» »

Diesel ali bencinar

Diesel ali bencinar

««
10 / 13
»»

-valvoline- ::

:)):D

krneki0001 ::

šernk je izjavil:

Mercedes recimo vse alternatorje in štartetje naroča v sloveniji - Iskra avtoelektrika šempeter. Zakaj? Ker so naročili 100.000 primerkov iz kitajske, pa je od tega 400 komadov ustrezalo specifikaciji. Pri slovencij je izmeta 0,0001 procenta.


a ti moram napisat seznam v koliko avtov grejo tej isti zaganjalniki in alternatorji? ne mislit, da se samo za nemce izdeluje. naj ti še povem da ITALIJANSKI Iveco je imel tehnologijo zaganjačev, ki so jo tako slovenci, kot tudi nemci še en lep čas debelo gledali?


To je bil samo primer, da se ve, da tut slovenci delajo za nemce izdelke.

sasli je izjavil:

Glede vodne pumpe, ti lahko povem, da je za mojega passata "made in Germany". Ta teden imam veliki servis in imam dele doma. :)


Seveda, saj kitajcem ni težko še tega odtisnit na vodno pumpo. Lahko je pa celo isti model kot pri audiju, pa jo delajo v ljubljani, ampak tudi tu je odtis gor "made in germany". To ti pa lahko povem iz prve roke - stari dela v livarni in dela te zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

No to da je pr alfah treba kr pogosto menjavat roke(147, 156 - za 159 in ostale bolj obskurne ne vem) je precej splošno znano dejstvo.

šernk ::

in to so vse alfe na tržišču?

5 italijanskih avtomobilov bilo pri hiši, pa niti pri enem se ni menjalo na 30.000km kot nekateri tu trdijo (najprej punto 99 letnik pri okoli 60k km). to da je pa BMW rešil težave z volansko letvijo je pa najbrž, tako kot je VW pri golfu rešil težave z menjalnikom. na način, da vejo le tisti, ki si ga lastijo. pri italijanih vsaj povemo če kaj crkne...ah italijan pač. pri nemcih, če kaj crkne pa čim bolj potihem popravit, ker je nemec in se ne kvari. in zanimivo, zadnjih 19 let so pri hiši izključno italijani in le 1x nas je pustil avto na parkirišču (pumpa goriva). lahko greš pa na katerikoli servis in ti bodo isto povedali: se ne kvari nič, dokler nimaš tam znanca, potem ti bo pa hitro povedal česa se izogibaj pri tisti znamki. ne glede na to ali je japanac ali njemac. sorry vendar kot voznik italijanov sem dobesedno razočaran nad kvaliteto veleopevanega golfa (pustimo golf 1 in 2) in nad mercedesom, prav z veseljem se vsakič vsedem vanju in začnem lastnikom: kaj to škripa, kaj to ropota in to je ta veliki VW >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

To je ta veliki VW, ki bo s časoma prevzel Italijane. ;)

Malo za info:

Danes mi je šel akumulator pri Golf V. Star slabih 7 let.
Menjava pri uradnem servisu AC Kondor (Topla Top 600 A akumulator), cena + delo: 104 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Steinkauz ::

šernk je izjavil:

in to so vse alfe na tržišču?

Ja v bistvu. Vsaj procentualno so daleč najbolj pogoste.

djordjevic ::

D3m je izjavil:

To je ta veliki VW, ki bo s časoma prevzel Italijane. ;)

Malo za info:

Danes mi je šel akumulator pri Golf V. Star slabih 7 let.
Menjava pri uradnem servisu AC Kondor (Topla Top 600 A akumulator), cena + delo: 104 eur.

Treba ploskat ali kako? Pravkar menjal enako star akumulator na meganu II - cena + delo: 103 evre. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

black ice ::

Koliko so vama računali za delo? Polno uro?

T-h-o-r ::

meni dela pa prvi aku že 9 let in 4 mesece 8-)

od tega 5 let stoji na prostem ves čas
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

D3m ::

djordjevic je izjavil:

D3m je izjavil:

To je ta veliki VW, ki bo s časoma prevzel Italijane. ;)

Malo za info:

Danes mi je šel akumulator pri Golf V. Star slabih 7 let.
Menjava pri uradnem servisu AC Kondor (Topla Top 600 A akumulator), cena + delo: 104 eur.

Treba ploskat ali kako? Pravkar menjal enako star akumulator na meganu II - cena + delo: 103 evre. ;)


Ni treba ploskat. Samo informacijo sem podal, če bo koga zanimalo. Avto je na prostem :)

To je vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

-valvoline- ::

Če men crkne aku grem na odpad menjam starga za starga doplačam 10e in fertik.Pogledam kdaj je rabljen aku kupljen,nalimana je vrecka na akuju not so podatki. Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik,ce je dobr ga vzames svojga pustiš doplacaš 10e in to je to. Sram vas bodi k si ne znate se akuja sami zamenjat.
:)

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Če men crkne aku grem na odpad menjam starga za starga doplačam 10e in fertik.Pogledam kdaj je rabljen aku kupljen,nalimana je vrecka na akuju not so podatki. Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik,ce je dobr ga vzames svojga pustiš doplacaš 10e in to je to. Sram vas bodi k si ne znate se akuja sami zamenjat.
:)

Napisano v zgolj provokativnem duhu:D: zakaj bi si roke mazali če nam ni treba? Plačilo je bolj čistejše kot šraufanje!

djordjevic ::

black ice je izjavil:

Koliko so vama računali za delo? Polno uro?

Delo s popustom in DDV = 13 evrov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tezaab ::

-valvoline- je izjavil:

Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik


Cisto iz firbca: kako ti kratek stik pove, a je akumulator dober? Ne bi raje vzel, recimo, voltmetra?

D3m ::

djordjevic je izjavil:

black ice je izjavil:

Koliko so vama računali za delo? Polno uro?

Delo s popustom in DDV = 13 evrov.


Delo s popustom in DDV = 8 evrov
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Tezaab je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik


Cisto iz firbca: kako ti kratek stik pove, a je akumulator dober? Ne bi raje vzel, recimo, voltmetra?

Torej vzameš debelejšega kabla,v trenutku k narediš kratkega stika tole kar poči,iskre pa to,če pa je slab ali mrtev malo iskric pa nobenega poka. Kdo je sprobal že ve kak se dober akumulator pozna. Itak ga potle še enkrat preveriš ku ga daš na avto če lepo zaganja.

SkIDiver ::

-valvoline- kaj ti počneš v času med 7 in 17 uro na dnevni bazi? Upam, da nisi mehanik8-O Strašljivo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

D3m ::

Ni mehanik če se ne motim. Drugače dela v Unior-ju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Delam v MB v podjetju za brizganje pvc,do četrtka mam podaljšan dopust,ni naročil. xD
Včasih postam iz šihta,stroj nastavljen mašina lavfa,gre cajt hitreje.
:)

SkIDiver ::

OK.

PS: Nimam nič proti tebi, samo tvoje metode so zame malce strašljive:) Je pa res, da se štroma rad izogibam:)

D3m ::

-valvoline- je izjavil:

Delam v MB v podjetju za brizganje pvc,do četrtka mam podaljšan dopust,ni naročil. xD
Včasih postam iz šihta,stroj nastavljen mašina lavfa,gre cajt hitreje.
:)


My bad. Sem mislu, da delaš v Unior-ju. :))

P.S.

Rabite kaj od meril, znamke MITUTOYO in Ulträ. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

djordjevic ::

Sej to si on tudi ziher želi. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

-valvoline- ::

djordjevic je izjavil:

Sej to si on tudi ziher želi. :D

Niti ne,3 in 4 izmenski šiht je pravo sranje,ampak glede na to da trenutna ferma počas gre v ku++u bo treba sprobat. xD
Tam sem delu par mesecev,sam to že doug nazaj.Sranje je vsepovsod,MB propada,Unior se kar drži.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Plačevat za menjavo akumulatorja je res...smešno. Da na tehničnem forumu kaj takega prebereš:))

black ice ::

blackbfm je izjavil:

Plačevat za menjavo akumulatorja je res...smešno. Da na tehničnem forumu kaj takega prebereš:))

Mja, za 3 minute dela 8-13€ z DDV vred. Super postavka, bistveno boljša od mojega trenutnega šihta. :)

D3m ::

blackbfm je izjavil:

Plačevat za menjavo akumulatorja je res...smešno. Da na tehničnem forumu kaj takega prebereš:))


Raje dam malo več, da mi oni zamenjajo, kot pa da se zraven umažem, ker nimam rezervnega plašča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zheegec ::

-valvoline- je izjavil:

Italijanski avti so vsi znani po tem da imajo težave z podvozjem.Ne vem če sploh kšn italjanski avto zdrži vsaj 50.000km brez generalnega servisa podvozja.Sploh pa k mamo tok fajna ceste v Sloveniji.
:D

Jaz še vedno čakam na kakšno okvaro, pa bo kmalu 200k Km. Že 50k km sem naredil od tvoje predikcije, da mi bo commonrail pumpa crknila...
Servis podvozja? Za enega najboljših podvozij v svojem rangu? Zakaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pithlit ::

D3m je izjavil:

Raje dam malo več, da mi oni zamenjajo, kot pa da se zraven umažem, ker nimam rezervnega plašča.

Da se pa pri menjavi akumulatorja umažeš moraš met pa fajn umazan avto in motor (oz. motorni prostor).
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

black ice je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Plačevat za menjavo akumulatorja je res...smešno. Da na tehničnem forumu kaj takega prebereš:))

Mja, za 3 minute dela 8-13€ z DDV vred. Super postavka, bistveno boljša od mojega trenutnega šihta. :)


Lej, taka je postavka dela. Tud men se zdi absurdno, da ti na račuanlniškem servisu zaračunajo 20 EUR za menjavo diska, sej to zna vsak šalabajzer naredit v 5 minutah. Pač tko je, taka je postavka in tolk se plača če hočeš storitev. Čim začneš cincat je bolje da firmo kar zapreš ker nakoncu boš vsem vse delal zastonj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boeing ::

Tezaab je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik


Cisto iz firbca: kako ti kratek stik pove, a je akumulator dober? Ne bi raje vzel, recimo, voltmetra?



Sej bi ga.

Če bi ga imel. In znal uporabljati.


Ampak to stane. Posledično bi si pokvaril statistiko €/100km.

Zajebano.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Steinkauz ::

Multimeter je pod 10eur. To bi pa res vsaka bajta mogla met.
Če ne druzga, vsaj baterije testiraš.

djordjevic ::

blackbfm je izjavil:

Plačevat za menjavo akumulatorja je res...smešno. Da na tehničnem forumu kaj takega prebereš:))

Misliš, da so na forumu sami (elektro)-tehničarji? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

oracle ::

;-) je izjavil:

Jaz še nisem videl puntota mk2 da bi rjavel. mi ga pokažeš ?

Moj 12 let star (mk1) še nima pikice rje.

EDIT: no zdej bo počas že 13 star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

-valvoline- ::

Boeing je izjavil:

Tezaab je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Sprobas ce je dobr tk da da naredis kratek stik


Cisto iz firbca: kako ti kratek stik pove, a je akumulator dober? Ne bi raje vzel, recimo, voltmetra?



Sej bi ga.

Če bi ga imel. In znal uporabljati.


Ampak to stane. Posledično bi si pokvaril statistiko €/100km.

Zajebano.

Ker sem elektrotehnik mam celo ene par doma. Kar se preverjanja akujev tiče multimeter ni merodajni,razen če je voltaža že krepko pod 10v.Aku lahko še vedno kaže 12v pa je kaput(prebita celica),al pa lahko kaže 9v pa je odličen(le prazen) in bo pokal ob kratkem stiku. Upam da si boš tega zapomnil. Z debelim kablom je najlažje testirat,preverjeno.
:D

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Meni se dogaja da mi že drugo zimo tako 1-2x pri -10°C štarter ne obrne niti vrtljaja, pa je akumulator star pol drugo leto. Ko ga napolnim za 3ure s polnilcem akumulatorjev pa deluje normalno, sedaj že več kot mesec dni od zadnega "dead battery" incidenta.

Bi trgovec vzel tak akumulator v reklamacijo, glede da sedaj deluje normalno?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

amigo_no1 ::

Reklamiraj ko ne dela.

-valvoline- ::

BALAST je izjavil:

Meni se dogaja da mi že drugo zimo tako 1-2x pri -10°C štarter ne obrne niti vrtljaja, pa je akumulator star pol drugo leto. Ko ga napolnim za 3ure s polnilcem akumulatorjev pa deluje normalno, sedaj že več kot mesec dni od zadnega "dead battery" incidenta.

Bi trgovec vzel tak akumulator v reklamacijo, glede da sedaj deluje normalno?

Avto ti nekje vleče štroma v mirovanju. Ponavad je težava pr avtoradijih al pa kšna lučka v prtljažniku in podobno. Če se da avtoradio vn pober al pa izklopi kompletno kablovje,pa poglej če bo boljš. Al pa zvečer klemo ven,vseen + ali -,in k rabiš avto daš nazaj.To ti je najbl ziher.

blackbfm ::

djordjevic je izjavil:


Misliš, da so na forumu sami (elektro)-tehničarji? ;)


Ne, samo stvar je *skoraj* tok absurdna kot da bi peljal laptop na servis da ti zamenjajo baterijo. Sicer štekam da nekdo raje plača pri avtu kot da se umaže ampak vseeno.

djordjevic ::

Res mi je najmanjši problem plačat za tako storitev - less hassle for me. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

D3m ::

Niti ni absurdno. Kje pa naj dobim novo baterijo, kot pa na pooblaščenem servisu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

pussys ;((8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: WarpedGone ()

D3m ::

Se oglaša. 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tezaab ::

D3m je izjavil:

Niti ni absurdno. Kje pa naj dobim novo baterijo, kot pa na pooblaščenem servisu.

Za notebook skoraj res. Za avto pa gres magari na kako vecjo bencinsko crpalko. Ali pa v kako specializirano stacuno (tam ti ponavadi se vzamejo star accu v zakup, par % ceneje in se zastonj premontaza).

Brias ::

WarpedGone je izjavil:

A če si ga, pa ne smem več gledat na denar, mora kr vse s šaflo skozi okno?
Če ma avto 50 konjev je pomembno a spije/košta A al 2*A, ko ma pa 200 konjev pa se na to ne sme več gledat?

Ko si bo avto plačal s svojim denarjem, boš mal drugač gledu.
Denarja je, kolkr ga je. Z njim hočeš dobit/nardit čimveč.

Ne, ker potrebuješ več navora zaradi večje teže. To je bolj kot ne edina pozitivna stvar dizlov.

Ok, pa smo spet pri tem "magičnem navoru". Dead give away, da avtorju izjave ni nič jasno.

Pravi odgovor je, da večja/težja kot je zadeva, več moči nucaš v povprečju za hitrost V. In se razlika dizl/bencin tolk bol pozna. Ne v %, ker je isto ampak v tem kolk konkretnih EUR nek % pomeni v praksi. Dizl nima velik smisla v 500kilskem mlinčku, ima pa veliko finančnega smisla v 5 tonskem tovornjaku. Dodaš še povprečne kilometrine prevožene z kombiji, avtobusi pa je vse skup še tolk bolk izrazito.



tok o nesmislu dizla v 500kg :) glejte mal kak posnetek lemansa leto 2006, leto prej .. ko vse bencinarje pomete ... :)

Petit Le Mans Sounds of Speed (R10 TDI) 2006

WarpedGone ::

Kaj si naj o teb mislm druzga, kot da si funkcionalno nepismen?
Zbogom in hvala za vse ribe

WyattEarp ::

Ima kdo Opel Merivo - novo s motorjem 1.4T. 120KM? se to splača kupt, ali raj dizla? kako je zadovoljen z avtom?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

PacificBlue ::

Imate kaj problemov te dni z vžigom avta, tisti ki imate dizlaša?:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

;-) ::

Scudo 1.9D še z novim akumulatorjem noče več vžigat.

D3m ::

PacificBlue je izjavil:

Imate kaj problemov te dni z vžigom avta, tisti ki imate dizlaša?:)


Zaenkrat nov akumulator. In nimam problemov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

;-) ::

Si razkužo tipkovnico da se neboš umazal ?
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519083 (15551) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525898 (21700) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186058 (151071) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827865 (23720) D3m
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650785 (47666) Matwic

Več podobnih tem