» »

Kakšne komponente se splača zdaj kupit? AM2, 2gb rama DDR2, 3870/8800gt

Kakšne komponente se splača zdaj kupit? AM2, 2gb rama DDR2, 3870/8800gt

Gromovnik ::

Pozdravljeni.

Moj sistem je socket 939 pa bom počasi nadgradil oz. vse zamenjal, pa ne vem kaj se zdaj najbolj splača AM2? Katera plata??? Kateri rami? Grafiko se ni problem odločit, največji problem je plata, proc in ram???

Oz. da drugače povem: Kaj moram kupiti če hočem furat 3870/8800 GT? Seveda AMD in cenovno dostopno.

Prehajam pa iz Opteron 170 S939, x1950XT 256, 2x1gb DDR500 G-skill.

Vsi fantje, ki imate novejše sisteme mi prosim pomagajte ker nimam znanja za novejša podnožja od s939, ne bi pa rad zajebal pri plati, proc in ramih, kot sem rekel, disk, grafa in napajalnik ni problem.


Najlepša hvala ter lep pozdrav vsem in imejte se lepo,:)

Janez

x45 ::

za 218 eur dobiš AMD jevega quada 9500 in precej dobro ploščo GA NF560 kjer dela gor zadeva. Rabiš seveda DDR2 ram. Gre tud nekaj navit v tej kombinaciji..... Plata je sicer AM2 , AM2+ so malo dražje.

cene iz solo.si in agt si.

jest10 ::

Predno boš poslušal X45 povej, ali nameravaš navijati ali ne?

Sicer pa če prihajaš iz navitega Opterona, se ti AMDjev sistem ne splača, ker boš pridobil bolj malo. Od AMDja bi se ti splačal le Phenom 9500, pa še to le pod pogojem, da ne misliš navijati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

X4 9500 je dober sistem, z sodobno arhitekturo, ki jo intel povzema z Nehalemom. Da se tud navit vsaj 2650 mhz kar ni malo, nekateri gredo do 3000 mhz.
Razlika bo opazna nebo pa enormna.

Rami... Če gre DDR2 800 kaki dobri al pa 1066.

jest10 ::

Q6600 se pa da z original hlajenjem naviti na 3500MHz in še čez. Torej?
Kdor misli navijati, je bedak, če bo vzel trenutno vrezijo Phenoma.

x45 ::

za q6600 rabiš drug cooler, ker box coler tuli že pri 2700 mhz, pa cel sistem je precej dražji. Pri A;D ju dobiš preprosto več za denar. Sicer pa ne neavijajo vsi eni nič eni malo, redki extremno.

jest10 ::

Ah dajn no daj. Nekaj že streljati kozle.
AMDjev 4jedernik se splača le, če čisto NIČ ne navijaš. V vsakem drugem primiru gladko odpade!
In vse kar je dražje pri Intelovem sistemu je procesor. Ne boš verjel, ampak Q6600 se da tudi na plati za 50€ naviti čez 3HGz

x45 ::

Preberi si originalni post od Gromovnika in kaj kupuje....
Pa ne pritožuj se preveč čez AMD, ker če ga ne bi blo bi dans mel p3 800 mhz po 2000 eur al več za CPU.

O intelu ( koga kopira ) pa več tukaj:

Nehalem looks like an advanced K10 / Barcelona
Shared L3 cache and integrated memory controller

Nehalem is a scary word that promises a huge step forward in the CPU business, but in reality it is something that we've already seen, years ago.

The four cores inside are modified Core 2 45nm Penryn cores, the integrated memory controller is something that we saw with the K10 / Barcelona and Agena CPUs a while ago, and the shared L3 cache for all four cores is definitely something that we’ve seen from the Barcelona / K10.

Yesterday's conference call with Intel reminded us of a conversation that we had with some Intel engineers in the Summer of 2007 when they said that the K10 is a great concept, but it is tough (impossible) to make at 65nm. They used these words: we (Intel) cannot make the K10 in 65nm and Intel is known to have the best transistors in the word.

This now makes perfect sense, as Nehalem at its 45nm really looks like an advanced version of the K10 with integrated memory controller and L3 cache, but to be fair to Intel, Nehalem can cope with two threads per core and AMD's K10 and K10.5 cannot.

So, Nehelem is actually a new glimmer of hope for the K10.5, the new 45nm generation from AMD, as if Nehalem can work well at 45nm, there is a big chance that the K10.5 might be a success.

Prav zanimiv pa je ta članek:D :D

Nehalem has 8MB of L3, 4x256KB L2

We have already told you a lot about Nehalem, but let me repeat some of the information. It is a scalable design and it can come as two to eight-core product.

The first to come will be a four-core unit that will share 8MB of total cache. Compared to Deneb, AMD's 45nm quad-core, Nehalem has 2MB more cache, but less L2 cache.

Nehalem has 256KB of L2 cache per core and 32KB cache for data and 32KB of L1 cache for instructions per core while Deneb has double of that or 512KB of L2 and 2x64KB L1 cache.

This is what it looks like, and let’s just hope that Intel won't run into a TLB problem. Well, if they do, they can always ask AMD how to fix it, at least they know how to do that by now.

jest10 ::

In čemu služi tole tvoje nakladanje in kopiranje tukaj? Dejstvo je preprosto in razumljivo 5 letnemu otroku. Ti pa še kar naprej goniš svoje.

Ti si pa poglej originalni post in poglej, kakšen sistem si trenutno lasti. Glede na njegovo trenutno konfiguracijo se mu splača vzeti le ali C2D 8xxx serije in ga naviti ali pa 4 jedernika. In če slučajno misli kaj navijati, Phenom gladko odpade.

tilinho20 ::

x45: Spet ti nakladaš neki o AMD? Sprijazni se, da Phenom ni ne vem kaj procesor. Če ima sodobno arhitekturo to sploh ne pomeni, da je dober CPU. Q6600 dobiš za 220 eur, plata pa te pride 100 eur, ki pa je odlična za navijanje. AMD poskuša konkurirati s ceno. Ampak dati 180 eur za tak drek. Ne, hvala. Raje imam 2 jedri manj, pa jih lepo navijem. Phenom pride v poštev, ko ni popolnoma nobenega navijanja.

jest10 ::

tilinho20@ Ok no, da je Phenom drek, ne moreš reči, ker to ni res. Manjka mu le sposobnost dobrega navijanja, če tega ne štejemo, je to dober procesor. Samo pri mladih je navijanje skoraj nuja:D , zato ima Phenom slabe možnosti za prodor

x45 ::

Gromovnik je lepo napisal kaj kupuje. drugi odstavek. pač tu lahk enim poveš 10 x pa nič ne pomaga, pa še kr pravijo da amd ne gre navit....

2 jedra manj za isti dnar - nikoli.... poleg tega x4 9500 dobiš pri nas za 166 eur že.

jest10 ::

Gromovnik išče nasvet, zato pa tudi piše na forum. Če bi bil že trdno odločen za AMDja, bi ga že zdavnaj kupil...
Nasvet se pa glasi: C2D ali Q6600, Phenom pa le pod pogojem, da resnično NE BO navijal. Kupovanje X2 pa jasno ne pride v upoštev, ker ne bi pridobil NIČ.
Sicer pa je prerekanje s teboj enako, kot bi govoril s hlodom. Edino kar lahko vbijem v tvojo glavo je žebelj, za kaj drugega si pretrd. Tvoje dokaze o stabilnem delovanju Phenoma na 3GHz(brez uporabe tekočega dušika) pa še vedno čakam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tilinho20 ::

Meni je to osebno drek, če Phenom zavira AMD-jevo platformo Spider. Ali pač?

x45 ::

Spider platforma je zelo zmogljiva ( če ne naj zmogljivejša za game ipd.) in je phenom ne zavira , stane pa drastično manj kot sli zadeva z intelom qxxx.

- Jest10 ti si res pravi strokovnjak, poglej si par postov nazaj maš vse dokaze o phenomu 3,0 ghz na zraku - že leta 07 na xbitlabs, žebelj pa zase prihrani. Taki kot ti, ki kupujejo precenje intele in ostale poiljujejo s tem za vsako ceno uničujejo konkurenco.

dexterboy ::

Gromovnik; zadeva je taka: če želiš ostati pri AMD-ju IN ŽELIŠ 4 jedra, ti praedlagam, da še malo počakaš, do izdaje SB 700 južnega mosta, ki ga kanijo izdati v kratkem. Tudi plate za Phenome še niso pri nas tako razširjene. Ako si pa neučakan, pa si nabavi kakšno Gigabytko na AM2 platformi, pri AGT jo dobiš že za 46€ ( link), ki ti prav tako omogoča navijanje.
Če ti pa brez navijanja ne gre, in kaniš nadgraditi pred prvomajskimi, ti pa kaj drugega kot preskok na intelovo platformo ne ostane.
Pa fso srečo pri nakupih :D

p.s.Phenom ne zavira pajkovo platformo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tilinho20 ::

Hmmm. Zakaj pa sem jaz videl, da Phenom zavira AMD-jevo platformo.

trnvpeti ::

sej x45 ne strelja kozle
redko kdo extremno navija
vsi skoraj nic ali pa cisto malo
tisti,ki pa hocejo stabilno masino, pa tudi ne navijajo ne vem kaj
tako, da je res za razmislit za phenoma q4 proti q od intela
pa vsaj konkurencna ponudba je

jest10 ::

poglej si par postov nazaj maš vse dokaze o phenomu 3,0 ghz na zraku
Gledam in ne vidim... Mi pomagaš?

Taki kot ti, ki kupujejo precenje intele in ostale poiljujejo s tem za vsako ceno uničujejo konkurenco
Smeh... Že 6 let sem samo na AMDju:\ Samo za razliko od tebe nimam prazne glave in vzamem tisto, kar se v nekem trenutku najbolj splača glede na moje potrebe. Moje potrebe in tudi potrebe 90% ljudi na tem forumu pa vklučujejo tudi navijanje, kjer Phenom gladko odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

xbitlabs, cpu, dec 2007

jest10 ::

Čakej! Ti si rekel, da si to pokazal v tej temi malo višje:D Pa nekako nisi ane...
Ti kar lepo nalimaj link do tega tvojega neobstoječega navitja.

tilinho20 ::

Če samo ena stran tako reče, še ne pomeni da je čisto tako. So tudi strani kjer testirajo grafične kartice pa dajejo prenost Nvidii, pa čeprav je slabša kartica (recimo GTS je bila v vseh testih bolša od 3870x2, kar ne more biti res). Jaz vedno pogledam kaj še drugih 5,10 strani pove.

jest10 ::

Eh, za X45 so pač Phenomi super navijalci, čeprav jih ima večina težave doseči 2600MHz. Kaj šele kaj več. Tistih par edinstvenih primerkov, ki so prilezli do 2800MHz, mu pa zgleda predstavlja mokre sanje:D

x45 ::

Malo sem zamenjal teme ker jih je tolk , v tej temi je navitje X4 phenoma na 3,0 ghz...

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

oz tukaj direkt link - 3009 mhz - stabilno - zrak seveda !....

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Še eno navitje 3100 mhz Phenom x4 9500 :D :D :

http://www.newegg.com/Product/ProductRe...


Pros: Well, let's see...All of you crying saying it cannot overclock...FOOLS...don't need to. You can...I hit 3.1 GHZ with a cheap Thermaltake Silent Boost Heatsink. ASUS M3a board, Corsair TX650w power supply, OCZ 4GB DDR2 Vista Upgrade memory @ 5-5-5-15 @ 1000 mhz, EVGA 7950 GX2, ANTEC P90 case. If you go to AMD website, click on Phenom processors, and download the processor driver and utility software, you can get the exe that automatically overclocks as necessary as you use the computer. WHOAH!!!!!!! Man, this f-er flys!!! I run acad architecture 2008, NVWN 2, email, spreadsheets, photoshop, girlie movies, the whole nine yards all at the same time. The ASUS board is designed in it's BIOS to auto set the overclock just the same. If you do this, you will not need to overclock. You can though, like I said, I hit 3.1 GHZ with no prob. I haven't run prime or anything, but I ran it for awhile, playing games, movies, acad, photoshop. No probs, no glitches, no nada amigos. BUY IT! AMD STILL KING

Cons: ZERO....except I bought from a local comp store and paid $205...my Vortect ps went blamo and my opty 185 burned to a crips and I had to get something.....I had no idea that this thing was going to be this awesome. And think, I almost bought an INTEL Dual Core DUO.

x45 ::

jest ti kr hvali tvojega zastarega precenjenega kurjača ( intela) ....

dzinks63 ::

:)) X45 ne ga biksat. AMD-ji lahko imajo še tako vesoljsko arhitekturo, pa kaj potem, če od tega ni profita, lahko samo nakladajo in se hvalijo naokoli, to pa je tudi vse kar trenutno zmorejo. Sedanji 45nm intelovi procesorji se navijajo krepko preko 4000MHz. Ne mi sanjat z AMD-ji okoli 3000MHz, zaostajajo za eno leto in nimajo za burek proti intelu.

x45 ::

zelo strokovno dzinkis... dober procesor niso megaherci, se nisi naučil pri P4 ? polg tega malo ljudi navija.

eno mnenje od nekoga ki je mel oboje:

Pros: Price/performance is great, I try and try but cant max this thing out. Combo with msi k9a2 platinum and I only paid 161 dollars for this thing.

Cons: Wont do the dishes.

Other Thoughts: My last build was with a intel q6600 ($275) and it would burn a dvd from an avi file in 1.5 hours, this build with a Phenom 9500 ($161) does the same process in 1 hour even. Now, correct me if I am wrong but I think for over a hundred dollars less I just got better performance. Buy this now!

trnvpeti ::

x45 ima prav
cena v prid amd
q6600 dela na 2.4Ghz, q4 na 2.2Ghz
q4 ga pelje scat pri dvx, kompresiji recimo
q6600 ga pelje scat pri vseh igrah
pa q6600 ga pelje scat(dobesedno) pri navijanju
4jedra za igre ne bo nihce kupoval
ce navijas potem q6600(kdo navija, za resno rabis stabilnost, za extremno navijanje je po mojem samo za testirat)
drugace pa phenom( cena/zmogljivost)
tko je trenutno
na daljsi rok pa amd trenutno nima sans

dzinks63 ::

:)) Daj poglej si malo teste in če boš bilo kje pri navitih sistemih videl AMD pred navitim intelom se javi. Ne mi tu z nekimi jeftinimi sistemi ven skakat, tu se pogovarjamo o high in to naj ti bo jasno. Kdor želi neki povprečnega kupit, pa kar naj kupi amd.

charlotte ::

@ tu se pogovarjamo o high

dzinks se ti ne zdi da pretiravaš?

tilinho20 ::

OK. Kaj je za vas ektremno navijanje, ker skoz neki govorite o ekstremnem navijanju?:\ Zame je ekstremno navijanje da se mal z N2 ukvarjaš. Recimo en hud OC je zbogi. Če pa je za vas ekstremno navijanje to, da Q6600 naviješ na 4ghz z zračnim hlajenjem, potem je to res žalostno. To je zame en dober OC, ampak daleč od tega, da bi bil ekstremen. Za čist tak overclock pa je, da ti z box hladilnikom in brez dvigovanja voltaže naviješ na 3ghz (kolikor se pač da(2180 se da navit na 3,1 ghz)).
Pa da ne bo kdo mislil, da sem pristaš Intel-a. Jaz kupim tisto kar se v tistem trenutku splača. Če bi bil Phenom pri Intel-om, bi pa Phenom-a kupil.

tilinho20 ::

Nekje so naredili primerjavo med Phenom in starodavnimi athloni. Ista frekvenca. Proce so laufal v enonitnih programih. In rezultat? Phenom sploh ni ne vem kaj boljši od Athlona. Sicer pa. Od AMD-ja pač ne moremo pričakovati, da bodo vedno hudo konkurenčni Intel-u. Intel veliko vlaga v raziskave itd.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

kdo kupi quad proc?
za igre ne!?!?
za photoshop?
za muziko?
encodiranje?
baza podatkov?
programiranje?

tilinho20 ::

kdo kupi quad proc?

Potem pa ne vem kaj razpravljamo. Naj potem kupi E8200/E8400.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Mene zanima samo ena zadeva in sicer podatek: koliko W-ov električne energije porabi AMD-jev Phenom 9500 in koliko Intelov Q6600?
Seveda me zanima pri privzeti frekvenci (torej nix navijanja).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

tilinho20 - Phenom dela na 4 nitih in ne na eni, če program tega ne izkoristi je bolj program zanič. Intel če bi bil tak napreden en bi zaostajal za arhitekturo ki jo kopura z Nehalemom. Edino kar ma je 45 nm proces, sam se grejejo tud tile fajn.

Drgač pa si preberi tole ( K8 je mel že tole ):

Nehalem looks like an advanced K10 / Barcelona

Shared L3 cache and integrated memory controller

Nehalem is a scary word that promises a huge step forward in the CPU business, but in reality it is something that we've already seen, years ago.

The four cores inside are modified Core 2 45nm Penryn cores, the integrated memory controller is something that we saw with the K10 / Barcelona and Agena CPUs a while ago, and the shared L3 cache for all four cores is definitely something that we’ve seen from the Barcelona / K10.

Yesterday's conference call with Intel reminded us of a conversation that we had with some Intel engineers in the Summer of 2007 when they said that the K10 is a great concept, but it is tough (impossible) to make at 65nm. They used these words: we (Intel) cannot make the K10 in 65nm and Intel is known to have the best transistors in the word.

This now makes perfect sense, as Nehalem at its 45nm really looks like an advanced version of the K10 with integrated memory controller and L3 cache, but to be fair to Intel, Nehalem can cope with two threads per core and AMD's K10 and K10.5 cannot.

So, Nehelem is actually a new glimmer of hope for the K10.5, the new 45nm generation from AMD, as if Nehalem can work well at 45nm, there is a big chance that the K10.5 might be a success.

x45 ::

Ta dva nista direktno primerljiva, ker ma amd več funkcij c CPU ju....
suma je sicer tu nekje za B2 step X4 B3 bi že znal bit boljši. pa SSE4a ma amd ne pozabi.

trnvpeti ::

nenavita:
oba cca 95w
pri mirovanju q6600 porabi manj, pri polni obremenitvi pa phenom manj
sta skoraj na istem torej

tilinho20 ::

Pač Intel bo kopiral. Žalostno. Samo, mogoče pa bo to bolje izkoristil te novosti kot AMD.

Goli ::

Malo si bom samo sposodil temo.
Zanima me na koliko se da navit Q6600 z Asus-ovim Silent Square ali pa Scythe-ovim Mugen, da ne bi povzročilo navijanje prevelikega skrajšanja življenjske dobe procesorja (ali je sedaj boljši Q9300?)

tilinho20 ::

tilinho20 - Phenom dela na 4 nitih in ne na eni, če program tega ne izkoristi je bolj program zanič.

jaz sem od AMD-ja pričakoval, da bo Phenom potolkel Athlon-a v enonotnih programih. Ne da dodajajo jedra.

M-XXXX ::

pri mirovanju q6600 porabi manj, pri polni obremenitvi pa phenom manj

Pri idle sta si zelo izenačena, pri load pa Q6600 porabi MANJ!

Ma kaj paničarite z to življensko dobo?? Recimo da ima procesor 10-15 let dobe, in če boš navil bo šla na 8-13! Če pa bo kater izmed tukaj mel ta procesor več kot 10let pol pa se oglašajte! Itak pa mu bolj temparatura kot navitje škodi!

jest10 ::

Itak pa mu bolj temparatura kot navitje škodi!
Dokler mu ne dviguješ napetosti, se življenjska doba itak ne spremeni. Za krajšanje življenjske dobe sta važni napetost in temperatura, samo navitje skoraj nima veze.

tilinho20 ::

Najbolj je temperatura.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254270 (29728) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866606 (4658) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413242 (8519) Racunalnik
»

Prvi test Nehalema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6112877 (8199) PrimozR
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312554 (8771) gruntfürmich

Več podobnih tem