» »

Povezava Philips LCD - kamera

Povezava Philips LCD - kamera

zimzelenček ::

Pozdravljeni...Na LCD Philips 42PFL5405H/12 bi rad povezal starejšo mini DV kamero Canon MV 750i za gledanje posnetkov iz mini DV kaset.Tv ima naslednje izhode :
http://www.Slikomat.com/slika/5267688.h...



kamera pa tele:
[url=http://www.Slikomat.com/slika/5267689.h...

[url=http://www.Slikomat.com/slika/5267690.h...

TV ima menu : Dodajanje naprav > Izberi napravo > Kamera > Izberi tv priključek > ....no, tu pa so samo opcije: HDMI2, Y Pb Pr in VGA. Ni scarta ,čeprav priključek na tv-ju je. Zanima me ,kako imate ostali lastniki Philipsovih tv-jev to urejeno v meniju? Ker mislim,da bi preko scarta povezava lahko delovala.Ali pa obstaja še kakšna druga možnost? Hvala za odgovore in pomoč...

zimzelenček ::

...no,fotk mi ne uspe naložit...v glavnem tv ima izhode:
Ext 1 Scart priključek: Avdio L/D, Vhod CVBS, RGB
Število Scart priključkov: 1
Zun. 3: YPbPr, L/D avdio vhod
HDMI 1: HDMI v1.4 (zvočni povratni kanal)
HDMI 2: HDMI v1.3
Stranski HDMI: HDMI v1.3
Sprednji/stranski priključki: HDMI v1.3, USB, Standardna vmesniška reža (CI-CI+)
Ostali priključki: Izhod za slušalke, PC avdio vhod, VGA PC vhod, Izhod S/PDIF (koaksialni), Standardni vmesnik
EasyLink (HDMI-CEC): Predvajanje z enim dotikom, EasyLink, Povezava Pixel Plus (Philips), prenos ukazov z daljinskega upravljalnika, nadzor zvoka sistema, preklop sistema v stanje pripravljenosti
Avdio izhod - digitalni: Koaksialni (činč)
Povzetek: 3x HDMI, 1x USB, 1x SCART

kamera pa :AV, FireWire

Zgodovina sprememb…

zimzelenček ::

zimzelenček je izjavil:

Pozdravljeni...Na LCD Philips 42PFL5405H/12 bi rad povezal starejšo mini DV kamero Canon MV 750i za gledanje posnetkov iz mini DV kaset.Tv ima naslednje izhode :
 null

null





kamera pa tele:
 null

null


 null

null



TV ima menu : Dodajanje naprav > Izberi napravo > Kamera > Izberi tv priključek > ....no, tu pa so samo opcije: HDMI2, Y Pb Pr in VGA. Ni scarta ,čeprav priključek na tv-ju je. Zanima me ,kako imate ostali lastniki Philipsovih tv-jev to urejeno v meniju? Ker mislim,da bi preko scarta povezava lahko delovala.Ali pa obstaja še kakšna druga možnost? Hvala za odgovore in pomoč...

Zgodovina sprememb…

zimzelenček ::

zimzelenček je izjavil:

zimzelenček je izjavil:

Pozdravljeni...Na LCD Philips 42PFL5405H/12 bi rad povezal starejšo mini DV kamero Canon MV 750i za gledanje posnetkov iz mini DV kaset.Tv ima naslednje izhode :




kamera pa tele:



TV ima menu : Dodajanje naprav > Izberi napravo > Kamera > Izberi tv priključek > ....no, tu pa so samo opcije: HDMI2, Y Pb Pr in VGA. Ni scarta ,čeprav priključek na tv-ju je. Zanima me ,kako imate ostali lastniki Philipsovih tv-jev to urejeno v meniju? Ker mislim,da bi preko scarta povezava lahko delovala.Ali pa obstaja še kakšna druga možnost? Hvala za odgovore in pomoč...


...sory, se še učim...če bi imel forum predogled.....:(

Zgodovina sprememb…

SimplTech ::

Po moje boš to dvoje najlažje povezal tako da:
1. na strani kjer ima kamera AV izhod (mali rumen 3,5mm jack) priklopiš AV kabel, ki si ga dobil zraven:



2. drugo stran tega AV kabla pa priklopiš na scart na TV-ju preko adapterja:



3. če ima scart adapter slučajno stikalo, kot ta na sliki ga daš na input.

4. na daljincu od TV-ja izbereš Input in prestaviš na EXT1

Ko boš na kameri začel predvajati iz kasete bi stvar morala delovati.

zimzelenček ::

...ja, saj na to povezavo sem najprej pomislil. Ampak v meniju na tv-ju nimam izbire scarta, kot sem že zgoraj omenil, samo VGA, Y Pb Pr in HDMI 2, čeprav je scart v resnici na tv-ju..Imaš Philipsov lcd? Zanima me, kako je pri ostalih Philipsih....

SimplTech ::

Imam Philips LCD televizijo, sicer starejši model. Ko na daljincu izberem Input si opcije sledijo: TV, EXT1 (scart1), EXT2 (scart2), HDMI1, HDMI2...

zimzelenček ::

Moj model (serija 5000, star leto dni), ima povsem drugo obliko menija...in samo zgoraj omenjene tri priključke na tv-ju za kamero, kakor tudi za ostale priključljive naprave (DVD predvajalnik, Blu-ray, snemalnik HDD/DVD, snemalnik HD, VCR, igralna konzola, računalnik itd.).Je možno , da sem opcijo z scartom po pomoti izbrisal?

king67 ::

V prvem koraku izberi, recimo, DVD predvajalnik, nato bi ti moralo ponuditi EXT vhod. Morda si za napravo izbral kakšno digitalno zadevo, zato ti morda ni ponudilo analognih vhodov.

lp,
king67

ps
sem probal različne naprave, pa mi zmeraj ponudi vse vhode, tako da...

zimzelenček ::

Pod "Izberi napravo" imam izbiro samo že omenjenih treh priključkov, o scartu ni duha ne sluha...

baltso ::

Izogni se tem "smart" scenam. Izberi napravo je za laike, starejše itd, ki še nikoli niso slišali za načine priklopa (scart, hdmi, komponzitni, komponentni itd...)
In grejo v obratni smeri.

Za nekega povprečnega ljubitelja gadgetov pa je bolj smotrno, da se tem ponujenim napravam izogbe, in išče po inputih, ki jih ze poznas.
Sigurno obstaja opcija, da izbereš direkt vhod. (Ponavadi Tvji to rešujejo tudi z kratico ext-external) In tle nima nobene veze kaj nanj priklopiš.

king67 ::

Seveda nima veze, kaj priključiš. Ampak, ali si že kdaj videl Philipsov menu?

lp,
king67

zimzelenček ::

Res ne vem kako bi se izognil menuju...Mimo njega ne gre.Sem že poskušal priklopit kamero v scart in "play", ampak na tv-ju se ne prikaže nič....

zimzelenček ::

....hvala obema za namige in nasvete.Ma je čudn tale menu in opcija "Dodajanje naprav".Tu nisem imel uspeha ,zato sem v predmenuju izbral "Digitalni sprejemnik" ->> EXT 1 in glej ga zlomka....delujeee....hvalaaaa ;)

baltso ::

Super, da si našel,
se pa strinjam, Philips = obup kar se logike menujev tiče. Sklepam že po tem kar sem videl...običajne TV operacije, Epg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kabel

Oddelek: Zvok in slika
193114 (2741) axee
»

videorekorder

Oddelek: Zvok in slika
10805 (664) zero22
»

Olympus pen mini in slabe slike v prostorih z manj svetlobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
897546 (6062) eric_cartman
»

navijanje AMD

Oddelek: Navijanje
194029 (3760) klinker
»

SHARP in povezava z računalnikom

Oddelek: Zvok in slika
91151 (1048) jrtjtejtt

Več podobnih tem