» »

SHARP in povezava z računalnikom

SHARP in povezava z računalnikom

BIG_Yack ::

Pozdravljeni!

Na to temo rabim zelo hiter odgovor, saj me iz prve strani nervira iz druge pa hitro potrebujem rešitev.

Pred kratkim smo doma kupili LCD televizor Sharp Aquos LC-37RD2e. Ta TV hočem nekako povezati s prenosnim računalnikom (Lenovo ThinkPad z61m), a mi nikakor ne uspeva.

Katere kable potrebujem?

Hvala.

bluefish ::

raje povej, katere vhode/izhode imata računalnik in TV. Sicer imajo ponavadi računalniki s-video izhod.

BIG_Yack ::

Zdravo!

Na televiziji se skrivajo:
- Antenna input terminal (DVB-T 5v=/80 mA)
- RS-232C terminal
- EXT 6 (HDMI) TERMINAL
- EXT 5 (HDMI/AUDIO) terminals
- COMMON INTERFACE slot
- EXT 4 terminals (na to naj bi se priključil rač.)
- EXT 1 & 2 (SCART)
- OUTPUT (AUDIO) terminals
- EXT3 (Rear) TERMINALS
- Headphone jack.

Za računalnik pa še nisem popolnoma prepričan, saj so moji možgani že izpustili to informacijo.

Tukaj so še slike:

Televizor


Računalnikova leva stran s večino priključkov; na desni je le CD pogon in S-Video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BIG_Yack ()

bluefish ::

kot vidim, imaš na TV vhod S-Video že uporabljen. Slikaj še levo stran prenosnika če lahko.

Sicer pa bo najbolje, da morda počakaš še na koga, ker jaz nisem ravno strokovnjak s temi rečmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jrtjtejtt ::

Tvoj prenosnik ma s-video out. Torej rabiš sam s-video kabl in ga priklopiš na tv. Na sliki maš s-video že zaseden, tko da lahk kupiš pretvornik s-video v scart in potem priklopš na scart (tko mam jst doma). Poleg tega lahko v scart pretvornik priklopiš še zvok, če hočeš tega met na zvočnikih od TV-ja.

jrtjtejtt ::

tle še slika pretvornika, ki ga sigurn dobiš v techtradeu v Lj zravn Leva

BIG_Yack ::

hvala. S tem priklopljenim S-Videom sem ravno preizkušal priklopiti, pa mi ni najbolje uspelo.

Poleg tega na tem priklopu ne dobiš zvoka, na EXT 4 (tista komponenta, podobna priključku za monior) pa ga lahko imaš - tako piše v manualu, amapk niso razčistili katere kable rabiš za priklop.

hvala!

jrtjtejtt ::

Po moje bi slika preko s-video morala biti na TV. Lahko da nisi kej nastavu na računalniku. Zvok pa ne gre preko s video kabla ampak še moraš met posebej kabl. Jack-činč, še slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

BIG_Yack ::

Hvala.

Kaj pa za EXT 4 v katerega je že vključen neki kabel s katerim slike ne dobim? Tam bi mi bilo lažje, saj rabim S-Video še za camcorder.

Hvala.

jrtjtejtt ::

Pa gre slučajno tist kabl na EXT 4 direkt v računalnik, zgleda že tko kt običajn kabl za priklop monitorja. V navodilih sigurn more pisat kakšen kabl je to. Tko po sliki na pamet ne morem vedet kaj je to. Siceer pa če tist kabl ne gre v računalnik, boš itak moral nabavit nek adapter, tko da ti jst svetujem, da nabavš kar tole:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564371 (3700) anjica
»

videorekorder

Oddelek: Zvok in slika
10804 (663) zero22
»

Povezava Philips LCD - kamera

Oddelek: Zvok in slika
142397 (2300) baltso
»

povezat pc do tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
36769 (565) MecH
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245743 (4822) jamabama007

Več podobnih tem