» »

test bencina

test bencina

««
6 / 6
»
»»

šernk ::

Mam golfa 5 TDI. Zadnje čase sm več tankal na petrolu in je avto postal glasen kot tank, pa motor nemirn. Zdaj sm dva tanka zopet naredo z OMW in je čista razlika.


Daj radio bolj na glas pa ne bos slisal razlike...mislim a sem edini ki ne opazim razlike v delovanju motorja, slišim pa še od tistega za menoj kako mu cvili pas, ležaj itd...? Zgleda da ima cela slovenija avte 120% poštimane, ali pa je edina vaša skrb kako deluje motor glede na to kateri bencin imate v njemu? Me zanima koliko od vas, ima vsaj 1x na teden dvignjeno havbo pri vžganem motorju? Nihče? Ker sam 1x tedensko preverjam le nivo tekočin, motor teče pa le če kaj drugega opazujem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

Šernk, placebo očitno deluje, zato nekateri slišijo takojšnjo očitno razliko, ko tankajo drugje...predvsem v odvisnosti od tega, katero pumpo bolj preferirajo.. ;)

gruntfürmich ::

moje porabe lansko leto niso zaznale nobene anomalije pri različnih prodajalcih (24 meritev).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

edge540 ::

Sam težko govorim o placebo efektu, glede na to da z enim bencinom dobim avto iz garaže brez zaleta, z drugim pa ne...pa mimogrede, automatik je, samo gas daš, potem pa motor spravi skup navor ali pa ne, odvisno od bencina.

TESKAn ::

Moje porabe (84 polnih tankov bencina, večina pokurjenega na isti relaciji) so pokazale, da ti da 10 kmh razlike v hitrosti na avtocesti večjo razliko v porabi, kot karkoli drugega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

guest #44 ::

fak ej. test kakovosti goriva se anredi v laboratoriju in če se eno dokaže da je boljše (večja kaloričan vrednost, čistejši,...) potem se da logično sklepat, da ob isti uporabi boš z boljšim gorivom dlje pršu.
to da moreš dejansko na cesti sprobat je BS, tam je tolk faktorjev vključenih, da v miljon letih ti ne ib uspelo dvakrat isto ponovit.

to je tako kot da bi vzel dve palici različnih dolžin in hotu naredit test za ugotovit katera je daljša. eni zagovarjajo da bi tako palco dali 100 različinm osebam naj ocenijo katera je daljša. lažje pa bi blo seveda vzet meter in IZMERIT!

Pyr0Beast ::

Eh, gorivo se lahko obnaša na tolikor različnih načinov, kakor je avtov. Lab. test je samo okvirna zadeva.

Saj sem tudi sam opazil, da sem z preveliko količino acetona dobesedno ubil navor mašine. Mi je dvakrat crknila pri speljevanju v hrib (ni zdržala drseče sklopke). S pravo mero pa dela kot stroj, vleče brez problema.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

...gorivo se lahko obnaša na tolikor različnih načinov, kakor je avtov...in kolikor je različnih benc.postaj ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

šernk ::

Sam težko govorim o placebo efektu, glede na to da z enim bencinom dobim avto iz garaže brez zaleta, z drugim pa ne...pa mimogrede, automatik je, samo gas daš, potem pa motor spravi skup navor ali pa ne, odvisno od bencina.


poglej da nimaš kdaj pa kdaj kakšnega lasu pod gumo (bog ne daj da dobiš kamenček) :P

sicer pojma nimam kako delujejo avtomatiki (in upam da mi ga tudi nikoli ne bo potrebno voziti), vendar sedaj morda vidim vzrok zakaj so razni BMWji ustavljeni na avtocestah v klancih (enostavno imajo slab bencin in jim ne potegne >:D)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

edge540 ::

poglej da nimaš kdaj pa kdaj kakšnega lasu pod gumo (bog ne daj da dobiš kamenček) :P

sicer pojma nimam kako delujejo avtomatiki (in upam da mi ga tudi nikoli ne bo potrebno voziti), vendar sedaj morda vidim vzrok zakaj so razni BMWji ustavljeni na avtocestah v klancih (enostavno imajo slab bencin in jim ne potegne >:D)


Ha-ha.

Pa govorim o vzvratni vožnji. V prvi pa naprej tako ni težav...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441764 (21414) ...:TOMI:...
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336300 (31423) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424602 (22038) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358965 (37274) Matev
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229076 (26940) kixs

Več podobnih tem