» »

XP-ji ne sinhronizirajo ure

XP-ji ne sinhronizirajo ure

V-i-p ::

Živjo. Ima kdo idejo, kako tole rešit. V lokalu od kolega imajo zaradi enega specifičnega programa še vedno XPje z SP3. Ne vedo povedat od kdaj, ampak winsi enostavno ne sinhronizirajo ure. Zato ne delajo varne povezave niti ta program. Zdaj, tiste osnovne stvari kar gugl najde sem probal, ne pomaga. Požarc izključen, router imajo pa nek star, sem rekel, naj menjajo, pa bo T2 novega privlekel, če bo pomagalo, drugega pa ne vidim, kaj bi še blo. Namenski program za sync ure dela, samo še vedno xpji palamudijo svoje :). Kakšna ideja? Thx.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Uporabnik ::

Nastavi jo ročno.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Menjaj baterijo na MB.
Delo krepa človeka

V-i-p ::

Uporabnik: Ročno nastavit ne pomaga, isti šmorn. Zdaj, na baterijo sem že pomislil, pa glede na to, da noben ni rekel, da je ob zagonu kaj narobe, sem to izključil, ker bi bios blo treba nastavljat. Lahko pa grem še baterijo zamenjat ja. Aja, še tole sem prej pozabil prilimat od Chromea.



Invictus je izjavil:

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Hvala, bom še to pogledal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

blink ::

V-i-p je izjavil:

Živjo. Ima kdo idejo, kako tole rešit. V lokalu od kolega imajo zaradi enega specifičnega programa še vedno XPje z SP3. Ne vedo povedat od kdaj, ampak winsi enostavno ne sinhronizirajo ure. Zato ne delajo varne povezave niti ta program. Zdaj, tiste osnovne stvari kar gugl najde sem probal, ne pomaga. Požarc izključen, router imajo pa nek star, sem rekel, naj menjajo, pa bo T2 novega privlekel, če bo pomagalo, drugega pa ne vidim, kaj bi še blo. Namenski program za sync ure dela, samo še vedno xpji palamudijo svoje :). Kakšna ideja? Thx.



Meni na T2 isto ne sinhronizira, na mobilnem hotspotu (pri drugem ISP) pa zadeva deluje.

Diskusija - T2 blokira UDP port 123: Windows NTP ne deluje

petrus ::

Probaj "TimeSync" kateri sinhronizira mimo NTPja:
https://www.portablefreeware.com/index....
stati inu obstati

V-i-p ::

blink je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Živjo. Ima kdo idejo, kako tole rešit. V lokalu od kolega imajo zaradi enega specifičnega programa še vedno XPje z SP3. Ne vedo povedat od kdaj, ampak winsi enostavno ne sinhronizirajo ure. Zato ne delajo varne povezave niti ta program. Zdaj, tiste osnovne stvari kar gugl najde sem probal, ne pomaga. Požarc izključen, router imajo pa nek star, sem rekel, naj menjajo, pa bo T2 novega privlekel, če bo pomagalo, drugega pa ne vidim, kaj bi še blo. Namenski program za sync ure dela, samo še vedno xpji palamudijo svoje :). Kakšna ideja? Thx.



Meni na T2 isto ne sinhronizira, na mobilnem hotspotu (pri drugem ISP) pa zadeva deluje.

Diskusija - T2 blokira UDP port 123: Windows NTP ne deluje

Zanimivo, na to pa nisem pomislil, sem ruter krivil. Zdaj, ISP je zih T2, ker sem poslal natakarja na akos z njegovim telefonom povezanim na njihov wifi. Problem je, da majo na mašini program za stave, ki očitno ne mara, če sync vekarce ne dela ;). Jah, kaj čem zdaj, t2 potipat?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Vuli ::

ma, v biosu je datum pravilno nastavljen?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

V-i-p ::

Eh, s T2 sem hitro zaključil pogovor, ker pojma nima kaj ga sprašujem in kaj govori: "gospod,mi nič ne blokiramo, predlagam, da naročite statiko, pa bo."

Jah, bo treba it v bios pogledat pa baterijo menjat na mb... :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DamijanD ::

Zakaj pa ne bi poskusili samo začasno preko kakšne druge linije?

Vanadium ::

Vzemi kiblo s sabo domov pa probaj na svoji liniji v kolikor nimaš t-2. Predlagam pa se da potipaš na neuradnem t-2 forumu. Drugače pa npr meni se na mojem routerju (openwrt) ura normalno sinhronizira na ntp server, windows 10 pa kolikor mu paše. Sem pa na t-2.

sbawe64 ::

Izvajaš ukaze iz cmd.exe kot uporabnik v admin skupini ?

Alternate method for synchronizing your computer's clock to IU's time server

Navigate to an elevated command prompt. ...

At the command prompt, enter:
w32TM /config /syncfromflags:manual /manualpeerlist:europe.pool.ntp.org

Enter: w32tm /config /update

Enter: w32tm /resync

At the command prompt, enter exit to return to Windows.





https://serverfault.com/questions/29478...
For those that still asking this question
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

blink ::

sbawe64 je izjavil:

Izvajaš ukaze iz cmd.exe kot uporabnik v admin skupini ?

Alternate method for synchronizing your computer's clock to IU's time server

Navigate to an elevated command prompt. ...

At the command prompt, enter:
w32TM /config /syncfromflags:manual /manualpeerlist:europe.pool.ntp.org

Enter: w32tm /config /update

Enter: w32tm /resync

At the command prompt, enter exit to return to Windows.





https://serverfault.com/questions/29478...
For those that still asking this question


Tole pri meni ne deluje. Komanda spremeni strežnik in testira resync, ampak ker T2 blokira port se povezava ne vzpostavi. Preko Hotspota na mobilnem telefonu pa seveda dela brez problema.

Vprašanje za OP, kako si uredil zadevo?

V-i-p ::

blink, hudič je zdaj rečt kaj je blo krivo, namreč takrat sem jim že zaradi stare opreme naročil obisk tehnika, je dal nov router, iz stav so jim pa eno majhno računalo posebej za stave pripeljali (prej je bla mašina za stave vezana na ta problematičen računalnik). Zdaj pa dela.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274407 (1134) Ledstorm
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221752 (1276) Jurrbe
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011609 (9702) Zalachenko
»

Ura in datum v BIOS-u

Oddelek: Strojna oprema
131833 (1631) Furbo
»

Net Time

Oddelek: Operacijski sistemi
6962 (869) andrej

Več podobnih tem