» »

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

gavro ::

zivjo...kupil sem kabel ki se priklopi v graficno in zvocno v TV pa gre preko scarta...in potem lepo priklopim slike pa od nikjer na TVju...je treba se kje kaj nastavit? graficno imam 8800GTS od leadteka...drugace sem pa dobil zraven tak kabel sam prosim ce se da prvo urediti z tem ki sem ga kupil ali pa pac ne podpera tega moj TV ali kaj? Lp kabl od grafe (prilozen)

LuGi ::

Opala to pa nebo slo preko scarta ..vsaj meni se zdi. Kajti ti kabli so komponenti in se uproablajajo pri HD tvjih pac teh novejsih. Ce tvoj Tv nima komponentnega vhoda/izhoda nebos preko teh kablov nebos dobil slike...ti moras probati z crnim (s-video) ta ti pa more pokazati sliko..

gavro ::

ne razumem nc..no pa recimo da imas prav...ker kabel bi pa moru kupit da mi bo delalo s prilozenim kablom ki je prikazan na sliki

LuGi ::

ja s-video
sicer nevem kakšen priključek mas tm na kablu ki si ga zraven dobil moški ali ženski nato pa to priklopis na scart and viola.

Tu mas par slikc se http://www.aideonline.com/pages/dossier...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

KandazaR ::

Kak kabel pa si ti sploh kupil? Na eni strani je scart. Kaj pa na drugi? Priklopit ga moraš na ta razdelilni kabel ki si ga dobil polek (da nisi slučajno direkt v grafo).
Drugače pa lahko priklopiš komponentne kable na scart (scart jih vsebuje). Za hdtv se uporablja hdmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

LuGi ::

Brcnil v meglo te kable ne mores v skart porint ker so kompnentni in ne kompozitni! In ne za hdtv se uporablja komponent in hdmi to bom pa ja vedu ce imam konzolo preko komponentnega kabla priklopljenega na hdtv :\

Wiki - Scart - SCART cannot officially carry non-RGB (e.g. YPbPr) component video signals,





Nekak so razliek ane? Komponenti kabel uporablja vse tri za sliko..kompozitn pa samo rumenega :\

P.S: Daj mi pokaži kam bođ ti porinil komponenti kabel v scart? Rumena/s-video video - R/B pa audio :\


SCART @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

gavro ::

evo use slikice od kabla ki sem ga kupil pa kabla ki sem ga dobil zraven
Kabel prilozen k grafični
pini od kabla
kupljeni kabel
se vidi da je use skupaj povezano

gavro ::

kako naj zdaj use to povezem skupaj...je sploh mozno? ce ne mi dajte kaksne direkten link iz bolhe recimo ali kaksne spletne trgovine da jaz ne bi iskal ker sem ze zdej ceu zmedn. Hvala

gavro ::

naj omenim se to da ima moj TV zadaj en scart prikljucek in odspredaj tiste 3 rumen rdec in beu priklop...ki pa je trenutno ze v uporabi zaradi ps2 ampak ni problema ce bi ga moral kdaj izklopiti za pogledat kaksen film...se 1x lepo prosim za linke do kablov kateri so mi pac potrebni....LP

5er--> ::

Čisto prav si vse kupil.
Kabel čisto na levi je S-video. (črn) Tega boš rabil.


Čisto levi (SCART) gre v TV,
srednji je S-video in ga priklopiš na zgornjega z grafične,
čisto desni je pa stereo 3,5 jack, ki ga priklopiš tam kamor imaš zdaj vklopljene zvočnike.


Lahko kupiš še takšen razdelilec, da boš lahko hkrati imel priklopljene računalniške in zvočnike s TV-ja.


Ko to priklopiš se še vedno na TV ne bo nič videlo. TV moreš prestavit na A/V, v gonilnikih grafične pa moreš omogočit TV-out.

Start -> Zaženi -> Napiši
nvcplui
potrdi z [Enter]

Pol se boš pa že znajdu. Je vse razloženo.

gavro ::

Priklopljeno je 100% pravilno..zato hvala 5er--> ampak verjetno nekaj ne stima z TVjom verjetno ker spet ne da slike od sebe...v nastavitvah od grafe pa mi tut ne zazna sploh Tvja tud z vsiljenim zaznavanjem...mogoce scart v TVju ne dela...skratka nevem...hvala se 1x tebi 5er--> za lepo obrazlozitev priklopa. Lp

karafeka ::

Probi še, da imaš priključeno samo tv, ko vklapljaš računalnik, kabel za monitor pa potegnjen ven.

gavro ::

kaj pa kaksni kabli ki bi se na koncu priklopili na tist bel-rumen-rdec vhod v TVju...tko da so speljani iz mojega prilozenega kabla iz grafe v TV ceprav mam tist rdec-zelen-moder prikljucek...tm nekje dal bi max 15€...ker sem ze dal za tisti kabel z scartom 25€ :8) al pa da mam samo sliko an TVju pa zvok mam lahko na PCju..me nc ne moti...Lp

5er--> ::

Hmm... problem s temi narejenimi kabli je, da ne veš kako so zvezani. Pol pa lahko na enih grafičnih karticah dela, na drugih pa ne. Pa npr. dela s to in to grafično kartico, ampak samo v kombinaciji z enim TV-jem...
Že tukaj in tukaj imaš dve vrsti vezav.
Probaj pogledat kako je zvezan tvoj kabel.

5er--> ::

Tisti rdec-zelen-moder priključek pozabi. Ne pride v poštev. Vsi tisti trije priključki so samo za sliko.

Bel-rumen-rdec" vhod na tv pa je:
Bel=Levi zvočnik; Rdeč=Desni zvočnik; Rumen=Slika

Z njim boš najbolj sigurno dobil sliko na TV.

V bistvu lahko uporabiš kar ta kabel, ki ga imaš zdaj.
S-Video in audio signal grejo po kablu do scar priključka.
Ti moreš zdaj samo odpret scart in iz tam povlečt (prispajkat) gor cinch priključke.
(Lahko tudi odrežeš stran SCART... po želji no.)

Tukaj imaš napisano kako iz S-Video naredit priklop na tisti rumen cinch. Pa na tej strani priporočajo 470pF kondenzator. Pri meni je bila slika lepša, če tega kondenzatorja nisem uporabil.

Verjetno se zdi komplicirano, ampak v bistvu sploh ni. Če boš kaj na obali (Lucija), se lahko oglasiš, pa Ti jaz uredim kabel za en sladoled.

jrtjtejtt ::

Tud js sm mel velik težav, da sm spravu sliko na TV. Sicer mam ATI-ja in ne vem kako je to pri nvidii, ampak jst sm moral cel kup nastavitev na kartici spremenit, da je končno pokazal sliko. Zgodil se mi je pa tudi, da je bil s-video kabl zanič, tko da preveri, če je kabel ok. Še posebej če maš daljšega in ga velik zvijaš in odvijaš, rad crkne. Saj pri men je. Drgač pa priklop preko s-videa mora delat. Js mam s-video + pretvornik v scart in to prikloplen na tv.

gavro ::

sam ne razumem tega...jaz imam na TVju samo 1 a/v channel...in prklopljen je PS2 spredaj na rdec-rumen-bel vhod...unga pa zadaj na scart priklopim...kam mi bo pol kazal sliko od PCja pišuka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gavro ()

5er--> ::

Mogoče se bosta potem pojavila 2 A/V... Preberi navodila.

KandazaR ::

@LuGi mislim da ravno obratno. Preko komponentnega kabla gre analogen signal(hdmi pa digitalen). Tako da lahko komponentine kable uporabljaš tudi pri ne hdtv televizorjih.
Many televisions, especially in Europe and Japan, utilize RGB via the SCART connector

Poglej si to sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

5er--> ::

Wiki - Scart - SCART cannot officially carry non-RGB (e.g. YPbPr) component video signals
Mogoče bi delalo, mogoče pa ne. Odvisno od TV-ja.

Samo človek je že kupil kabel in bi rad zdaj samo spravil sliko na tv.
Če bi vprašal prej bi mu rekel, da naj kupi par metrov navadnega koaksialca in s-video ter cinch konektor ter zveže skupaj... bi prišlo ceneje, pa delao bi 99%.

Valentin ::

Včasih sem imel podoben problem z Nvideo Geforce, en starejši model. Nikakor dobit slike na TV...
Potem sem našel rešitev na enem tujem forumu.

Monitor ni smel biti priklopljen na VGA vhod grafične , temveč na DVI, preko adapterja.

zavajon ::

Če si na TV-ju preklopil na AV, moraš v nastavitvah grafične poštimati tako, da ti bo dajalo signal v TV-out. Nekatere grafične omogočajo to šele, ko je TV priklopljen in na AV, ne vem, kako je pri nvidia, ampak pri ATI moraš v njegovem "Control center" v Displays nastavitvah izbrati "clone main" oz "extend main". Pogooglaj malo, kako se to naredi. Imej pa že prej TV povezan in vklopljen na AV.

lp

jamabama007 ::

mene pa zanima ali je "s-vhs" isto "s video out" ?

podtalje ::

S-VHS je standard za zapisovanje slike, medtem ko je s-video out izhod za prenos slike.
Skratka, gre za dve povsem različni stvari.

jamabama007 ::

ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564161 (3490) anjica
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388355 (7085) dottor
»

VGA-RGB kabel

Oddelek: Strojna oprema
186351 (4139) hodu63
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458304 (7699) opeter
»

Črte - nepravilnosti čez ekran [Nedelovanje grafične?]

Oddelek: Strojna oprema
121893 (1647) wooted

Več podobnih tem