» »

temperatura quada

temperatura quada

wisky ::

Imam Q6600 G0 steeping nenavitega in ko je v normalnem stanju (se noben program ne poganja) so temperature jeder sledeče 31/31/23/28 pa me zanima če so to normalne temperature??

OrkAA ::

Normalne temperature quad procesorjev so približno 7,5 stopinj pod sobno temperaturo, ker procesorji uporabljajo quadronsko tehnologijo, ki zaradi tesne povezanosti vseh štirih jeder vzpostavi krožni temperaturni tok, posledično pa nastane centrifugalna sila, ki odvečno temperaturo "vrže" stran od procesorja. Zaradi tega boš morda opazil, da je temperatura ohišja pravzaprav višja od procesorja, ker ohišje deluje kot blokada centrifugalnega segrevanja.

wisky ::

potem so to normalne temperature ??

strictom ::

Če maš 40°C v sobi, potem so.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

wisky ::

kaj bi bil možen vzrok za visoke temperature imam namreč hladilnik zalman 9700 ??

moowy123 ::

Pa sej to niso visoke temperature.... :D . Nekako normalne so. Seveda odvisno od tega kakšno ohišje imaš in koliko ostalih "tihih" ventov zraven.

wisky ::

procesor želim tudi naviti na 3,2 - 3,4 ghz in me zanima kakšne bi bile normalne temperature pri tej frekvenci ??

wisky ::

procesor imam naviti na 3.0 ghz ( G0 ) voltažo imam na 1.34V in sem testiral s programom OCCT pol ure in so bile temperature sledeče: 63/63/57/57 zanima me če je v mejah normale

PrimozR ::

Ja. Moj Celeron 420 na 2,4 GHz (50% OC) gre na 66-67° C po Core Tempu.

tommy boy ::

To je za pojme procesorjev dosti majhna vrednost. Res pa je odvisno tudi še od vseh ostalih ˝stvari˝ v ohišju računalnika, razni kabli in pomanjkanje prostora, dvignejo temperaturo kar lepo v višave.:D

lp

PrimozR ::

Fora pa je tudi, da imajo C2Dji senzor v samem jedru, prav v siliciju (AFAIK), medtem ko so ostali 'on-die' senzorji bili ponavadi le v neposredni bližini. Zato C2Dji delujejo nekoliko 'topleje'.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595720 (4503) Infusion
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212076 (1787) buhti69
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728976 (6375) Vuli
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37324420 (19110) Jst
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222219 (1533) xenon74

Več podobnih tem