» »

Philips TV in Žični internet

Philips TV in Žični internet

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Iz routerja na swich in nato na TV imam povezan FTP kabel. Žični internet na TV-ju mi noče delat. Skoz piše, da vzpovstavlja povezavo, a je ne vzpovstavi. Iz istega switcha imam povezan tudi PC na katerem internet deluje brez problema. Pri portu, ki je povezan na PC, lučka na switchu utripa hitro, pri tistem, ki pa gre na TV pa utripa počasi. Televizor Philips je star enih 5 let. Brezžična povezava na njem deluje, ampak raje bi žično.. Prosim za kakšen nasvet. Hvala.

Highlag ::

Imaš nastavljen TV da pridobi IP ali, imaš fiksnega?
Never trust a computer you can't throw out a window

SlyCrespo ::

Nastavljeno mam na statični IP, vendar nevem kateri IP moram vnest..

Vuli ::

sej bo sam dobil IP, če izbereš kaj druzga kot statični ip
automatic dhcp,..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

SlyCrespo ::

Na voljo je Static IP in DHCP. Tudi če nastavim na DHCP, mi vzpovstavlja in ne vzpovstavi...

matobeli ::

Poklič operaterja in vprašej če majo modem nastavljen da dela kot router.

Možno je tudi da je fuč lan priklop na tvju.

Drugač pa poglej oznake na modemu in jih napiši ter povej kerga operaterja imaš.

SlyCrespo ::

Še vedno nisem rešil problema. Še vedno mi ne dela žični internet na televizorju. Verjetno je treba le pravilno vnest IP in ostale podatke... Spodaj je slika, če kaj koristi..
 tv

tv

val46 ::

Si poskusil povezat TV na tisti kabel, kjer ti interent na PC deluje? Da vsaj izključiš možnost, da je tisti izhod na switcu ali morda sam kabel do TV zjeban? Pa če ne veš statičnega IP, nastavi na dinamic, avtomatic ali kar pač piše, ker če izbereš statičnega in le tega ne vpišeš, se itak ne bo hotelo povezat.

SlyCrespo ::

Ja, sem probal dat kabel na PC in deluje normalno. Zdaj sem vnesel vse podatke za statični IP in mi javi da je internet povezan. Ko pa hočem it naprimer na youtube, pa nalaga in nalaga, nato pa javi, da je prišlo do neznane napake..

matobeli ::

Narede "release ip" na pcju pa potem priklopi na tv z vso avtomatiko.

mat xxl ::

Imel venomer iste težave, določi na Routerju fiksni IP za ta TV, lahko ga celo vežeš na MAC adreso, potem v TV ju nastavi na fiksni IP in vpiši isti IP, kot na Routerju in bo ......

Tudi z starejšimi Samsungi so bile iste težave.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548627 (818) Lonsarg
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931731 (10639) Lonsarg
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152753 (2526) theBill
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273192 (2900) ali3n

Več podobnih tem