ima tako Torrent odjemalec kot podporo za IPTV ter DVB-T , nevem ali je treba imeti njihov stick al lahko daš svojega.


A.C.Ryan Playon!DVR HD (ACR-PV76120) je tudi zanimiv ker ima celo dva DVBT tunerja, res pa je da je zadaj videti kot d aima ventilator.
kaj menite, ima kdo?


hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biasko ()

LexLuthor ::

vrossi46 je izjavil:

Žal UDPxy 1.0 programa ni več na izbiro.


Ne vem, kako je pri tebi, a jaz ga še vidim...
Več o programu na http://www.networkedmediatank.com/showt...
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Spock83 ::

Jaz zdaj imam že kar nekaj časa Boxee Box in je resnično usper zadeva. Daljinec tudi. Na žalost, do zdaj nisem imel nobenega NMTja da bi naredil priemrjavo.

qwyx ::

sej ti itak podpirajo tudi vsi DVBT sprejemniki za 50EUR.


Če gre za ceno; v Italiji stane izboljšan model IAMM NTR83 179EUR :

http://www.o2media.it/productos

Gatsu ::

Evo očitno moj Popcorn 110 dokončno umira... najprej je šel zvok preko hdmi, zdej noče več prevrtavat filmov, niti jih resumat z bookmarkov. In to vsaj en mesec prehitro saj imam namen kupit Xtreamer ultro... :(

astras ::

recovery fw oz ponovna nalozitev fw ti ne pomaga?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

urko12345 ::

Adler je izjavil:

IPTV direktno na POPCORNU A-110 !!!

1. Naložiš NMT Community Software Installer 1.6.3 na PC http://www.nmtinstaller.com/

2. Potem poiščeš v Applications Udpxy_1.0_Chipmunk-8, ga inštaliraš na Popcorn 110 in se držiš navodil na desni (na root Popcorna se ti mora inštalirat nova mapa udpxy, katera omogoča UDP multikast)

3. Narediš html file (ker mi ne pusti prilepiti kode) z kodo, ki jo je napisal SasoS na 4 strani foruma in zamenjaš http://192.168.1.2:2000/ z http://localhost:81/udp/239.1.1.151:5000

4. Poženeš to datoteko in to je to !

Jaz sem si naredil listo programov in vse dela preko bakra edino Discovery HD, Info HD in Play HD štekajo verjetno preveč obremenijo router, ker kar vrže vse skup ven. Audio lahko izbiraš z tipko Audio. Podnapisi v HBO Comedy in podobni pa še ne vem kako bi jih usposobil.
V mapi udpxy imate tudi udprec katera omogoča snemanje programov. Kako se poigrajte sami z telnet. Sam se še nisem uspel. V bodoče je najavvljen tudi EPG. Tako da ... To mi deli !!!!

Čao


Ali lahko prosim meni nekdo po domace pove kako se naredi html file za play listo k jo dam na moj popcorn A110. jaz ze dva dni probavam pa ne vem kako. odprem notepad in noter skopiram M3U file. in ga shranim kot t2.html
skratka nisem domac na tem podrocju in rabil odgovor.

hvala

LexLuthor ::

www.pasice.si

bastadu ::

mrdaco je izjavil:

Evo za vse ostale; z mkvtoolnix-om sem znova zmuxal mkv in nastavil compression na none, ter preizkusil na starem HDX firmwaru in DELA. Če koga zanima kako naj javi. Mux dela 4-5 minut, preko direktno na USB disk. Samo sranje je če z HDXom potegneš fim z torrent odjemalcem potem pa mux preko njegove počasne mreže dela 110 minut. Zdaj še samo pogruntam kako ugotovit kdaj ima film headher compression in kdaj nima.

Ali ti je že morda uspelo ugotoviti, kako priti do informacije, če MKV ima header compression ali ne (še preden ga poženeš na HDX-1000 in vidiš da ne dela)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

gregyk ::

bastadu je izjavil:


Ali ti je že morda uspelo ugotoviti, kako priti do informacije, če MKV ima header compression ali ne (še preden ga poženeš na HDX-1000 in vidiš da ne dela)?


Namesti MKVtoolnix, zaženi "mkvinfo GUI", potegni .mkv file v okno in dobiš podatke o njem. Če je med podatki napisano nekaj v smislu: "Content compression - Algorithm 3 (header removal)" ima MKV header compression.

bastadu ::

THX!

kmetek ::

Je kdo videl tole?

ROKU

revvs ::

kmetek je izjavil:

Je kdo videl tole?

ROKU


Imaš kakšen podroben opis te stvari ?

Spock83 ::

kmetek je izjavil:

Je kdo videl tole?

ROKU


Večina teh servisov je pri nas neuporabnih.

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

gregyk ::

kmetek je izjavil:

playon ima akcijo:

Playon!HD Essential brez in z diskom


Brez mrežne povezljivosti ...

Tomson ::

Kaj je trenutno C-200 še vedno TOP med predvajalniki? Obstaja kaj novejšega, boljšega?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sulaco ::

C-200 ima 3 leta staro tehnologijo... v svetu elektronike je to že prazgodovina. Trenutno je "in" nov AMD procesor E-350, ki tekoče prežveči VSE!! Prihajajo pa 4jedrni,nizkoenergetski (10W) procesorji z vdelano grafično, vendar še nisem zasledil multimedijskega predvajalnika... Si pač sestaviš HTPC za 200€, pa nimaš nikoli več problemov z kodeki, nekompatibilnostjo, bugi, ITD

P.S. Tu poglej koliko problemov ima SIGMA čip...
http://www.networkedmediatank.com/forum...

Tomson ::

htpc za 200€?

Si lahko bolj konkreten glede komponent ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Primoz78 ::

@Thomson saj je napisal AMD E-350 sistem...je maticna+CPU+graficna vse v enem ali alternativa kak ATOM+ION sistem.

Lp Primoz

p.s. Poglej pod moje male oglase ce te mogoce zanima.
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Tomson ::

aja ... sem mislil da je AMD E-350 samo procesor :)

Se pravi se poleg rabi še eno ohišje in je to to ... recimo z dobrim in lepim ohišjem cca. 300€. In kar se tiče kvalitete slike, zvoka in vmesnika je to boljše kot kakšen NMT ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

plavko61 ::

ZOTAC ZBOX AD02 PLUS 240€
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Primoz78 ::

Tomson je izjavil:

aja ... sem mislil da je AMD E-350 samo procesor :)
Se pravi se poleg rabi še eno ohišje in je to to ... recimo z dobrim in lepim ohišjem cca. 300€. In kar se tiče kvalitete slike, zvoka in vmesnika je to boljše kot kakšen NMT ?


Vsekakor, je pa precej "igranja" z nastavitvami itd...ko pa enkrat nastavis pa dela. Edino daljinec je se problem. Kak MCE daljinec iz bolhe (cca. 15€) ali IR sprejemnik + Logitech Harmony je spica. Tko mam jaz porihtano.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

LuGi ::

Sam bom namesto HTPC uporabil kar Apple TV 2 & XBMC.. za 70EUR je to odlična kombinacija ;)

Za začetek bom streamal kar preko laptopa nato si bom umislil kaksen NAS,ker nazalost ne mores priklopiti eksternega diska ;((

typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

sulaco ::

V bistvu si lahko vsak (dvojedrnik) star PC spremeniš v medijski predvajalnik...
Jaz sem v mojem zamenjal staro grafično ((pasivno) z HDMI out) (39€)
Naložil XBMC program
Na ebayu kupil daljinec (BTW odličen) http://cgi.ebay.co.uk/Wireless-PC-HTPC-...

kupil še xsilence ohišje za HDD (20€)
In imam popolnoma tih multimedijski predvajalnik....veliko bolj sposoben in prilagodljiv kot katerikoli popcorn, xtreamer, WD, etc. ZA 70€!!!!

Sicer pa prihajajo "uberpopcorn killerji":NPR: http://www.amazon.de/AMD-Zacate-BluRay-...

za isto ceno kot osnovni C-200 dobiš tu več:
-dvojedrni proc z grafiko ki požre 1080p za šalo (pri 18W)
-delujoči BR player
-delujoča 1Gb mrežna
-USB 3.0
-4Gb Ram
-1Tb HDD (ki je kompatibilen)
...a je sploh še računica za nabavo dinozavra C-200??

OldSkul ::

Apple TV 2 & XBMC.. za 70EUR

Ne najdem tega appla za 70EUR !

LuGi ::

U S A \o/ APL*APPLEONLINESTORE 105,53 USD 71,37 >:D

V evropi je 119 :'(

OldSkul ::

prek amazona uk stane 108EUR :)

me kar zanima tole. Resda da nima USBja, samo imam itak NAS.

LuGi ::

Edini catch je da outputa samo 720p verjetno zato ker bi se 1080p vsebina (netflix in ostale us pizdarije) zatikale..

Sicer predvaja 1080p ampak ga ATV downscejla na 720p.. as far as i know =)

XBMC ekipa se ni pogruntala kako to pipco odpret ;) Ah kje je sele 26 maj da mi ga pripeljejo =)

Ker se ne sekiram bo to top zadevca 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

plavko61 ::

Imam popcornhour a-110, in me zanima a bi bilo možno predvajat vsebine iz RTVSLO portala?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

yoco ::

Živjo! Katera firma ima najboljše Blu-Ray predvajalnike? Samsung, Philips, Sony, LG? Moj res stari Philips dvd player počasi ugaša in mislim, da bi bil kar čas, da kupim novega. Meni je pomembno, da lepo predvaja DVDje, MP4, MKV, divx!

kmetek ::

vsi imajo kvalitetne.

yoco ::

No glih malo sem brskal in nekako mi je ta v oči padel! Je dobr?
http://www.mimovrste.com/artikel/111006...

Pozabil sem preh napisat, da je najbolj pomembno kakšne podnapise ima. So na teh playerih isto neosenčene kokr majo na televizorjih (samsung)?

astras ::

ce ti je pomembno da ti lepo predvaja DVDje, MP4, MKV, divx! potem si nabavi Xtreamer DVD -> http://www.xtreamer.me
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Gatsu ::

On rabi Blu-ray predvajalnik in ti mu predlagaš DVD...

astras ::

ce pa je napisal da rabi da mu predvaja tisto kar sem copy/paste - in za to kar je napisan ne potrebuje bluray predvajalnika
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***
««
45 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36042988 (21594) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559134 (45065) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538691 (5951) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951782 (44166) vrossi46
»

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7515433 (7365) LuGi

Več podobnih tem