» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
17 / 22
»»

Nevro^ ::

ario je izjavil:

"Uradno" ta STB podpira prikazovanje slik in predvajanje glasbenih datotek, kar tudi deluje. Še enkrat - zadeva ni Media Player, je pa res, da je v samem meniju ta opcija prikazana (Moj film), ni pa podprta, zato se sami z njo sploh nismo ukvarjali.

Ok. poponoma isto naredi tudi pri glasbi! Se pravi po nekaj minutnem predvajanju (bok ne daj, da malo previjem naprej oz nazaj) STB javi, da je naprava bila odstranjena in ko odstraniš usb, se STB preneha odzivat! Pa to naredi popolnoma isto na treh STB-jih! :D

ario je izjavil:

To, da STB zmrzne med preklapljanjem programov, je pa novo oz. v tehniki nimamo zabeleženih tovrstnih pritožb. Lahko, da gre za kakšno okvaro - v tem primeru STB zamenjamo.

Tole se na srečo dogaja samo na prvem STB-ju, ki pa tudi, ko je ugasnjen piska ko zmešan! Dobite nazaj...

ario je izjavil:

STB, ki bo uradno podpiral tudi kaj več, pa bo na voljo v prihodnje oz. se zadeva interno testira, kot sem omenil že par postov višje.

Bomo uporabniki upravičeni do zamenjave z novejšimi STB-ji?

KTr1sk ::

@ario je danes ob 13:55:49 izjavil:
STB, ki bo uradno podpiral tudi kaj več, pa bo na voljo v prihodnje oz. se zadeva interno testira, kot sem omenil že par postov višje.

@ Nevro^: Bomo uporabniki upravičeni do zamenjave z novejšimi STB-ji?


..in ali dobili brezplačno ali se bo moralo doplačat?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ario ::

Nevro^ je izjavil:

ario je izjavil:

"Uradno" ta STB podpira prikazovanje slik in predvajanje glasbenih datotek, kar tudi deluje. Še enkrat - zadeva ni Media Player, je pa res, da je v samem meniju ta opcija prikazana (Moj film), ni pa podprta, zato se sami z njo sploh nismo ukvarjali.

Ok. poponoma isto naredi tudi pri glasbi! Se pravi po nekaj minutnem predvajanju (bok ne daj, da malo previjem naprej oz nazaj) STB javi, da je naprava bila odstranjena in ko odstraniš usb, se STB preneha odzivat! Pa to naredi popolnoma isto na treh STB-jih! :D


OK, saj te razumem. Ampak bodimo pošteni - ali ti je kdo na Ariu omenil oz. obljubil, da boš s tem, ko si prejel v uporabo osnovni STB za sprejem SDTV programske sheme, dobil hkrati tudi Popcorn/Xtreamer funkcionalnost oz. media player?

PS: sem pravkar preveril predvajanje glasbe in zadeva deluje vsaj teh 15 minut, kolikor se igram s tem. Source je USB ključek, 16GB Kingston. Poudarjam pa, da to ni ne reklama, še manj pa garancija za navedeno opcijo v STB :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

ario ::

KTr1sk je izjavil:

@ario je danes ob 13:55:49 izjavil:
STB, ki bo uradno podpiral tudi kaj več, pa bo na voljo v prihodnje oz. se zadeva interno testira, kot sem omenil že par postov višje.

@ Nevro^: Bomo uporabniki upravičeni do zamenjave z novejšimi STB-ji?


..in ali dobili brezplačno ali se bo moralo doplačat?


Disclaimer:
Segment marketinga oz. prodaje ni moje področje, zato uradnih ali neuradnih izjav iz moje strani tukaj žal ne bo. Se da razumeti, kajne?

Moje mnenje:
Omenjeni novi STBji bodo HDTV, imeli bodo tudi dodatne funkcije in so mišljeni kot dodatna ponudba k osnovnim SDTV STB-jem in ne kot njihov substitut. V osnovni ponudbi bo še naprej SDTV STB, brez ne vem kakšnih naprednih funkcij, kar glede na izkušnje zanima večino uporabnikov.

@KTr1sk: SD STB-ji se bodo na željo uporabnika seveda lahko zamenjali za HDTV, vendar močno dvomim, da brez doplačila. Cenovna razlika med enimi in drugimi je namreč precejšnja.

Je pa to res moje osebno mnenje in sploh ni nujno, da bo dejansko tudi tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

Nevro^ ::

ario je izjavil:

OK, saj te razumem. Ampak bodimo pošteni - ali ti je kdo na Ariu omenil oz. obljubil, da boš s tem, ko si prejel v uporabo osnovni STB za sprejem SDTV programske sheme, dobil hkrati tudi Popcorn/Xtreamer funkcionalnost oz. media player?


Jas nisem rekel, da ste vi krivi, da ta funkcija na STB ne deluje v redu, ker itak vsi vemo da teh STB-jev ne izdelujete vi, ampak ga kupujete pri N/A proizvajalcu, ki pa je očitno zadevo naredil površno! Je pa vaša naloga, da pritisnete na proizvajalca, da zadevo z naslednjim updatov odpravi! Če neka funkcija v napravi ni na veliko oglaševana oz. z velikimi tiskanimi zapisana zraven imena naprave, še to ne pomeni, da ne rabi delat oz. da lahko dela na spol! Nihče ne pričakuje, da bo tale STB nadomestil Popcorn oz. Xtreamer, ker osnovno predvajanje filma oz. glasbe preko usb ključka je še daleč od Popcorna oz. Xtreamerja!

Pa prosim ne zdaj jemat osebno! To leti na firmo Ario d.o.o. in na proizvajalca STB-ja! Itak mamo prekleto p. srečo, da sploh kdo od Ario supporta sodeluje na forumu in odgovarja na vprašanja! Ker preko telefona, je bolj žalostno... ;)

ario je izjavil:

@KTr1sk: SD STB-ji se bodo na željo uporabnika seveda lahko zamenjali za HDTV, vendar močno dvomim, da brez doplačila. Cenovna razlika med enimi in drugimi je namreč precejšnja.

Je pa to res moje osebno mnenje in sploh ni nujno, da bo dejansko tudi tako.


Bomo pa pač naredili bypass! Odjavili staro naročnino, vrnili stare SD STB-je in naročili novo naročnino, ki vsebujejo HD STB-je 8-)

ario ::

Nevro^ je izjavil:

ario je izjavil:

OK, saj te razumem. Ampak bodimo pošteni - ali ti je kdo na Ariu omenil oz. obljubil, da boš s tem, ko si prejel v uporabo osnovni STB za sprejem SDTV programske sheme, dobil hkrati tudi Popcorn/Xtreamer funkcionalnost oz. media player?


Jas nisem rekel, da ste vi krivi, da ta funkcija na STB ne deluje v redu, ker itak vsi vemo da teh STB-jev ne izdelujete vi, ampak ga kupujete pri N/A proizvajalcu, ki pa je očitno zadevo naredil površno! Je pa vaša naloga, da pritisnete na proizvajalca, da zadevo z naslednjim updatov odpravi! Če neka funkcija v napravi ni na veliko oglaševana oz. z velikimi tiskanimi zapisana zraven imena naprave, še to ne pomeni, da ne rabi delat oz. da lahko dela na spol! Nihče ne pričakuje, da bo tale STB nadomestil Popcorn oz. Xtreamer, ker osnovno predvajanje filma oz. glasbe preko usb ključka je še daleč od Popcorna oz. Xtreamerja!


Vem kaj želiš povedati, ampak poskušaj razumeti, da gre za osnovni SD STB in nič drugega. Ario pri proizvajalcu teh STBjev ni zahteval funkcionalnosti za predvajanje datotek preko USB. Če je kakšna dodatna funkcija na voljo, super, ni pa uradno podprta ne s strani proizvajalca v tem modelu, kot tudi ne s strani Aria kot operaterja. Prav tako je prioritetno odpravljanje bugov, ki tako ali drugače vplivajo na osnovno funkcionalnost naprave, vse ostalo lahko pride na vrsto kvečjemu kasneje oz. se obravnava neprioritetno.

Pa prosim ne zdaj jemat osebno! To leti na firmo Ario d.o.o. in na proizvajalca STB-ja! Itak mamo prekleto p. srečo, da sploh kdo od Ario supporta sodeluje na forumu in odgovarja na vprašanja! Ker preko telefona, je bolj žalostno... ;)


Ne jemljemo osebno, brez skrbi :) Tukaj se oglašamo, saj poskušamo pomagati oz. kakšno stvar razložiti malo bolj podrobno, kar preko telefona seveda ni možno, še posebej, če gre za kakšne detajle oz. zadeve, ki so izven konteksta "poslanstva" tehnične podpore. Ali po domače: po telefonu lahko rešujemo težave, ne moremo pa s stranko na veliko debatirati zakaj je nekaj tako in ne drugače.

Dokler bo debata na forumu konstruktivna in bo omejena na tehnične zadeve oz. tehnično pomoč, torej brez "komerciale", se bomo z veseljem oglašali. Prosil bi edino to, da se ne pojavljajo ena in ista vprašanja oz. vprašanja, na katera smo ali bomo v tej temi že odgovorili.

ario je izjavil:

@KTr1sk: SD STB-ji se bodo na željo uporabnika seveda lahko zamenjali za HDTV, vendar močno dvomim, da brez doplačila. Cenovna razlika med enimi in drugimi je namreč precejšnja.

Je pa to res moje osebno mnenje in sploh ni nujno, da bo dejansko tudi tako.


Bomo pa pač naredili bypass! Odjavili staro naročnino, vrnili stare SD STB-je in naročili novo naročnino, ki vsebujejo HD STB-je 8-)


Mislim, da ne bo potrebe po takšnih ukrepih ;-)

Christian ::

Ima kdo danes težavo z internetom in telefonom... smer Pohorje???

ario ::

Težave so bile na naši strani (avtorizacija modemov) in so bile dokončno odpravljene nekaj po 13. uri.

Christian ::

Hvala za odgovor ter lep pozdrav!

Thunder wave ::

Ario ali slučajno kaj razmišljate o vpeljavi videa na zahtevo?

ario ::

@Thunder wave: se razmišlja, ni pa med kratkoročnimi prioritetami.

icek ::

Če je tukaj kdo, ki ima sony TV in dekodirno kartico "Air CAM", ki mu v sonyju ne dela se mi naj prosim javi na ZS.
Rider of Theli
www.air-tv.net

tonek ::

kaj pa rešitev za LG ? Na modelu ld450 mi dela, na lh3000 pa kocka.:(
lp

Christian ::

OJLA Ario! Je morda kaj narobe z internetom? Povezan z Pohorjem...
Zelo slabo deluje. Tukaj pa rezultat speedtesta.

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 7.78Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.56Mb/s

Lep pozdrav!

ario ::

@Christian: generalnih težav ni. Pošlji naročniške podatke na ZS in bom preveril.

Christian ::

Hvala Ario! Bilo je le kratkotrajno. Okrog pol ure,sedaj je vse bp.

Christian ::

Celotnem kolektivu ARIO želim SREČNO 2011. Veliko uspehov,zdravja in dobre volje!!!

c00kie ::

Pozdravljeni,

Zanima me ali še komu niha hitrost? Plačujem 4MB paket in imam zjutraj prenos 460kB/s, popoldan in zvečer pa samo cca. 250kB/s in še ta včasih pade pod 100kB/s. V novembru nas je že obiskal Ario tehnik in po njegovem obisku so bile hitrosti kakšen teden ok, sedaj pa imam že od začetka decembra zgoraj navedene hitrosti. Smer MS.
Ima kdo podobne težave ali je to pri nas osamljen primer?

Hitrosti so bile merjene na 3 speedtestih in 2 ftp strežnikih na 1GB linkih.

LP, G

Christian ::

Hmmm! Dobro včasih so morda res težave z internetno hitrostjo,ampak res zelo poredko. Nekaj časa nazaj je bil kar problem,sedaj paže nekaj časa konstantno dobro deluje. Imam isti paket kot ti,smer Lenart.

Moj Speedtest

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 497.27Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.82Mb/s

nenno80 ::

Jaz sem se že navadil na občasne težave, čeprav moram reči, da z STB nimam težav, razen, da ga moram vsake toliko čase odklopit iz elektrike, potem je spet vredu kak teden. Seveda kak dan brez telefona ali brez interneta.

Mam pa to srečo, da čez pol leta dobim optiko. Ario pa bo izgubil 60-70 naročnikov naenkrat tu, ker je ponudnik zahteval podpisane pogodbe in jih je samo v moji vasi 40 uporabnikov, pa še v sosednji predvidevam da vsaj 30. Za 32eur 10/10, tv in telefon. To bo luksuz...

Christian ::

Jaz imam še prve STB-je AIR in delajo zelosolidno. Malokdaj kaj zablokira...le redkokdaj ga moram izklopit iz električneg omrežja. Samo,da bi pa bil kak dan brez interneta in telefona,se mi še pa ni dogajalo. Dobro,mogoče nekaj uric,ampak vedno se je porihtalo brez ,da bi sploh klical na podporo.Na optiko bom verjetno jaz še dolgo čakal.Od kod pa si nenno80?

Lesar123 ::

Imam težavo.
Pred nekaj meseci sem priklopil dodatni TV na trojček Ario. Z razdelilcem mi ni uspelo, ker še danes ne vem kakšen bi moral biti in kam se ga zmontira. Zato sem potegnil kabel kar od osnovnega STB (ki napaja anteno) na drugi STB in zadeva je kar dobro laufala do danes.
Iz neznanega razloga sem se odločil, da še enkrat poskusim z razdelilcem, ki sem ga dal na kabel, ki gre do prvega STB-ja. Po tem ni bilo signala na nobenem STB-ju, zato sem lepo zmontiral nazaj tako kot prej. Težava je v tem, da sedaj ni signala na drugem STB-ju, ki je povezan s prvim (osnovnim, ki napaja anteno). Po pomoti sem tudi povezal prvi STB z drugim, da ga nisem slučajno skuril?? V glavnem, od prvega STB-ja ne gre signal na drugega. Ma kdo kakšen predlog?

Lesar123 ::

Pa še to. Razdelilec je 5-1000Mhz. Bi moral biti do 2300Mhz??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lesar123 ()

Christian ::

Od kod si Lesar123?

Lesar123 ::

Slov. Bistrica.

PaJo ::

Za sam TV bi načeloma moral razdelilec 5-1000Mhz moral bit dovolj, verjetno pa ti ne prepušča napajanja preko in ko si ga dal vmes med napajalni stb in glavo, ta ni bila več napajana in tako ni več nič delalo. Lahko me kontaktiraš na privat pa se oglasim in pogledava kako in kaj, sem tudi iz Slov. Bistrice.
Skurit STB ne gre kar tako samo s priklopom na anteno in razdelilec.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Christian ::

Aloa Pajo,tako kot si rekel,če veš zakaj se gre mu pojdi to stvar pogledat. Saj jaz bi mu tdi samo sem iz ok.Lenarta. Drugače pa me kontaktirajte in bomo uredili zadevo...pa gremo na en... Lep dan1

Lesar123 ::

PaJo je izjavil:

Za sam TV bi načeloma moral razdelilec 5-1000Mhz moral bit dovolj, verjetno pa ti ne prepušča napajanja preko in ko si ga dal vmes med napajalni stb in glavo, ta ni bila več napajana in tako ni več nič delalo. Lahko me kontaktiraš na privat pa se oglasim in pogledava kako in kaj, sem tudi iz Slov. Bistrice.
Skurit STB ne gre kar tako samo s priklopom na anteno in razdelilec.



Hvala za pomoč.
Danes sem klical na Ario in še enega serviserja in sem dobil informacije. Dejansko je verjetno problem v tem, da imal razdelilec iz Bauhausa, ki ne prepušča napetosti v vse smeri. Moram kupiti ustreznega in namesto tega, ki ima dva izhoda dam na tri izhode. Upam, da mi bo uspelo, če ne pa se res priporočam, da mi pomagate. Javim jutri. Serviser mi je rekel še, da bi moral za razdelilcem potegniti malo debelejše kable.

Lesar123 ::

Sem ugotovil, da s signalom ni nič narobe, ampak je receiver (T2001)zanič, zato je bila zadnje dni slika zelo slaba, preden je čisto crknil. Ker imamo novo TV (Panasonic), sem poskusil kabel direktno povezati in vstaviti CI kartico. Sedaj pa spet težava, ker kartica nekaj časa dela v redu, po eni uri ali celo manj pa zaklene vse kanale. Če ugasnem TV in kartico dam ven-noter, spet nekaj časa gre. Je imel še kdo podobne težave?? Rešitev (zamenjava)???

Christian ::

Mene zanima ,katere modeme imaste in kako jih imate priklopljne? Jaz imam Thomson thg 540,priklopljenega na usb,saj mi že lep čas iz neznanega razloga prek ethernet porta ne deluje. Vse živo sem že poskusil,tudi mrežno kartico imam novo. Pret utp mi nikakor ne dodeli omrežnega naslova. Vem ko sem klical tehnike ,mi tudi niso mogli pomagat in tako sem poskusil prek usb, in potem je takoj delovalo. Sedaj pa niti ta povezava več ni stabilna in mi nekajkrat zamrzne povezava,da moram izključit modem iz elektrike. Ima kdo podobne izkušnje?

branko75 ::

Christian,glede ponovnih zagonov modema ,pri povezavi ario je zadnje čase,res problem ,sploh,če maš še router vmes,naenkrat se ustavi in ne dela nič,restartaš vse dela naprej,včasih pa po 10min. samo začne spet delat,tako,da mislim ,da ima ario težave z oddajnikom Pohorje! l.p

Christian ::

Oj Branko! No saj pravim ,da že dolgo uporabljam modem prek usb in ni bilo težav. Sedaj pa kar lebo brskam po internetu in ko recimo odperem katero stran,se mi enostavno vse skupaj ustavi. Od začetka sem prvo računalnik resetiral in modem,da je začelo delovat.Sedaj sem pa ugotovil da je potrebno samo modem izklopit iz elektrike in že dela ,ko se naloži. Je pa zanimivo ,da se na lučkah modema nič ne dogaja sumljivega. Normalno dve gorita in dve utripata. Se pa to najbolj dogaja zadnjih nekaj dni.

Zgodovina sprememb…

branko75 ::

Christian!Brez veze se jezimo,ker na ariu pravijo,da nimajo nobenih težav,jaz pa pravim,da imajo,ker pride do prekinitve internetnega signala,zato se modem more znova zaganjat!glih včeraj sem klico na podporo in sem mu omeno,glih to,in je reko,da ne vidi nobene prekinitve modema,tudi meni vse lučke gorijo ena utripa,meni so menjali modem in glavo in zdaj mam modem znamke aris,pa isto dela naprej,tudi jaz mam 2 mega.včasih,je močno šel sneg,pa ni nič zajebavalo,zdaj,pa že vsaki dan skoro 2-3 krat,pa noben nič ne prizna.nwm ,kaj ti naj rečem,mogoče bojo kaj porihtali! l.p

Christian ::

Hvala za informacijo.Jaz imam 4 mega. Sem pa ugotovil ,da mi ponavadi zamrzne povezava ,ko pride do malce večjega prenosa. Enostavno samo začne mlet in se več nič ne dogaja.Lepo izklopim modem in ponovno zaženem pa je vse ok. Včasih dela dolgo ,včasih pa kar nekajkrat prekine recimo v eni uri. Ario ,upam da boste ugotovili in porihtali težavo.LP

Zgodovina sprememb…

BigMan ::

Modem lahko preko mreže resetiraš. Greš na 192.168.100.1 in prideš na GUI od Thomsona. Pod Cm state vidiš status modema, pogledaš lahko event log, če greš na Initial Scan in klikneš apply gumb resetiraš modem. Pa ne spreminjat kakih nastavitev. Kdor se vsaj malo ne spozna naj tole raje pusti pri miru...

Christian ::

Poznam to zadevo. Samo,ko se prekine povezava niti ni možno dostopat na GUI. Tak da žal tako ga ne moreš resetirat.LP

ario ::

branko75 je izjavil:

Christian!Brez veze se jezimo,ker na ariu pravijo,da nimajo nobenih težav,jaz pa pravim,da imajo,ker pride do prekinitve internetnega signala,zato se modem more znova zaganjat!glih včeraj sem klico na podporo in sem mu omeno,glih to,in je reko,da ne vidi nobene prekinitve modema,tudi meni vse lučke gorijo ena utripa,meni so menjali modem in glavo in zdaj mam modem znamke aris,pa isto dela naprej,tudi jaz mam 2 mega.včasih,je močno šel sneg,pa ni nič zajebavalo,zdaj,pa že vsaki dan skoro 2-3 krat,pa noben nič ne prizna.nwm ,kaj ti naj rečem,mogoče bojo kaj porihtali! l.p


Zakaj množina? Takšno težavo sta izmed nekaj tisoč uporabnikov prijavila do sedaj samo dva. Ti in Christian.

Christian nima iste težave, napisal je, da mu internet ne deluje pri večji obremenitvi, kar je povezano z njegovo povezavo na modem, ki je preko vmesnika USB, kar pri modemih ni najbolj priporočljivo.

Tvojo težavo spremljamo, bi pa bilo iz tvoje strani korektno, da napišeš, kakšen usmerjevalnik uporabljaš in katero verzijo firmwarea imaš nameščeno.

Ne trdim, da vzrok napake ne more biti na naši strani, lahko pa trdim, da v vajinem primeru ne gre za kakršno koli generalno napako na oddajnikih ali drugi opremi na strani operaterja.

Je pa seveda najlažje tako pavšalno streljati, da "Ario nič ne prizna" ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

ario ::

@branko75: ali lahko za kak dan priključiš računalnik neposredno na modem, torej mimo routerja? Na routerju ne pozabi pred odklopom sprostit IP naslova (DHCP release). Javi rezultate :)

branko75 ::

ario-bom poskusil,saj mam kabel tudi potegnjen do pcja,in bom probal brez routerja,pa da vidimo kaj bo!vceraj sem imel obisk soseda,ki prav tako ima ario paket 1M in nima routerja,pa mi je isto povedo,da se zadnjih 14 dni pojavljajo iste težave,on pravi ,samo modem potegne iz elektrike in gre naprej zato ni prijavljal,res pa je da nekaj je narobe,tega nebi smelo delat,danes je prekinlo okoli 11.30,za 5 min,potem samo postavlo nazaj,tak ,da nwm,kaj naj rečem,pred tem sem naredo speed test in je hitrost bila nekoliko nižja obojno,potem nisem imel nobene velike obremenitve,naenkrat,ni nič več odprlo in je napisal,da ni inter.dostopa(rum.trikotnik).Vprašali ste me kak usmerjevalnik upaorabljam to je buffalo whr-hp-g54 in ima nameščen original firware! l.p

ario ::

Ok. Najprej torej poskusimo brez routerja, potem pa bomo videli kako naprej.

Christian ::

Oj Ario! Jaz sem itak mislil ,da je težava pri meni,zato nisem javljal napake pri vam. komaj včeraj pa sem ugotovil to finto da izklopim modem iz elektrike in že deluje naprej,brez da bi resetiral računalnik. Meni je žal delala povezava prek mrežne le 2 meseca,sedaj pa že skoraj dve leti prek usb. In vedno toliko časa se spomnim da bi preklopil na mrežno (imam sedaj celo novo) pa nikakor ne pridobi omrežnega naslova, Sem že takrat klical k vam in smo vse poskušali ,pa ni delovalo. Rekli ste mi da računalnik vpraša po naslovu in ga vaš strežnik celo vrne,vendar moj računalnik ga zavrne. Mogoče okvara mrežne,sem mrežno menjal ,poskusim in ista težava. Tak da res nebi vedel kaj bi bilo to .Prek usb vmesnika pa kar vredu deluje...no razen zadnjih nekaj dni malce včasih prekine. Ampak kakšne 3 dni skoraj ni problemov. Tak ,da sploh ni nobene panike. Če mi pa lahko kako pomagaš glede mrežne povezave ,pa bi bil zelo vesel. LP

Zgodovina sprememb…

branko75 ::

Ario,pravkar sem poskusil priklopit pc prek modema ,brez routerja,pa mi nikak ni uspelo,modem sem izklopil iz omrežja za 30 min,da bi pozabil ip,pa nič od tega,ko sem ga vklopil nazaj ,sploh ni utripala lučka za link,pa to sem poskusil 4x in nič.priklopim nazaj router,se poveže takoj ,tak ,da nwm kaj je ,prej ,ko sem mel thomsaona,sem počako 20 min ,pa sem ga brez skrbi priklopil na kabel in se je takoj povezal,žal mi ni uspelo!po nastavitvah arisa,pa nebom nič delal! l.p

ario ::

Christian je izjavil:

Oj Ario! Jaz sem itak mislil ,da je težava pri meni,zato nisem javljal napake pri vam. komaj včeraj pa sem ugotovil to finto da izklopim modem iz elektrike in že deluje naprej,brez da bi resetiral računalnik. Meni je žal delala povezava prek mrežne le 2 meseca,sedaj pa že skoraj dve leti prek usb. In vedno toliko časa se spomnim da bi preklopil na mrežno (imam sedaj celo novo) pa nikakor ne pridobi omrežnega naslova, Sem že takrat klical k vam in smo vse poskušali ,pa ni delovalo. Rekli ste mi da računalnik vpraša po naslovu in ga vaš strežnik celo vrne,vendar moj računalnik ga zavrne. Mogoče okvara mrežne,sem mrežno menjal ,poskusim in ista težava. Tak da res nebi vedel kaj bi bilo to .Prek usb vmesnika pa kar vredu deluje...no razen zadnjih nekaj dni malce včasih prekine. Ampak kakšne 3 dni skoraj ni problemov. Tak ,da sploh ni nobene panike. Če mi pa lahko kako pomagaš glede mrežne povezave ,pa bi bil zelo vesel. LP


Ali na modemu sveti led dioda za link, ko je mrežna kartica priključena na modem? Kaj pravi operacijski sistem glede mrežne kartice? Je kje kak konflikt?

branko75 je izjavil:

Ario,pravkar sem poskusil priklopit pc prek modema ,brez routerja,pa mi nikak ni uspelo,modem sem izklopil iz omrežja za 30 min,da bi pozabil ip,pa nič od tega,ko sem ga vklopil nazaj ,sploh ni utripala lučka za link,pa to sem poskusil 4x in nič.priklopim nazaj router,se poveže takoj ,tak ,da nwm kaj je ,prej ,ko sem mel thomsaona,sem počako 20 min ,pa sem ga brez skrbi priklopil na kabel in se je takoj povezal,žal mi ni uspelo!po nastavitvah arisa,pa nebom nič delal! l.p


Čudno.. Link lučka na modemu bi morala svetit, če sta računalnik in modem fizično povezana. Ali imaš še kak drug UTP kabel, s katerim bi lahko poskusil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

Christian ::

Led dioda PC link normalno utripa ko priklopi mutp kabel. Sem že poskusil dva kabla in oba enako. Mrežna kartica je inštalirana in bi naj delovala normalno. No imam pa tudi integrirano mrežno,na tej mi je vse skupaj nehalo delat. Sedaj na novi se pa dogaja čisto enako. Na oblačku se napiše ...pridobivanje naslova ...potem pa čez nekaj časa...povezava je omejena.Ip - ja ne zazna. Potem dam spet Usb kabel zraven in se takoj spet poveže.

ario ::

Christian je izjavil:

Led dioda PC link normalno utripa ko priklopi mutp kabel. Sem že poskusil dva kabla in oba enako. Mrežna kartica je inštalirana in bi naj delovala normalno. No imam pa tudi integrirano mrežno,na tej mi je vse skupaj nehalo delat. Sedaj na novi se pa dogaja čisto enako. Na oblačku se napiše ...pridobivanje naslova ...potem pa čez nekaj časa...povezava je omejena.Ip - ja ne zazna. Potem dam spet Usb kabel zraven in se takoj spet poveže.


Poskusi sledeče:

- odpri dos prompt in vpiši "ipconfig /release" (brez narekovajev) in počakaj 10 sekund
- odklopi USB kabel iz modema
- ugasni modem
- priključi UTP kabel na mrežni port modema in računalnika
- vklopi modem

Christian ::

Oj ARIO! Zelo sem vesel tvoje pomoči! Na novi mrežni in prek UTP kabla mi sedaj spet deluje vse. Res si mi bil v veliko pomoč. Sem se spomnil da smo takrat tudi tako delali z vašo pomočjo,samo mi na stari mrežni ni delalo. Tak da je bila v tem težava! Hvala!!!

ario ::

Fino, samo da deluje :)

branko75 ::

Ario,zdaj sem v zelo velikih težavah,ker se na ruter več ne morem povezat,poskusil sem restartat router na tipko in to večkrat,modem odklopil za pol ure,vse odklopil za pol ure in ne dodeli ipja,dchp strežnik is not found,to piše,nimam pojma ,zdaj pišem pod sosedovim netom,ker jaz se sploh ne morem povezat,hvaležen bi bil vsake pomoči! l.p

ario ::

@branko75: imaš kak prenosnik, da bi ga lahko priključil direktno na modem? Najprej je treba namreč ugotoviti, kje sploh je vzrok težave..

branko75 ::

ario,mam ja saj vmes mi je uspelo enkrat,da je delal prek kabla,samo sem nato spet hotel poskusit z routerjem zdaj pa mi nič več ne dela,zdaj se izklopil z omrežja vse,pa bom pustil kako uro,potem bom znova zagnal,pa da vidimo,ali si je zapomno mac adress,nwm,koliko časa rabi tale aris,da pozabi mac? l.p
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415148 (2855) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328485 (7494) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52188 (1783) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930315 (18935) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71713 (1462) PaJo

Več podobnih tem